ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 18.09.2011, 14:39
NinaLjuba NinaLjuba je offline
Član
 
Datum prijave: 26.08.2011
YU lokacija: Ruma
Poruke: 19
Nepromenjeno Nejasnoca oko iznajmljivanja stana

Nije mi jasno jedno.Na sajtovima Rent ili Apartments nalazim dosta prelepih jednosobnih stanova u prelepim krajevima.Nesto mi to sve vuce na ono kao iznajmljivanje za turiste,nesto kao kod nas po banjama kada ljudi doteraju apartmane pa ih onda izdaju.
Ispravite me ako gresim,ali svi su mi ti stanovi nekako jeftini,do 1000$ za prelep jednosoban stan,meni je to malo jeftino,a da ne govorim da se nadje i za 700$?!
I svaki od tih stanova je u zgradama gde u sklopu ima i bazen,teretana...nekako mi je nemoguce?Mozda zato sto ovde nema tako nesto...ne znam.
Nisam znala gde da otvorim ovu temu...premestite je ako joj nadjete pravo mesto.

Last edited by NinaLjuba; 18.09.2011 at 14:49.
  #2  
Staro 18.09.2011, 18:01
Aura's Avatar
Aura Aura je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.11.2010
Poruke: 63
Nepromenjeno

Nisi napisala o kojem gradu/drzavi je rijec, normalno da stan u LA, NYC itd ce biti skuplji, dok npr u Cincinnati, OH je jeftiniji :==D:
Onda obrati paznju na kvadraturu ili ti ga skverne fite, u kakvim erijama se nalazi stan, ima li parkove, bazene, fitnes itd..sve to utice na cijenu. Mozes ti naci i bez bazena i kojekakvih ugodjaja i jos su jeftiniji, ali je i normalno da to imaju. Kod mene npr. se bazen nalazi na vrhu zgrade :woohoo: tako da te to ne treba nista cuditi.
Taj uredjeni stan na slikama ima svaka zgrada ili komplex zgrada i sluzi im upravo za tu svrhu, tj da privuku i pokazu kako bi to sve izgledalo i taj stan se ne iznajmljuje, nego ti dobijes drugi...prazan :)
  #3  
Staro 18.09.2011, 20:48
NinaLjuba NinaLjuba je offline
Član
 
Datum prijave: 26.08.2011
YU lokacija: Ruma
Poruke: 19
Nepromenjeno

[QUOTE=Aura;25124]Nisi napisala o kojem gradu/drzavi je rijec, normalno da stan u LA, NYC itd ce biti skuplji, dok npr u Cincinnati, OH je jeftiniji :==D:
Onda obrati paznju na kvadraturu ili ti ga skverne fite, u kakvim erijama se nalazi stan, ima li parkove, bazene, fitnes itd..sve to utice na cijenu. Mozes ti naci i bez bazena i kojekakvih ugodjaja i jos su jeftiniji, ali je i normalno da to imaju. Kod mene npr. se bazen nalazi na vrhu zgrade :woohoo: tako da te to ne treba nista cuditi.
Taj uredjeni stan na slikama ima svaka zgrada ili komplex zgrada i sluzi im upravo za tu svrhu, tj da privuku i pokazu kako bi to sve izgledalo i taj stan se ne iznajmljuje, nego ti dobijes drugi...prazan :)[/QUOTE]

Gledala sam u Mineapolisu.Sve mi je nekako previse luksuzno za taj novac.
Sta znaci,oni meni samo kao daju ideju kako da opremim i dekorisem stan?:)))
  #4  
Staro 19.09.2011, 12:24
NinaLjuba NinaLjuba je offline
Član
 
Datum prijave: 26.08.2011
YU lokacija: Ruma
Poruke: 19
Nepromenjeno

[url]http://www.rent.com/rentals/virginia/richmond-and-vicinity/richmond/somerset-glen/464047/1/?sp=1&searchrank=2&fl=[/url]

Pogledajte ovaj stan,a cena smesna.Da li je ovo zaista moguce ili je sve to samo navlaka za neupucene?!
  #5  
Staro 19.09.2011, 23:18
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Ja placam 1000 $ za moj dvosobni apartman,jedino sto sam dobila u njemu je ugradjena kujna ,sa stednjakom i friziderom.Ima dosta kompleksa isto tako ti daju sredjenu kujnu drugo prazno,imaju teretanu,igraliste za decu i bazen ali imaju i buba svabe,bed bugs i slicno,isto tako treba da potpises dogovor na godinu dana,i da das kiriju i po unapred za depozit plus kiriju za prvi mesec(citaj 2500 prvi mesec-ako ti je kirija 1000 dolara).Plata ako imas srece da nadjes poso odma,ce ti poceti sa 10-ak dolara na sat,ali to nisu ciste pare ko sto misle nasi ljudi kod kuce,vec ce da ti odbiju takse,pa ce ti mesecna plata biti 1600$ minus minimalne takse 1400 dolara,pa treba da platis struju,gas,odrzavanje bazena(cak i da ga ne koristis),pa dalje osiguranje za kola 100 dolara mesecno za polovna kola,benzin ,hrana......Pa sad vidi ti dali ti je skupo ili ne.Racunaj isto da u drzavama gde je smestaj jeftiniji i satnica ce ti biti manja.Nije da se zalim ali da ne radimo suprug i ja bilo bi stvarno tesko..
  #6  
Staro 20.09.2011, 01:25
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

@NinaLjuba

Renta od $700-1000 za jednosoban stan u većini gradova u SAD je sasvim realna. Koliko znam iz ove kategorije ispadaju New York, SF, Chicago, Boston, itd

Ja mogu da ti potvrdim za Atlantu i sada za Hjuston da za tu cenu možeš da živiš u jednom takvom stanu kao što si našla.

