ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #41  
Staro 06.09.2010, 10:34
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Vuvuzela, trazi potvrdu od policije, izvod iz kaznjene evidencije i ako tamo stvarno nema nista, onda ti potvrda suda nije ni potrebna. Ali ako tamo pise da je nesto bilo, iaoko teoretski oprosteno i "zaboravljeno" ipak ces morati da ides u sud (i zatvor ako ga je bilo ) po potvrdu jer ameri jasno kazu u ovom delu "...Applicants who have been convicted of a crime must obtain a certified copy of each court record and any prison record, regardless of the fact that he or she may have subsequently benefited from an amnesty, pardon or other act of clemency...." 'bes ga..
__________________
Score
Reply With Quote
  #42  
Staro 06.09.2010, 10:52
Vuvuzela Vuvuzela je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.07.2010
US lokacija: Hm, who knows?
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 96
Nepromenjeno

Pitanje je, u stvari, da li nakon perioda rehabilitacije ostaje kakva zabilješka u kaznenoj evidenciji ili ne. Po svemu sudeći ne ostaje, jer ako je propisano da se nešto briše onda se briše i toga više nema. Ako bi ostala kakva bilješka o tome onda sama rehabilitacija gubi smisao. Oni naravno traže da im se ne prešuti ništa, ali ako su potvrde čiste onda je sve jasno - nije se niti dogodilo.
Reply With Quote
  #43  
Staro 06.09.2010, 10:57
Score's Avatar
Score Score je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.07.2010
US lokacija: San Francisco Bay
YU lokacija: Beograd
Poruke: 448
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vuvuzela Prikaz poruke
Pitanje je, u stvari, da li nakon perioda rehabilitacije ostaje kakva zabilješka u kaznenoj evidenciji ili ne. Po svemu sudeći ne ostaje, jer ako je propisano da se nešto briše onda se briše i toga više nema. Ako bi ostala kakva bilješka o tome onda sama rehabilitacija gubi smisao. Oni naravno traže da im se ne prešuti ništa, ali ako su potvrde čiste onda je sve jasno - nije se niti dogodilo.
Tacno tako...srecno sa potvrdom!
__________________
Score
Reply With Quote
  #44  
Staro 14.09.2010, 13:29
martinwerdel martinwerdel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.06.2009
Poruke: 30
Nepromenjeno potvrda iz policije

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vuvuzela Prikaz poruke
Pitanje je, u stvari, da li nakon perioda rehabilitacije ostaje kakva zabilješka u kaznenoj evidenciji ili ne. Po svemu sudeći ne ostaje, jer ako je propisano da se nešto briše onda se briše i toga više nema. Ako bi ostala kakva bilješka o tome onda sama rehabilitacija gubi smisao. Oni naravno traže da im se ne prešuti ništa, ali ako su potvrde čiste onda je sve jasno - nije se niti dogodilo.
Mislim da ste oba u velikoj zabludi...Bez razlike sto je osuda izbrisana iz kaznene evidencije, vi MORATE to da prijavite u DS-230 i da prilozite sudske papire...Svako prikrivanje istine (a to bi se desilo ukoliko neko ne prijavi da je bio osudjen) znaci permanent ban to USA...
Nadam se da ce ovo biti od koristi mnogim iducim imigrantima...
Reply With Quote
  #45  
Staro 14.09.2010, 16:17
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik martinwerdel Prikaz poruke
Mislim da ste oba u velikoj zabludi...Bez razlike sto je osuda izbrisana iz kaznene evidencije, vi MORATE to da prijavite u DS-230 i da prilozite sudske papire...Svako prikrivanje istine (a to bi se desilo ukoliko neko ne prijavi da je bio osudjen) znaci permanent ban to USA...
Nadam se da ce ovo biti od koristi mnogim iducim imigrantima...
I ja mislim da je, nazalost tako...

