ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Intervjui - 2014 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 15.08.2013, 15:01
DD mak DD mak je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.05.2013
YU lokacija: Skopje
Poruke: 44
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik IgorMAD Prikaz poruke
Ja na primer nemam nikog u USA, jos uvek pokusavam da nadjem neku adresu. Bojim se da me ne odbiju zbog toga.
Mene zanima da li negde stoji zvanična informacija da je definisanje adrese i posedovanje pozivnog maila obaveza, ili je sve ovo samo na bazi iskustava?
Ja mislim da to ipak nije obavezno, i da sam čitao o slučajevima da su ljudi otišli baš tako, bez nigde nikoga.
Reply With Quote
  #12  
Staro 15.08.2013, 15:07
DD mak DD mak je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.05.2013
YU lokacija: Skopje
Poruke: 44
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Маче Prikaz poruke
Rano e za vas imate vreme intervjuto ke vi bide mozebi vo mart
Ma znam, taka i očekuvame. Ovaa godina tie broevi bea vo tek vo juni mesec. Lani vo opktomvri beše do 5700, a godinava do osum, pa zato sakame da ja sledime dinamikata, koga se menuva statusot na sajtot i kako odi ponatamu.

A kade konkretno se naogjaš ti vo momentov?
Reply With Quote
  #13  
Staro 15.08.2013, 15:09
DD mak DD mak je offline
Drug član
 
Datum prijave: 09.05.2013
YU lokacija: Skopje
Poruke: 44
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Green2014 Prikaz poruke
Mogli bi da se jave svi oni koji ocekuju intervju u oktobru.
Moj broj je 4*** tako da se i ja nadam oktobru
Na drugoj temi smo već razglabali o tome da je zvanično objavljeno da brojevi do 8000 idu u oktobru. Sada treba da pratimo dinamiku promene statusa i slično, pa onda sledeće faze.
Reply With Quote
  #14  
Staro 15.08.2013, 15:12
Маче Маче je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2013
US lokacija: Manhattan, NY
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik DD mak Prikaz poruke
Mene zanima da li negde stoji zvanična informacija da je definisanje adrese i posedovanje pozivnog maila obaveza, ili je sve ovo samo na bazi iskustava?
Ja mislim da to ipak nije obavezno, i da sam čitao o slučajevima da su ljudi otišli baš tako, bez nigde nikoga.
Ne. ne e obavezno obavezna e samo adresata bidejki mora negde da ja dostavat zelenata karta ne mora da bidete i vie samite na taa adresa. se ostanato e na baza na iskustva i sekoj slucaj e razlicen. mozete i samo so zastedata na banka da pominite ako imate dovolno pari polesno e i da nemas nikoj tamu ke se potrpis sam na sebe. zavisi i jazik kolku dobro se poznava, ostanati vestini, obrazovanie, rabotno iskustvo itn. ne e striktno kako pravilo covek da gi ima tie raboti. potrebni se samo dokumentite navedeni vo instructions nisto drugo. ako se odluci na denot na intervju deka potrebno e nesto plus kako affidavit, mail, bilo sto togas ke vi recat da dojdete uste ednas stom gi nabavite tie dokumenti i gotovo. nema bas zaradi to da ve odbijat. retki se slucaevite sto se odbieni. i toa najcesto se ljuge sto ne gi ispolnuvaat osnovnite uslovi dadeni tamu uste koga apliciras taka da ne se plasete.
Reply With Quote
  #15  
Staro 15.08.2013, 15:15
Маче Маче je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.02.2013
US lokacija: Manhattan, NY
YU lokacija: Makedonija
Poruke: 79
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik DD mak Prikaz poruke
Ma znam, taka i očekuvame. Ovaa godina tie broevi bea vo tek vo juni mesec. Lani vo opktomvri beše do 5700, a godinava do osum, pa zato sakame da ja sledime dinamikata, koga se menuva statusot na sajtot i kako odi ponatamu.

A kade konkretno se naogjaš ti vo momentov?
Ok, jas onaka otprilika da pogodam koga bi vi bilo inaku lani site dobivaa mail za promena na statusot den dva posle promenata na visa buletinot obicno okolu 10-13ti veke bese daden noviot buletin. jas sum seuste vo makedonija za 3 nedeli ke odam USA
Reply With Quote
  #16  
Staro 15.08.2013, 15:30
Green2014 Green2014 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.06.2013
US lokacija: Sacramento, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Nepromenjeno

Sajt esc je opet proradio. Nije radio od juce i ocekivao sam da vidim promeni statusa. Ali opet se pojavljuje vec poznata strana You have been randomly....
Javite sta ko ima posle ovog zastoja
Reply With Quote
  #17  
Staro 15.08.2013, 16:21
RBSMC RBSMC je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2013
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad/Zrenjanin
Poruke: 134
Nepromenjeno

Prema spisku onih koji su se prijavili na strani "DV-14 Selektovani-izvučeni sretnici od 1.maja" intervju u oktobru u treba da ocekuju:

IgorMAD, oko 8.000, SRB
via, 3.000, RS
robo, br ispod 1000, BIH
holmes, 4.000 RS
bozic.ns, 6.000 SRB
bojanso, 7000 SRB
Ctpubop, 7.000 SRB
Sedmica, 4.000
Green2014, 4.000 SRB

