ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 17.08.2011, 14:38
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno Intervjui-2012

Evo da se pohvalim,juče sam se ulogovao na Entry Status Check i video da mi je intervju zakazan za 12. oktobar u 8.30 AM.Zvao sam ambasadu da vidim da li treba da odštampam pozivno pismo i da donesem pošto koverte više ne postoje,oni su mi rekli da može a i ne mora jer ako je to uneto u sistem onda nema problema.Neke papire sam već sredio pa kad se vratim sa mora srediću i ostalo,izvode iz matičnih knjiga rodjenih za mene,ženu i sina,venčani list i za ženu još uverenje da nije kažnjavana i uverenje da se protiv nje ne vodi krivičan postupak kao i pismo od osobe kod koje idem,eto da se pohvalim daće Bog da sve bude u redu i nadam se da će ovo pomoći ostalima i drugim srećnim dobitnicima.
  #2  
Staro 17.08.2011, 21:31
kulovski kulovski je offline
Član
 
Datum prijave: 15.08.2011
YU lokacija: Beograd
Poruke: 6
Nepromenjeno

highvoltage84

Izvini, ali moram da te pitam posto sam video tvoj post, gde spominjes Entry Status Check, pa me interesuje kako si to proveravao, gde si se ulogovao? Da nije to ono gde smo proveravali status da li smo izvuceni? Mozda je glupo pitanje, ali nov sam u svemu ovome pa moram sve da pitam i proverim :blink:
Hvala !
  #3  
Staro 17.08.2011, 22:52
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

[QUOTE=highvoltage84;24830]Evo da se pohvalim,juče sam se ulogovao na Entry Status Check i video da mi je intervju zakazan za 12. oktobar u 8.30 AM.Zvao sam ambasadu da vidim da li treba da odštampam pozivno pismo i da donesem pošto koverte više ne postoje,oni su mi rekli da može a i ne mora jer ako je to uneto u sistem onda nema problema.Neke papire sam već sredio pa kad se vratim sa mora srediću i ostalo,izvode iz matičnih knjiga rodjenih za mene,ženu i sina,venčani list i za ženu još uverenje da nije kažnjavana i uverenje da se protiv nje ne vodi krivičan postupak kao i pismo od osobe kod koje idem,eto da se pohvalim daće Bog da sve bude u redu i nadam se da će ovo pomoći ostalima i drugim srećnim dobitnicima.[/QUOTE]

Cestitke, sve najbolje na intervjuu...

Pa to je bas blizu... :bravo:
  #4  
Staro 18.08.2011, 02:36
VDJ VDJ je offline
Član
 
Datum prijave: 16.07.2011
Poruke: 14
Nepromenjeno

Svaka cast. Nama je zakazan intervju u ambasadi za 4. Octobar ali cemo morati da odlozimo.
highvoltage84 vi cete verovatno biti prvi. Pa polako sa papirima i srecno.
  #5  
Staro 18.08.2011, 13:50
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno

[QUOTE=kulovski;24833]highvoltage84

Izvini, ali moram da te pitam posto sam video tvoj post, gde spominjes Entry Status Check, pa me interesuje kako si to proveravao, gde si se ulogovao? Da nije to ono gde smo proveravali status da li smo izvuceni? Mozda je glupo pitanje, ali nov sam u svemu ovome pa moram sve da pitam i proverim :blink:
Hvala ![/QUOTE]

Pa naravno :D, a gde bih inače proveravao btw na svoj email dobiješ obaveštenje da ti je status izmenjen i da ti je intervju zakazan kao i preostala upustva,ako naravno prethodni formulari iz prve koverte budu ok.