Iako je ovo sto cu navesti ekstreman primjer, ipak je vijest od prije mjesec dana: http://otvoreno.ba/vijesti/crna-kron...o-u-ratu-u-bih
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
Reply With Quote
  #46  
Staro 14.09.2010, 22:12
Vuvuzela Vuvuzela je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.07.2010
US lokacija: Hm, who knows?
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 96
Nepromenjeno

Ne razumijem, osoba navede da nije osuđivana, to potkrijepi izvodom iz kaznene evidencije i potvrdom da se protiv nje ne vodi nikakav kazneni postupak - and where's the problem???
Reply With Quote
  #47  
Staro 14.09.2010, 22:22
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik martinwerdel Prikaz poruke
Mislim da ste oba u velikoj zabludi...Bez razlike sto je osuda izbrisana iz kaznene evidencije, vi MORATE to da prijavite u DS-230 i da prilozite sudske papire...Svako prikrivanje istine (a to bi se desilo ukoliko neko ne prijavi da je bio osudjen) znaci permanent ban to USA...
Nadam se da ce ovo biti od koristi mnogim iducim imigrantima...
ne znam iz koje si ti drzhave, ali u Srbiji ako ti sud izda potvrdu da si čist, to obično znači to isto. I niko ne vidi da si ti imao neki prekršaj, osim ako hoćeš da se zaposliš u državnoj službi (policiji, vojsci) gde oni ipak gledaju i između redova.

Moj slučaj: imao sam saobraćajku gde sam priznao krivicu da se ne cimam i da skratim trajanje postupka. Nisu bitni detalji nego ono što sam pitao sudiju: ''Ako je kazna novčana, da li se to vidi u evidenciji?''. Na šta je sudija odgovorila: ''Ne, a to ti treba naravno za inostranstvo?''. Kasnije sam isto pitanje postavio i referentkinji suda, kada sam išao da mi kaznu podeli u rate (student sam... mali džeparac), i rekla je da mi već sa datumom rešenja ništa nije pisalo u evidenciji.

Ako je neko ležao zatvorsku kaznu, mora da sačeka da prođe onaj period posle odležane kazne i sam da zatraži brisanje iz evidencije, zato što sistem ne briše sam, a službenici se ne trzaju da proveravaju.
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
Reply With Quote
  #48  
Staro 15.09.2010, 00:01
martinwerdel martinwerdel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.06.2009
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dare_ns Prikaz poruke
ne znam iz koje si ti drzhave, ali u Srbiji ako ti sud izda potvrdu da si čist, to obično znači to isto. I niko ne vidi da si ti imao neki prekršaj, osim ako hoćeš da se zaposliš u državnoj službi (policiji, vojsci) gde oni ipak gledaju i između redova.

Moj slučaj: imao sam saobraćajku gde sam priznao krivicu da se ne cimam i da skratim trajanje postupka. Nisu bitni detalji nego ono što sam pitao sudiju: ''Ako je kazna novčana, da li se to vidi u evidenciji?''. Na šta je sudija odgovorila: ''Ne, a to ti treba naravno za inostranstvo?''. Kasnije sam isto pitanje postavio i referentkinji suda, kada sam išao da mi kaznu podeli u rate (student sam... mali džeparac), i rekla je da mi već sa datumom rešenja ništa nije pisalo u evidenciji.

