ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kako naći najpovoljniji let za Ameriku » Bitni linkovi
10 korisnih saveta za kupovinu jeftinih avionskih karata Kupovina karata - AGENTI Kupovina karata - ONLINE Kuponi i sniženja

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #711  
Staro 01.01.2017, 21:55
ejpril88 ejpril88 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 27.05.2015
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 191
Nepromenjeno

Tikice, ako nije tajna, zašto si uzela povratnu? Planiraš da se vraćaš za Srbiju?
__________________
oktobar 2014 - prvi put aplicirali (dve prijave)
maj 2015 - muz izvucen
septembar 2015 - vencanje
oktobar 2015 - intervju, vize odobrene
mart 2016 - sleteli u Cikago
Reply With Quote
  #712  
Staro 02.01.2017, 04:48
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ejpril88 Prikaz poruke
Tikice, ako nije tajna, zašto si uzela povratnu? Planiraš da se vraćaš za Srbiju?
Znaš kako, povratna je bila samo za nijansu skuplja, a moj plan je bio svakako da na proleće idem za Srbiju makar na kratko da pozavrsavam jos neke obaveze koje nisam stigla. Tako da nije bilo dileme.
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #713  
Staro 02.01.2017, 20:59
vladanik vladanik je offline
Član
 
Datum prijave: 02.11.2015
Poruke: 13
Nepromenjeno

Vidim da svi pisu da su povratne kartne dosta povoljnije od karata u jednom smeru, ali moje iskustvo je drugacije. Zavisi i koje gradove gledate i za koje datume.

Upravo gledam cene karata Bgd-Vasinton. Karte u jednom smeru su oko 300 EUR, a povratne 500-550 EUR. Tako da se isplati kupiti i kartu u jednom smeru. Gledao sam i direktno na sajtovima avio kompanija, gledao sam i preko Kayaka i CheapOair-a, kao i na sajtu agencije FlyFly Travel. Slicno je svuda. Gledao sam odlazak u martu, a povratak u septembru.

Jedino sto ce kasnije biti skuplje kupovati povratnu iz Amerike, pa mi je verovatno jeftinije da kupim odavde povratnu, cak i ako budem kasnije menjao datum povratka i doplacivao za izmenu.
Reply With Quote
  #714  
Staro 21.01.2017, 21:18
bokiit's Avatar
bokiit bokiit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 19.02.2013
US lokacija: Chicago Illinois
YU lokacija: Beograd Srbija
Poruke: 141
Nepromenjeno Zeus tours

Cao ljudi. Hteo bih da podelim sa vama nase iskustvo u trazenju karata.
Ova i teme slicne ovoj, na ovom i slicinim forumima smo iscitali vise puta nasli preko 15 sajtova za trazenje najeftinijih karata. Cheap o air, sky skener itd itd. Sve se nas je dovodilo na iste cene gore dole $10. Onda smo otisli u turisticku agenciju Zeus Tours (sa njima smo leteli kada smo prvi put odlazili u USA pre 3 godine). I ovaj put su nas obradovali resenjem.
Samo da napomenem da o Turkishu koji je davao kartu BGD-ISTAMBUL-CHICAGO po ceni od 350e necemo da trosimo reci. Dobra kompanija, al posle svega sto im se tamo desilo, neka hvala.
Nalazili smo AirBerlin sa pristojnom kartom ali i sa problemom konekcije posle leta BG-Berlin od 55 min do sledeceg leta Berlin - Chicago.
Da se vratimo na Zeus. Drugari odande nam nasli karte preko KLM Royal preko Amsterdama za 485e sa DVA check-in kofera u jednom pravcu. Mi smo i trazili samo jedan pravac.
Sve u svemu, moj savet pozovite agenciju, i raspitajte se o onome sto vas zanima. Znam da koriste Amadeus program za bookiranje letova, za koji da bi se koristio se prolazi i obuka. Nesto ce vam naci sto po sajtovima nema.
Eto toliko od nas. Vize u pasosima, karte kupljne - ostaje jos da se saceka Mart.
__________________
____________________________

2014 - 2 prijave, duplo nista
2015 - 2 prijave, duplo nista
2016 - 2 prijave , IZVUCENI - broj 14XXX
25. Maj - poslat DS-260
27. Decembar - Zakazan lekarski
12. Januar 2017. - Zakazan intervju i POZELENELI
13. Januar - Vize u pasosu
04. Mart - Off we go!
Reply With Quote
  #715  
Staro 24.02.2017, 19:01
milan.b milan.b je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.08.2014
Poruke: 61
Nepromenjeno Definitivno KAYAK

Mi smo kupili karte u jednom pravcu preko KAYAK-a. Ispostavilo se da je to najjeftinija varijanta. Ja sam za sebe kupio Turkish Airlines-om iz Beograda preko Instabula za Čikago za 16. mart po ceni od 318,36 dolara + 21,88 Trip Protection from Allianz.
Za Suprugu i kćerkicu sam kupio karte za jul iz Sofije (bliža im nego Beograd) preko Berlina do Čikaga za ukupno 893, 36 dolara sa sve Trip Protection from Allianz.

