ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 18.08.2013, 16:07
Homer Simpson's Avatar
Homer Simpson Homer Simpson je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.10.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 69
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik shljivovica Prikaz poruke
Ovo je i meni palo na pamet,ali cinjenica je da su neki postovi stari i preko 2 godine, cinjenica je i da je dobro imati ovako sve na okupu+updateano tako da ipak podrzavam temu. Svi smo manje vise prvo iscitali sve teme, ali je puno informacija pa krene polemika oko neceg sasvim treceg i ja sam osobno za ovako nesto. Ja sam npr stavila temu gdje bi se naveli blogovi korisnika pa je tema izbrisana, a ja to recimo ne gledam kao reklamu za blogove vec samo nesto sto je sistematizirano i na jednom mjestu.

A da ne bude da sam skroz beskorisna, netko je bio spomenuo airbnb sto mi se za prvu ruku-sto se smjestaja tice, cini solidna opcija. Samo, vjerujem da nisam jedina koja tako misli ali-to su vecinom (ono sto je po prihvatljivijoj cijeni) sobe u necijem stanu, a ja se prva recimo ne bih usudila doci u stan nekog skroz nepoznatog sa svim dokumentima i poprilicnom kolicinom keša kod sebe (svatko tko seli u US sigurno nece doci sa $20), tako da mi je ta opcija super za turizam kad ides bez brige i pameti, pare na kartici i cao daci,ali za ovo mi je ipak malo preriskantno za pocetak,koliko god neki imali pozitivne review-e.

Ma ti postovi od pre 2-3 godine su i dalje aktuelni za neko opste informisanje. Detaljnije ionako sve zavisi od lokacije i zahteva imigranata tako da se samo dodatno informise za odredjeni slucaj i to je to.
Ne valja sve "sazvakano" , jer im tamo niko nece zvakati. I preduzimljivijim treba neko vreme dok dodju sebi posle soka USA nakon socijalistickog aj-saj Balkana, ovako se samo dodatno odmaze...

