ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 15.09.2010, 10:09
martinwerdel martinwerdel je offline
Drug član
 
Datum prijave: 16.06.2009
Poruke: 30
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vuvuzela Prikaz poruke
S obzirom na sve, rehabilitacija znači brisanje iz kaznene evidencije. Da li imaju neke dodatne mehanizme da saznaju za neka stvarno teška djela (ubojstva, terorizam isl), ne znam, ali jedan joint ili neka sitna krađa sigurno da nema težinu teškog djela, pogotovo ako se , recimo, dogodilo prije 8-12 godina.
Moram da kazem da imaju mehanizma da saznaju za SVE osude...Ali, to zahtjeva mnogo vremena, pa samim stim cesto i ne provjeravaju...Ali, upamti: na primjer, sitna kradja smatra se kao "Crime involving moral turpitude"...Za krivicna dijela koje sadrze "moral turpitude" vazi pravilo da je potencijalni imigrant nepodoban za green card...Naravno, ima i neka otstupanja........
A to, da se dogodilo prije 8-12 godina nema nikakve veze...Aplikant (ukoliko je osudjen) je osudjen u oci Americkog Imigracionog zakona bez obzira dali je osuda izbrisana, kazna smanjena ili je osudjenik pomilovan...E sad, ukoliko neko ima ovakav problem, najbolje je da pronadje i detaljno prouci "Immigration and Nationality ACT".....
Sto se tice Zaninog pitanja:
"Sta biva sa odlukom o rehabilitaciji? Da li je spale, pocepaju ili sta? Ne, zavedu je u spise" i "E sad o brisanju - ako je iz kaznene evidencije izbrisana osuda, da li je i sve drugo izbrisano?", mogu da kazem sledece:
Sud podnosi odluku za rehabilitaciju do nadleznog ministarstva (u slucaju unutrasnjih poslova) i ta se osuda izbrise iz kriminalne evidencije...Ali, ovo je veoma bitno...Izbrise se samo iz elektronske datoteke...Ista ova osuda ostaje u Sudu koji je nadlezan za to podrucje...Ali se podatci ne daju nikome osim Javnim Tuzilastvom ukoliko osidjenik je ponovo ucinio neko krivicno dijelo...
E sad, mislite li da ukoliko Americka ambasada zeli da provjeri to, to i nemoze da uradi???? Naravno da moze....
Zato je bitno da covjek bude iskren i sve to navede u DS-230...
Ukoliko to aplikant sakrije, a kasnije bude otkriven onda to je "misrepresenting a fact" i slijedi deportacija....Bez razlike dali je aplikant u USA 3, 5, 10 ili 35 godina, i nije bitno dali ima samo green card ili je postao drzavljanin Amerike.......U svako vreme ako se otkrije laz slijedi odlika "GREEN CARD REVOKED" ili "CITIZENSHIP REVOKED" i cao djaci............
Ne zelim da budem krivo shvacen vec zelim da pomognem onima koji su ucinili manji kriminal da to prijave, jer ukoliko to prijave veoma je moguce da nece imati problema (ako je kriminal manji) a ako to ne prijave onda je "haos" i odbijanja zahtjeva za vizu...Odbijanje ce se desiti ne zbog kriminala vec zbog davanja laznih informacija u DS-230....
Nadam se da sam bio jasan i zelim srece svima koji planiraju da idu u SAD...
Reply With Quote
  #52  
Staro 15.09.2010, 16:26
Vuvuzela Vuvuzela je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.07.2010
US lokacija: Hm, who knows?
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 96
Nepromenjeno

