ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Minimalni boravak nakon dobitka GC » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 24.05.2015, 08:43
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
da li ovo znaci da ako je viza izdata na godinu dana a zelena karta se overava odmah po dolasku, mogu da dodjem 3 meseca pred istek vize?
Kakvo je ovo pitanje? Popunjavanje kvote da bi se slale privatne poruke? Viza se ne izdaje na godinu dana. Zelena karta se ne overava. Na Forumu su objasnjene osnove imigracije u USA, procitajte postojece teme pre nego sto postavite pitanja.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #12  
Staro 24.05.2015, 11:01
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

ne popunjavaju se nikakve kvote, pitanje je potpuno u skladu sa temom, znaci ako dobijem viziran pasos u maju 2016, kada najkasnije moram da udjem u usa?

pozz

Last edited by markoss; 24.05.2015 at 11:08.
Reply With Quote
  #13  
Staro 24.05.2015, 11:49
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

na vizi ti piše do kada ista vrijedi. Moraš ući do roka dok ti viza vrijedi. Pogledaj na mom blogu kako viza izgleda. Kod mene piše da vrijedi do 27.10., znači moram do 27.10. ući u državu pa makar to bilo i 27.10.
Reply With Quote
  #14  
Staro 25.05.2015, 06:25
albeli albeli je offline
Član
 
Datum prijave: 23.07.2012
US lokacija: Salt Lake City
YU lokacija: Novi Bečej
Poruke: 9
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik johnywalker Prikaz poruke
na vizi ti piše do kada ista vrijedi. Moraš ući do roka dok ti viza vrijedi. Pogledaj na mom blogu kako viza izgleda. Kod mene piše da vrijedi do 27.10., znači moram do 27.10. ući u državu pa makar to bilo i 27.10.
Viza važi do datuma koji je upisan na njoj ALI ne zaboravite da lekarski pregled ne sme biti stariji od šest meseci prilikom ulaska u USA!
Reply With Quote
  #15  
Staro 25.05.2015, 13:05
IgorMAD's Avatar
IgorMAD IgorMAD je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.01.2013
US lokacija: ?
YU lokacija: Srbija
Poruke: 660
Nepromenjeno

Pa to i pise na vizi, viza vazi sest meseci od datma lekarskog pregleda a ne od datuma intervjua.
__________________

01.05.2013. Izvucen 2014EU00008xxx
21.05.2013. Poslati papiri u Kentucky
28.05.2013. Stigli papiri u Kentucky
13.09.2013. Zakazan intervju
13.11.2013. Obavljen lekarski pregled
21.11.2013. Intervju uspesno zavrsen
Od 12/13/2013 u USA
Reply With Quote
  #16  
Staro 06.07.2015, 13:20
rozalija rozalija je offline
Član
 
Datum prijave: 03.07.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 12
Nepromenjeno Kuda dalje.........

Poštovane kolege po zelenoj karti, mene zanima da li znate podatak ili me mozete uputiti na adresu na kojoj se mogu raspitati kao se resava situacija da kao trudnica ulazim u USA sacekam mesec dana uzmem papire i vratim u Srbiju da se porodim i onda vratim sa detetom. Jer realno nama se sve brzo izdesavalo SD-smo popunili pre mesec dana, posle 7 dana saznali da smo trudni, razgovor dobili za 4.avgust. Za pocetak idemo kod drugova sa faxsa u Atlantu na mesec dana-nemamo neku familiju i sl. i nema smisla da im se nakacimo na grbacu na duze i jos i bebu! Zato nam je plan da se ja vratim, a muz ostane da trazi posao. E, sad treba videti da li je plan moguc i izvodljiv. Svi predlozi i saveti su dobrodosli. Hvala
Reply With Quote
  #17  
Staro 06.07.2015, 15:58
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

rozalija, prvo cestitke na dobitku, a onda i na buducoj prinovi!
Koliko si mjeseci vec trudna? Pitam jer nakon odredjenog mjeseca trudnoce avio-kompanije te nece pustiti da putujes.
Ako je mala trudnoca (jos uvijek) uradi kako si planirala: da vas dvoje dodjete, ti ostanes mjesec i nazad odes da se porodis:

Prema ovome: http://www.state.gov/documents/organization/87519.pdf bice dovoljno da imas ponistenu vizu (koja ce sluziti kao privremena zelena karta do godinu dana nakon ponistenja vize, ne znam hoce li ti plasticna zelena karta stici za mjesec dana), mozda cak i onu re-entry permit za koju apliciras dok si u US, djetetov pasos i rodni list.
Znaci nije problem, sve se moze rijesiti. Cestitke jos jednom!
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #18  
Staro 06.07.2015, 17:10
rozalija rozalija je offline
Član
 
