ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2020 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #91  
Staro 23.12.2019, 13:21
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Talking

Znači za sada svi prolaze po planu nema šta svaka čast...
Izgleda nastavili su kao i proteklih godina.

Pridružujem se čestitkama i želim vam puno sreće u SAD.

__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #92  
Staro 23.12.2019, 15:45
dusmanic's Avatar
dusmanic dusmanic je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.09.2015
Poruke: 141
Nepromenjeno

Cestitam generacijo, mnogo srece u USA , neka vam tako glatko ide i preko bare
__________________
DV2018 i DV2019- Has not been slected x 2
DV2020- SELECTED CN 2020EU4XXX🍀🍀🍀
DS260: 15.07.2019.
Dokumenta poslata: 15.08.2019.
interview: 12.11.2019
green day:15.11.2019.
Reply With Quote
  #93  
Staro 24.12.2019, 10:14
Sims Sims je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2019
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik PearCookie Prikaz poruke
Super vest! Čestitam! Srećno i na dalje!
Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Znači za sada svi prolaze po planu nema šta svaka čast...
Izgleda nastavili su kao i proteklih godina.

Pridružujem se čestitkama i želim vam puno sreće u SAD.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dusmanic Prikaz poruke
Cestitam generacijo, mnogo srece u USA , neka vam tako glatko ide i preko bare
Hvala svima na cestitkama. Idemo dalje u nove pobede!
Reply With Quote
  #94  
Staro 24.12.2019, 15:32
maken92 maken92 je offline
Član
 
Datum prijave: 21.10.2019
Poruke: 6
Nepromenjeno

cestitke i od mene
da li iznos moze da se plati u dolarima?
Reply With Quote
  #95  
Staro 25.12.2019, 15:34
Sims Sims je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2019
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik maken92 Prikaz poruke
cestitke i od mene
da li iznos moze da se plati u dolarima?
Hvala!

Moze, mi smo platili u dolarima. Moze i u dinarima, ali ne znam po kom kursu oni u ambasadi obracunavaju.
Reply With Quote
  #96  
Staro 25.12.2019, 17:06
djuka djuka je offline
Član
 
Datum prijave: 20.05.2019
US lokacija: Seattle
YU lokacija: Serbia
Poruke: 11
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sims Prikaz poruke
Ljudi, evo da podelim nase iskustvo sa intervjua. Za pocetak da kazem da je sve proslo onako kako su clanovi opisivali. Odobrene su i nama vize! Mi smo dosli 20-ak minuta ranije ispred ambasade. Bilo je jos par ljudi. Obezbedjenje izadje, pretrese te, proveri i pusti u prvu prostoriju. Telefon, kljucevi, punjaci i slicno ostaje i dobija se kartica koju predajete prilikom izlaska kako bi vam vratili stvari. Nakon toga odlazite u drugu zgradu gde dobijete broj i kazu vam da sacekate dok vas ne prozovu. Takodje, kazu vam da odvojite sve originale i kopije kako bi bilo spremno pre razgovora. Sve ide veoma brzo. Prvi put idete kod naseg sluzbenika koji vam uzima svu potrebnu dokumentaciju. Suprug je bio izvucen i njemu su uzeli diplomu, dodatak diplomi, svedocanstva iz srednje skole i diplomu o polozenom maturskom ispitu. Moje diplome su vratili. Takodje zadrzali su i uverenja iz suda i policije za oboje. Mi smo nosili i jedno i drugo. Takodje, posto smo ziveli jedno vreme u BiH morali smo da donesemo isto to. Policijska uverenja i uverenja iz suda. Da napomenem da smo uz sve to mi rodjeni u Hrvatskoj, ali tamo nikad nismo ziveli. Morali smo da donesemo rodne listove iz zemlje rodjenja. Veoma je bitno da dostavite rodni list iz zemlje u kojoj ste se rodili bez obzira na to sto nikad niste tamo ziveli. Jedino njega priznaju. Nas sluzbenik vam postavi par pitanja, gde idete, koliko dugo ste zajedno, kad ste se upoznali, da li ste ziveli zajedno (mi smo se vencali nakon sto je suprug izvucen). Kad zavrsite kod naseg sluzbenika ponovo cekate da vas pozovu da platite. Treci put vas pozovu da vam uzmu otiske i cetvrti put doalzite na razgovor kod americkog konzula. Prvo ide zakletva, da li je ok da pricamo na engleskom jeziku i onda pitanja. Nas je pitao sta smo po zanimanju, ko je izvucen, koliko puta smo igrali lutriju, gde smo sve ziveli, kako smo se upoznali, koliko dugo smo zajedno, da li smo pre braka ziveli zajedno (mi smo ziveli vise od godinu dana pre vencanja), kad smo se vencali. Nakon toga je trazio slike da vidi. Mi smo imali oko 50ak zajednickih slika, par sa vencanja i ostale slike su bile iz razlicitih perioda nase veze. Mi smo pored obicnih slika izradili i sve slike sa drustvenih mreza gde je vidljiv datum. Takodje, ja sam ih hronoloski poredala sto je konzul i primetio i pitao cija je to ideja bila. Pogledao je jednu sliku sa pocetka veze, par sa vencanja i pitao ko je sve prisustvovao i gde je bila svadba. Moram da napomenem da smo se mi vencali samo kod maticara i da su pored nas dvoje bila prisutna jos samo dva svedoka. Mislim da mu je to bilo cudno pa nas je pitao, a gde su vam roditelji. Mi smo bili organizovali i veceru sa roditeljima jer su u Bosni i imali smo sliku. Kad smo mu rekli da moze da vidi tu zajednicku sliku gde smo svi zajedno, zatvorio je album i rekao da je to sve ok. Vratio je slike i rekao kako predlaze da nam se izdaju vize i cestitao. Potom se vratite i cekate da vas peti put prozovu kako bi vam vratili dokumenta i objasnili kako ce vam biti vraceni pasosi. Mi smo ranije odabrali kurirsku sluzbu. I da, mi smo promenili i adresu koju smo prvobitno naveli na DS-260 kod naseg sluzbenika. Nikakvih problema nije bilo.

