ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Proces kupovine automobila od privatnog lica » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 24.07.2020, 01:14
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Question Proces kupovine automobila od privatnog lica

Pregledao sam 30 sajtova ali niko ne daje korak po korak sta treba da radim nakon sto sam sve proverio i odlucio da kupim automobil or privatnog lica.
Kada se placa u odnosu na potpisivanje i kako se placa kes/cek procedura?
Koliko kopija ide cega?
Kada prelazi title u moje ruke?
Da li i osoba koja prodaje ide sa mnom u DMV?
Da li se samo pojavim u DMV ili zakazujem?
Kada uzimam osiguranje u odnosu na kompletnu proceduru i moze li nakon sto kupim auto (online)?
Da li mogu da odvezem auto kuci pre nego dobijem tablice?

Molim ako moze korak ko korak. Hvala!
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
  #2  
Staro 24.07.2020, 23:47
Jorda Jorda je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.08.2017
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: Pozega
Poruke: 128
Nepromenjeno

Ako si vec odlucio da uzmes auto placanje obicno ide u kesu, retko ko ce da uzme cek osim ako niste u dobrim odnosima. I ti kad budes prodavao pazi se jer prevaranata je na svakom koraku.
Na parcetu papira napisete kupoprodajni ugovor (nadji primere online) i u njemu ce pisati cena auta koja ne mora da bude tacna (sto manja manja je taksa if applicable). Ali mora biti iole realna.
Prodavac ti mora dati smog check koji nije istekao i potpisati title.
Sa ta 3 dokumenta ides u DMV, ne moras da zakazes, svejedno se spremi na cekanje (najgore iskustvo u USA za mene).
Tu ces platiti tax i stici ce ti u posti title na tvoje ime. Prodavac ne mora da ide sa tobom ako je njegovo ime na title i ako ti je potpisao sve kako treba.

To je ukratko to, moje iskustvo pre-covid od pre dve godine, mozda se nesto izmenilo to vec ne znam.

Ako sam sta propustio pisi.
Svako dobro!
Reply With Quote
  #3  
Staro 25.07.2020, 13:51
aleksandarzz aleksandarzz je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 11.05.2017
US lokacija: Amherst, NY
YU lokacija: Veliko Gradiste, Srbija
Poruke: 255
Nepromenjeno

Pre nego sto odes u DMV, moras da uzmes osiguranje. U DMV trenutno mozes da udjes samo ako imas zakazano. Auto mozes da odvezes ako imas tablice, ili da ga odslepas.
Ostalo je onako kako je @Jorda vec napisao.
Reply With Quote
  #4  
Staro 27.07.2020, 21:33
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Ako si u NJ-u trenutno, onda srecno, jer ces stici na red da uzmes novi title i tablice mozda tamo oko nove godine

Ja sam na kraju uzeo od dealera, dobio temp tablice koje su validne taman do kraja godine. Dotad se nadam da ce se ovaj backlog svakako rascistiti pa da cu moci bez problema uzeti nove tablice (title mi zavrsava dealer svakako).
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #5  
Staro 12.11.2020, 10:21
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

u osnovi nije nikakav problem sto se tice papirologije kupiti auto od PRIVATNOG lica jedino sto sada DMV razvlaci po nekoliko meseci.

A inace primetio sam da vecina dealera ovde po Oregonu uglavnom ima dosta napicene cene, ja se sam smejem kad vidim nekog NIssana iz 199X i pise cena $2450. Medjutim, gotovo svaki dealer ima bar neki auto koji je stvarno dosta ispod cene. Razmisljam da li je to neki marketinski trik kao da ga razglasis kako je dobar ?!
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #6  
Staro 12.11.2020, 10:28
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik aleksandarzz Prikaz poruke
Pre nego sto odes u DMV, moras da uzmes osiguranje. U DMV trenutno mozes da udjes samo ako imas zakazano. Auto mozes da odvezes ako imas tablice, ili da ga odslepas.
Ostalo je onako kako je @Jorda vec napisao.
mozes da ga vozis i bez tablica, tj ako uzimas od privatnika tesko da ce ti skinuti tablice, a dealeri cesto kupuju na aukcijama i u drugim drzavama pa nemaju tablice, nikakv problem, jer oni imaju online pristup DMV i odmah ce ti izdati zvanicnu to se kod nas zove temporary permit na 90 dana dok DMV ne obradi zahtev i poslajeti tablice tags i dozvolu. Za nekih XY dana

Nikakvo slepanje nije potrebno, mislim ako je auto u voznom stanju.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #7  
Staro 14.11.2020, 06:35
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Pazi se samo prevare. Jedan drug mog druga je otisao na Walmartski parking da kupi auto od nekog, neko ga je sacekao pistoljem da otme taj kesh, bila je i trka, policija, frka, panika. Jel to vredno? Samo se cuvaj i nadji se negde blizu policijske stanice ili tako nesto zlu ne trebalo.
Reply With Quote
  #8  
Staro 14.11.2020, 17:55
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Stvarno ne vidim logiku u tome da ides da pogledas auto i da odmah nosis kes sa sobom. Evo recimo ja sam pre par dana isao sa jos 2 prijatelja da pogledam jedan auto, nisam nosio kes, dosao sam da vidim u kakvom je stanju automobil, ko je vlasnik, nismo se nasli na parkingu Volmarta vec na parkingu trznog centra u pristojno vreme kada jos uvek ima puno ljudi. A nalaziti se nocu sa nekim na parkingu Volmarta pogotovo ako cena auta na oglasu zvuci previse dobro da bi bilo istinita nema logike ...
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #9  
Staro 15.11.2020, 06:19
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Bio je dan i nisu se videli prvi put. Pamet u glavu i cuvajte se.
Reply With Quote
  #10  
Staro 15.11.2020, 09:11
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Tu vazi opste pravilo, common sense, sa svim ljudima koji ti deluju sumnjivo ne treba imati nikakvog posla ni u Americi ni NIGDE.

Sa te strane dealeri su u prednosti jer to su ipak ozbiljne firme sa imenom, a sad jos imaju i onaj review...

U stara dobra vremena najbolje mesto za to bilo je upravo DMV. Ja sam moj prvi auto kupio tako od jedne gospodje. Ona je trazila cash, a ja sam hteo da odemo do DMV da mi oni kazu da li je sa papirima sve u redu. Stali ispred sluzbenice, jeste vi vlasnik da jeste vi kupac da, i onda je zena zamolila da se proveri cash i oni su imali aparat za kontrolu. Naravno da je sve bilo OK jer sam lovu upravo podigao iz banke a za svaki slucaj uzeo sam bancinu kovertu i priznanicu.

Treba uvek otvoriti 4oci, auto je ipak skupa stvar.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koje vize ugrozavaju proces dobivanja GC, a koje ne? spectra Stare teme 30 03.10.2012 13:37
10 savjeta kako poslovati sa dilerima automobila emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 29.12.2008 17:27
Identifikaciona provera lica Darko Stare teme 11 28.10.2008 11:49
Moje iskustvo sa kupovinom automobila (2/2) emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 07.08.2007 15:51
Moje iskustvo sa kupovinom automobila (1/2) emigracija Vodič za nove emigrante u USA 0 07.08.2007 15:09

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 00:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.