ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Vozačka dozvola - Driver's License » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 25.03.2009, 13:12
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Ja samo da potvrdim da u Atlanti može da se vozi sa međunarodnom+pasoš ili ID. Oba dokumenta morate imati sa sobom. Inače polaže se za jedan dan, jedino je glupost što vam uzmu srpsku dozvolu i nikada ne vrate?!

Znači jedna opcija je da kažete da nemate dozvolu, onda morate da polažete vožnju isto se završava za jedan dan, naravno pre toga morate položiti testove na računaru (tražite da vam stave jezik na bosanski, biće vam lakše), druga opcija je da izvadite duplikat dozvole ovde i da im date taj duplikat i ne morate da polažete a i dalje imate našu dozvolu ... naravno dobitnike GC-a baš biga za našzu dozvolu, ali čisto eto informacije za nekoga ko ide privremeno u USA a neće da ostane bez naše dozvole ...
Reply With Quote
  #22  
Staro 25.03.2009, 15:04
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Amerikanac2009 Prikaz poruke
I ja sam za tu varijantu da treba preskociti medjunarodnu vozacku, sacekati SSN i polagati u USA. Ja sam u Chicagu polozio krajem 2006.god. Ista situacija kako je Srdjevic pisao, kontrola vida, glupo pitanje o doniranju organa, 10$ uplate testovi i potom izlazak u grad sa instruktorom I to je sve gotovo za sat vremena... Naglasavam voznja po gradu odnosi se na krug oko DMW-a desetak minutra traje i kratka voznja po poligonu minut ne vise. Moja vozacka vazi do 2011.god. Prilicno je lako. Tadasnji cimer iz zgrade u kojoj sam stanovao vozio je na medjunarodnu uzvadjenu u Srbiji i mislim da je rekao da drzava Illinois postuje ceo rok trajanja te medjunarodne. Ali ko ima SSN bezveze je da se voza na medjunarodnu...
Jedini je problem sto ti treba auto za polaganje...
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #23  
Staro 25.03.2009, 15:46
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Mozda bi ''teoretski'' trebali predati nase vozacke prije nego apliciramo za polaganje americke. Medutim u Coloradu, tocnije nas primjer pokazuje da oni maltene ni ne priznaju nasu vozacku. Kad nas je pitala ciju vozacku imamo i kad smo rekli, ona je rekla da je to kao da ju nemamo (Ima tamo jedno pitanje na formularima koje popunjavate prije nego vas ubace u sistem za polaganje-Dali ste imali vozacku prije?), trazila je njemacku, tako da pretpostavljam da mozda prepoznaju neke drzave i mozda bi iz tih drzava trebali predati njima, ali evo za nase hrvatske uopce nije bila zainteresirana, tako da ih jos imamo.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #24  
Staro 16.04.2009, 19:32
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

Evo moj dragi je danas polagao voznju, do sada je vozio sa medjunarodnom dozvolom. To zadovoljstvo je kostalo 22+23$. Sve ukupno smo se zadrzali 2h. Prvo dok je polagao pismeni test sa 40 pitanja, pa onda maneuverability na parkingu, i onda konacno u saobracaj... inace sou je bio nisu mogli da nadju Srbiju u kompjuteru posto je jos uvek Yugoslavia. Da li da napominjem da nisu ni culi za Srbiju? Posto on vec zna da vozi nije mu bio problem, a ja ne znam kako cu cunjeve na parkingu mnogo je usko polagao je na nasem autu, kupili smo ga posle nedelju dana u USA jer smo skontali da necemo moci nista bez njega jer u ovom nasem mestu nema prevoza, a kada smo isli peske nedavno neka crnkinja nam je iz kola dobacila WALKING BASTARDS!
Reply With Quote
  #25  
Staro 17.04.2009, 23:58
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Inace sto se tice stopiranja po USA to je zakonom zabranjeno i naplacuje se kazna od 2000 $
Reply With Quote
  #26  
Staro 23.04.2009, 12:07
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Imam pitanje za iskusnije. Kad tek dodjemo u USA, mozemo li voziti auto posudjeno od rodbine/prijatelja ili se za to mora neka procedura srediti. Cula sam da je obavezno da budemo dodani na insurance, zanima me kakva je tu procedura i koliko dodatno se placa.
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #27  
Staro 23.04.2009, 13:52
Lucky Lucky je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 15.11.2005
US lokacija: Tampa Bay,FL
YU lokacija: Srbija
Poruke: 205
Nepromenjeno

Mozes ti voziti pozajmljeni auto ali kad da te oni dodaju na osiguranje placanje znatno skace jel si po zakonu ti novi vozac i tretiraju te isto kao one koji sa 16 godina dobiju prvu dozvolu.

