ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 12.05.2008, 01:18
Darko Darko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.05.2007
US lokacija: Zrenjanin, pored postanskog sanduceta
Poruke: 38
Nepromenjeno Identifikaciona provera lica

Zanima me jedna stvar, pa sam hteo da cujem vase misljenje posto smatram da je vecina kompetentna da prica o tome, a i da kaze svoje misljenje za to.

Sta mislite, da li se pri izvlacenju nagradne lutrije radi neka provera igraca od strane americkih zvanicnika/sluzbenika, tj. ljudi koji su zaduzeni za definitivni spisak imena?
Ne pricam za kriminalne aktivnosti, to odmah iskljucujem jer je i logicno, a i potvrdjeno, a verujem da neko ko i sam zna kakva mu je proslost bila, nema nameru da se upusta u ovo...nego npr. kakvu pozadinu ima ta osoba, kakvu skolu ima zavrsenu, da li je perspektivna po njihovom misljenju da stupi na tlo USA, jednom recju pravi li se odredjena "diskriminacija"?

Navela me jedna stvar da pitam ovo...jedna osoba je igrala nekoliko godina, uvek bezuspesno, sticajem okolnosti skoro odradi neke vaznije ispite, polozi sta je trebala i ove godine, tj pre neki dan dobije belu kovertu...zakljucak je bio - dobila je zato sto ima dobro fakultetsko obrazovanje, a navodno oni to proveravaju i prate.
Po meni totalno nelogicno, prvi put sad cujem ovako nesto, a pratim situaciju sijaset godina unazad, a nacitao sam se slucajeva i slucajeva, nikad nije bilo price o ovome!
  #2  
Staro 12.05.2008, 17:11
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Ja sam bio na pola skolovanja kad su me izvukli, tako da izgleda da ta prica ne stoji... Izvlace i "srednjoskolce", ocigledno... ;-)

Tako i kazu, da je minimum srednja skola... Naravno, ne bi me ni najmanje cudilo da ipak imaju neku formulu koja bi favorizovala fakultetlije... Ali ipak i ostali bivaju izvuceni, a to je ono najbitnije. ;-)
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #3  
Staro 13.05.2008, 07:06
Darko Darko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.05.2007
US lokacija: Zrenjanin, pored postanskog sanduceta
Poruke: 38
Nepromenjeno

Upravo tako i ja mislim.Pretpostavljam da ima malo provere, ali je procentualno jako niska, tako da smatram da ovde lutrijska sreca ima najveci uticaj.Nije nemoguce uraditi proveru kompletno za sva lica, pogotovo americkom sistemu, ali tesko da idu bas do te granice...mozda malo bace oko na MySpace ili Facebook, zato i drze sajtove tih vrsta :D
  #4  
Staro 13.05.2008, 16:45
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

[QUOTE=Darko;2031]mozda malo bace oko na MySpace ili Facebook, zato i drze sajtove tih vrsta :D[/QUOTE]

mogao bih malo da sredim Moj Svjemir ako se zadesi da "naidju" za friends :D
  #5  
Staro 02.09.2008, 01:21
V777's Avatar
V777 V777 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: US
Poruke: 270
Nepromenjeno

[COLOR="Navy"]I ja mislim da se provera radi, ali samo donekle, jer opet, ako posmatramo uslove za imigraciju u US i poredimo ih s npr. Canadom ili Australijom, mozemo videti da je za US potreban najnizi stepen edukacije, tj. samo srednja skola, za Canadu je minimum imati fakultetsko obrazovanje, za Australiju sam cula da je jos rigorozniji sistem...tako da mislim, da za sada, u US dolaze ljudi s najnizom strucnom spremom, te da oni i ne vrse toliko selekciju favorizovanja visokog edukacionog iskustva...

Pozdrav i puno srece!

[/COLOR]

[QUOTE=Darko;2031]Upravo tako i ja mislim.Pretpostavljam da ima malo provere, ali je procentualno jako niska, tako da smatram da ovde lutrijska sreca ima najveci uticaj.Nije nemoguce uraditi proveru kompletno za sva lica, pogotovo americkom sistemu, ali tesko da idu bas do te granice...mozda malo bace oko na MySpace ili Facebook, zato i drze sajtove tih vrsta :D[/QUOTE]
  #6  
Staro 12.09.2008, 20:20
kolja kolja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.05.2008
Poruke: 118
Nepromenjeno