Ako je neko ležao zatvorsku kaznu, mora da sačeka da prođe onaj period posle odležane kazne i sam da zatraži brisanje iz evidencije, zato što sistem ne briše sam, a službenici se ne trzaju da proveravaju.
Moj dragi prjatelju...Prvo, ja sam iz Makedonije...Ali i da sam iz Kambodje, Somalije, Kanade ili Srbije, pravila su ista...
E sad, ukoliko zelis da odes u USA i da svaki dan zivis u grcu da te USCIS ne otkrije (da si zapravo lagao), onda je to u redu...Ali, ako te otkruju, onda je to "prava zurka"...
Recimo da te ne otkriju...Nakon 5 godina, ti fino-lepo dostavis zahtev za naturalizaciju (ukoliko zelis, naravno)...Treba da popunis N-400 form koji ima vise strana...Dvije strane su samo dokazivanje da ti imas "good moral character"...E tada, nemoze niko da prikrije nista...USCIS sve to provjerava, tako da ce vidjeti da je netko osudjen (nije bitno dali je zatvorska kazna ili je to uvjetna osuda)...E onda............prvi avion i povratak u svojoj lepoj domovini....
Stoga, ukoliko je neko osudjen to treba i da prijavi u DS-230 form-u...Nije bitno dali se kriminal desio 1974 ili 2009 godine i nije bitno dali je kazna zatvora otsluzena ili je samo bila odgodjena na odredjeno vreme...Svaka osuda (bilo da je izbrisana iz evidencije, ili je osudjenik pomilovan) je osuda u oci Americkog imigracionog zakona....
I pitanje u DS-230 je: "Have you EVER been arrested or convicted.......?" Pa vi sad odlucite sta cete da odgovorite.....
Zato, mili moji forumasi, ovo pravilo je veoma bitno za one koji su uradili nesto
ruzno u svojoj proslosti.....Ali, sta je, tu je....
I za kraj, znam da ce me neki forumasi mrzeti zbog ovog posta, ali, drugovi, to je prava istina.....
Reply With Quote
  #49  
Staro 15.09.2010, 01:26
Vuvuzela Vuvuzela je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.07.2010
US lokacija: Hm, who knows?
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 96
Nepromenjeno

Prvo, htio bih naglasiti i da je Georg W. Bush Jr. uhvaćen i optužen za jedan joint marihuane, koliko ja znam. Za svako kazneno djelo postoji rehabilitacija kao što sam već pisao, a u RH to izgleda ovako:

Citat:
Rehabilitacija

Èlanak 85.

(1) Nakon izdržane, oproštene ili zastarjele kazne zatvora, kazne dugotrajnog zatvora ili kazne maloljetnièkog zatvora osuðene osobe imaju sva prava graðanina utvrðena Ustavom, zakonom ili drugim propisima, te mogu stjecati sva prava osim onih koja su im ogranièena sigurnosnom mjerom ili nastupanjem pravne posljedice osude.

(2) Odredba stavka 1. ovoga èlanka odnosi se i na poèinitelja kaznenog djela prema kojem je primjenjena mjera upozorenja ili ga je sud oslobdio kazne.

(3) Odredba iz stavka 1. ovoga èlanka odnosi se i na osobe na uvjetnom otpustu ukoliko njihova prava nisu ogranièena posebnim propisima o uvjetnom otpustu s izdržavanja kazne zatvora.

(4) Protekom rokova odreðenih u stavku 5. ovoga èlanka poèinitelj kaznenog djela smatra se neosuðivanim i svaka uporaba podataka o graðaninu kao poèinitelju kaznenog djela zabranjena je, a u sluèaju uporabe nema pravni uèinak. Rehabilitirani graðanin ima pravo nijekati prijašnju osuðivanost i zbog toga ne može biti pozvan na odgovornost niti može imati bilo kakve pravne posljedice.

(5) Pod uvjetom da poèinitelj kaznenog djela nije ponovno osuðen zbog novoga kaznenog djela rehabilitacija nastupa po sili zakona kad proteknu ovi rokovi:

- petnaest godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu dugotrajnog zatvora,

- deset godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu zatvora od deset godina ili težu kaznu,

- pet godina od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu zatvora od pet godina ili težu kaznu,

- tri godine od dana izdržane, zastarjele ili oproštene kazne kod osude na kaznu zatvora do pet godina, kaznu maloljetnièkog zatvora i novèanu kaznu, od isteka roka provjeravanja kod uvjetne osude i od pravomoænosti odluke o sudskoj opomeni ili osloboðenju od kazne.

Podaci iz kaznene evidencije

Èlanak 86.

(1) Podaci iz kaznene evidencije mogu se dati samo sudovima i državnim odvjetništvima kad se radi o kaznenom postupku protiv osobe za koju se traže podaci ili kad je u tijeku postupak za njezino pomilovanje.

