ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #161  
Staro 15.02.2011, 20:16
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno Lekarski pregledi-Remedika Makedonija

Evo i moje sveze iskustvo,sa lekarskog pregleda.Imali smo zakazan lekarski pregled za danas 15.02 u 12:15 popodne,ja,muz i dvoje dece.Posto smo krenuli ranije iz Struge bili smo u klinici ranije,negde oko 11:30,ali to nije bilo problem,pa su nas odma primili na pregled.Prvo smo jedno po jedno,moj muz,pa ja bili u labaratoriji da nam izvade krv(iz vene),posle toga po istom postupku smo otisli na rendgen,i na kraju su nas primili sve cetvoro kod doktorice na razgovor.Izmerili nam visinu,tezinu,merili pritisak,pitali za raznokakve bolesti,i na kraju odlucili da ja(posto nisam imala potpunu istoriju vakcinacija) primim MMR i moj stariji sin (8 god) primi Hepatit B vakcinu.To smo ucinili u Drzavnoj Klinici "Prolet",platili ukupno 2600 denara za oboje,i vratili se u Remediku sa zutim kartonima,koje su tamo iskopirali i rekli nam da koverte sa rezultatima mozemo da uzmemo ujutru u utorak 22.02 kada nam je zakazan i razgovor u ambasadi.E pa toliko od mene sada,idem da se odmorim malo sa malisanima,pa cu pisati kad budem obavila i intervju u ambasadi sledeceg utorka
Reply With Quote
  #162  
Staro 15.02.2011, 23:49
voyager's Avatar
voyager voyager je offline
Član
 
Datum prijave: 24.12.2010
YU lokacija: Skopje, MK
Poruke: 22
Nepromenjeno

Noki, zelim vam se najlepse, i drzim vam srecu za na dan intervjua, da vam ide sve lako, pa da nam ispricate kako je bilo...Srecno!!!
__________________
Prijava:05.10.2010 - prv pat
01.05.2011 - You are selected....
Case number: 2012xxxxx15xxx (ponisteno)
Povtorno vlecenje: 25.07.2011 - Has not been selected
01.05.2012 x 2 - HAS NOT BEEN SELECTED
01.05.2014 x 2 - HAS NOT BEEN SELECTED
03.05.2016 x 2 - HAS NOT BEEN SELECTED
03.05.2017 x 2 - HAS NOT BEEN SELECTED
15.05.2018 × 2 - HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #163  
Staro 16.02.2011, 08:32
noki noki je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
YU lokacija: Zemun, Srbija
Poruke: 365
Nepromenjeno

Hvala puno voyager i ja vama svima zelim da dodjete na moje mesto!!
Reply With Quote
  #164  
Staro 18.02.2011, 00:44
Mv2Player's Avatar
Mv2Player Mv2Player je offline
Član
 
Datum prijave: 01.06.2010
YU lokacija: Srbija
Poruke: 27
Cool Iskustvo sa lekarskog