Druga varijanta je da ti taj rodjak pokloni auto, obavi se prenos vlasnistva i ti lepo placas svoje osiguranje.
Reply With Quote
  #28  
Staro 23.04.2009, 14:03
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno


Znaci i to otpada ... Ma opcija je bila da par prvih mjeseci tako bude, ali videcemo. Hvala Lucky!
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
  #29  
Staro 04.05.2009, 18:48
azhighlander azhighlander je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2009
US lokacija: Phoenix, AZ
YU lokacija: Niš, Srbija
Poruke: 12
Nepromenjeno

Pozdrav SVIMA!
Već par dana sam na forumu i besomučno čitam sve redom pa moram da se zahvalim svima na savetima i iskustvima. HVALA!
Evo i mog iskustva iz Arizone. Prošle godine sam proveo 6 meseci u Phoenix-u i morao sam da polažem vozački. Našu međunarodnu dozvolu prihvataju samo 3 meseca ali su mi u DMV-u rekli da to u praksi važi samo mesec dana i mnogo je bolje da polažem vozački nego da se natežem sa policijom... Rečeno učinjeno. Za samo jedan sat i 10$ ja sam imao vozačku u rukama. Blago je reći da sam još uvek šokiran brzinom i ljubaznošću osoblja. Bitno je obratiti paznju kad radiš testove na specifične detalje vezane za klimatske promene u Arizoni kao što su npr. iznenadne poplave i bujice u letnjim mesecima kao i peščane oluje. Obavezno dok voziš moraš da držiš obe ruke na volanu (ja sam po navici vozio jednom rukom pa sam dobio opomenu - džabe objašnjavanje da sam 25 godina vozio levom a menjao brzine desnom rukom, neznaju šta je menjač pa to ti je...).
Što se vožnje tuđih kola tiče rekoše da nije problem samo da su kola osigurana. Nije mi bilo baš najjasnije al nek im bude, valjda oni znaju...
Eh, zaboravih da kažem da sam to uradio sa turističkom vizom u pasošu, vozačka važi koliko i viza ali kada budem ponovo otišao potrebno je samo da je produžim i dam još 10$. Ako imate neko pitanje tu sam.
Dragan
Reply With Quote
  #30  
Staro 04.05.2009, 19:58
steficacvek's Avatar
steficacvek steficacvek je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 19.05.2008
US lokacija: Phoenix, Az
YU lokacija: BiH
Poruke: 648
Nepromenjeno

Eej pa dobrodosao zemljace!
Hvala ti mnogo na informacijama, ja takodjer selim u Phoenix, tako da su mi izuzetno znacajne sve informacije. Nigdje nisam mogla pronaci tacan info priznaju li medjunarodnu vozacku. Hvala i na toj informaciji. Pisi jos please, bas me zanima zivot u Phoenixu ... Mozemo otvoriti novu temu na US Lokacije ...
Pozdrav!
__________________
2009EU17xxx
22.4.2008 Koverta poslana
14.5.2008 Koverta primljena
23.5.2008. Koverta poslana nazad u KCC
28.5.2008. Koverta stigla u KCC
13.3.2008. zavrsen ljekarski pregled
The Day - 20.3.2009.
Visa granted

In US since May 26, 2009!
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Međunarodna vozačka dozvola Srbije u SAD Tomislav1970 Vodič za emigrante 19 14.03.2015 16:32
Profesionalni vozači aZZo Stare teme 11 11.03.2012 11:09
Razvod i Imigracija - da li je potrebna dozvola drugog roditelja? milenaa Stare teme 19 27.11.2009 10:08
Ja, vozač srdjevic Lutrija (zelena, ne Srbije) 0 27.06.2005 21:12

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:37.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.