Ja sam prezadovoljan kako smo prošli, tako da je po mom mišljenju KAYAK najbolji za buking karata.
Reply With Quote
  #716  
Staro 25.02.2017, 08:21
jasmin_nikol jasmin_nikol je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2011
US lokacija: Čikago... Minesota....gde god nadjemo posao
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 95
Nepromenjeno

Bokiit, cestitam i sve najbolje vam zelim! Odlican je i blog Vase supruge. Nadam se da cete nastaviti ovde i na blogu da nam pisete kako je tamo i dati nam vase iskustvo i savete snalazenja u nepoznatom. POzdrav!
__________________
DV2005 - ništa
DV2010 -ništa
DV2017- ništa
DV2018- ništa, ali biće
Reply With Quote
  #717  
Staro 26.02.2017, 13:37
Cipi Cipi je offline
Član
 
Datum prijave: 23.06.2016
Poruke: 29
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milan.b Prikaz poruke
Mi smo kupili karte u jednom pravcu preko KAYAK-a. Ispostavilo se da je to najjeftinija varijanta. Ja sam za sebe kupio Turkish Airlines-om iz Beograda preko Instabula za Čikago za 16. mart po ceni od 318,36 dolara + 21,88 Trip Protection from Allianz.
Za Suprugu i kćerkicu sam kupio karte za jul iz Sofije (bliža im nego Beograd) preko Berlina do Čikaga za ukupno 893, 36 dolara sa sve Trip Protection from Allianz.

Ja sam prezadovoljan kako smo prošli, tako da je po mom mišljenju KAYAK najbolji za buking karata.
Zdravo! Mene me interesira edna rabota...Zarem ne treba zaedno site da vlezete za prv pat? Nikako da najdam tocna informacija. Dali jas kako nositel treba za prv pat da vlezam vo USA so soprugata i decata ili mozam da otidam najprvin jas a oni da mi se pridruzat pokasno?
Fala odnapred za odogovorot
Reply With Quote
  #718  
Staro 26.02.2017, 14:19
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Cipi Prikaz poruke
Zdravo! Mene me interesira edna rabota...Zarem ne treba zaedno site da vlezete za prv pat? Nikako da najdam tocna informacija. Dali jas kako nositel treba za prv pat da vlezam vo USA so soprugata i decata ili mozam da otidam najprvin jas a oni da mi se pridruzat pokasno?
Fala odnapred za odogovorot
Vi kao nosilac mozete ili sami ili sa porodicom da udjete u USA. Oni ne mogu pre Vas.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #719  
Staro 26.02.2017, 15:59
LJ75 LJ75 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.09.2016
Poruke: 126
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Vi kao nosilac mozete ili sami ili sa porodicom da udjete u USA. Oni ne mogu pre Vas.
Osim ako nije koristen 'cross charge', tj partnerova zemlja rodjenja za 'eligibility'. U tom slucaju moraju da udju zajedno.
Reply With Quote
  #720  
Staro 26.02.2017, 20:42
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik LJ75 Prikaz poruke
Osim ako nije koristen 'cross charge', tj partnerova zemlja rodjenja za 'eligibility'. U tom slucaju moraju da udju zajedno.
Naravno, o tome smo vise puta pisali i uvek napominjali da to za aplikante sa nasih podrucja nije bitno jer smo svi eligible na osnovu zemlje rodjenja. Nisam zeleo da unosim pometnju clanu koji se ocigledno nije bavio pretragom foruma. U svakom slucaju, hvala sto ste dopunili odgovor.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Studirati ili otici u Ameriku? IvanDash Vaša strana 19 12.10.2014 19:08
Sanse za odlazak u Ameriku dina123 Vaša strana 4 23.04.2014 07:34
Kako da dodjem kod žene u Ameriku ozenjen Porodične imigrantske vize 18 09.08.2013 23:20
Idemo u Ameriku (dokumentarci) perodot Lokacije u USA 4 27.10.2009 14:41

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.