ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » COVID-19 u USA » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 13.04.2020, 16:22
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Cek je kes, znaci kada ga deponujes odmah dobijas pare ne uplacuje ti niko nista. Ali ce trajati kako one ocekuju nekoliko meseci dok posalju cekove.

@vuxxane Sta ti je leglo juce? Povracaj takse ili ova federalna pomoc?
Reply With Quote
  #52  
Staro 13.04.2020, 22:12
Dovlagreeeen Dovlagreeeen je offline
Član
 
Datum prijave: 07.10.2018
Poruke: 14
Nepromenjeno

Mveruovic pisao sam Vam u pp, mozda niste videli, a da ne pitam opet isto, ako ste voljni da mi odgovorite, Pozdrav svima
Reply With Quote
  #53  
Staro 14.04.2020, 11:54
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik gorasheen Prikaz poruke
Hvala vam sto ste podelili sa nama ove linkove i prema podacima iz istih dobra vest je svakodnevno povecanje broja oporavljenih, ali je lose to da ce kriva sa brojem stradalih rasti negde do sredine maja.

Nazalost prema ovim projekcijama i posle toga ce biti sporadicnih slucajeva cak do avgusta.

Ove info su zaista zabrinjavajuce za sve vas koji zivite u usa, ali isto i za nas koji sa velikom neizvesnoscu cekamo nastavak procesa za green card.
Nece ovo nestati dok god ne nadju vakcinu. Ne ide ovaj virus nigde. Uvek ce da iskoci novo zariste, a zahvaljujuci avio saobracaju, za 24h moze da stigne ponovo svugde. Naravno, gradovi i drzave sa najprometnijim aerodromima/lukama ce prvi da ponovo stradaju - sto znaci NYC 99,9%.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #54  
Staro 14.04.2020, 12:36
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
@vuxxane Sta ti je leglo juce? Povracaj takse ili ova federalna pomoc?
Federalna pomoc. Povracaj poreza mi je legao u februaru.
Reply With Quote
  #55  
Staro 14.04.2020, 13:46
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Nisam se odlucio za opciju direct deposit, nego da mi cek stigne na adresu. Mislis da ce onda nakon sto depositujem taj check par dana nakon toga automatski da mi legne uplata na racun ?
Ne. Poslace ti cek. Rekli su da treba minimum dve nedelje da stignu cekovi.
Reply With Quote
  #56  
Staro 14.04.2020, 17:51
gorasheen's Avatar
gorasheen gorasheen je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.05.2019
YU lokacija: beograd
Poruke: 48
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SRBghost Prikaz poruke
Nece ovo nestati dok god ne nadju vakcinu. Ne ide ovaj virus nigde. Uvek ce da iskoci novo zariste, a zahvaljujuci avio saobracaju, za 24h moze da stigne ponovo svugde. Naravno, gradovi i drzave sa najprometnijim aerodromima/lukama ce prvi da ponovo stradaju - sto znaci NYC 99,9%.

Vakcina ce tesko biti napravljena u skorije vreme, jer je osnovni problem, koliko sam pratio razne info, sto virus mutira i taj njegov 'kod' je neuhvatljiv.

Iako nosi istu oznaku c-19 prakticno se ne radi o istom virusu, nego o raznim mutacijama koje su negde vise, a negde manje agresivne, sto se i vidi po razlicitim posledicama koje ostavlja u zemljama od kine do usa.

Avioni i druga prevozna sredstva (brodovi, vozovi, busevi) su idealni za prenosenje virusa, jer putnici u kabinama koriste isti vazduh, pa je dovoljno da jedan zarazeni koji kija ili kaslje odmah prenese virus ostalima.

Svakako se avionom kao najbrzim prevoznim sredstvom najbrze i prenose virusi sa kontinenta na kontinent, ali su sva pristanista i luke i aerodromi, podjednako rizicna mesta gde virusi uvek prvo stizu.

Danas virusi 'putuju' i vrlo brzo stizu u sve delove sveta.
__________________
DV2017-2019 not selected
DV2020 selected CN32xxx
23.07.2019. DS260
18.10.2019. mail to KCC
Reply With Quote
  #57  
Staro 15.04.2020, 06:53
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Federalna pomoc. Povracaj poreza mi je legao u februaru.
Meni leglo danas preko direct deposit, nisam ocekivao tako brzo
Reply With Quote
  #58  
Staro 15.04.2020, 18:32
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Da li si fajlovao takse za 2019 i kada? Da li si imao povracaj i da li si povracaj dobio kao direct deposit ili preko checka? Meni je prvi put da fajlujem takse, mozda me zaobidju sa ovim stimulus checkom sta znam
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #59  
Staro 16.04.2020, 00:01
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Da li si fajlovao takse za 2019 i kada? Da li si imao povracaj i da li si povracaj dobio kao direct deposit ili preko checka? Meni je prvi put da fajlujem takse, mozda me zaobidju sa ovim stimulus checkom sta znam
Takse sam fajlovao pocetkom Marta, dobio povracaj zbog dvoje dece, sve je islo preko direct deposit, kao i sad
Reply With Quote
  #60  
Staro 16.04.2020, 01:30
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Jutros i nama stigla cestitka od IRS na direct deposit. Lepo iznenadjenje za dobro jutro
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:34.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.