ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv - 2021 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #731  
Staro 13.06.2020, 00:37
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Radio sam i ja u Rubinu, pa ipak ne znam da napravim Vinjak.

DV1 primarni aplikat, DV2 spouse, DV3 child, sve su to vize iz iste DV kategorije i svaka od njih se u zbiru oduzima od ukupne kvote viza. To je opšte poznato, ne znam zašto pokušavate da unesete zabunu ljudima.

Evo npr. objasnite mi kako je moguće da je u EU regionu 2018. podeljeno preko 20.000 viza iz oko 9.000 kejsova, ako je jedan kejs jedna viza bez obzira na broj derivata?

Uostalom dokažite Vi meni da grešim. Ja sam spreman i da se samobanujem sa ovog foruma ukoliko uspete da dokažete da grešim, ali to je naravno nemoguće.
Reply With Quote
  #732  
Staro 13.06.2020, 00:55
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Exclamation

Što se tiče ove tvrdnje da derivati ne uzimaju vizu što se tiče lutrije to je apsolutno pogrešno.
Kada KCC objavi broj izvučenih oni naglase da je taj broj SA DERIVATIMA.
Znači tačno se zna da je moja prijava imala npr supružnika i dijete i ako mene izvuku računaju me kao 1+2 derivata odnosno broj 3 od ukupnog broja izvučenih.

Npr porodica od 5 članova uzima pet viza.
Pa zamislimo samo kada bi se 5 ljudi računalo kao jedno, preko lutrije bi otišlo 300.000 ljudi...
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #733  
Staro 13.06.2020, 00:56
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Nema tu puno velike filozofije, ukupno ima za preraspodjelu 55000 (OK, nesto malo manje od 55k) viza iz DV kategorije i to je to. Dakle, ako je jedan slucaj 5 ljudi i svih 5 dobiju vizu, od ukupnog zbira se odbija 5, a ne 1. Nema tu neke filozofije velike.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #734  
Staro 13.06.2020, 00:59
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Evo da budem 100% precizan kada sam već pomenuo 2018.
Dakle, iz 8667 kejsova izdato je 19787 viza, čisto da budemo 100% precizni. Kako?
Reply With Quote
  #735  
Staro 13.06.2020, 01:26
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Radio sam i ja u Rubinu, pa ipak ne znam da napravim Vinjak.

DV1 primarni aplikat, DV2 spouse, DV3 child, sve su to vize iz iste DV kategorije i svaka od njih se u zbiru oduzima od ukupne kvote viza. To je opšte poznato, ne znam zašto pokušavate da unesete zabunu ljudima.

Evo npr. objasnite mi kako je moguće da je u EU regionu 2018. podeljeno preko 20.000 viza iz oko 9.000 kejsova, ako je jedan kejs jedna viza bez obzira na broj derivata?

Uostalom dokažite Vi meni da grešim. Ja sam spreman i da se samobanujem sa ovog foruma ukoliko uspete da dokažete da grešim, ali to je naravno nemoguće.
Oznake vize same po sebi nisu bitne, samo su indikacija u procesu. Ja nigde ne tvrdim da znam sve, vec da mi je proces sa vizama poznat i da se imigracioni slucajevi tretiraju po glavnom aplikantu.

Naprotiv, namera mi je upravo da drugima razjasnimo situaciju, uostalom mene licno ne dotice diskusija, jer sam to prosla i vec 8 godina zivim u Americi.
Na kraju krajeva to ne utice nimalo na to da li ce neko doci na red ili ne, ne razumem kakvu zabunu moze ljudima da unese

Namera mi nije svakako ni da se sa nekim raspravljam, niti dokazujem ko je lepsi a ko pametniji, a tek me ne interesuje da li ce se neko samobanovati sa foruma

Ja sam lepo pitala za izvor vasih informacija, upravo da bih i sama videla, ali kredibilan izvor, a ne neciji blog (osim ako pomenuti bloger nije Imigracioni advokat, sluzbenik imigracije, ili slicno). Navedite neki sajt vlade, imigracije, ili bilo kakav kredibilan izvor gde se moze videti tacno, nemam nista protiv da kazem da ste u pravu i da ja gresim.

Iz najboljih namera savetujem da se ljudi informisu iz kredibilnih izvora, sa zvanicnih sajtova, i da se ne oslanjaju na rekla kazala, jer se na ovom forumu moze naici na puno nepouzdanih informacija.
Dakle ljudi nemojte verovati ni meni, samo se informisite na pravom mestu, proverite vase informacije.


P.S. Probacu da nadjem najpouzdaniji izvor

Poz iz Njujorka
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #736  
Staro 13.06.2020, 01:29
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Što se tiče ove tvrdnje da derivati ne uzimaju vizu što se tiče lutrije to je apsolutno pogrešno.
Kada KCC objavi broj izvučenih oni naglase da je taj broj SA DERIVATIMA.
Znači tačno se zna da je moja prijava imala npr supružnika i dijete i ako mene izvuku računaju me kao 1+2 derivata odnosno broj 3 od ukupnog broja izvučenih.

