ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 20.08.2014, 10:44
ladolcevita ladolcevita je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2014
Poruke: 26
Nepromenjeno Prelazak sa B1 na F1

Zdravi ljudi!
Treba mi mala pomoc. Naime, uskoro putujem u US, i moj plan je da promenim vizu na F1 kada budem dosla jer bih upisala prvo neki kurs jezika, pa neki University. Kurs bih upisala cisto da produzim vizu, dok ne zaradim jos neku kintu za skolicu.
Vidim da je taj prelazak s jedne vize na drugu malo komplikovan, i treba vremena,a postoji i mogucnost odbijana... da li je neko radio pomenuti proces?I ako jeste, koliko je ovo moguce?
Reply With Quote
  #2  
Staro 21.08.2014, 08:37
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ladolcevita Prikaz poruke
Zdravi ljudi!
Treba mi mala pomoc. Naime, uskoro putujem u US, i moj plan je da promenim vizu na F1 kada budem dosla jer bih upisala prvo neki kurs jezika, pa neki University. Kurs bih upisala cisto da produzim vizu, dok ne zaradim jos neku kintu za skolicu.
Vidim da je taj prelazak s jedne vize na drugu malo komplikovan, i treba vremena,a postoji i mogucnost odbijana... da li je neko radio pomenuti proces?I ako jeste, koliko je ovo moguce?
Moguce je.

Prelistaj malo postove sa teme "Potreban savet u vezi US vize". Tamo smo i postavili imena skola koje su voljne da sa buducim studentom pokrenu proces prelaska na F1. U pitanju je par cikaskih skola tipa Solex i ORT.

Srecno
Reply With Quote
  #3  
Staro 21.08.2014, 10:49
ladolcevita ladolcevita je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2014
Poruke: 26
Nepromenjeno

Hvala, hvala! Sada cu da pogledam sve.
A sta sa vremenom, citala sam negde da proces traje 5/6 meseci, a meni je turisticka na 6?
Pitanje; da li kada si u procesu prelaska, sa jedne na drugu, a u medjuvremenu ti istekne viza dok si na cekanju, da li se racuna da si ilegalno ili legalno?
Reply With Quote
  #4  
Staro 21.08.2014, 12:51
ladolcevita ladolcevita je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2014
Poruke: 26
Nepromenjeno

Procitala sam celu temu, tako da sam i dosla do mog odgovora
Ali, sad jedno drugo pitanje,
da li ja moram placati i smestaj u skoli? Moja sestra zivi u CHGO i onda bih zivela sa njom, i onda bi bilo super placati samo kurs... Koji je oko 4.000$.
Da li mislis da je to uredu?
I da li nesto znas o ovoj skolici - http://www.csinow.edu/
Reply With Quote
  #5  
Staro 22.08.2014, 07:02
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ladolcevita Prikaz poruke
Procitala sam celu temu, tako da sam i dosla do mog odgovora
Ali, sad jedno drugo pitanje,
da li ja moram placati i smestaj u skoli? Moja sestra zivi u CHGO i onda bih zivela sa njom, i onda bi bilo super placati samo kurs... Koji je oko 4.000$.
Da li mislis da je to uredu?
I da li nesto znas o ovoj skolici - http://www.csinow.edu/
Znam i za tu "skolu". Isti kalup

Ne moras placati smestaj preko skole. Sama biras gde ces stanovati
Reply With Quote
  #6  
Staro 23.08.2014, 02:22
ladolcevita ladolcevita je offline
Član
 
Datum prijave: 20.08.2014
Poruke: 26
Nepromenjeno

Puno hvala!
Jos samo jedno pitanje kada budem aplicirala za promenu vize, da li je pametno reci sluzbeniku da upisujem kurs kako bih se spremia dodatno za faks, koji planiram da upisem u USA?
Jasno mi je da moram da govorim da je doslo do toga potpuno spontano, ali ja sam i turisticku dobila tako sto sam rekla da idem da oblizim Univerzitete pa ako mi se dopadne neki, promenicu vizu tamo i ostacu da studiram.
Ne znam tacno koju pricu da pricam, jako se bojim da me ne odbiju.
Reply With Quote
  #7  
Staro 06.02.2015, 22:50
jamsinsm jamsinsm je offline
Član
 
