ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV2016 - Concise Version » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 07.12.2015, 21:21
USABIH's Avatar
USABIH USABIH je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.08.2015
US lokacija: NYC
YU lokacija: BIJELJINA
Poruke: 57
Nepromenjeno Detaljnije

Prvo da cestitamo Srdjanu i Joci_zvoci na završenoj proceduri, a sada malo detaljnije naše iskustvo...

Po mome viđenju i iskustvima drugih dobitnika na forumu, U sarajevu je malo drugačije nego u BG.
U suštini sve je proteklo veoma dobro i stekao sam utisak da ako se ispunjava uslov u pogledu škole, ne znam šta bi se drugo moglo pojaviti kao problem.

Prolazak kroz prvu prostoriju, pregled itd... U drugoj prostoriji predaja pasoša, pa odmah uplata na drugom šalteru, u našem slučaju 4x330 dolara - ista je cijena i za bebu i za odraslu osobu.
Nakon toga našoj službenici predali dokumentaciju, kod nas nisu trebale kopije rodnih listova, niti vjenčanog lista, s tim da je vjenčani list trebao i za mene i za suprugu (može jednom original, drugome kopija). Što se tiče dokumentacije za školu, uzeli su samo kopiju najvišeg stečenog zvanja, odnosno diplomu fakulteta i prevod na engleski, dokumentaciju od srednje škole nisu uzimali niti gledali, a i ovu diplomu su uzeli samo za nosioca, za pratioce ne treba dokaz o školi.
Tražili su i dokaz o služenju/nesluženju vojske.
Što se tiče ljekarskog, u Sarajevu to već prije odnese doktor kod koga smo obavili ljekarski.
Nakon toga prešli smo na drugi šalter, gdje smo obavili razgovor koji je protekao u veoma ljubaznoj atmosferi na našem jeziku i gdje nas je službenica pitala samo jesmo li već bili u Usa porodično, naš odgovor je bio da jesmo, zakleli se da govorimo istinu i to je to. Čestitke na dobitku i obavijest kada da dođemo po pasoše. Nema ono kao u BG da dođemo za dva sata, sve je završeno za 20 minuta.
__________________
2016. - Dvije prijave - POGODAK
05.05. - Izvuceni 2016EU00013xxx
10.05. - Poslali DS-260
22.07. - Izmjena DS-260
21.10. - Zakazan intervju
07.12. - Intervju - VIZE ODOBRENE 🇺🇸
  #22  
Staro 08.12.2015, 14:29
joca zvoca joca zvoca je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.01.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 66
Nepromenjeno

Pozdrav svima i hvala vam na cestitkama, podrsci i pomoci, super ste !
Zavrsili smo juce sa intervjuom, prezadovoljni smo i jos nismo svjesni nase srece. Danas se sve malo sleglo i nema onog tereta i pritiska koji sam osjecala od maja mjesec.
Ovo je nase iskustvo:
- putovali oko 4 sata do Sarajeva i u ambasadu se javili u pola 2, vratili nas da jos malo prosetamo i da opet dodjemo u 5 minuta do 2,
- ja sam sa djecicom usla prva, pregledali nas, ostavili stvari i presli u narednu prostoriju...suprug isao za nama, malo se zadrzao, svi mobilni telefoni bili kod njega (nije ni znao da su mu po dzepovima),
- prvo smo predali sve papire koje su trazili, prikupila sam papire po spisku sa zvanicne stranice i po savjetima forumasa...ovdje bi samo istakla da su mi zadrzali sve orginale i orginale prevoda, osim fakultetskih diploma, a kopije vratili...sto je malo drugacije od iskustava iz BG...
- nisu trazili diplome srednje skole, ni svjedocanstva, ali iskreno da vam kazem da opet idem na intervju, ja bih sve isto ponijela,
- za supruga su trazili orginale rodnog lista, vjencani list (imala ovjerenu kopiju), uvjerenja iz supa i suda (orginale), potvrdu o odsluzenom vojnom roku,fotografije i odstampanu stranicu o poslatom DS-u,
- za djecu - izvod i fotografije