Djordje Bozovic -"GISKA " je bio ameiricki drzavljanin po GC -u ,sad ne znam kako im je promakao gangster takvog kalibra (proveo na robijama skoro 16 godina +puco po BGD-u ko lud pocetkom 90-tih )- jos par "likova "koji se vide u "citulji" (poznati dokumentarac o Beogradsko podzemlju tokom 90-tih )se sad "siri" Amerikom -ne znam kakav sistem sad imaju ali su dosta "omanjivali" u proslosti (omanuli su i sa Ruskom mafijom koja je dovela citavu diviziju kriminalaca iz bivseg SSSR -a u USA tokom 90-tih i danas predstavlja jednu od najacih krimi grupa "tamo preko bare") o "ekipama "sa prostora bivse YU da i ne govorim ;ta tehnologija "facial recognition" -a je dosta nesavrsena i daje dosta "false reading-a " -originalno je trebala da se koristi u USA (posle 9/11) ali je zbog nepouzdanosti odbace,a i zamenjena otiscima prstiju i snimcima retine
  #7  
Staro 13.09.2008, 21:53
Tarzan's Avatar
Tarzan Tarzan je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.09.2008
US lokacija: Short Hills, New Jersey
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 56
Nepromenjeno Gde postaviti rezime?

Pitanje mozda i nije za ovaj topic - ipak; s obzirom da su spomenuti MySpace i Facebook, interesuje me vase misljenje, gde je najbolje postaviti svoj rezime - biografiju na NET-u? Ovo kad pitam, mislim na onu pravu, ozbiljnu varijantu. Dakle neko mesto na koje bi se mogao pozivati prilikom trazenja posla (u USA - recimo) - sa sve slikom: kao za licnu kartu. Jer, koliko mi se cini, MySpace ili Facebook su vise za zezanje - trazenje prijatelja i sl. Ili mozda gresim?
Razmisljao sam da se vec po malo raspitujem oko poslova "preko bare", pa kad dodje vreme, da budem spreman. :D Koja su vasa iskustva? :cool:
Pozdrav
  #8  
Staro 14.09.2008, 00:30
kolja kolja je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.05.2008
Poruke: 118
Nepromenjeno

za sada moje iskustvo je totalni - (minus) poslao sam oko 200+ mailova sa slikama svojih radova (umetnicke slike + tapiserije) nekoliko galerija e javilo ali samo je jedna zatrazila i moju detaljnu biografiju + ponovo fotografije sa nekih izlozbi koje sam odrzao -sad moj j slucaj specifican s obzirom da sam umetnik (slikar) meni je vazno da njdjem nekog galeristu koji je spreman da izlozi moje radove ;
  #9  
Staro 14.09.2008, 08:52
beresmed beresmed je offline
Član
 
Datum prijave: 22.05.2008
YU lokacija: Croatia
Poruke: 22
Nepromenjeno Linkedin

Najbolje mjesto za online CV je Linkedin : [URL="http://www.linkedin.com/"]http://www.linkedin.com/[/URL]
Registriras se, pratis upute i ispunis step by-step.
Kasnije stvaras i svoj networking - dakle alat slican facebooku, samo orijentiran na poslovni networking.
  #10  
Staro 16.09.2008, 09:30
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

[QUOTE=kolja;3586]Djordje Bozovic -"GISKA " je bio ameiricki drzavljanin po GC -u ,sad ne znam kako im je promakao gangster takvog kalibra (proveo na robijama skoro 16 godina +puco po BGD-u ko lud pocetkom 90-tih )- jos par "likova "koji se vide u "citulji" (poznati dokumentarac o Beogradsko podzemlju tokom 90-tih )se sad "siri" Amerikom -ne znam kakav sistem sad imaju ali su dosta "omanjivali" u proslosti (omanuli su i sa Ruskom mafijom koja je dovela citavu diviziju kriminalaca iz bivseg SSSR -a u USA tokom 90-tih i danas predstavlja jednu od najacih krimi grupa "tamo preko bare") o "ekipama "sa prostora bivse YU da i ne govorim ;ta tehnologija "facial recognition" -a je dosta nesavrsena i daje dosta "false reading-a " -originalno je trebala da se koristi u USA (posle 9/11) ali je zbog nepouzdanosti odbace,a i zamenjena otiscima prstiju i snimcima retine[/QUOTE]

E moj Koljo, pa sigurno su ulozili po $1.000.000 u Americku privredu i tako dosli do drzavljanstva. Znas da postoji i ta fora:D
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
 


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.