A sto se tice cash-a, pa cash ostavis u banci pre nego sto odes kod nekog u stan i nema problema.
Valjda je veca frka tom koji izdaje, nego buducim stanarima/cimerima
__________________
DV2014 - HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #12  
Staro 20.08.2013, 09:25
Emiiuki Emiiuki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2012
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 85
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zvercica Prikaz poruke
Ja ti za sad mogu pomoći samo oko #16. Prema mom iskustvu - tražila sam karte za svoju porodicu i drugaricu koja je ovog leta išla za SF - najjeftinije je bilo na https://www.amadeusepower.com/aeroga...aresearch.aspx
Mislim da su ovi još bolji (bar za Kanadu, znaš šta ja pratim): http://www.flyflytravel.com/. Mnogo je povoljnije kada se ide iz Pešte, čak i do 200 EUR, pod uslovom da ti Pešta nije jako daleko. Mnoge agencije imaju svakodnevne ture do aerodroma, a iz NS-a je 20 EUR u jednom pravcu.
Još jednu stvar da pitam, ako je nekome takođe zapala za oko - karta u jednom smeru je skoro duplo skuplja od povratne. Jedina razlika je u tome što u jednom smeru imaš pravo na dva kofera a sa povratnom na jedan. Jeli neko kalkulisao da li se više isplati dodatno platiti preko jednog kofera i imati povratnu kartu (koja će, najverovatnije, propasti)?
Reply With Quote
  #13  
Staro 20.08.2013, 11:07
petrojka1980's Avatar
petrojka1980 petrojka1980 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.07.2012
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Nis
Poruke: 105
Pošalji Skype™ poruku korisniku petrojka1980
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Emiiuki Prikaz poruke
Mislim da su ovi još bolji (bar za Kanadu, znaš šta ja pratim): http://www.flyflytravel.com/. Mnogo je povoljnije kada se ide iz Pešte, čak i do 200 EUR, pod uslovom da ti Pešta nije jako daleko. Mnoge agencije imaju svakodnevne ture do aerodroma, a iz NS-a je 20 EUR u jednom pravcu.
Još jednu stvar da pitam, ako je nekome takođe zapala za oko - karta u jednom smeru je skoro duplo skuplja od povratne. Jedina razlika je u tome što u jednom smeru imaš pravo na dva kofera a sa povratnom na jedan. Jeli neko kalkulisao da li se više isplati dodatno platiti preko jednog kofera i imati povratnu kartu (koja će, najverovatnije, propasti)?
Ovo za cenu karte u jednom smeru je obicno tako, ali masa nas je nasla izuzetno povoljno karte do USA destinacija u jednom smeru mnogo jeftinije nego povratne. Treba samo malo traziti i svakako izbegavati Beogradski aerodrom vec potraziti u okolini. Ja sam kupila kartu iz Sofije do Chicago-a za 350eur sto mislim da je i vise nego povoljno. Iskustva smo izneli u temi Kako naci najpovoljniji let za Ameriku
Sto se tice informacije da sa kartom u jednom smeru imas pravo da poneses 2 kofera, za to prvi put cujem. Mozda postoje kompanije kod kojih je to moguce, ali to su izuzeci. Malo sam proucavala dozvoljeni prtljag kod kompanija i nigde nisam naisla na podatak da broj dozvoljenog prtljaga zavisi od toga da li je let u jednom pravcu ili povrtni. Ono od cega zavisi je klasa.... biznis klasa ima 2 komada prtljaga dozvoljena, a ekonomska 1.
Ako gresim, volela bih da me neko ispravi.
__________________
2013EU00017xxx
24.05.2012. - Videla na sajtu "You are among those randomly selected..."
07.07.2012. - poslata koverta u KCC
16.07.2012. - stigla koverta u Kentaki
12.04.2013. - obavljen lekarski pregled
17.04.2013. - INTERVJU: Viza odobrena
18.04.2013. - Viza u pasosu
27.05.2013. - Kupljena karta za 24.09.2013. Sofia - Amsterdam - Chicago
25.09.2013. - USA tlo je pod nogama
Reply With Quote
  #14  
Staro 20.08.2013, 13:10
shljivovica shljivovica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2013
US lokacija: nyc
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
A sto se tice cash-a, pa cash ostavis u banci pre nego sto odes kod nekog u stan i nema problema.
Valjda je veca frka tom koji izdaje, nego buducim stanarima/cimerima
evo moja situacija-znaci zena,sama, 50-ak kila, sa masu dokumenata za otvaranje firme i podosta casha (za moj pojam), dodem kod nekoga kao cimer recimo subotu navecer. ne bi mi bilo svejedno do ponedjeljka dok se banke otvore pa da sve to tamo polozim dovoljno mi je stresa sto sve to moram sama (ja ne radim a muz da pa je logicno da ja odem rjesiti tu papirologiju da bi mogli aplicirati za vizu). tako da opet dolazimo do toga da cu prvih par dana biti u hotelu,ali mi govorimo o tome da zaobidemo visoke troskove hotela jer imamo vec dovoljno troskova u startu i normalno da ces paziti na svaki cent.

a sto se tice updatea na forumu, zao mi je da stalno "stari" clanovi odgovaraju i trude se objasniti (iako njima svaka cast, skidam kapu do poda!), sigurno su i ovi svjezi imigranti prosli neke situacije koje tu nisu navedene, neke stvari su se vjerojatno izmjenile, mozda ima neka novija agencija za rentanje stana, pronalazak posla, mozda oni sami mjenjaju stan pa npr da stave-evo mi selimo ali ako ste zainteresirani ovo gdje smo sada bili je takva i takva cijena,lokacija itd...

jos jednom, svaka cast svima koji se trude podijeliti iskustva i savjete i jedno veliko hvala!
Reply With Quote
Odgovori

Tags
aerodrom, banka, posao, secured credit card, stan

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Propušteni jubilej srdjevic ZelenaLutrija.com - O sajtu 17 04.05.2018 09:14
Odlazak u USA bez igde ikoga nelson Vodič za emigrante 131 31.10.2013 00:15

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:48.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.