- poslije toga ide placanje 4x330$

- zatim intervju, zena je bila susretljiva i pazljiva, a mi pogubljeni do bola...tri puta nam je ponovila na nasem jeziku da smo dobili vize i kad je cerka od 8 godina pocela skakati i vikati jupiiii...kao da smo dosli do sebe......mladje dijete (2 godine) vidjevsi da smo na ivici suza kaze sad cu i ja plakati na sta mu covjek do nas rece, nemoj sine plakati sad vristi...malo smijeha i zahvaljivanja i eto nas ispred ambasade.

U petek idemo po pasose!
Hvala vam svima jos jednom, pridruzujemo se onoj grupi ljudi koja zeli pomoci svima koji imaju neka pitanja, a mi se selimo na nove teme...kupovina karata, gdje, kako i kada!
Srdacan pozdrav!
__________________
26.10.2014. - prijava za DV
08.05.2015. - izvuceni, CN oko 2xxx:
14/15.06.2015. - poslali DS-260
12.11.2015. - ljekarski pregled
7.12.2015 - zakazan intervju - pozelenili
08.03.2016. - New York
  #23  
Staro 09.12.2015, 16:48
MarkoDragana MarkoDragana je offline
Član
 
Datum prijave: 21.10.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno molim vas za odogovor

Juce smo bili na intervjuu, i trajao je sigurno 15-ak minuta. Na kraju intervjua su nam dali papir napisali status "Administrativna procedura" a zadrzali su i svedocanstva i diplomu original, a i album. Nista nam od papira nisu vratili i rekli su nam da cekamo nekoliko dana pa ce nam javiti. Posle je srpski konzul rekao da ne zna tacno razlog ali da je to procesura i da ce nakon provere javiti. Ne znamo na cemu smo, zabrinuti smo jako. Ako ima neko slicno iskustvo,molimo za informaciju
  #24  
Staro 09.12.2015, 19:08
Srdjan014 Srdjan014 je offline
Član
 
Datum prijave: 10.04.2012
US lokacija: KY
YU lokacija: Banja Luka BiH/RS
Poruke: 20
Nepromenjeno

Konačno da i ja uhvatim priliku da se javim i koliko-toliko doprinesem temi...


Što se tiče intervjua, zaista nemam šta posebno dodati poslije iskustava forumaša prije mene. Najvažnije je uzeti spisak potrebnih dokumenta pred sebe i početi skupljati na vrijeme!


Ja sam imao par "problema", ali su svi riješeni bez muke.
Prvi od njih je bio vezan za pasoš, jer mi je stari isticao početkom naredne godine, a on mi je bio vezan za kompletnu prijavu. Da skratim, najavio sam ambasadi meilom i donio novi pasoš na viziranje.

Drugi je bio vezan za ljekarski pregled, jer nisam mogao nigdje naći moju medicinsku istoriju (u državnoj službi). Isto kao sa pasošem, najavio doktorici o čemu se radi i problem sam riješio na pregledu.

Treći je bio kod diploma, jer nisam imao prevod fakultetske (srednje jesam). Inače, uzimaju diplomu najvišeg stepena, zbog toga mi diplome srednje škole nisu trebale, a fakultetsku nisam preveo. Uglavnom su susretljivi, pa dozvoljavaju da se donese naknadno. Meni su prihvatili i ovako!

Sve u svemu, ja imam pozitivno iskustvo sa svima.

A da, što se slika tiče - za ljekarski 4kom dimenzija 3x4, a za ambasadu 2kom 5x5.