Sve u svemu jedno pozitivno iskustvo. Svi su toliko prijatni i ljubazni da vam nervoza i trema jednostavno nestanu.

Ja se izvinjavam na ovako dugom postu, ali mozda nase iskustvo pomogne nekome. Ako imate bilo kakva pitanja, slobodno me pitajte. Srecno svima!
Sve čestitke i od nas!!! Hvala vam na iscrpnom opisu detalja sa intervjua... Mi takođe imamo intervju krajem Januara i zaintrigiralo nas je vaše iskustvo sa rodnim listom iz zemlje rođenja. Mi smo takođe samo rođeni u Hrvatskoj a živimo od 12 godine u Srbiji. Poslali smo izvode iz Srbije ali nam niko do sada nije tražio rodni list iz zemlje rođenja. Da li ste vi dobili zvanično od njih (ambasade, KCC) da trebate poslati i rodni list? Da li ste im dostavili rodni list ili izvadak iz matice rođenih pošto to nisu isti dokumenti? Na koji način ste izvadili pomenuti dokument (išli direktno u matični ured, preko konzulata, agencije itd)? Hvala unapred...
Reply With Quote
  #97  
Staro 25.12.2019, 18:03
Sims Sims je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2019
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik djuka Prikaz poruke
Sve čestitke i od nas!!! Hvala vam na iscrpnom opisu detalja sa intervjua... Mi takođe imamo intervju krajem Januara i zaintrigiralo nas je vaše iskustvo sa rodnim listom iz zemlje rođenja. Mi smo takođe samo rođeni u Hrvatskoj a živimo od 12 godine u Srbiji. Poslali smo izvode iz Srbije ali nam niko do sada nije tražio rodni list iz zemlje rođenja. Da li ste vi dobili zvanično od njih (ambasade, KCC) da trebate poslati i rodni list? Da li ste im dostavili rodni list ili izvadak iz matice rođenih pošto to nisu isti dokumenti? Na koji način ste izvadili pomenuti dokument (išli direktno u matični ured, preko konzulata, agencije itd)? Hvala unapred...
Hvala!
Informaciju o rodnom listu smo nasli na zvanicnom sajtu. Tamo stoji
Citat:
Each applicant must submit a birth certificate issued by the official custodian of birth records in the country of birth, showing the date and place of birth and the parentage of the applicant, based upon the original registration of birth. Important Notice: You must submit a long form original birth certificate. Short form birth certificates will not be accepted.
Ja sam rodni list oduvek zvala tako i nisam imala problema kad sam trazila isto to u Hrvatskoj. Trazila rodni list dobila Izvadak iz matice rodjenih. Uglavnom, izvadili smo taj dokument u mestu u kome smo rodjeni. Oni moraju to da izdaju bez obzira sto nemate njihovo drzavljanstvo. Bude gotovo isti dan i placa se 20 kuna biljeg koji se kupi na trafici. Suprug je takodje dobio i mejl od ambasade u Beogradu u kome se navodi da su uvidom u nas predmet zeleli da podsete da izvodi iz maticne knjige rodjenih moraju biti iz zemlje rodjenja. Mejl je dobio mesec dana pre intervjua.
Reply With Quote
  #98  
Staro 25.12.2019, 22:47
djuka djuka je offline
Član
 
