ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 04.05.2011, 00:55
Taji's Avatar
Taji Taji je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.01.2009
US lokacija: Greenville, SC
Poruke: 341
Nepromenjeno

[QUOTE=Bockyman;22722]

-- ту треба додати и [B]неку цифру [/B]за почетак у уса, без обзира да ли имате некога тамо ко ће да помогне или немате...

тако да ова лутрија уопште није дечја игра...

наравно, сви очекујемо да се то што пре врати,али....[/QUOTE]

A ta [B]neka cifra za pocetak u USA [/B]moze da bude visestruko veca nego ona koju ste dobili racunajuci samo do "udahnuca vazduha u USA", tako da dolazak ovamo stvarno nije djecija igra i dobro se morate pripremiti.....bilo da dolazite a da nemate nikoga ovdje ili da ces vas neko docekati. Razliika nije prevelika s obzirom da je uvijek vazila ona stara "svakog gosta..." i morat ce te se svakako brzo i osamostaliti....pa recimo otprilike troskovi za prvih 10-ak dana po dolasku:
-iznajmljivanje stana (bez posla ste, nemate kreditnu istoriju, SSN-a...ne postojite u USA i ugovorom vas vezu na najmanje godinu dana) recimo da je $800x3 mjeseca unaprijed, plus Safety deposit isto jedna mjesecna rata,znaci 4x= $3,200.00
-stan prazan, treba namjestaj..moze polovni a moze i novi, sta ko moze da plati....... =$1,000.00
-obicno u vecini USA se bez auta ne moze...zakljucno sa taksama i registracijom, 10-ak godina staro, oko....$2,500.00-$3,000.00
- gorivo, pun rezervoar za prvih 350 milja = $60.00
- hrana u prazan frizeider za prvu ruku= $200.00
- i vec naredni mjesec racuni za struju, vodu, smece, TV, internet, telefon, mobilni.....

Taksi sluzba je u Colorado Springs-u bila veoma skupa...$40 za voznju od 10 milja:smrc:,tako da se ne isplati vozati okolo na taj nacin, a gradski prevoz postoji, ali jako je rijedak, autobusne stanice su na svakih 1.5 do 2 milje....:no:, tako da stvarno ostaje samo da se sto prije kupi auto i da se postane mobilan jer i ako se dobije brzo posao, moze da bude veoma udaljeno od mjesta stanovanja i jedini sigurna nacin prevoza bi bilo sopstveno vozilo....

Tesko da ce se pocetno ulozeni novac ikad vratiti (mozda nekad) .....zivot ide dalje a sa njim i troskovi.....koja bi visina plate mogla da dozvoli odvajanje novca na stranu da bi se ovaj brzo povratio ????

Racunica cista k'o sunce i ne bi trebalo da se izignorise misleci "nekako cu se snaci kad tamo stignem", nego da se shvati veoma ozbiljno.

Srecno svima.
  #12  
Staro 04.05.2011, 01:24
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Cena viza $$,
Overa dokumenata $
karta $$$

Zivot u Americi neprocenjivo :;D:
  #13  
Staro 02.02.2012, 16:13
MikiMickey MikiMickey je offline
Član
 
Datum prijave: 01.02.2012
YU lokacija: Srbija
Poruke: 3
Nepromenjeno Cena GC-a

Cao ljudi!Jeste culi da je cena vize smanjena sa 819$ na 440$?Upravo sada su me obavestili iz ambasade!To je veliki plus za nas jel da?:1081:
  #14  
Staro 02.02.2012, 16:46
zeleni1122 zeleni1122 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.03.2010
US lokacija: Outer Banks.NC
YU lokacija: zagreb
Poruke: 35
Nepromenjeno

[QUOTE=MikiMickey;27040]Cao ljudi!Jeste culi da je cena vize smanjena sa 819$ na 440$?Upravo sada su me obavestili iz ambasade!To je veliki plus za nas jel da?:1081:[/QUOTE]


Ne razumijem,ko te je obavijestio?kad imaš razgovor ili si ga već imao?gdje se može provjerit ta informacija?

ja imam razgovor u pon. pa me zanima točnost tog podatka.
  #15  
Staro 02.02.2012, 16:52
Neverhood's Avatar
Neverhood Neverhood je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.10.2009
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 152
Nepromenjeno

Ne zelim nikoga da vredjam ali meni to zvuci jako nelogicno. U sred sezone...
  #16  
Staro 02.02.2012, 16:55
zeleni1122 zeleni1122 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.03.2010
US lokacija: Outer Banks.NC
YU lokacija: zagreb
Poruke: 35
Nepromenjeno

[QUOTE=Neverhood;27042]Ne zelim nikoga da vredjam ali meni to zvuci jako nelogicno. U sred sezone...[/QUOTE]

ali na oficijalnoj stranici stoji 440$,sad ne znam da li je to ukupna cijena ili još ima nekih dodataka

[url]http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1263.html#perm[/url]
  #17  
Staro 02.02.2012, 17:22
Neverhood's Avatar
Neverhood Neverhood je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.10.2009
US lokacija: San Diego
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 152
Nepromenjeno

Pa drago mi je ako je to tako. To je bas lepa vest.
  #18  
Staro 02.02.2012, 17:22
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

[QUOTE=zeleni1122;27043]ali na oficijalnoj stranici stoji 440$,sad ne znam da li je to ukupna cijena ili još ima nekih dodataka

[url]http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1263.html#perm[/url][/QUOTE]

[QUOTE]Diversity Visa applicants pay the $305 visa application fee, plus the $440 diversity visa fee, and the $74 security surcharge. All fees are non-refundable. All immigrant visa fees may be paid in dollars, or the equivalent in BAM (local currency). We do not accept personal checks. You can pay with the following credit cards: Visa, Master Card, Discover, and American Express. [/QUOTE]

Ovo je sa US embassy Sarajevo stranice, napola ste upravu, samo ste zaboravili dodati $305 visa application fee i $74 security surcharge za total od $819 :)@Neverhood, vidi ovaj post :)
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
  #19  
Staro 02.02.2012, 18:46
zeleni1122 zeleni1122 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 12.03.2010
US lokacija: Outer Banks.NC
YU lokacija: zagreb
Poruke: 35
Nepromenjeno

[QUOTE=mikiSA;27045]Ovo je sa US embassy Sarajevo stranice, napola ste upravu, samo ste zaboravili dodati $305 visa application fee i $74 security surcharge za total od $819 :)@Neverhood, vidi ovaj post :)[/QUOTE]


Immigrant visa security surcharge (per person applying for any immigrant visa category, except for a Diversity Visa) $74


a ovo sto pise except for a Diversity Visa

sad mi nije nista jasno
  #20  
Staro 02.02.2012, 18:56
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Adnan sutra ima intervju u SA, hajde da njega sacekamo da vdimo. tacno. Koliko se sjecam sa teme Intervjui 2012 svi su placali po $819 po osobi...
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Minimalna cena rada u svakom Statu! V777 Stare teme 6 13.10.2008 17:40

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:33.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.