P.S.
Ako neko od ovih mojih (BiH) u petak ide po pasoše, javite se da se upoznamo ako bude prilike!
__________________
10.10.2014. DV2016 Prva prijava, izvučen
05.05.2015. CN 2016EU000048**
22.06.2015. Poslan DS260
21.10.2015. Potvrđen datum za intervju
07.12.2015. Intervju - VISA APPROVED
11.12.2015. Viza u pasošu
11.01.2016. Zagreb - Bruxelles - NYC - Cincinnati
21.01.2016. SSN kartica stigla
  #25  
Staro 10.12.2015, 12:31
MarkoDragana MarkoDragana je offline
Član
 
Datum prijave: 21.10.2015
Poruke: 14
Nepromenjeno

E ovako, odgovoricemo svima, procedura je bila ista kao i kod svih, ujutru smo bili kod tog sluzbenika i predalu dokumentaciju, rekli su da dosjemo u 2, procitali zakletvu i kasnije otiali na razgovor, e sad, mi smo se vencali skoro, ali ona nije postavljala puno pitanja o vencanju, uglavnom pohvalila nas je da su nam slike lepe, inali smo stotinak slika iz razlicitih perioda veze, postavljala je uglavnom ista pitanja, kao i svima, imali smo dokaz o svemu sto je potrazila, cak je rekla da ima potpunu dokumentaciju, i da se kasnije javimo sluzbeniku, i on ce nam sve reci, on je rekao da nekoliko dana moraju da odluce, da ce sva dokumentacija ostati kod njih, sve sto smo predali ( tu su i original diplome i svedocanstva) i sve ostalo, i pasosi naravno, i pitali amo ga, da lu zna sta to znaci, on je rekao da nema pojma, i da ce nam javiti! To je bilo sve, e ukoliko je neko bio u ovakvoj situaciji molim za pomoc, mislim na to, za ovu dokumentaciju sto su sve zadrzali?
Hvala unapred!
  #26  
Staro 11.12.2015, 12:37
Bati4ko Bati4ko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.08.2015
US lokacija: New Jercey
YU lokacija: Ohrid / Makedonija
Poruke: 33
Nepromenjeno

Zdravo
Evo i ja da se javim, juce smo bili na interviju, sluzbenik nas je pozvao da udjemo, procedura je ista, jedan od nih sreduje dokumente po redosled, pa onda ides na salteru pa ti kaze dali znas da moras ispunavati uslove za dv lottery, kao sto je obrazovanie, i da uplatis 330 $ po coveka, pa onda ides da uplatis pare, i sednes i cekas poziv. Posto sam iz MKD onda na makedonski te pitaju, sta si zavrsio - reko sam Master, onda vide da smo supruga i ja vencali nakon izvlacenja pa pita zasto, reko sam jer godisninu nam je u 23 maj i potrazio je nam slike, video je nekoliko slike pa reko je da je u redi, i na kraj kaze da je dokumentacija okej, pa onda opet smo cekali da nam pozove, onda smo dali otiske pa nakon toga je pocelo interviju na Engleskom. Kaze da se zakunemo i pocelo je. Opsta pitanja - Sta si zavrsio Ja kao nosilac i supruga sta je zavrsila? odalke ste i gde zivite? kad planirate da napustite mkd? gde cete ziviti i sa kim u USA? trazio nam je adresu od garanta iz USA ? i nakon toga samo je rekao dali nama trebaju pasose ovog vikenda? Mi smo rekli da ne trebaju. I onda je rekao da smo slobodni i da dodjemo po pasose u utorak u 16.30.