Mi sada plaćamo $700 za jednosoban stan koji se nalazi u jednom od najboljih krajeva (Midtown).

Moraš imati na umu da je u SAD drugačiji standard stanovanja. Stanovi/kuće su pristupačnije, veće, komfornije, itd ...

Naravno da je obavezno proveravanje stana i kompleksa uživo, naravno ako je moguće, ali po mom iskustvu uglavnom je to što vidiš na slikama realno. Slike stana su uglavnom slike iz modela stana koji služi za pokazivanje. Takođe moraš da znaš koji je kompleks u dobrom kraju a koji nije, npr. u Hjustonu ako ne znaš gde ideš vrlo lako možeš da završiš u kompleksu gde žive samo Meksikanci ili kako ovde zovu [I]Barrio[/I].
  #7  
Staro 20.09.2011, 01:47
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Zavisi dosta od lokacije. Ja rentiram moj stan za 1600$, 35 kvm (kad se preracuna znaci mnogo mali stan). Ima bazen, veliku bastu (zato se i zove Liliuokalani Garden), teniske terene itd... oko 500$ ode na odrzavanje zgrade, jos ima tu par racuna za oko 100$, Porez na imovinu oko 100$ tako da u sustini onom ko rentira u US se i ne isplati jer mu za stan koji vredi 350.000$ ostane mesecno oko 800$ sto je bezveze a ako ga ne izda placa 700$ svakako.

I ono sto nije ukljuceno u cenu rentiranja kao dodatni troskovi.
Struja bude oko 70$, ADSL 35$ (3 Mbit/s), mobilni telefon (za dvoje paket) 110$
  #8  
Staro 20.09.2011, 02:36
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

[QUOTE=NinaLjuba;25132][url]http://www.rent.com/rentals/virginia/richmond-and-vicinity/richmond/somerset-glen/464047/1/?sp=1&searchrank=2&fl=[/url]

Pogledajte ovaj stan,a cena smesna.Da li je ovo zaista moguce ili je sve to samo navlaka za neupucene?![/QUOTE]

Znas kako, na slikama izgleda ok, sto verovatno i jeste. Ali kada odes da vidis, izgledace mnogo drugacije: prazno, pod ce da skripi, prozori ce biti iz 1985., lavabo ce biti od plastike, mozda ce plafon da se spusti, itd. Ovo sve iz iskustva :grin: ... skripi li ga skripi.
__________________
U Americi od 19.03.2009.
  #9  
Staro 22.09.2011, 21:37
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Mi placamo $695 dvosobni (oko osamdesetak kvm), sa garaznim mestom, vodom i odnosenjem djubreta ukljuceno u cenu, u jednom od najboljih delova Milvokija (Shorewood), sa jakim obrazovnim sistemom, belom populacijom, veoma visokim property taksama i ocas posla do centra grada. Struja i grejanje na nas racun. Ne bih mrdao odavde ni za kilo svilenih bombona. Mislim da placamo sasvim pristojnu cenu, da nije dranje. Dobili smo samo kompletiranu kuhinju (frizider, sporet, mikrotalasna), cetiri stana dele ves masinu i susilicu, imamo i dodatnu prostoriju kao ostavu za sve, svako svoj cosak. Nema buba ni bed bugs, tek po neki retki pauk. oko kuce bruka veverica, chipmunksa, zeceva, po neki rakun. U sklopu naselja sa apartmanima je i bazen, klupska kuca, teretana i sl., ali nisam do sada koristio, ne deluje mi bas nesto ekstra.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
  #10  
Staro 23.09.2011, 15:26
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Mislim da nema vise potrebe forsirati ovu temu i tako na dva razlicita mjesta gubiti dragocjene informacije o tome koliko kosta zivot u Americi. Bas tako se i zove tema <Koliko kosta zivot u Americi> [url]http://www.zelenalutrija.com/forum/showthread.php?t=594&page=14[/url] i relativno je cesto aktivna gdje mozemo svi pregledno vidjeti koliko forumasi placaju troskove zivota odnosno koliko ih kosta stanovanje.
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kupovina kuće-stana u USA olivera77 Vodič za emigrante 216 10.01.2023 13:14
Rentiranje stana/kuce i sve sto ide uz to dmi Vaša strana 6 09.11.2009 11:46

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:08.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.