ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vožnja kamiona u Americi - Trucking in USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #521  
Staro 06.07.2015, 01:15
alex777200 alex777200 je offline
Član
 
Datum prijave: 26.04.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno

Citat:
Znam njih 20-ak koji su dosli iz Italije da voze ovde, a tamo su proveli 10+ godina u kamionu. Ti vidi sta to znaci. Necu da ti objasnjavam jer si "svetski" covek pa valjda mozes da ukapiras zbog cega.

Ja ne vozim kamion, nisam vise iz te emigrantske price sa kojom se sprdaju lokalni, narocito ne iz kamionske price.Zivot vozaca kamiona je gori od zivota jednog psa.Sam si stalno u kabini, zivis sam sa sobom kao zivotinja u sumi i treba da je srecan onaj, ko ne pukne psihicki u kabini.

Citat:
Bez obzira cije pasose imas i ti si samo stranac tamo kao i svi mi. Pasos ti nije bitna stavka. Bas mi je drago da si uspeo u modnom biznisu, jer svega toga ne bi bilo da si vozio ispravan kamion.
Zivot je klackalica, tako rekose nasi iz Cikaga, kada su mislili da sam zavrsio svoje, kad sam otisao u BGD.Naleteo slucajno na neku Italijanku, koja me usemila.Da me ovi nisu doveli do toga, sada bi zaobilazio neku vagu.

Citat:
Slazem se da ima svakakvih gazdi koji su iskoriscavali ljude ali neznam nikoga ko je bio u takvoj situaciji. Pogotovu sada jer nema vozaca i gledaju na sve nacine da ih zadrze.
Primer u kakvom okruzenju se kreces, pravis mu preko 6000 milja nedeljno, ne plati ti ni casu soka, zamolis ga kulturno tri puta da sredi kocnice, sin dispecer takodje, poznati su tu i nista, drzi ti 10 soma sa strane, posle mesec dana ti kaze da je zena zaboravila cek i posle nekoliko sati u piceriji, zove da ides na put, nit' kocnica, nit' dan odmora, nit' plate a klima je luksuz, nema ni to a vozi kroz pustinje.

Citat:
A ko nece da ima problema sa gazdama neka kupi svoj kamion. To bar nije problem. I niko ne moze da te natera da vozis neispravan kamion, preko speed-a itd... Sve je to stvar izbora.

Ne moze svako da dobije kredit, kreditna istorija nije najbitnija, vec i co signer i slicno, daleko da je to tako jednostavno.


Citat:
A da neko ide neispravnim kamionom na 13% nema potrebe da komentarisem. Ja obidjoh celu zemlju i Kanadu i jedino sam naisao na 10%...
Kamion takav da bude zaustavljen na vagi pred ulazak u L.A, poznato je kako bi prosao.Moja greska je sto sam tu noc odspavao u Arizoni pred Kalifornijom, umesto da udjem odmah u grad.Kada sam krenuo, usled umora sam mislio da je otvorena i krenuo sam tim lokalnim putem preko Big Bear i Twin Peaks ka gradu, gde kamion nije izdrzao, obzirom da se kocilo preko menjaca i kasnije usledilo iskakanje preko 100km na sat.Sreca u nesreci da niko nije mrtav i invalid, kamion je porusio dosta toga, panduri nisu verovali sta vide, niti su lekari mogli da shvate kako nisam mrtav, iako po njihovim parametrima sam trebao biti mrtav i tako grupe lekara dolazili po smenama da vide cudan slucaj uz zbunjeno mrmljanje"Kako............".

Citat:
I nemoj da pretis potencijalnim kamiondzijama jer svi gledaju da pobegnu kako znaju i umeju iz nase zemlje. I ti si bio jedan od njih ( i jos uvek si).
Ajde da znaju, nego ni to, tuga za gledanje.

Citat:
I samo proveri prema zakonu EU koliko pasosa smes da posedujes ili da mi kontaktiramo Italijansku ambasadu da te provere.
Samo 3 pasosa Italija, Srbija i Amerika dozvoljavaju a Nemci jedan.

Last edited by Magelan; 08.07.2015 at 03:52. Razlog: Moderacija
Reply With Quote
  #522  
Staro 06.07.2015, 03:16
Bode's Avatar
Bode Bode je offline
Drug član
 
Datum prijave: 27.06.2010
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 70
Nepromenjeno