I SAD JE MOJE PITANJE DALI JE SE U REDU? JER NAM NISU REKLI DA SMO DOBILI NITI CESTITALI SAMO NAM JE DAO JEDAN PAPIRIC KOI PISE DA DODJEMO U UTORAK U 16.30 U AMBASADI PO PASOSHIMA.
  #27  
Staro 18.12.2015, 18:25
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

evo i mene tj nas, moje zence, cerka i ja...uglavnom kao i svi, pola 9 ispred ambasade, upis, provera i odlazak u cekaonicu, predaja dokumenata, placanje i otisci, sve je to trajalo do 10 a posle smo dosli u 14h.

tu smo cekalo dobrih sat i 15 i onda smo dosli na red, bila je samo gospodja iz konzulata koja zna srpski, citanje zakletve, pitanje oko obrazovanja, gde i kod koga idemo?
jedino sto je falilo je potvrda iz supa da supruga nije kaznjavana, a ja sam moju bas na intervjuu dao jer sam je dobio posle 4 dana iz supa. rekli smo da cemo to da dostavimo sled ned.

cestitala nam je na useljenickim vizama i rekla da za dalje kontaktiramo coveka iz ambasade, ok hvala srecni zadovoljni odlazimo.

danas ujutru ja zovem ambasadu da javim da sam nabavio i za suprugu potvrdu, a covek me pita, pa gde ste vi nestali juce???? a ja u zemlju propadoh, kaze pa trebao sam da vam dam pasose i dam dalje instrukcije..
ja reko pa nismo razumeli da treba da ostanemo nego da vas zovemo kad nabavimo potvrdu, on kaze ok utorak u 10h dodjite, ja reko jel mogu sam kaze mozes.

tako da eto to je to, sad se nadam da ovaj nas kiks tj nesporazum nece nista da remeti?

sve u svemu svi su u ambasadi totalno ljubazni i opusteni nema potrebe za brigom...kamely nema potrebe da places ako imas sve sto se trazi nemas da brigas, mozda se i vidimo u utorak
  #28  
Staro 23.12.2015, 22:26
Kamely Kamely je offline
Drug član
 
Datum prijave: 24.08.2015
US lokacija: Boston/NYC
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 72
Nepromenjeno

E ovako. Bilo je ludo ali ludo sinoc, dodjoh malo sad sebi i ajde da napisem ovaj takoreci report

Elem, ja sam imala veoma neuobicajenu situaciju, nimalo slicnu onome sto sam citala na forumu. Naime, ja sam imala zakazano u 8.30, naravno dosla ranije (tipicno za mene. Kada sam u ovakvim vaznim situacijama, ja bih ispred ambasade dzedzala celu noc samo da nesto nepredvidjeno ne iskrsne ). U 8.15 me cuvar pronasao na spisku i izdvojio sa strane, odmah pustio unutra.
Prosla security check..nastavila kroz dvoriste, usla unutra, izvukli mi broj, sela sa leve strane, kraj toaleta gde su uglavnom sedeli svi koji nisu B2 aplikanti. U 9.00 stigla na prvi salter. Izuzetno prijatan i opusten covek, cak smo se i smejali, opusteno pricali o mojim dokumentima. Npr, primetila sam da su pogledali pazljivije pismo koje su moji meni napisali, u kojem navode ko su, sta su, koliko dugo su u USA, cime se bave i isticu da su oni tu da mi pomognu i da cu ziveti za pocetak kod njih.
Nakon tih max 10 min, taj prijatni gospodin mi je rekao da se vratim, sednem i sacekam da me pozovu za uplatu. Posle opet max 10 min, na drugi salter i platila 330. Ponovo sela, opet max 10, pa na treci salter dala otiske. ponovo sela, max 15 min, pozvali me na cetvrti salter gde mi se zena predstavi, objasni da je ona konzulka i da cemo malo da popricamo. proturila kroz rupicu na salteru zakletvu, ja je procitala i max 10 min razgovor: koju skolu sam zavrsila/koga imam u USA/navedite koliko ste puta putovali u USA. Posto ja idem jednom godisnje u USA, rekla sam joj da ne mogu tacno da se setim koliko sam puta do sada bila ali da ih ima nevedno u DS obrascu, da ja imam dosta prijatelja po USA, te da mi veci deo familije tamo zivi. Ja opustena, kao i sa onim prvim covekom. Taman se raspalila da joj jos pricam , ona digla glavu i saopstila famoznu recenicu - Congratulation.... Ja se razrogacila i u suze. Nakon toga je rekla da sednem, te da ce me njen kolega pozvati za detalje. Max 10 min, i eto mene ponovo kod gospodina sa pocetka reporta, koji se smeje i govori mi "pa, cestitam. Ovo ti je uputstvo za pasos, ocekuj da ce stici u petak." ja mu kazem da ce to biti najlepsi Bozic u mom zivotu (ja slavim Bozic u petak 25og), i opet suze... On se smeje i govori "razumem te. uzivaj i srecno". Ja ga pitam jel to to, ja mogu sad kuci...on se smeje i mase Ja izasla, sunce siiijaaaa....toplo,divnooo...prolece se niotkuda iskralo i otelo malo neba u ovom maglovitom decembru, prvog dana zime. Sve u svemu, ja sam iz ambasade izasla oko 10.30.
Danas mi je stigao mail da je pasos poslat i da ga ocekujem za dan, dva. Moram da naglasim da im je taj mehanizam sa DHLom malo komplikovan, pa sam ja naravno dva puta zvala call centar, pisala mail tehnickoj sluzbi i mislim da su i tamo znali da sam smarac najgori
Eto, ljudi, to je moje iskustvo. Za sat i po sve zavrsila. U NS bila vec oko 13h, a onda je krenuo neverovatan mix osecanja - od umora i neispavanosti, preko bola u misicima jer sam se nakon 7 meseci opustila, do histerije i suza jer sam PRESRECNA!!!!!!!
Pozdrav svima vama, i velika zahvalnost za savete i pomoc.
Puno, ali puno srece zelim svima!
Vasa Kamely
  #29  
Staro 04.01.2016, 20:13
draganp draganp je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.05.2015
US lokacija: Knoxville, TN
YU lokacija: Banovici, BiH
Poruke: 49
Nepromenjeno