(2) Podaci iz kaznene evidencije mogu se iznimno dati državnim tijelima na njihov obrazloženi zahtjev kad se radi o povjeravanju odreðenih poslova i zadataka u državnoj službi osobi za koju se traže ti podaci.

(3) Kaznenom evidencijom mogu se u okviru svoje zakonske ovlasti koristiti i tijela unutarnjih poslova radi otkrivanja poèinitelja kaznenog djela. Navedeni podaci smatraju se profesionalnom tajnom.

(4) Nitko nema pravo zahtijevati od graðana da podnesu dokaze o svojoj osuðivanosti ili neosuðivanosti.

(5) Graðanin ima pravo tražiti podatke iz kaznene evidencije za sebe samo ako dokaže da su mu ti podaci potrebni radi ostvarivanja prava u stranoj državi.
I nadalje izvadak iz pravilnika:

Citat:
VOĐENJE KAZNENE EVIDENCIJE

Članak 5.

(1) Kaznena evidencija se vodi u sustavu za elektroničku obradu podataka (u daljnjem tekstu: EOP) i u sustavu odvojene kartoteke.

(2) EOP sadrži podatke iz članka 3. ovog Pravilnika, a odvojena kartoteka sadrži karton osuđene osobe, omot s kaznenim listovima, pravomoćnim sudskim odlukama i drugim aktima na temelju kojih se upisuju podaci u kaznenu evidenciju.

UPIS PODATAKA U KAZNENU EVIDENCIJU

Članak 6.

(1) Upis podataka u kaznenu evidenciju obavlja se na temelju podataka iz pravomoćnih sudskih odluka i drugih akata.

(2) Svi podaci uneseni u EOP moraju imati dvije sigurnosne kopije. Sigurnosne kopije se pripremaju najmanje jedanput dnevno.

Članak 7.

(1) Sudovi dostavljaju bez odlaganja elektroničkim putem podatke Odjelu za kaznene evidencije Ministarstva, a ako za takvu dostavu nisu ostvareni tehnički uvjeti dostavljaju ih u roku od 8 dana od dana kada je nastala činjenica koja se kao podatak upisuje u kaznenu evidenciju ili od dana kada primitka obavijesti o njoj.

(2) Podatke iz osuđujuće pravomoćne presude sudovi dostavljaju na Kaznenom listu koji je sastavni dio ovog Pravilnika.

(3) Kaznionice, zatvori i Odjel za pomilovanja Ministarstva dostavljaju obavijesti o podacima propisanim ovim Pravilnikom Odjelu za kaznene evidencije Ministarstva u roku od 8 dana od dana kada je nastala činjenica koja se kao podatak upisuje u evidenciju ili od dana kada su o njoj obaviješteni.

DAVANJE PODATAKA IZ KAZNENE EVIDENCIJE

Članak 8.

Podaci iz kaznene evidencije su službena tajna, a daju se sukladno članku 86. Kaznenog zakona.

Članak 9.

(1) Sudovi, tijela i ustanove koje su zakonom ovlaštene za dobivanje podataka iz kaznene evidencije moraju navesti svrhu i zakonsko ovlaštenje za dobivanje takvih podataka, a zahtjev podnose na Obrascu I koji je sastavni dio ovog Pravilnika.

(2) Osoba koja zatraži podatke iz kaznene evidencije radi ostvarivanja prava u stranoj državi mora dokazati koja prava želi ostvariti, a zahtjev podnosi na Obrascu II koji je sastavni dio ovog Pravilnika.

Članak 10.

(1) Ako Ministarstvo utvrdi da je zahtjev iz članka 9. ovog Pravilnika nejasan ili nepotpun, pozvat će podnositelja da u roku od 15 dana zahtjev objasni ili nadopuni.

(2) Ako podnositelj ne postupi u skladu s pozivom iz stavka 1. ovoga članka, smatrat će se da zahtjev nije niti podnesen.

Članak 11.