Datum prijave: 20.05.2019
US lokacija: Seattle
YU lokacija: Serbia
Poruke: 11
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sims Prikaz poruke
Hvala!
Informaciju o rodnom listu smo nasli na zvanicnom sajtu. Tamo stoji

Ja sam rodni list oduvek zvala tako i nisam imala problema kad sam trazila isto to u Hrvatskoj. Trazila rodni list dobila Izvadak iz matice rodjenih. Uglavnom, izvadili smo taj dokument u mestu u kome smo rodjeni. Oni moraju to da izdaju bez obzira sto nemate njihovo drzavljanstvo. Bude gotovo isti dan i placa se 20 kuna biljeg koji se kupi na trafici. Suprug je takodje dobio i mejl od ambasade u Beogradu u kome se navodi da su uvidom u nas predmet zeleli da podsete da izvodi iz maticne knjige rodjenih moraju biti iz zemlje rodjenja. Mejl je dobio mesec dana pre intervjua.
Hvala na brzom odgovoru... Potpuno ste u pravu... Prevideli smo ovaj deo sa oficijalnog sajta, a sve lepo piše... Ako sam vas dobro razumeo i vi ste poslali prvo skenirane izvode iz Srbije u KCC, a potom vas je kontaktirala ambasada iz BG-a i rekla vam da izvadite Izvod iz Hrvatske i da donesete isti na dan intervjua? Nisu vam pravili probleme što ste poslali scan Izvoda iz Srbije?
Reply With Quote
  #99  
Staro 26.12.2019, 14:36
Sims Sims je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2019
Poruke: 35
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik djuka Prikaz poruke
Hvala na brzom odgovoru... Potpuno ste u pravu... Prevideli smo ovaj deo sa oficijalnog sajta, a sve lepo piše... Ako sam vas dobro razumeo i vi ste poslali prvo skenirane izvode iz Srbije u KCC, a potom vas je kontaktirala ambasada iz BG-a i rekla vam da izvadite Izvod iz Hrvatske i da donesete isti na dan intervjua? Nisu vam pravili probleme što ste poslali scan Izvoda iz Srbije?
Nema na cemu. Nismo, mi smo i KCC-u poslali rodne listove iz Hrvatske koje smo poneli na intervju. Bez obzira na to, suprug je dobio mejl. Takodje, nismo nosili rodne listove iz Srbije na intervju niti su nam ih trazili. Ja bih na vasem mestu ponela izvode iz Srbije jer ste ih svakako poslali KCC-u, ali i izvode iz Hrvatske. Takodje, ponesite i neoverene kopije svakog dokumenta koji im mislite predati.
Reply With Quote
  #100  
Staro 26.12.2019, 23:38
djuka djuka je offline
Član
 
Datum prijave: 20.05.2019
US lokacija: Seattle
YU lokacija: Serbia
Poruke: 11
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sims Prikaz poruke
Nema na cemu. Nismo, mi smo i KCC-u poslali rodne listove iz Hrvatske koje smo poneli na intervju. Bez obzira na to, suprug je dobio mejl. Takodje, nismo nosili rodne listove iz Srbije na intervju niti su nam ih trazili. Ja bih na vasem mestu ponela izvode iz Srbije jer ste ih svakako poslali KCC-u, ali i izvode iz Hrvatske. Takodje, ponesite i neoverene kopije svakog dokumenta koji im mislite predati.
Mislim da ćemo baš tako i uraditi...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2020 Selected Winners - DV-2020 Izvuceni Dobitnici SEEUSAIC Prijava na Lutriju 95 25.02.2021 01:28
Ds260 - 2020 neus Uputstva za dobitnike 244 04.02.2020 20:47
Dv 2020 nemanja markovic Prijava na Lutriju 791 08.10.2019 09:21
DV 2020-ne prihvatanje broja sdtksd@gmail.com Uputstva za dobitnike 4 12.05.2019 11:09
Informacije za lutriju 2020 Katarina95 Prijava na Lutriju 3 30.08.2018 12:03

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 11:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.