ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #2221  
Staro 17.06.2020, 07:19
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Thumbs down

3585 slučajeva ready u EU...
Biće zanimljivo vidjeti kako misle ugurati većinu ovih slučajeva pred sami kraj ako bi otvorili Ambasade...
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #2222  
Staro 23.07.2020, 05:58
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Exclamation

Faktički od kako je forum pao ništa dobro se nije desilo za generaciju DV-2020.
Izdavanja viza nema do 30.09. Ban je produžen do 31.12. Itd...
Postoje tužbe koje su se plaćale ako želite učestvovati i par besplatnih tužbi.
Vidio sam da je jedan bračni par iz Srbije učestvovao u tužbi sa $1500 i želim im puno sreće ako su članovi ovoga foruma.
Iskreno meni je to poslednja slamka spasa za očajne i ni u ludilu ne bi učestvovao u tako nečemu ali dobro svako ima svoje...
Bulletin za August je objavljen, nema 2NL’s tj. Niko nije zakazivan za Septembar (poslednji mjesec za intervjuisanje).
Po mom skromnom mišljenju, očekivano, DV-2020 je završena.

Što se tiče DV-2021, i dalje nemamo broj izvučenih što se očekivalo u ovom zadnjem Bulletinu ali izgleda da će i taj podatak kasniti kao i izvlačenje jedan mjesec što je kasnilo.
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #2223  
Staro 23.07.2020, 17:04
Lazar90's Avatar
Lazar90 Lazar90 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.01.2019
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Faktički od kako je forum pao ništa dobro se nije desilo za generaciju DV-2020.
Izdavanja viza nema do 30.09. Ban je produžen do 31.12. Itd...
Postoje tužbe koje su se plaćale ako želite učestvovati i par besplatnih tužbi.
Vidio sam da je jedan bračni par iz Srbije učestvovao u tužbi sa $1500 i želim im puno sreće ako su članovi ovoga foruma.
Iskreno meni je to poslednja slamka spasa za očajne i ni u ludilu ne bi učestvovao u tako nečemu ali dobro svako ima svoje...
Bulletin za August je objavljen, nema 2NL’s tj. Niko nije zakazivan za Septembar (poslednji mjesec za intervjuisanje).
Po mom skromnom mišljenju, očekivano, DV-2020 je završena.

Što se tiče DV-2021, i dalje nemamo broj izvučenih što se očekivalo u ovom zadnjem Bulletinu ali izgleda da će i taj podatak kasniti kao i izvlačenje jedan mjesec što je kasnilo.
Jbga. Bices ponovo izvucen za dv 2022, idemo zajedno, taman da se svo ovo sr**e sa Koronom slegne .
Ovo je bio svakako uzasan trenutak za emigraciju, tako da bolje sto cemo ici tek 2022, treba ostati pozitivan nakon svega sto se izdogadjalo...ne mogu ni da zamslim koliko ste se svi smorili. Nije kraj sveta naravno, zivot ide dalje. Ali opet! Ovo je 10x gora situacija nego ona kada su ljudi izvuceni pa je zbog "tehnickih" problema to ponisteno pa su ponovo izvlaceni.
__________________
Dv 2020 x 2 prečka!
Dv 2021 x 2 stativa!
Dv 2022 x 2 promašaj!
Dv 2023 x 2 preko gola
Dv 2024 x 2 golman skida zicer
Dv 2025 x 2 ...
Reply With Quote
  #2224  
Staro 23.07.2020, 20:41
BokaLunki BokaLunki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 22.04.2020
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
Faktički od kako je forum pao ništa dobro se nije desilo za generaciju DV-2020.
Izdavanja viza nema do 30.09. Ban je produžen do 31.12. Itd...
Postoje tužbe koje su se plaćale ako želite učestvovati i par besplatnih tužbi.
Vidio sam da je jedan bračni par iz Srbije učestvovao u tužbi sa $1500 i želim im puno sreće ako su članovi ovoga foruma.
Iskreno meni je to poslednja slamka spasa za očajne i ni u ludilu ne bi učestvovao u tako nečemu ali dobro svako ima svoje...
Bulletin za August je objavljen, nema 2NL’s tj. Niko nije zakazivan za Septembar (poslednji mjesec za intervjuisanje).
Po mom skromnom mišljenju, očekivano, DV-2020 je završena.