@ZlejkoUSA,VDJ-Da, intervju je baš blizu i hvala vam lepo,naravno da vam se sve to vrati :;D:
  #6  
Staro 12.10.2011, 20:22
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno

Eeee pa da se javim sa najnovijim dobrim vestima.Intervju mi je bio zakazan za 12. oktobar,taj dan je doso i ranom zorom krenuo prema ambasadi dok mi je milionska suma leptira igrala u stomaku,jedno ogromno neopisivo uzbudjenje itd itd nisam video ni gde idem ni sta radim bio sam totalno izgubljen.
Dosli smo ispred ambasade sluzbenik je izasao prozvao prvo ljude koji su intervju imali nesto ranije zakazano,a onda smo nastupili nas nekoliko koji smo imali zakazan intervju od 8:30.
Usli smo unutra,prosli kroz skener,ja sam iz prve,a moja zena iz 3-4 puta jer je imala neke nakite i metale na sebi i pri tom je morala da iz bebinih flasica sa cajem i mlekom ispije malu kolicinu tecnosti(valjda je mislila da je otrov),kako god uputili smo se niz stepenice i pravac u cekaonicu,malo je bilo guzve,a nas za iseljenicke je bilo svega 2-3.
I tako sedeci cekali smo da nas prozovu dok su osobe koje su aplicirale za turisticku vizu bili vrlo brzo obradjivani(onaj na salteru je bar MILION puta reko "Kod koga idete u Ameriku,Kod koga idete u Ameriku,Kod koga idete u Ameriku...itd)...I najzad su prozvali mene,zenu i moje dete.
Usli smo u kabinu br. 8 i dao sluzbeniku prikupljenu i sledecu dokumentaciju:
1. Odstampao strane sa interneta na kojima pise da mi je intervju zakazan(ali to uopste nije potrebno)
2. Pozivno pismo(email) od osobe iz Amerike kod koje idem
3. Diploma+kopija samo za mene(original vracen,kopija zadrzana)
4. Uverenja za mene i zenu da nismo osudjivani
5. Uverenja da se ne vodi krivican postupak protiv nas
6. Uverenje o odsluzenom vojnom roku(vraceno mi je)
7. Izvode iz maticne knjige rodjenih+kopije za mene zenu i dete(originali vraceni,kopije su zadrzali)
8. izvod iz knjige vencanih+kopija(oba uzeta) i
9. pasosi,slike nam nisu uzimali
i to bi bilo to od dokumentacije, ako sam nesto propustio nadovezacu se,nakon toga sluzbenik nas je pitao da li zelimo intevju u 11:15 ili 2 sata(mi smo rekli u 11:15) i ako zelimo mozemo da cekamo u cekaonici ili da se prosetamo,posle cega smo mi ostali i cekali.
Nakon toga,proslo je mozda 15-30 min. prozvali su me na salter br.5 da platim novcanu sumu za vize u iznosu od 2.457 dolara,ali znajuci da su neki ljudi sa foruma imali nezgodnih situacija sa aparatom za proveru novcanica(kao i ja) nije mi bilo svejedno, jedna novcanica prodje 3 ne prodju i sve tako,a meni pritisak u hiljadu,medjutim kako ih je sluzbenik malo presavijao i okrecao sve su prosle tako da je i placanje proslo kako treba i nakon toga smo cekali zavrsni deo,a to je intervju.
Samo nas troje je cekalo da zavrse sa iseljenickim vizama i kada smo dosli na red prvo smo na salteru davali otiske prstiju,a nakon toga opet prozvani u kabinu br. 8 gde je poceo da nas ispituje amerikanac i odma nam je reko da podignemo desne ruke i da li se zaklinjemo da cemo pricati samo isitnu,mi smo rekli DA,pitao me je koju sam skolu zavrsio(srednju cetvorogodisnju),da li sam bio u Americi(ne) i koga imam tamo i u kom su mestu.Sve se poklapalo sa mojim podacima koje sam naveo u formulare(ds-131 i ds-220) i sa njegovom proverom u kompjuteru i nakon toga su mi rekli da je sve u redu i da dodjem po pasose sutradan oko pola 3,da mogu sam i da nije potrebno da cela porodica dolazi.Bio sam presrecan drugar me cekao ispred hteli smo da se slikamo ispred ambasade da uslikam taj momenat ali nam nisu dozvolili,presli smo ulicu i opet pokusali medjutim opet je neki drugi sluzbenik izasao,potrcao ka nama i rekao da izbrisemo sliku iz aparata i da je to strogo zabranjeno te smo tada i konacno odustali od svega toga. :)
Ljudi intervju je trajao svega 5 MINUTA doslovno i sve ide vrlo brzo i po dobroj uigranoj proceduri.Ja sutra tj. 13. oktobra idem po pasose i idem nazad u Leskovac,da jos malo radim i prezimim pa Boze zdravlja 23. marta Franklin,Indiana.SAMO OPUSTENO i bez brige.
  #7  
Staro 12.10.2011, 20:47
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno

Inace u Bg sam doso 10. oktobra jer sam tad zakazao pregled,to smo sve odradili,prvo smo vadili krv ja i zena i odmah platili 280$ u dinarima,otisli da snimamo pluca ulica paralelno sa Smiljanjicevom i nakon toga da se vratimo oko 1:15,pred povratak u ordinaciju uzeli snimke pluca(ali nam to na intervju nisu uzeli) kasnije kad smo se vratili u 1:15 bili smo skroz pregledani meni je rekla da skidam gace :D i da se naguzim steta sto mi se nije prdelo :DD merio tezinu i visinu,primio jednu vakcinu 2.800,zena 2 vakcine 3.600 i to je bilo to.
  #8  
Staro 12.10.2011, 21:11
todorovskimkd todorovskimkd je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2011
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Macedonia
Poruke: 46
Pošalji Skype™ poruku korisniku todorovskimkd
Nepromenjeno

Super cestito i mnogu sreka u buduci zivot u americi ja imam zakazano intervju na 19ti OKT. u sredu pa i ja cu pisati ko tebi za moe iskustvo iskreno cestito pozzz
__________________
2012EU00007xxx
15.07.2011 - izvesten Kentuckyja da sam dobitnik
19.07 2011.-Формулари попуњени и послати у Кентаки
21.07.2011 - stigla prva koverta u Kentuckyja
10.08.2011 - "Bulletin for September 2011" intervju cu biti u oktobaru i cekam prvi kovert za datu intervju
18.10.2011 Zakazano intervju u ambasadi Skopje
07.10.2011 - zavrsen lekarski pregled ceka 18 da ide na intervju

18.10.2011 - vizata e odobrena
21.12.2011 - dan kad sam pozelenio
  #9  
Staro 12.10.2011, 23:22
wolf wolf je offline
Drug član
 
Datum prijave: 18.12.2009
YU lokacija: Beograd
Poruke: 92
Nepromenjeno

Highvoltage84 cestitam. Todorevski tebi puno srece 19 okt. Ja imam jos da gulim do marta ili aprila sledece god.
  #10  
Staro 12.10.2011, 23:48
todorovskimkd todorovskimkd je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.05.2011
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Macedonia
Poruke: 46
Pošalji Skype™ poruku korisniku todorovskimkd
Nepromenjeno