Samo da javim da sam danas bio na intervjuu. Procedura kao i kod ostalih, papiri, placanje, razgovor...

Nisam imao papir - potvrdu da nisam sluzio vojsku.... Najgore je sto sam se dopisivao sa ambasadom, naveo svoju situaciju i papire koje sam prikupio, a oni mi odgovorili, sve je tu, ne treba nista vise, samo treba prevest diplomu na eng...ispostavilo se da nije tako. Cim izvadim tu potvrdu nosim je licno u ambasadu i javim se
__________________
DV2015 has not been selected
DV2016 selected
cn 2016EU00015xxx
22.6.2015. poslan DS-260
04.01.2016. zakazan intervju
08.01.2016. viza podignuta
20.05.2016. BG-London-Atlanta-Knoxville
  #30  
Staro 10.01.2016, 14:56
MakeArt MakeArt je offline
Član
 
Datum prijave: 21.05.2015
Poruke: 7
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Cestitam, puno srece i uspeha u USA!
Make Art ima li novosti? Takodje Mrs. Ryan za koji datum ste odlozili intrvju ako znate datum? Drzim palceve i javite ishod :-)
Nazalost nismo pozeleneli zbog nedovoljno dokaza o vezi, jer je brak sklopljen nakon izvlacenja. Nosili smo oko 20-tak fotografija iz razlicitih perioda veze. Receno nam je da prikupimo jos dokaza, fotografija, mailova, poruka, dokaza o medjusobnim pozivima... pa da se ponovo javimo u ambasadu. Do kraja meseca cemo otici ponovo...
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2016 Tikica Intervju (interview) - Ambasada 1112 24.10.2016 22:01
DV2016 Selected Winners - DV2016 Izvuceni Dobitnici cirapfc Prijava na Lutriju 238 13.05.2016 15:52
DV2016 Statistika - sa FB stranice amabasade SAD u Beogradu snowflake Prijava na Lutriju 53 02.05.2016 19:48
Okupljanje "zelenih" dobitnika DV2016 u Bgd-u B&V Vaša strana 39 24.10.2015 17:49

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.