Npr porodica od 5 članova uzima pet viza.
Pa zamislimo samo kada bi se 5 ljudi računalo kao jedno, preko lutrije bi otišlo 300.000 ljudi...
Kako su onda racunali mom suprugu koji je izvucen kao singl? Vencali smo se mesec dana pre intervjua? I takvih slucajeva ima stalno
Nasi prijatelji su iste 2012. izvuceni oboje, imali su jedno dete u trenutku, kako se onda njima racunalo?

Ljudi samo trazim zvanicni izvor vasih tvrdnji, link, sajt bilo sta, mislim da nikoga ko je izvucen nije briga ko je od nas u pravu, vec im je potreban kredibilan izvor informacija
__________________
u NYC od 2012.

Last edited by milosx; 13.06.2020 at 01:36.
Reply With Quote
  #737  
Staro 13.06.2020, 01:34
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Evo da budem 100% precizan kada sam već pomenuo 2018.
Dakle, iz 8667 kejsova izdato je 19787 viza, čisto da budemo 100% precizni. Kako?
Ako može samo odgovor na ovo pitanje...

Što se tiče venčanja, nije zabranjeno posle izvlačenja, samo se doda kao derivat u kejs i dodeli mu se viza, koja se opet računa kao posebna viza.
Reply With Quote
  #738  
Staro 13.06.2020, 01:37
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milosx Prikaz poruke
Oznake vize same po sebi nisu bitne, samo su indikacija u procesu. Ja nigde ne tvrdim da znam sve, vec da mi je proces sa vizama poznat i da se imigracioni slucajevi tretiraju po glavnom aplikantu.

Naprotiv, namera mi je upravo da drugima razjasnimo situaciju, uostalom mene licno ne dotice diskusija, jer sam to prosla i vec 8 godina zivim u Americi.
Na kraju krajeva to ne utice nimalo na to da li ce neko doci na red ili ne, ne razumem kakvu zabunu moze ljudima da unese

Namera mi nije svakako ni da se sa nekim raspravljam, niti dokazujem ko je lepsi a ko pametniji, a tek me ne interesuje da li ce se neko samobanovati sa foruma

Ja sam lepo pitala za izvor vasih informacija, upravo da bih i sama videla, ali kredibilan izvor, a ne neciji blog (osim ako pomenuti bloger nije Imigracioni advokat, sluzbenik imigracije, ili slicno). Navedite neki sajt vlade, imigracije, ili bilo kakav kredibilan izvor gde se moze videti tacno, nemam nista protiv da kazem da ste u pravu i da ja gresim.

Iz najboljih namera savetujem da se ljudi informisu iz kredibilnih izvora, sa zvanicnih sajtova, i da se ne oslanjaju na rekla kazala, jer se na ovom forumu moze naici na puno nepouzdanih informacija.
Dakle ljudi nemojte verovati ni meni, samo se informisite na pravom mestu, proverite vase informacije.


P.S. Probacu da nadjem najpouzdaniji izvor

Poz iz Njujorka

na zalost sviju ikac je ipak u pravu.

Znam da je kontraintuitivno, ali i derviati se ubrajaju u onaj alocirani broj DV visa iako oni sami zapravo nisu dobitnici
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #739  
Staro 13.06.2020, 01:41
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Ako može samo odgovor na ovo pitanje...

Što se tiče venčanja, nije zabranjeno posle izvlačenja, samo se doda kao derivat u kejs i dodeli mu se viza, koja se opet računa kao posebna viza.
Naravno da nije zabranjeno, kad navodim da se nama licno tako desilo. Ponavljam, vencali smo se mesec dana pred intervju, suprugova aplikacija nije korigovana u medjuvremenu, u ambasadi su nam rekli samo sta moram da pripremim za intervju. Bili smo broj 30xxx...

Pa zamislite onda da je to slucaj sa par stotina ili hiljada aplikanata, mislite da to ne bi premasilo 55 ooo?
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #740  
Staro 13.06.2020, 01:48
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Izvlačenje nije garancija da će se i dobiti viza. Uvek se izvuče više ljudi nego viza i nekada ne stignu svi na red. Poslednji put se to desilo 2018., a pre toga 2015. i 2014. itd.

I još jednom, ako može odgovor na ovo pitanje...
Dakle 2018. iz 8667 kejsova izdato je 19787 viza. Kako?
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV 2021 moja prica uran Prijava na Lutriju 27 30.07.2020 09:28
Novi uslovi za apliciranje 2021.. Sasha983 Prijava na Lutriju 11 15.07.2019 06:09

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:18.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.