[QUOTE=highvoltage84;25488]Eeee pa da se javim sa najnovijim dobrim vestima.Intervju mi je bio zakazan za 12. oktobar,taj dan je doso i ranom zorom krenuo prema ambasadi dok mi je milionska suma leptira igrala u stomaku,jedno ogromno neopisivo uzbudjenje itd itd nisam video ni gde idem ni sta radim bio sam totalno izgubljen.
Dosli smo ispred ambasade sluzbenik je izasao prozvao prvo ljude koji su intervju imali nesto ranije zakazano,a onda smo nastupili nas nekoliko koji smo imali zakazan intervju od 8:30.
Usli smo unutra,prosli kroz skener,ja sam iz prve,a moja zena iz 3-4 puta jer je imala neke nakite i metale na sebi i pri tom je morala da iz bebinih flasica sa cajem i mlekom ispije malu kolicinu tecnosti(valjda je mislila da je otrov),kako god uputili smo se niz stepenice i pravac u cekaonicu,malo je bilo guzve,a nas za iseljenicke je bilo svega 2-3.
I tako sedeci cekali smo da nas prozovu dok su osobe koje su aplicirale za turisticku vizu bili vrlo brzo obradjivani(onaj na salteru je bar MILION puta reko "Kod koga idete u Ameriku,Kod koga idete u Ameriku,Kod koga idete u Ameriku...itd)...I najzad su prozvali mene,zenu i moje dete.
Usli smo u kabinu br. 8 i dao sluzbeniku prikupljenu i sledecu dokumentaciju:
1. Odstampao strane sa interneta na kojima pise da mi je intervju zakazan(ali to uopste nije potrebno)
2. Pozivno pismo(email) od osobe iz Amerike kod koje idem
3. Diploma+kopija samo za mene(original vracen,kopija zadrzana)
4. Uverenja za mene i zenu da nismo osudjivani
5. Uverenja da se ne vodi krivican postupak protiv nas
6. Uverenje o odsluzenom vojnom roku(vraceno mi je)
7. Izvode iz maticne knjige rodjenih+kopije za mene zenu i dete(originali vraceni,kopije su zadrzali)
8. izvod iz knjige vencanih+kopija(oba uzeta) i
9. pasosi,slike nam nisu uzimali
i to bi bilo to od dokumentacije, ako sam nesto propustio nadovezacu se,nakon toga sluzbenik nas je pitao da li zelimo intevju u 11:15 ili 2 sata(mi smo rekli u 11:15) i ako zelimo mozemo da cekamo u cekaonici ili da se prosetamo,posle cega smo mi ostali i cekali.
Nakon toga,proslo je mozda 15-30 min. prozvali su me na salter br.5 da platim novcanu sumu za vize u iznosu od 2.457 dolara,ali znajuci da su neki ljudi sa foruma imali nezgodnih situacija sa aparatom za proveru novcanica(kao i ja) nije mi bilo svejedno, jedna novcanica prodje 3 ne prodju i sve tako,a meni pritisak u hiljadu,medjutim kako ih je sluzbenik malo presavijao i okrecao sve su prosle tako da je i placanje proslo kako treba i nakon toga smo cekali zavrsni deo,a to je intervju.
Samo nas troje je cekalo da zavrse sa iseljenickim vizama i kada smo dosli na red prvo smo na salteru davali otiske prstiju,a nakon toga opet prozvani u kabinu br. 8 gde je poceo da nas ispituje amerikanac i odma nam je reko da podignemo desne ruke i da li se zaklinjemo da cemo pricati samo isitnu,mi smo rekli DA,pitao me je koju sam skolu zavrsio(srednju cetvorogodisnju),da li sam bio u Americi(ne) i koga imam tamo i u kom su mestu.Sve se poklapalo sa mojim podacima koje sam naveo u formulare(ds-131 i ds-220) i sa njegovom proverom u kompjuteru i nakon toga su mi rekli da je sve u redu i da dodjem po pasose sutradan oko pola 3,da mogu sam i da nije potrebno da cela porodica dolazi.Bio sam presrecan drugar me cekao ispred hteli smo da se slikamo ispred ambasade da uslikam taj momenat ali nam nisu dozvolili,presli smo ulicu i opet pokusali medjutim opet je neki drugi sluzbenik izasao,potrcao ka nama i rekao da izbrisemo sliku iz aparata i da je to strogo zabranjeno te smo tada i konacno odustali od svega toga. :)
Ljudi intervju je trajao svega 5 MINUTA doslovno i sve ide vrlo brzo i po dobroj uigranoj proceduri.Ja sutra tj. 13. oktobra idem po pasose i idem nazad u Leskovac,da jos malo radim i prezimim pa Boze zdravlja 23. marta Franklin,Indiana.SAMO OPUSTENO i bez brige.[/QUOTE]
@Highvoltage84 na kog jezika ste pricali na intervju engleski ili matreni jezik????
__________________
2012EU00007xxx
15.07.2011 - izvesten Kentuckyja da sam dobitnik
19.07 2011.-Формулари попуњени и послати у Кентаки
21.07.2011 - stigla prva koverta u Kentuckyja
10.08.2011 - "Bulletin for September 2011" intervju cu biti u oktobaru i cekam prvi kovert za datu intervju
18.10.2011 Zakazano intervju u ambasadi Skopje
07.10.2011 - zavrsen lekarski pregled ceka 18 da ide na intervju

18.10.2011 - vizata e odobrena
21.12.2011 - dan kad sam pozelenio
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Intervjui DV2011 - Iskustva Bode Stare teme 361 02.08.2011 13:45
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42
DV 2012 - Da se prebrojimo Alex016 Stare teme 278 01.05.2011 04:12
DV2009 - Iskustva i intervjui iz sveta landlord Stare teme 7 08.10.2008 22:58

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:36.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.