Ministarstvo će osigurati sudovima i državnim odvjetništvima neposredan uvid u kaznenu evidenciju putem računalnog sustava.

BRISANJE OSUDE IZ EVIDENCIJE

Članak 12.

(1) Brisanje osude iz kaznene evidencije vrši se na temelju:

1. rješenja o rehabilitaciji tijela nadležnog za vođenje kaznene evidencije;

2. pravomoćne sudske odluke o rehabilitaciji;

3. odluke tijela nadležnog za davanje amnestije ili pomilovanja kojom se daje prijevremena rehabilitacija.

(2) Brisanje osude iz evidencije vrši se potpunim brisanjem podataka iz članka 4. ovog Pravilnika iz EOP-a na način da ne ostaje trag o istima, a u kartoteci se karton i kazneni listovi izdvajaju.

(3) Rješenje o rehabilitaciji sadrži podatke iz članka 4. ovog Pravilnika.

PRIJELAZNE I ZAVRŠNE ODREDBE

Članak 13.

(1) Ministarstvo će najkasnije do 1. siječnja 2012. prestati voditi kaznenu evidenciju u sustavu kartoteke osim za presude stranih sudova.

(2) Ministarstvo će najkasnije do 1. siječnja 2012. godine osigurati uvjete za potpunu provedbu članka 11. ovoga Pravilnika.

Članak 14.

(1) Ovaj Pravilnik stupa na snagu osmog dana od dana objave u »Narodnim novinama«.

(2) Stupanjem na snagu ovog Pravilnika prestaje važiti Pravilnik o kaznenoj evidenciji (»Narodne novine« 25/00, 42/03 i 92/04).

Klasa: 703-01/09-01/83

Urbroj: 514-05-02-01/09-13

Zagreb: 21. srpnja 2009.
S obzirom na sve, rehabilitacija znači brisanje iz kaznene evidencije. Da li imaju neke dodatne mehanizme da saznaju za neka stvarno teška djela (ubojstva, terorizam isl), ne znam, ali jedan joint ili neka sitna krađa sigurno da nema težinu teškog djela, pogotovo ako se , recimo, dogodilo prije 8-12 godina.
Reply With Quote
  #50  
Staro 15.09.2010, 03:25
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Vrlo je bitno da kod svake polemike imamo jedno u vidu - vasi odgovori na pitanja sluzbenika ambasade se analiziraju u svetlu zakona i pravila u USA, a ne obrnuto. S tim u vezi, moram da se slozim sa obrazlozenjem koje je dao MartinWelder.

Ja nisam sigurna da li sam vec odgovarala na ovo pitanje, ili sam samo citala razna dokumenta i na kraju odustala ali je pitanje na obrascu zaista jasno: Have you ever been charged, arrested OR convicted of any offense or crime? Ne spominje se ni amnestija ni rehabilitacija. Svesni su oni da svaka zemlja ima razlicite zakone - u Srbiji maloletna devojka ostane trudna i nikom nista (volela se deca pa sta sad). U USA za isto delo "tata" dobije u evidenciji "statutory rape" i to dozivotno, pa ne moze vise da radi u mnogim ustanovama. U Srbiji malo zakines za porez, pa onda platis ili ne platis, pa opet nikom nista. U USA za isto robijas. Ono sto ja pokusavam da kazem je da se njih malo tice kakav je zakon u zemlji iz koje dolazite. Jeste - u pitanju je i moralnost. Za rodjene Amerikance ne - ali za nas je bitno. Cak ce i drzavljanstvo da oduzmu ako otkriju da ste slagali na aplikaciji - AKO otkriju. Mozda hoce a mozda i nece. Ko sme da rizikuje neka izvoli - ali svi mi znamo kako su cudni putevi Gospodnji i kako nekad mozemo da izgubimo veliku sansu zbog nepromisljane gluposti iz proslosti.