Ma sve ja to razumijem i slažem se da nije dobro prešutjeti ništa, međutim, ruku na srce, kolike su šanse da će odobriti GC nekome ko je uhvaćen s drogom ili u nekakvoj krađi ili slično? U takvoj konkurenciji gdje izvuku duplo više osoba nego što djele viza mislim da su šanse nikakve! Pa zato i izvlače duplo više ljudi - kako bi mogli birati! Mislim da osobe s nekom mrljom u prošlosti baš i nemaju neke šanse dobiti GC - ako to spomenu. Ako to ne spomenu - opet sr***! Kako god okreneš - ne valja!
Reply With Quote
  #53  
Staro 15.09.2010, 22:35
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

kontam ja sve to da USA gleda po njihovom zakonu... ali onda i nije logično da mi donosimo potvrdu da nismo osuđivani, a popunjavamo da jesmo. Malo je kontradiktorno. Smatram da treba napisati šta se desilo i kako se završilo. Ali ja nemam ništa više da im kažem od toga da sam prihvatio krivicu, osuđen krivim i platio novčanu kaznu u visini $250 za saobraćajku... Na šta će me verovatno pitati ''And how is your new bumper?''. A papir iz suda i policije čist o_O.
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
Reply With Quote
  #54  
Staro 15.09.2010, 23:28
spectra's Avatar
spectra spectra je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 06.10.2009
US lokacija: California
YU lokacija: BiH
Poruke: 291
Nepromenjeno

Evo ovdje nesto o dokumentaciji potrebnoj za vize, i gdje se koji dokument moze dobiti..Ima par recenica i o Police Record i zastarijevanju slucaja..
http://www.travel.state.gov/visa/fee....html?cid=3664
__________________
*****************************
Case No: 2011EU00021xxx
Koverta poslana iz KCC: 28.04.2010.
Prva koverta stigla: 25.05.2010.
Prva koverta vracena: 31.05.2010.
Stigla koverta u KCC: 02.06.2010.
Završen ljekarski: 21.03.2011.
The Day: 01.04.2011.
*****************************
Green Day 06.04.2011
Reply With Quote
  #55  
Staro 24.12.2010, 06:17
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vuvuzela Prikaz poruke
Pitanje je, u stvari, da li nakon perioda rehabilitacije ostaje kakva zabilješka u kaznenoj evidenciji ili ne. Po svemu sudeći ne ostaje, jer ako je propisano da se nešto briše onda se briše i toga više nema. Ako bi ostala kakva bilješka o tome onda sama rehabilitacija gubi smisao. Oni naravno traže da im se ne prešuti ništa, ali ako su potvrde čiste onda je sve jasno - nije se niti dogodilo.
Nisi u pravu.

postoje dve stvari jedno je "sluzbena beleska" to je ono kada te policija zaustavi na ulici (ili na granici) pa te pita da li si osudjivan. U toj sluzbenoj belesci stvari ostaju zabelezene zauvek i koliko ja znam nema nacina da se obrise (i ako nas Zakon kaze drugacije).

Izvod koji se trazi za Green Card iz policije je sasvim druga stvar. Tu ce biti zabelezeno samo ako si bio osudjivan npr pre godinu dana za zatvorsku kaznu od 6 meseci nakon toga se brise i trebalo bi da dobijes cist papir.
Reply With Quote
  #56  
Staro 24.12.2010, 17:04
Vuvuzela Vuvuzela je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.07.2010
US lokacija: Hm, who knows?
YU lokacija: Hrvatska
Poruke: 96
Nepromenjeno

Vrhunski, pročitaj sve postove bit će ti jasnije! Postoji potvrda od policije - to je potvrda da se protiv tebe ne vodi nikakav kazneni postupak i postoji izvod iz kaznene (krivične) evidencije koji pokazuje da li si ikad napravio neko kazneno djelo. Za većinu kaznenih djela postoji period rehabilitacije nakon kojeg se to djelo briše iz te evidencije (ako osoba nije ponovila to ili slično djelo). Interna policijska evidencija i njihove operativne zabilješke uistinu ostaju zauvijek i nikada se ne brišu, ali to se za GC ne traži i ne provjerava.
Pitanje na koje treba odgovoriti je sljdeće: ako je osoba skrivila neko kazneno djelo, dobila recimo uvjetnu kaznu zatvora, što će pisati u izvodu iz kaznene evidencije nako što je prošao period rehabilitacije ?!
__________________
Prijava (supruga i ja) 7.10.2010. - prvi puta
01.05.2011. - ništa
15.07.2011. - ništa
Prijava (supruga i ja) 02.11.2011. - drugi puta
Reply With Quote
  #57  
Staro 25.12.2010, 04:31
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

pa to sam i odgovorio. Evo da napisem sta pouzdano znam.