Datum prijave: 06.02.2015
Poruke: 1
Nepromenjeno Promjena statusa b1/b2 u f1 (prospective student)

Zdravo svima,

Prosle godine u septembru dobio sam turisticku b2 vizu koja je validna do septembra ove godine. Na proljece planiram da idem u posjetu rodjacima u Ameriku, s tim da su mi se planovi sada promijenili (planiram tamo vidjeti neke skole, najvjerovatije ESL program i mozda zapoceti promjenu statusa). Da li bih trebao POE officeru na aerodromu reci moje namjere, kako bi mi stavio "prospective student" pecat na I-94 , ili ne bih jer o tome nista nisam u ambasadi rekao?
Kako sam procitao na net-u da je mnogo lakse dobiti promjenu statusa sa "prospective student" pecatom.

Hvala.
Reply With Quote
  #8  
Staro 03.08.2015, 13:48
aleksandar zivkovic aleksandar zivkovic je offline
Član
 
Datum prijave: 03.08.2015
Poruke: 6
Nepromenjeno

pozdrav, dugo vremena ne pise niko pa cu pitati a neka dobra dusa ako vidi nek odgovori molicu.
dobio sam turisticku vizu 10g m, imam privatnu firmu a fax jos da diplomiram, tad cu i da krenem za usu.
da li jos uvek moze da se prebacuje kad si u usa sa b1/2 (tu imam) na f1?
da li sa tom vizom ako ti daju odmah ssn i sada moze da se radi?
da li jos daju ssn u jeftinim skolama?
da li postoje takve skole i na floridi ili u kaliforniji (ako neko ima nek pusti linkove)?
da li je neko to radio jos u nekoj drugoj drzavi ili svi samo u chikagu?
hvala unapred
Reply With Quote
  #9  
Staro 03.08.2015, 18:46
wakalu wakalu je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.01.2014
US lokacija: Chicago
Poruke: 41
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandar zivkovic Prikaz poruke
pozdrav, dugo vremena ne pise niko pa cu pitati a neka dobra dusa ako vidi nek odgovori molicu.
dobio sam turisticku vizu 10g m, imam privatnu firmu a fax jos da diplomiram, tad cu i da krenem za usu.
da li jos uvek moze da se prebacuje kad si u usa sa b1/2 (tu imam) na f1?
da li sa tom vizom ako ti daju odmah ssn i sada moze da se radi?
da li jos daju ssn u jeftinim skolama?
da li postoje takve skole i na floridi ili u kaliforniji (ako neko ima nek pusti linkove)?
da li je neko to radio jos u nekoj drugoj drzavi ili svi samo u chikagu?
hvala unapred
Ja mislim da je Chikago jako razvijen sa tim školama,a siguran sam da ima tih škola u ostalim državama,meni je plan isto na taj način otići u USA ali za tu studentsku vizu treba ogromno novca,mislim oko 15 000 $.
Reply With Quote
  #10  
Staro 04.08.2015, 15:57
aleksandar zivkovic aleksandar zivkovic je offline
Član
 
Datum prijave: 03.08.2015
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik wakalu Prikaz poruke
Ja mislim da je Chikago jako razvijen sa tim školama,a siguran sam da ima tih škola u ostalim državama,meni je plan isto na taj način otići u USA ali za tu studentsku vizu treba ogromno novca,mislim oko 15 000 $.
ja nebih u chigao,imam 3 godina zavrsenu ekonomiju to je kao visa ovde i sad visoku gradjevinsku isto 3g to im dodje kao BS ja kad zavrsim gradjevinsku ,sa njom bih probao da nadjem poso ili da upisem master, prvo cu odavde da platim tih 400US da mi evoluiraju diplomu da vidim da li je prvo priznaju ko BS onda bi probao master da upisem ako mi negde odobre stipendiju i da mi daju in campus job ako moze nekako da se pregura tako? ako imam nekog ko je preziveo sa stipendijom ako ne onda bih na tu j1 produzavao dok me neko nezaposli posto sam citao da su pisali na ovom forumu na drugim temam da ti daju SSN sad taj ti je samo za in campus ali mozes kao negledaju toliko da se radi i van? to neznam da li jos uvek vazi jer sad kao uvode te elektronske povezane provere kod poslodavaca nazvali su ih nekako tacno imenom?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.