Naleteo si na takvog gazdu i tu nema price... Rade po principu ako prodje,prodje. Ja takvu situaciju nisam imao mada znam da su neki ostali bez para zbog tih ucena. Kada im pokazes zube tesko da ce moci da te zajebabaju. Dosta njih je ostavljalo kamione u vukojebinama pa su gazde imale problema sa prebacivanjem istih. Svako ima svoju pricu. Dobru ili losu to samo oni znaju. Da je crno, nije. Nije ni belo. Ali zato ima mnogoooo sivih nijansi. Svako je slikar samo je pitanje koju boju ili nijansu izabrati.
A da je pasji zivot, zavisi kako gledas. Ako dozvolis da te izrabljuju mozda i jeste. Meni je iskreno u kamionu pravo opustanje mozga. Nema nervoze uopste. Mozda jednom mesecno "zaginem" vozeci nocu, ali zato posle toga odmaram. Vozim gde hocu i koliko hocu. Hotela ima svuda tako da nema problema i ako se ostane preko vikenda. A da mnogi psihicki puknu to je tacno. Svi smo mi razliciti i ne treba generalizovati stvari.
Posle mog posla u Srbiji voznja mi je lek za dusu. Nisam hteo da radim u mojoj struci ovde jer mi je ovako opustenije i nema nervoze. Uzivam da vozim kao sto sam uzivao i radeci svoj posao u Srbiji. Ako hocu da budem u drustvu "svetskih zvezda" odem u LA i sedim sa prijateljima iz stare struke... A mnoge "zvezde" iz sveta mode su tu samo da ulepsaju drustvo (neke stvari moraju ostati skrivene)... Sa kim sam se upoznao i sedeo ne treba da zanima nikog ovde na forumu. Kao sto i vecina clanova na zapadu radi i verovatno zna "face" iz IT sektora i dr... Ne pisemo ovde da se hvalimo poznanstvima sa svetskim zvezdama, vec da novim clanovima damo pravu sliku ovog posla.
Kazes da te svi u Cikagu znaju! Ja te neznam! Da mi je potrebna informacija verovatno bih saznao posto nista ne moze da se sakrije. Ja se bas trudim da me sto manje ljudi u Cikagu zna. Sto si neprimetniji to je bolje. Nazalost tako je u Cikagu, mada to i sam znas.
Kompanija ima milion, vlasnika kamiona takodje, tako da ce novi vozaci moci sami da biraju. A informacije o istima se lako saznaju tako da ne moraju da brinu. Dolazak ovde i sredjivanje papira i dozvole je jedina briga za pocetak.
A onda...
__________________
2011EU00005xxx
29.05.2010.- stigla prva koverta iz KCC
02.06.2010. - vracena u KCC
04.06.2010. - stigla u KCC
30.08.2010. - stigla druga koverta
02.10.2010. - uradjen lekarski
19.10.2010. - VISA GRANTED
20.10.2010. - VIZA U PASOSU

U CHICAGO-u od 20.01.2011...
Reply With Quote
  #523  
Staro 06.07.2015, 07:05
Mitkoni Mitkoni je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2013
US lokacija: Anywhere in USA
YU lokacija: Novi Pazar, Serbia
Poruke: 58
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik alex777200 Prikaz poruke
Znas kako, mene svakako nisu, realno su mi indirektno pomogli.
Radim za Svetski poznatu modnu kompaniju u Milanu, putujem, imam Svetske pasose, radim kulturan posao, nemam kontakt sa Balkancima i strancima, uvideo razliku zivota izmedju Zapadnjaka i Istocnjaka, finansijski se izdigao, upoznao Svetski poznate ljude za koje radim, sasvim prezadovoljan, sto se vidi i po tome da se ne vracam za Ameriku, lepo mi je u Milanu.
Posedujem nekretnine na Floridi, ponude za kamion od 8000$ za turu stalnu Cikago Vankuver sam odbio i ostale koje su me zvali ovde i nudili iz Cikaga, prevazisao taj zivot.
Lepo od tebe sto opisujes to Balkansko odradjivanje ljudi, samo ja sam izasao iz okvira tog mentaliteta i mentalnog sklopa.
Kamion je za mene proslost, dao sam mnogo, 20 sati dnevnog rada, sedam dana nedeljno, mada nisam video nista, osim probleme.
Moze se okarakterisati i kao zivotno iskustvo, koje kasnije coveku moze svakako pomoci.
https://www.youtube.com/watch?v=56nQAkfR8E8

Ti nisi radio kod amerikanaca pa sada kukas na nase ljude Hteo si vise novca a da ne placas drzavi nista pa eto ti, sta si trazio to si i dobio
Sam sebi si stavio trn u zdravu nogu... a onu scenu iskakanja iz kamiona si mogao prodati i u Holivudu !
Reply With Quote
  #524  
Staro 07.07.2015, 02:18
edaxxx edaxxx je offline
Član
 
Datum prijave: 28.03.2015
Poruke: 15
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik alex777200 Prikaz poruke
Znas kako, mene svakako nisu, realno su mi indirektno pomogli.
Radim za Svetski poznatu modnu kompaniju u Milanu, putujem, imam Svetske pasose, radim kulturan posao, nemam kontakt sa Balkancima i strancima, uvideo razliku zivota izmedju Zapadnjaka i Istocnjaka, finansijski se izdigao, upoznao Svetski poznate ljude za koje radim, sasvim prezadovoljan, sto se vidi i po tome da se ne vracam za Ameriku, lepo mi je u Milanu.
Posedujem nekretnine na Floridi, ponude za kamion od 8000$ za turu stalnu Cikago Vankuver sam odbio i ostale koje su me zvali ovde i nudili iz Cikaga, prevazisao taj zivot.
Lepo od tebe sto opisujes to Balkansko odradjivanje ljudi, samo ja sam izasao iz okvira tog mentaliteta i mentalnog sklopa.
Kamion je za mene proslost, dao sam mnogo, 20 sati dnevnog rada, sedam dana nedeljno, mada nisam video nista, osim probleme.
Moze se okarakterisati i kao zivotno iskustvo, koje kasnije coveku moze svakako pomoci.
Alex, ima ovde jedan na forumu koji tvrdi da je napisao ne znam koliko knjiga na ne znam koliko jezika i kaže da se te njegove knjige koriste kao udžbenici na ne znam kojim sve svetskim fakultetima. Možete da se družite.

