ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Union jobs (sendikat) u Americi » Bitni linkovi
Početak u USA Stan Posao Kola (Automobil) Osiguranje
Porez Dešavanja Naša mesta Putovanja Avionske karte

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #211  
Staro 21.01.2021, 20:35
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Poznajem rutu ono sto je za mene poznato
1. Biznisi
- dnevno 70-90 dostava
- 25 dostava full speed
- 15 dostava / h laganin tempom
- 10 dostava /h bas se vucem
2. Rezidantial ( domacinstva)
- od 60 do 100 dostava
- 40 dostava full speed
- 25 dostava lagano
- 15 dostava bas se vucem
2 . Pick ups ( pkg for in)
- 10 pick up volume 200 do 500 pkg
- ODS ( demand pick ups) = 2-6 ods
- full speed 45 min
- laganini oko 1h
- bas da se vucem 1h i 15 min
Ovo sve kombinuje sa trenutnim brojem stopova koje provjerim svako jutro na komp u habu.
Da li želim ranije kuci, Kako se osjecam, koliko love hocu da zaradim itd.
Menagment ima svoje metode i alate
1. Telematric
- senzori prednja i zadnja vrata
- senzor za pojas
- senzor za naglo kocenje
- 1. back up exceptionally
- vožnja sa otvorenim vratima
- gps u diad ( personal scener)
- gps u package car vehicle
2. Pracenje i nadgledanje
- koriste privatna auta za nadzor
- znaju da uzmu ključeve ili diad
ako ostavis u vozilu.
-proveravaju info notice i pakete da
li si dostavio.
- dolaze I rade folow up sa custom
Oni kombinuju sve ovo i na taj nacin dolaze do informacije o
produktivnosti, mogucim kradjama, sa li neko krade vrijeme itd.
Kako oni to rade
1.Ugasis vozilo,povuces rucnu,odvezes pojas i otvaras prednja vrata
2. Trazis paket i zatvaras vrata ( ovdje gledaju koliko gubis vremena na pronalazsk paketa)
3. Ides do custumer dostavljas ( gps registruje gdje si dostavio) i vracas se nazad i palis vozilo ( isto gledaju prolazno vrijeme i jesi li otvorio prednja vrata )
4. Gps je u kamionu i u skeneru tako da mjeri razdaljinu koju moras preci

Oni na osnovu ovih informacija mogu da popravljaju neke stvari ili da ti dodsju jos posla. Ako dostavljas uvijek istim tempom to je idealno i oni tacno znaju tvoju brzinu. Oni onda testiraju tako da ti povecaju broj dostava i posmatraju. Oni na osnovu ovoga misle da su dominantni na osnovu vozaca ali vozaci koji su duze tu vrijeme vec znaju sistem pa se igraju macke i misa .
Tu sada vozaci kombinuju razne taktike da ih dovedu do pogresnih informacija. Otvore prednja vrata da traže paket a u stvari odmaraju ili gledaju telefon. Ostave diad u kamionu a odu negdje napolju ( oni misle da je vozac u kamionu posto se poklapa gps diad i gps u kamionu). Otvore prednja i zadnja vrata kao da sortiraju kamion a u stvari odmaraju ( kradu vrijeme kako managment kaze ). Parkiraju na dock izmedju dve prikolice tako da su nevidljivi samo sa prednje strane .
Na svakih 5 do 10 ruta imas oko 2 do 3 osobe lost prevention ili supervizor koje imaju tablet I nadzoru te vozace. Kada neko uspori ili nesto se desava neregularno oni su tu za 5 min da te posmatraju. Jednostavno ih je skontati ako vidis isto auto na tri razlicite lokacije.

U svim ovim informacijama svaki vozac koji ima malo mozga mora da nedje neku mjeru i da nadje neku sredinu. Dosta vozaca i ne interesuju ovakve svari i oni voze i rade najbolje sto znaju dok managment plete mrezu da te jaše najbolje sto moze.
Reply With Quote
  #212  
Staro 21.01.2021, 23:56
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Meni ovo deluje bas tesko jahanje, kolko njih i doceka penziju toliko hvaljenu kolko govorite ili uziva u penziji posle ovolikog stresa?? Trebas svaki sekund da gledas dal si nesto pogresno uradio bla bla bla, jebes ti ovo
Reply With Quote
  #213  
Staro 22.01.2021, 03:09
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Jeste jahanje, ali ko prezivi i dozivi ...