Datum prijave: 03.07.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 12
Nepromenjeno rebus i dalje.....

mikiSA hvala puno na odgovoru, link je vise nego koristan.
14 sam nedelja, medjutim insistiraju mi na rendgenu na ljekarskom bez obzira na trudnocu sto nas sada malo zabrinjava. Jos cemo da vidimo sta i kako cemo odigrati, u najgorem slucaju oticice samo muz, a mi nekad nekako kad se ukaze prilika, mada jos ne odustajem.........
Reply With Quote
  #19  
Staro 13.05.2016, 00:59
kuki kuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.06.2015
Poruke: 95
Nepromenjeno

Jedan sam od izvucenih za dv-2016,

Planiram da prvi put idem u USA sredinom jula 2016.

Obzirom da ja ne mogu provesti u USA 6 meseci kalendarske 2016 godine, jer idem sredinom jula (mogao bih biti tamo max 5,5 meseci od 2016. godine, ako ostanem do nove godine)

Zanima me da li se racunanje provedenog vremena tamo za drzavljanstvo (5 godina, svake godine duze od 6 meseci) racuna po kalendarskoj godini (najmanje 6 meseci tamo tokom kalendarske npr 2016. godine itd...) ili od datuma prvog ulaska u Ameriku, kao pocetnog datuma od kog se pocinje brojanje vremena (pa do istog tog datuma sledece godine, da se u USA provede najmanje 6 meseci)

Pitam jer razmisljam da odem u julu, provedem leto tamo, pa ako ne mogu odpoceti brojanje godina za drzavljanstvo (jer tokom kalendarske 2016 svakako ne mogu biti tamo duze od 6 meseci) da se vratim u srbiju provedem par meseci u Srbiji, a da niz od 5 godina za drzavljanstvo odpocnem od pocetka 2017, ako mi to ne bi pravilo problem...

Sta mislite, prvenstveno pitam ljude koji imaju iskustva s ovom problematikom...
Reply With Quote
  #20  
Staro 13.05.2016, 04:03
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
Jedan sam od izvucenih za dv-2016,

Planiram da prvi put idem u USA sredinom jula 2016.

Obzirom da ja ne mogu provesti u USA 6 meseci kalendarske 2016 godine, jer idem sredinom jula (mogao bih biti tamo max 5,5 meseci od 2016. godine, ako ostanem do nove godine)

Zanima me da li se racunanje provedenog vremena tamo za drzavljanstvo (5 godina, svake godine duze od 6 meseci) racuna po kalendarskoj godini (najmanje 6 meseci tamo tokom kalendarske npr 2016. godine itd...) ili od datuma prvog ulaska u Ameriku, kao pocetnog datuma od kog se pocinje brojanje vremena (pa do istog tog datuma sledece godine, da se u USA provede najmanje 6 meseci)

Pitam jer razmisljam da odem u julu, provedem leto tamo, pa ako ne mogu odpoceti brojanje godina za drzavljanstvo (jer tokom kalendarske 2016 svakako ne mogu biti tamo duze od 6 meseci) da se vratim u srbiju provedem par meseci u Srbiji, a da niz od 5 godina za drzavljanstvo odpocnem od pocetka 2017, ako mi to ne bi pravilo problem...

Sta mislite, prvenstveno pitam ljude koji imaju iskustva s ovom problematikom...

Bolje da ti neko ko je to prosao (ali ako dobro racunam, morao bi biti makar DV-2010 ili ranija generacija) tacnije odgovori, ali koliko vidim propisi su da treba da posedujes green card (a ne da zivis tamo u nizu od) makar 5 godina.
https://www.uscis.gov/us-citizenship...us-citizenship
"Be a green card holder for at least 5 years immediately preceding the date of filing the Form N-400, Application for Naturalization"
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Ženidba nakon dobitka johnny_nyc Vaša strana 77 20.05.2015 12:27
Vencanje nakon izvlacenja alexabeograd Vaša strana 1 19.02.2014 19:26
Vencanja, nakon dobijanja GC. Zivkovic_NIS Vaša strana 33 02.03.2013 10:29
Brak nakon GC? wl@t.Co Stare teme 11 24.01.2011 14:59
Nakon skoro 2 godine…. emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 29.11.2010 16:40

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:38.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.