E sad o brisanju - ako je iz kaznene evidencije izbrisana osuda, da li je i sve drugo izbrisano? Kao na primer privodjenje, hapsenje ili sta vec... Drugo, ne brise se odmah - jer iako je steceno pravo za brisanje, ceka se odredjeni period da se vidi da li ce se delo ponoviti. Mnoge "obrisane" stvari i ovde "isplivaju" kad treba. Sto se Srbije tice:

Citat:
Krivični zakonik Republike Srbije reguliše brisanje iz kaznene evidencije (članovi 97-102). Prema Krivičnom zakoniku, postoje dve vrste rehabilitacije - zakonska i sudska. Zakonska rehabilitacija nastupa po zakonu i daje se samo licima koja pre osude nisu bila osuđivana ili koja su se po zakonu smatrala neosuđivanim. U suprotnom, postojala bi mogućnost za eventualnu sudsku rehabilitaciju, odnosno rehabilitaciju na osnovu sudske odluke. Dakle, brisanje iz kaznene evidencije zavisi od konkretnog slučaja. Ukoliko je reč o uslovnoj osudi i ukoliko ne postoji bilo koja druga presuda ili mera izrečena u odnosu na to lice, onda nastupa rehabilitacija po sili zakona i samim tim se podatak o osuđivanosti briše iz kaznene evidencije. Kako stoji u Zakoniku (čl. 98), kada je nekom licu izrečena uslovna osuda u odnosu na to lice, zakonska rehabilitacija nastaje ukoliko lice u vreme proveravanja i u roku od godinu dana po isteku roka proveravanja nije učinilo novo krivično delo. U pogledu uvida u kaznenu evidenciju, svaki građanin može podneti zahtev za podatke o (svojoj) neosuđivanosti ili osuđivanosti. Ovo je predviđeno i Krivičnim zakonikom, kao i Zakonom o zaštiti podataka o ličnosti. Sam postupak za donošenje odluke o rehabilitaciji uređen je Zakonikom o krivičnom postupku (čl. 523 - 525). Ukoliko je u pitanju zakonska rehabilitacija, onda rešenje o rehabilitaciji donosi po službenoj dužnosti organ koji je nadležan za vođenje kaznene evidencije, uz prethodne provere. Ukoliko to organ ne učini, onda lice može da traži od organa da se utvrdi da je nastupila rehabilitacija. Ako je reč o uslovnoj osudi, a uslovna osuda ne bude opozvana ni posle jedne godine od dana prestanka vremena proveravanja, sud koji je u prvom stepenu sudio doneće rešenje o rehabilitaciji. Ovo rešenje dostaviće se osuđenom, javnom tužiocu i organu nadležnom za vođenje kaznene evidencije.
Citat: Nevena Ružić, šefica kabineta poverenika za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti.

Moje pitanje: sta biva sa odlukom o rehabilitaciji? Da li je spale, pocepaju ili sta? Ne, zavedu je u spise. Moja poenta - uvek postoji trag o tome sta se desilo. U suprotnom, ne bi sad u Srbiji navirala dokumenta sa raznih strana o pogubljenjima i zakopavanjima od pre vise decenija (ko prati politicke strane, zna o cemu govorim).

Na svakom je da odluci sta i kako ce da odgovori - pravilno bi bilo ne precutati jer je pitanje tako formulisano. Na pocetnom intervjuu ne verujem da ima bilo kakvih tezih posledica ako se ne odgovori iskreno - ali taj neiskreni odgovor moze mnogo da kosta jednom kad se nadjete na ovom tlu. Primer je zena koju su uhapsili na intervjuu za drzavljanstvo jer je slagala na aplikaciji za prvu izdatu vizu. Nije ih interesovalo dete rodjeno ovde niti muz drzavljanin USA.

Za vise informacija i pojasnjenja procitati INA (Immigration and Nationality Act). Ja jesam i mnoge stvari su mi jasnije. Jos jednom, ako imate nedoumica kako ce USA vlasti tumaciti nesto, onda citajte njihov zakon a ne zakone drugih zemalja.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potvrda mvp977 Druga koverta 4 12.09.2008 10:32

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.