Iskreno mislim da sam pomenuo u nekom postu gore, svi stariji vozaci sa kojima sam pricao a koji rade duze od 20 godina su imali ili neku operaciju ili neku povredu. Ima jedan deda kod mene, noge mu totalno iskrivljene, hoda kao pingvin, ne znam kako i zasto i dalje radi u UPS, kad sam spomenuo to supervizoru na obuci on je reko to je zato sto nije postovao metode i naveo 3 points of contact kao metodu haha, znaci ono kada upadas ili ispadas iz kombija i uhvatis se za rucku sa leve/desne strane i to ti stiti telo.... Mislim gluposti stvarno...
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #214  
Staro 22.01.2021, 03:12
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Po meni iskreno gledano nije los posao kada se pogleda sira slika

Ako krenes da vozis dok si mladji 25-30 godina moze biti full

Dobri benefiti, dobra plata, siguran posao, bukvalno ne mozes dobiti otkaz jer te unija stiti, jesu dugi sati i nije posao za porodicnog coveka , 401k, full osiguranje

Ono sto je po meni cela poenta jeste da ja ne vidim neki drugi posao koji je toliko scalable da za 4 godine mogu zaraditi 100k, a da ne moram ponovo da idem na fax i slicno
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #215  
Staro 22.01.2021, 17:29
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Jasu ko kako stigne haha, izgleda mi da sam doneo isprvnu odluku da se vratim na full time posao.

Meni i jos par drugih sezonaca je receno da smo poceli sa kvalifikacijom 01. Januara , ja sam odustao zbog zdravstvenih problema, a drugu dvojicu su zajebali iskreno....

Rekli su da im je povecan volume i da ce dati sansu nekim sezoncima kao i nekim PVD vozacima ali od toga izgleda nista...

Jedan mladji decko od mene koji je vozio tokom Peak-a odradio isto obuku sa supervizorom 3 dana kad i ja, i poslali ga na preload dok se ne otvori pozicija. Kaze da istovaruje slepere ...

Drugi malo stariji lik rekao bih 30-35 godina, obecavali mu isto kao i meni i rekli mu da nema pozicija trenutno i da moze da bira da li da ide na preload dok se ne otvori pozicija ili da ide u drugi centar koji je 40 min daleko, i koji je blago receno uzas, los managment, losi vozaci, losi radnici... Cak je isao u HR da pita za savet i misljenje i tamo su mu rekli da je bolje da ceka priliku u centru gde trenutno radi nego da ide u taj centar tamo....


KATASTROFA
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #216  
Staro 23.01.2021, 07:08
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Opet sam zahvalan na ovoj svojoj ruti I to mi dosta pomaze da poznajem sve i tacno svaki dan znam prolazno vrijeme I planirano vrrijeme za taj dan.
Ovo u predhodnim postovima sam pokusao objasniti kako menagment dolazi do informacija i onda planiraju naredne dane.
Sto se tice vozaca niko ne mora da pazi na to ako nece ali ako stalno ide full speed oni ce mu povecavati posao. U slucaju da se vuce i hoce da ih zezne imaju oni nacina da mu stanu na rep.
Vrijeme je ovdje najvaznije , paketi mora biti slozeni , u glavi moras imati narednih 5 stopova i samo udaras. Usporavas i ubrzava na osnovu broja dostava a da bude priblizno planiranom vremenu za taj dan.
To vremenom udje u neku rutinu i nema nekakvih iznenadjenja.
Dostave i regular pick up su poznati ali ovi ODS ( moras u udredjenom vremenu da pokupis kutije ) to zna zezati pogotovo ako se sve desi u isto vrijeme .
Svoje custumer sam obezbijedio sa vrecama a imaju i kolica tako da me sve ceka spremno , tako da je sve uigrano .
Lova je dobra vozaci preko 4 godine zaradjuju prosjek 500$ dnevno , placeno osiguranje i nekoliko sedmica godisnjeg .
Ovo je maraton a ne trka na 100m tako i treba raditi.
Reply With Quote
  #217  
Staro 26.01.2021, 10:33
SRBghost SRBghost je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 03.10.2013
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 583
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
Meni ovo deluje bas tesko jahanje, kolko njih i doceka penziju toliko hvaljenu kolko govorite ili uziva u penziji posle ovolikog stresa?? Trebas svaki sekund da gledas dal si nesto pogresno uradio bla bla bla, jebes ti ovo
Ali, to nije jedini Union posao u US. Ima ih i laksih i tezih.
__________________
DV-2015 - prvi put, 2 prijave - IZVUCENI
22.05.2014. - popunjeni formulari
19.02.2015. - lekarski
24.02.2015. - intervju/odobrene vize/Administrative processing
26.03.2015. - konacno stigli pasosi (sa vizama)
28.03.2015. - kupljene karte
24.06.2015. - NYC resident
01.04.2016. - Garden State
Reply With Quote
  #218  
Staro 26.01.2021, 20:27
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

https://cdllife.com/2021/ups-freight...0-million/?amp

Jel ovo ima neke veze sa vama?
Reply With Quote
  #219  
Staro 27.01.2021, 05:11
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Futbalista Prikaz poruke
To je nase ali nema veze sa small package. Oni gube novac opasno vec nekoliko godina.
Reply With Quote
  #220  
Staro 27.01.2021, 05:25
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Ovako izgleda kada se se vozi heavy biznis route. Ovakk je nesto slicno i kod mene svaki dan,dosta pick ups ,dosta dostava.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DoD jobs or join the Army konislav Stare teme 29 21.11.2009 05:35

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:11.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.