ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Dv - 2021 » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1051  
Staro 30.12.2020, 18:02
barakatsanja barakatsanja je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.10.2020
Poruke: 33
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ikac89 Prikaz poruke
Iskreno nije bilo takvih slučajeva na forumu. Oni rade background check i verovatno se negde "upalila" neka lampica i verovatno su kontaktirali ljude iz BIA da urade neke provere, čim su znali da je izvučen. Takođe,može da se desi da vam ne izdaju vize odmah na intervjuu, već da vas stave na AP, a nije isključeno ni da vam traže neka dodatna dokumenta i sl.
Hvala puno na informacijama .

Nadamo se intervju uskoro ,pa dace Bog , biće sve ok i pozelenecemo.
Reply With Quote
  #1052  
Staro 30.12.2020, 20:31
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik barakatsanja Prikaz poruke
Pozdrav drustvo,

Ne znam da li je neko bio u sličnoj situaciji . Naime, moj suprug je strani državljanin ( sirijac - hrišćanin ) i pre nekoliko dana , dobila sam poziv iz BIA-e da se moj suprug javi u policijsku stanicu na informativni razgovor . On ima privremeni boravak u Srbiji . Prilikom tog razgovora uglavnom su mu postavljana pitanja vezano za US , da li ima rodbinu u Siriji , da li ima neke veze sa ISES .

Da li je moguće da su iz US ambasade poslali nekoga da se raspita o njemu ? Ako nisu , kako naši u policiji znaju da smo mi izvučeni na lutriji za zelenu kartu ? Jel neko imao beko slično iskustvo ?

Hvala puno .
Sirija je 100% na crnoj listi zemalja za USA, tako danista ne cudi sto je ambasada zvala BIA da proveri sve, nazalost mislim da ce to da se otegne
Reply With Quote
  #1053  
Staro 01.01.2021, 15:43
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Lightbulb

https://youtu.be/gwfh4geaGK8

Trump produžio PP10014 ban do 31. Marta
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #1054  
Staro 01.01.2021, 16:09
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik marko1995 Prikaz poruke
https://youtu.be/gwfh4geaGK8

Trump produžio PP10014 ban do 31. Marta
Evo potvrđeno i na sajtu bijele kuće : https://www.whitehouse.gov/president...G7TtRuxKwTKHcg
__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
  #1055  
Staro 01.01.2021, 23:38
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Odbraja poslednje dane, ovi su vec spremili za 20. januar sve odluke da poniste.
Reply With Quote
  #1056  
Staro 02.01.2021, 00:57
Michi20 Michi20 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.03.2020
Poruke: 86
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mveruovic Prikaz poruke
Odbraja poslednje dane, ovi su vec spremili za 20. januar sve odluke da poniste.
Imaš neke informacije ili samo misliš da će Bajden da poništi sve. I Sretna Nova godina
Reply With Quote
  #1057  
Staro 02.01.2021, 02:31
mveruovic mveruovic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 17.09.2012
Poruke: 731
Nepromenjeno

Nemam informacije koje samo ja znam vec koje su javne, vec su objavili sta sve prvog dana rade da poniste odluke, za imgraciju do sad nije bilo nista jer je zabrana bila do 31. decembra, ali sad kad je produzio verujem u narednih par dana da ce se oglasiti nova administracija da ce i to ponistiti. Ko zna sta ce ludak da odradi jos u narednih 18 dana...
Reply With Quote
  #1058  
Staro 02.01.2021, 03:41
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Kao sto se i moglo pretpostaviti, Bajdenov tim se vec izjasnio da ce im trebati vremena da poniste Trampove promene vezane za imigraciju generalno. Njima sigurno nije prioritet da se odmah na pocetku bave takvim pitanjima...
Doduse, ako ima volje, verujem da moze da ukine ban bez prevelikog komplikovanja, ja bih rekla da je to samo neki dokument koji treba da potpise bez nekih posebnih procedura, ali videcemo...


https://www.washingtonpost.com/natio...qPNwYv88e5LwtI

Ovaj clanak je vise vezan za imigraciju generalno, ne odnosi se na ban ili DV lottery, ali govori dosta o stavu dolazece administracije prema promenama u imigracionom sistemu uopste. Ban ce skinuti svakako u jednom trenutku, ali mislim da do velikih promena u imigracionom sistemu generalno nece doci skoro. Kako ce se ova godina za DV lottery zavrsiti je pitanje, ali bar ocekujemo da sledeca prodje bez problema.

Danijela
__________________
u NYC od 2012.

Last edited by milosx; 02.01.2021 at 03:46.
Reply With Quote
  #1059  
Staro 02.01.2021, 11:57
ikac89's Avatar
ikac89 ikac89 je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.10.2012
US lokacija: Chicago (Niles), IL
YU lokacija: Srb
Poruke: 809
Nepromenjeno

Izašli su CEAC podaci, koji trenutno ne mogu da nam daju sve informacije, zato što se intervjui nisu održavali, ali ako uporedimo broj kejsova na 1000 brojeva za DV2021 i DV2020, dolazimo do zaključka da ih sada ima u proseku za bar trećinu više. 2020. je na početku bilo malo manje od 40%, dok u 2021. taj broj fluktuira oko 60% i ono što je još lošije je to što je taj broj konstantan do 25-26000, ali i posle toga je i dalje visok (oko 50%), i tek posle pri kraju pada na 40ak%. U 2020. je, kao što sam već rekao, broj kejsova na početku bio malo manji od 40%, ali je posle na oko 10.000, pao na 30ak% i bio manje više stabilan do kraja. Ali kao i mnogo puta do sad što sam rekao, response rate je ključ tj. broj ljudi koji je posle izvlačenja pokrenuo proces, a taj broj nećemo saznati dok ne krenu sa zakazivanjem intervjua.

https://dvcharts.xarthisius.xyz/ceacFY21.html

Izbacio je BritSimon video gde je detaljno objasnio i odakle ovi podaci i šta znače i sve ostalo bitno.
Reply With Quote
  #1060  
Staro 03.01.2021, 00:00
Aleksandar381 Aleksandar381 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.05.2019
Poruke: 78
Nepromenjeno

Ok drugari vreme je da svi damo doprinos i uzmemo stvari u svoje ruke, pokrenuta je peticija mislim da je pokrenuo britsimon, inicijali su S.B. Moramo uciniti sve sto je u nasoj moci. http://britsimonsays.com/petition-th...20-and-dv2021/
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV 2021 moja prica uran Prijava na Lutriju 27 30.07.2020 09:28
Novi uslovi za apliciranje 2021.. Sasha983 Prijava na Lutriju 11 15.07.2019 06:09

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 05:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.