Što se tiče DV-2021, i dalje nemamo broj izvučenih što se očekivalo u ovom zadnjem Bulletinu ali izgleda da će i taj podatak kasniti kao i izvlačenje jedan mjesec što je kasnilo.

Mislim da je ceo forum shvatio tvoj stav i vidjenje koje se odnosi na ovu situaciju koja nam se desila. Shvatili smo svi da si se pomirio i prihvatio cinjenicu da on tvoje vize nece biti nista. I to je u redu, ali zaaaista nema potrebe da to potenciras i provlacis kroz svaki post. Svima je tesko, svi smo razocarani, ali postoje ljudi koji se jos uvek nadaju i veruju da ce ipak na kraju sve biti dobro. Jos uvek nije kraj, tu su tuzbe, nista nije definitivno odluceno, jos uvek postoji sansa da se nesto promeni.
Reply With Quote
  #2225  
Staro 23.07.2020, 21:50
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Ja sam uvek bio optimista, ali moram da priznam da sada nisam daleko od Markovog mišljenja. Po mom mišljenju, realno, jedini koji mogu nečemu da se nadaju, ukoliko sud privremeno zabrani EO su oni kojima je intervju bio zakazan pa otkazan zbog covid-a. Za sve ostale, rekao bih da je sve na ekstra dugačkom štapu, zato što jednostavno nema više vremena. Zakon je, što se roka tiče, prilično jasan i ne znam da li je uopšte i u teoriji moguće da se taj rok produži bez menjanja zakona.

Još jedan veliki problem su zatvorene ambasade, pa sve i da skinu ban džabe je, ako ambasade ne rade. Situacija u Srbiji je i dalje kritična, a koliko mogu da vidim u medijima, ni u Makedoniji, BiH i Hrvatskoj nije sjajno.

Takođe, čitao sam na stranim forumima da su ljudi zvali KCC i da su im oni otvoreno rekli da je DV2020 završena i da ne rade više nikakve obrade vezane za to izvlačenje. To je još jedan loš znak.

Za kraj, kao neko ko je 2018. doživeo nešto slično, mogu da dam svima savet da je najbolje da što pre prihvate realnost. Znam da je teško i ako vas neko razume, ja vas razumem i znam da nada umire poslednja i da još uvek ništa nije gotovo, bar u teoriji, ali pokušajte da se spremite i za ono najgore. Jednostavno, bolje da se prijatno iznenadite, ako se desi neko čudo i sve se dobro završi, nego da gajite neku lažnu nadu, pa da se na kraju još više razočarate.
Reply With Quote
  #2226  
Staro 24.07.2020, 05:37
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Exclamation

Tako je Ikac, ja sam npr zvao KCC i otvoreno su mi rekli da je DV-2020 završena.
Upućen sam i znam o čemu pričam.
Čemu poenta biti nerealan i krivo informisati čitaoce ovog foruma?

Između ostalog evo i ova vijest sa travel state sajta: https://travel.state.gov/content/tra...-recovery.html

“Applicants for immigrant visas covered by Presidential Proclamation 10014, as extended by P.P. 10052, including Diversity Visa 2020 (DV-2020) applicants, who have not been issued an immigrant visa as of April 23 are subject to the proclamation's restrictions unless they can establish that they are eligible for an exception. No valid visas will be revoked under this proclamation.”

Forum valjda i služi da se čitaocima iznose tačne informacije a ne bajke.
Pa ja bi prvi želio da se nije desila Korona već bi bio u SAD.
Ali, treba biti realan...
Ako nekome smetaju činjenice i realno izvještavanje situacije, ja se onda izvinjavam.
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #2227  
Staro 07.08.2020, 16:13
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Pratim malo na tviteru suđenje.

Zanimljiv deo...

.
Citat:
@ckuck (advokat)
proposes 2020 DVs get until 9/30/2021 to have their visas issued.
Judge Mehta says that's interesting because he was thinking something like this, too. He's not sure if it's possible.
@ckuck
: We believe there is.