Lekarski pregled obavio sam u privatnoj klinici u ulici Smiljanicevoj 22 (500m od Slavije). Od slavije se krene mekenzijevom i druga ili treca ulica sa leve strane je ta. To je jedna dosta stara stambena zgrada i u stanu u prizemlju napravljena je ta ordinacija koja na sve lici ali na ordinaciju ne lici. Raznizane, nikad obrisane roletne tog stana gledaju odmah na ulicu i trotoar po kojim mora pazljivo da se hoda jer je prepun izmeta kucica i macica koje kao ljubimce setaju "beogradjani" (posebna vrsta koja stvarno veruje da je Beograd glavni grad Evrope, a Srbija centar sveta). "Ordinacija" je doktorkina tezga . Tj. doktorka, cije ime i ne znam jer se nije predstavila, radi u drzavnoj bolnici a ovo joj je tezga za dodatne pare. Ako ovo citaju zdravstveni radnici, nemoj da vam je krivo sto niste vi tu uleteli - Ko vam je kriv sto niste iz Beograda i sto nemate prijatelja u USA ambasadi da vam na vreme javi sta, gde i kako da odradite da biste dobili licencu da radite lekarske za USA i razbijate se od para. Stan ima 2 sobe i precoblje. U precoblju od prljavstine crn parket, velika kaljava zidna pec, 1 dotrajala garnitura za sedenje i par velikih postera okacenih na zid. Kako udjes u taj stan, odmah desno je prozor koji gleda na dvoriste zgrade i tu je "blagajna" koja se sastoji od malog sanka i radnog stola koji je zub vremena takodje pregazio i tu vam sekretarica naplati i opravi sta i kako dalje. To se desava sve ujutru oko 9h a to je zbog toga da bi se stiglo sa krvnim nalazima do popodne kad doktorka zavrsava drzavni posao. Znaci 110$ + 3600 din vakcine (cirka 120 evra) (vakcine placas popodne a 110$ ujutru). Ove pare trebalo bi da mogu da se plate i dolarima ali naravno, lakse se moze uzeti koji dinar preko, ako se musteriji naplati u dinarima a ne izda fiskalni ili bilo kakav racun. Racunajte na najveci moguci kurs i mozda 200-300 din preko za dorucak za sestru i sekretaricu (pa i one mora da nesto doruckuju). Nakon toga idete u sobu pored, koja sluzi za pregled. Tu ce vam "sestra" izvaditi krv iz vene (ne brinite sto ne nosi beo mantil i sto izgleda kao da je svratila sa pijace), ulice vam nadu da je strucna a 20 dana nakon toga(ako ste lose srece kao ja) imacete podliv i pola modre ruke jer moze da se desi da osteti zid vene pa dok se to ne smiri mora malo i da boli ali nista strasno. Soba za pregled ima medicinski sto na sredini sa 2 montazna stepenika da mozes lakse da se popnes, ima beli paravan koji zaklanja da se iz hodnika (u cijim uglovima stoje razbacane decje igracke) ne vidi bas sve, ima 1 radni sto i stari drveni orman crne boje na cijoj coski su amaterski, ekserom urezane brojke i crtice 160cm....170cm....180cm....190cm )preko 190 nema jer kao sto neko na forumu rece doktorka ne moze mnogo visoko da dohvati da stavi ruku iznad glave i time ustanovi visinu. Kad das krv i platis, dobijes "ulaznicu" za privatnu ordinaciju iz susedne ulice (nize ka slaviji). Tu sve ista prica samo sto 2 spojena - duplirana stana u ovoj zgradi stvarno lice na bolnicu i ok je sredjeno. Na salteru predate papir i po ranije sklopljenom dogovoru sa ordinacijom u smiljanicevoj, samo vam kazu da sacekate 10-tak minuta. slikaju vam pluca (dosta savremenim rengenom pa traje 1 min sa svlacenjem i oblacenjem) i za 30 min snimak je gotov. Snimak nosis nazad u "ordinaciju" i tada sekretarica kaze kada ce doktorka tog dana da zavrsi redovni posao od cega zavisi kad ces ti da dodjes na pregled.To je obicno oko 1 ili 2 a moze i oko pola 3 )sve zavisi dal' moze ranije da zbrise s'posla ili joj se bas tad ispreci neki pacijent sa upalom pluca koji je bas tad ko za inat morao da dodje. Bilo, kako bilo popodne odes u "ordinaciju" i sacekas doktorku. Zena od 45 godina. kratko osisane kose crne boje, utegnuta u tesno ali je stomak koji visi preko kajsa ipak izdaje Dotle su sekretaricina deca vec postala nervozna i redom bacaju igracke, knjige i divljaju po ordinaciji i traze da idu kuci. Doktorka onda znajuci da kasni, brzo ulazi u sobu sa paravanom zajedno samnom i popunjava check listu obrasca na engleskom (neko je postavio link za te obrasce ovde na forumu). Nema razgovora, nema dodatnih pitanja, nema odnos pacijent - lekar vec je odnos po principu salterska sluzbenica - stranka. Pijes? Ne. Pusis? Ne. Jesi bolovao od neceg ozbiljnog?Ne. Drogiras se? Ne. Sida? Ne.Sedaj ovde, disi duboko, okreni se. Disi normalno. Izmeri puls (dopise u papirima). Stani ovde (iznese kucnu vagu)....tolko i tolko (vise odprilike). Stani na "onu" cosku ormana...visina ta i ta....takodje vise odokativnom metodom. Sedni ovde (lupi te gumenim cekicem da vidi za reflexe), svuci gace (da se uveri da nisi tranvestit, ili ako je operacijom promenjen pol, a i za intimne tetovaze koje isto mora da ubelezi). Okreni se. Sedni ovde.Jesi primao vakcine? (svejedno sta da kazes primas 2 vakcine tetanus i MMR). Tetanus je prva vakcina i MMR je koktel zvan "karantinka" i tu su izmesane 4 bolesti. Ne plasite se vakcina. Ako ste bolest prelezali,ili ste vec vakcinisani organizam nece reagovati, a ako niste vakcinisani i niste prelezali onda super jer cete od tog dana postati zasticeni od tih bolesti. Primanje vakcina nije bolno jer je igla tanka i spricevi su vise prazni nego puni. "Pregled" traje 5 minuta da budemo realni to i nema veze sa pregledom ali se sve ustvari svodi na analizu krvi, snimku pluca i davanju vakcina. Krv nije za krvnu sliku pa moze slobodno da se doruckuje ujutru ali se iz krvi vidi da li imas sidu, sifelis, da li si narkoman itd...(nemoj da pijes kafetin, brufen i ostalo 2-3 dana pre pregleda jer se moze desiti da ti nadju u krvi drogu). Nakon vakcina dobijes zatvorenu kovertu i snimak pluca (to nosis u ambasadu na itervju) a dobijas i potvrdu (a4 istampano) o primljenim vakcinama koju ne nosis u ambasadu ali nosis u pasos kad ulazis u USA da te ne bi strpali u karantin i izboli jos jednom. Toliko od mene, nadam se da ce nekome biti od koristi ovo sto sam napisao na osnovu svog licnog iskustva.
__________________
Case No: 2011EU00003xxx
14.06.2010. - Primio 1. kovertu
18.06.2010. - Poslao 1. kovertu u KCC
22.06.2010. - Primili 1. kovertu u KCC
14.10.2010. - Poslali 2. kovertu iz KCC
01.11.2010. - Primio 2.kovertu
XX.XX.2010. - Intervju
XX.XX.2011. - Viza
Reply With Quote
  #165  
Staro 18.02.2011, 09:37
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Mv2Player Prikaz poruke
Toliko od mene, nadam se da ce nekome biti od koristi ovo sto sam napisao na osnovu svog licnog iskustva.
Nadam se da je ovo retoričko pitanje... naravno da će koristiti, i hvala još jednom na ogromnom trudu!
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
Reply With Quote
  #166  
Staro 18.02.2011, 13:21
lanas lanas je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.02.2010
US lokacija: New York, Chichago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 132
Nepromenjeno