Last edited by edaxxx; 07.07.2015 at 02:25.
Reply With Quote
  #525  
Staro 09.07.2015, 04:51
zdravkokv zdravkokv je offline
Član
 
Datum prijave: 17.01.2015
US lokacija: EVERETT, WASHINGTON
YU lokacija: Kraljevo
Poruke: 5
Nepromenjeno

Jel moze neki savet za novog mladog kolegu. Počinjem da vozim sl nedelje. Na šta najviše pažnju da obratim i slično.
Veliki pozdrav
Reply With Quote
  #526  
Staro 14.07.2015, 20:06
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Postavicu ovde jedno pitanje, ili vise njih ali se svodi na jednu cinjenicu....
Naime imam mogucnost da dobijem bugarsko drzavljanstvo na legalan nacin, te sam cuo da je sa bugarskim pasosem osim drzava EU sada moguce i u SAD bez ogranicenja. Zanima me da li bi mogao na taj nacin doci da radim ovaj trucking posao sa nekom vizijom da ostanem trajno ili neki drugi posao da sredim papire. Da li neko nesto zna o tome ili bi bio voljan pomoci ako je to moguce, jer me lutrija ocigledno nece?!
Reply With Quote
  #527  
Staro 14.07.2015, 20:43
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Odgovor je ne.

Drzavljani pojedinih EU zemalja imaju pravo da udju u US bez vize i tu se njihova prednost u odnosu na drzavljane Republike Srbije (a takodje BiH, Crne Gore, Makedonije) zavrsava. U pitanju je bezvizni ulazak samo za svrhu posete/turizma, ne i za rad. U US se svi strani drzavljani tretiraju isto sto se dozvole za rad tice. Drugim recima, potreban je neki tip radne vize.

Sa bugaraskim pasosem definitivno imas prolaz za legalan rad i boravak u drugim drzavama EU sto je odlican benefit.
__________________
In US since 02.02.2010.
Reply With Quote
  #528  
Staro 14.07.2015, 22:20
karadjordje karadjordje je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.04.2014
Poruke: 49
Nepromenjeno

Ne znam samo da li ljudi stvarno znaju u sta se upustaju po pitanju voznje kamiona.
Reply With Quote
  #529  
Staro 15.07.2015, 07:20
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Odgovor je ne.

Drzavljani pojedinih EU zemalja imaju pravo da udju u US bez vize i tu se njihova prednost u odnosu na drzavljane Republike Srbije (a takodje BiH, Crne Gore, Makedonije) zavrsava. U pitanju je bezvizni ulazak samo za svrhu posete/turizma, ne i za rad. U US se svi strani drzavljani tretiraju isto sto se dozvole za rad tice. Drugim recima, potreban je neki tip radne vize.

Sa bugaraskim pasosem definitivno imas prolaz za legalan rad i boravak u drugim drzavama EU sto je odlican benefit.
Hvala na odgovoru.
Ako sam shvatio iz tvog pisanja taj pasos ne znaci nista da bi se neki poslodavac lakse odlucio za davanje radne vize... to je samo obican ulazak/izlazak...
Vjerovatno cu ici onda na opciju odlaska u EU, mada sam zelio na englesko govorno podrucje i iz nekih drugih razloga zaobici Austriju, Njemacku...
Reply With Quote
  #530  
Staro 15.07.2015, 08:48
karadjordje karadjordje je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.04.2014
Poruke: 49
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jovke Prikaz poruke
Postavicu ovde jedno pitanje, ili vise njih ali se svodi na jednu cinjenicu....
Naime imam mogucnost da dobijem bugarsko drzavljanstvo na legalan nacin, te sam cuo da je sa bugarskim pasosem osim drzava EU sada moguce i u SAD bez ogranicenja. Zanima me da li bi mogao na taj nacin doci da radim ovaj trucking posao sa nekom vizijom da ostanem trajno ili neki drugi posao da sredim papire. Da li neko nesto zna o tome ili bi bio voljan pomoci ako je to moguce, jer me lutrija ocigledno nece?!
Sto ne pokusas u Englesku, Amerika ti je sasvim druga prica od evrope.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
voznja kamiona u americi, šleper amerika


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Vozac kamiona zelena karta nebojsagm Vaša strana 11 02.08.2012 11:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.