Rafael Urena: With respect to urgency, court should take into account the position that government is arguing in Almaqrami, that DVs can't be issued after end of fiscal year. Government confirms that will be their position here
Ako dobro razumem, advokati traže da se rok produži do 30.09.2021., sudija kaže da je i on nešto slično mislio, dok vlada stoji pri stavu da dv vize ne mogu biti izdate posle kraja fiskalne godine.

Citat:
Judge Mehta set schedule for PI briefing:
Gov opposition brief due 8/18 (65 pg limit)
Plaintiffs can file 2 reply briefs* by 8/24 (30 pg limit each)
Hearing on afternoon of 8/27!
*2 reply briefs - 1 from all plaintiffs in Mohammed, Aker and Fojong, and one from Gomez.
Ovo gore mi iskreno nije najjasnije. Sledeće saslušanje se zakazuje tek za 28. avgust?

Edit

Citat:
Judge Mehta also set another conference call for next Wednesday, August 12, 11:30 am EST
Judge Mehta is acknowledging there is a pending motion for expedited discovery, filed by us in #DrMvTrump, and is giving Gov until 8/11 to respond to that, he'll make decision on it on 8/12.


Judge Mehta is consolidating all the cases - also- this is not combining the cases- it's a procedural vehicle so that all the filings will be on the same docket. Good for efficiency.
E sad sam baš zbunjen.. Voleo bih da neko ovo protumači, ako razume o čemu se radi...

Inače, evo ga ceo thread...

https://twitter.com/curtisatlaw/stat...53014571622400

Last edited by ikac89; 07.08.2020 at 16:20.
Reply With Quote
  #2228  
Staro 07.08.2020, 17:59
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Isteklo vreme za edit. Zaključak BritSimona

Citat:
So we will NOT have a TRO today – but the judge is pushing things as fast as possible
Inače glavno pitanje je, da li sudija može da nadjača zakon tj. da li može da donese odluku koja se kosi sa zakonom. Iskreno ne poznajem baš najbolje anglosaksonsko pravo tj. znam od prilike kako funkcionište i koje su razlike u odnosu na kontinentalno, ali ne znam, kao što sam već gore napisao, da li sudija može da donese odluku koja se kosi sa zakonom, pošto je konkretno u ovom slučaju kada je u pitanju rok za izdavanje viza, zakon prilično jasan tj. jasno piše da se vize mogu izdati samo pre kraja fiskalne godine tj. 30.09.
Reply With Quote
  #2229  
Staro 08.08.2020, 10:32
smsm smsm je offline
Član
 
Datum prijave: 07.06.2020
Poruke: 26
Nepromenjeno

Koliko sam razumela, jos jedno sudjenje zakazano za narednu nedelju.
Kada ce mozda doci do TRO
brine me sta ce biti sa dv2021 ako se dv2020 produzi do narednog septembra.
Reply With Quote
  #2230  
Staro 08.08.2020, 12:50
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Pa vidi, uticaće sigurno na DV2021, ukoliko se to dogodi naravno. U tom slučaju se postavlja i pitanje, da li bi prvo radili samo DV2020 tj. da li bi prvo završili sa prethodnom godinom ili bi procesi išli uporedo. Ali bez obzira, do sada je, kada je DV2020 u pitanju, izdato samo 12-13000 viza (od 55000), to nije ni četvrtina, tako da, ukoliko bi se produžio rok na 30.09.2021., to bi značilo da bi za godinu dana morao da se obradi i završi proces koji je za 3/4 veći nego obično tj. praktično skoro 100.000 viza bi moralo da se podeli za godinu dana.
To je samo deo problema.

Drugi deo su ambasade, kako zbog kapaciteta generalno, tako i zbog korone. Potrebno je da ambasade počnu normalno da rade, punim kapacitetom.

U svakom slučaju, ništa nije sigurno. Kao što uvek pišem, tek kada vidite vizu u pasošu znači da je proces završen. Mada ova godina je pokazala da ni to nije sigurno, zato što dosta ljudi nije moglo da ode na vreme zbog korone i vize su im istekle.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
run the risk

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:51.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.