Igore nisam samo siguran kod tebe, ti si nesto ispod 8000, ako sam dobro shvatio?
Sad cekamo dva meseca do prvih iskustava. Inace primetio sam da za DV2013 nema novih iskustava sa intervjua jos od sredine jula. Da li to znaci da su svi ves prosli?
__________________
15.10.2012. Poslao prijavu
02.05.2013. You have been randomly selected ... 2014EU00021XXX
13.05.2013. Poslao kovertu u KCC
15.05.2013. Stigla koverta u KCC
07.04.2014. Obavljen lekarski pregled
16.04.2014. Intervju uspešno obavljen
04.05.2014. Departure day
Reply With Quote
  #18  
Staro 15.08.2013, 17:27
via's Avatar
via via je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.05.2013
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: RS, BiH
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik DD mak Prikaz poruke
Mene zanima da li negde stoji zvanična informacija da je definisanje adrese i posedovanje pozivnog maila obaveza, ili je sve ovo samo na bazi iskustava?
Ja mislim da to ipak nije obavezno, i da sam čitao o slučajevima da su ljudi otišli baš tako, bez nigde nikoga.
Upravo o ovome sam ja govorila na drugoj temi. I ja mislim da sam čitala da su ljudi dobijali vize i bez tog "pozivnog maila". Sad ne mogu tvrditi sigurno, ali vratit ću se kroz iskustva sa intevjua 2013, da provjerim. Ono što je sigurno potrebno je obezbjediti adresu u USA na koju će biti dostavljena green card. Tko ima nekoga mogao je ovo navesti već prilikom ispunjavanja formulara, ali nije bilo obavezno, za intervju je već obavezno, ali također nije obavezujuće tj. može se opet promijeniti prilikom ulaska u USA. Uglavnom znam da je bilo riječi i o SPC, da su se ljudi koji nemaju nikoga obraćali i njima za pomoć i da su izlazili u susret. Drago mi je da vidim da su i "zelenaši" sa foruma koji su već otišli voljni izaći u susret. Mi primjerice nemamo nikog bliskog, poznanici imaju kuma, jedan kolega od supruga ima roditelje i sl. Bojim se da bi bilo teško objasniti našim ljudima koji ne znaju ništa o DV lottery da ih jedan takav mail ne obavezuje ni na koji način, da je to samo formalnost i da se ne obavezuju da će nas uzdržavati ni ništa slično. Znate kako to ide. Ali dobro, minimum 2 mjeseca je ispred nas, pa prikupit ćemo sve što može biti od pomoći za taj intervju.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik RBSMC Prikaz poruke
Prema spisku onih koji su se prijavili na strani "DV-14 Selektovani-izvučeni sretnici od 1.maja" intervju u oktobru u treba da ocekuju:

IgorMAD, oko 8.000, SRB
via, 3.000, RS
robo, br ispod 1000, BIH
holmes, 4.000 RS
bozic.ns, 6.000 SRB
bojanso, 7000 SRB
Ctpubop, 7.000 SRB
Sedmica, 4.000
Green2014, 4.000 SRB

Igore nisam samo siguran kod tebe, ti si nesto ispod 8000, ako sam dobro shvatio?
Sad cekamo dva meseca do prvih iskustava. Inace primetio sam da za DV2013 nema novih iskustava sa intervjua jos od sredine jula. Da li to znaci da su svi ves prosli?
IgorMAD ima broj nešto preko 8000, tako da će on vjerovatno u novembru. Znači što se tiče BiH, tri intervjua u oktobru, robo očekujemo detaljan izvještaj, sudeći prema ovom ti si ujedno i prvi koji će ove godine otvoriti sezonu
__________________
2014EU00003xxx

22.10.2012. prijava za DV-2014
01.05.2013. izvučeni
21.05.2013. poslali kovertu u Kentucky
29.05.2013. koverta stigla u Kentucky
08.11.2013. Intervju - vize odobrene
31.03.2014. Landed in Chicago
Reply With Quote
  #19  
Staro 15.08.2013, 17:33
Green2014 Green2014 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.06.2013
US lokacija: Sacramento, CA
YU lokacija: Beograd
Poruke: 81
Nepromenjeno

Zanimljivo je da jos niko nije dobio termin za intervju bez obzira koliko im je mali broj
Reply With Quote
  #20  
Staro 15.08.2013, 17:33
ctpubop's Avatar
ctpubop ctpubop je offline
Član
 
Datum prijave: 12.05.2013
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 29
Nepromenjeno

Ne bih da ispadnem nestrpljiv ali neko rece da cemo dobiti email do 18h. Sada je 18:33?! I nista. :P
__________________
**************
DV 20147XXX
01. 05. 2013. - Izvuceni posle 10+ pokusaja
15. 05. 2013. - Poslati papiri u Kentaki
25. 05. 2013. - Stigli papiri
21. 08. 2013. - Promenjen status
03. 09. 2013. - Obavljen lekarski
[02. 10. 2014. - Intervju]
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Intervjui-2012 highvoltage84 Stare teme 424 25.09.2012 20:55
Intervjui DV2011 - Iskustva Bode Stare teme 361 02.08.2011 13:45
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42
DV2009 - Iskustva i intervjui iz sveta landlord Stare teme 7 08.10.2008 22:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:40.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.