Hvala za detaljnu i iscrpnu pricu. Sigurno ce nekome koristiti. Sta da radimo kada se kod nas dosta stvari radi po principu "tange-frange".
Reply With Quote
  #167  
Staro 18.02.2011, 13:44
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Mv2Player, si siguran da nisi zalutao negde u neko meksicko pogranicno selo?

Mislim, ovo sto si ispricao je bas zanimljiva prica, trebao bi se baviti pisanjem, stvarno, bas ti ide.. sokiran sam "kvalitetom" usluge koju si dobio od naseg privatnog sektora koji bi trebao biti bolji od drzavnog po nekoj logici.
I kao sto rekoh, neverovatno je koliko se razlikuje usluga od ordinacije do ordinacije ili od zemlje do zemlje. U US managed ordinaciji u Bp, meni i zeni samo malo bocnuli prst (umesto da mi eksplodiraju venu ko tebi), dok su deca sedela u sobi prepunoj igracaka sa angazovanim bebi siterom, dok smo se mi redjali na pregledu i ispijali kapucino tokom razgovora u veoma lepo opremljenoj ordinaciji u poslovnoj zgradi u centru. I to nas je kostalo 63 EUR (6.500 RSD) bez vakcina (vakcine smo primili naknadno, duga prica..)
Tako da ako mozete, bolje dodjite ovde na pregled...
__________________
Score
Reply With Quote
  #168  
Staro 18.02.2011, 21:49
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

@Mv2Player - to tvoje iskustvo kao iz horor filma..
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
Reply With Quote
  #169  
Staro 18.02.2011, 23:40
coconut coconut je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.10.2010
Poruke: 45
Nepromenjeno

M2 Player - odlican opis. Bravo. Naravoucenije, pregled platiti u dolarima.
Score - Da, secam se da si svojevremeno pisao da vas je pregled za cetvoroclanu poroducu u Bud izasao oko 250 dolara, i evo sad citam opise ordinacije i odnosa prema vama na pregledu. A ovde ce nas dvoje izaci 220 samo pregled a na to treba dodati i za vakcine. Jos uz ovaj opis ordinacije i ponasanja osoblja..Sta reci....Zalosna slika i prilika ovog drustva...
Reply With Quote
  #170  
Staro 08.03.2011, 19:36
Gugly's Avatar
Gugly Gugly je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 22.09.2010
Poruke: 110
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik spectra Prikaz poruke
@Mv2Player - to tvoje iskustvo kao iz horor filma..
Hmm..Ja malo prelistao unazad..Svi nahvalise tacnost, brzinu i ljubaznost doktorke iz Smiljiceve...Ali ok..
Ali ocigledno je da definitivno nemaju rendgen aparat u klinici Malo mi takodje nije jasna ta rupa od nekih 5 sati..Al ajde'..

Da li je neko mozda bio na drugoj klinici, tj. u Međunarodnoj organizaciji za migraciju u Drzicevoj 11?
Mozda je tamo bolje i krace se ceka..(?) ..Who knows..
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
IT poslovi (iskustva) pericp Vodič za emigrante 67 27.10.2017 18:20
iskustva sa USAFIS-om boba i sale Vaša strana 12 22.12.2014 14:19
Intervjui DV2011 - Iskustva Bode Stare teme 361 02.08.2011 13:45
Ksenofobija-vasa iskustva Lucky Vaša strana 7 15.06.2011 19:40
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:57.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.