Da li trebaju potvrde iz policije i iz suda za vize tipa B1/B2, F1?
Za ne-useljenicke vize ne treba nikakva potvrda o osudjivanosti ili ne i tu se ne vrsi nikakva posebna provera. Ukoliko ste osudjivani oni ce to saznati onog trenutka kada polozite prste kod njih u ambasadi i moze se dogoditi da Vam izdaju vizu na kraci period od 10 godina. Za 10tak godina Srbiji ce US ukinuti vize (Hrvatskoj za godinu-dve) ali to nece znaciti da vi mozete da ostanete koliko zelite vec na ulazu ce Vam lupiti pecat da mozete da ostanete 6 meseci u toku jedne godine. Vize ce se dobijati online ali za one koji su osudjivani morace samo da odu licno u ambasadu po vizu.

Dakle vize b1/b2, F1 i slicno (sve vize koje sluze za privremeni boravak) ne treba potvrda o osudjivanosti.


Izvukli su me na Green Card ili hocu da apliciram za useljenicku vizu?
Za useljenicke vize + GC Lottery je potrebna potvrda o osudjivanosti (jedna iz suda a jedna iz policije)

Evo kako te potvrde izgledaju:
SUD: http://www.2shared.com/photo/e14QK35...pravljeno.html
POLICIJA: http://jump.fm/WFAMD

Gde se i kako vadi potvrda iz policije?
Dokument se vadi u lokalnoj policijskoj stanici. Dakle tamo gde si prijavljen. Ode se u policiju (tamo gde se predaje za licne karte pa vrata pored) i pita se gde mogu izvaditi dokument o kaznjavanju i osudjivanosti. Vadjenje tog dokumenta u centralnim beogradskim opstinama traje i po 15 dana. Nije lose to obaviti ranije. (placa se neka taksa). Uglavnom na tom dokumentu ce pisati sve sto treba da pise i znacete odmah svakom slucaju kome nije jasno neka izvadi te dokumente i odmah ce resiti sve nedoumice.

Bez obzira sto potvrdu dobijete (kao sto je moja gore) to ne mora da znaci da je Vas dosije cist vec samo da ste rehabilitovani sto se tice drzave.

Gde se i kako vadi potvrda iz suda?
U sudu se ta potvrda izdaje u palati pravde u Savskoj ulici. Dobija se odmah (5 minuta zavisi od duzine reda). Ako Vam pise na potvrdi da se vodi neki proces protiv Vas koji je u toku onda morate prvo da resite taj proces koji se vodi. U svakom slucaju cim Vas 'osude' odmah ce te dobiti da je to 'pravosnazno' sto znaci 'reseno' i mozete odmah dobiti cistu potvrdu.

Hoce li me proveravati dodatno?
Bez obzira sta Vi predali u ambasadi ukoliko Vas izvuku za GC FBI ce uraditi 'background check' na Vama tako sto ce sluzbenim putem na relaciji ambasada-BIA zatraziti podatke o Vama koji se ticu svega. Bukvalno sve (krediti, minusi na tekucim racunima, sudari, prekrsaji, kazne, skola, imovina itd..) tako da realno nije resenje da lazete nesto. Vas dosije od barem 500+ strana ce im biti dostavljen. Tu se vidi ali bukvalno sve.

Devojku su izvukli za GC a ja imam crime dosije?
Ok. Ukoliko je devojka izvucena za GC Lottery a ona cistu istoriju a vi ste pravili probleme mnogo je bolje da je pustite da ona sama ode i zatrazi GC jer tako cete biti 101% sigurni da Vas nece odbiti. Vi za to vreme mozete biti na studentskoj F1 vizi sa njom u US. Kada ona dobije GC moracete da sacekate jos 5 godina da dobije drzavljanstvo i tada ona moze (udajom) da aplicira za Vas da i vi dobijete GC. Moze i odmah cim dobije GC ali se isto ceka oko 4-5 god. Dodatna stvar za tih 5 god bicete rehabilitovani u svakom slucaju tako da je moja preporuka da sacekate.

Last edited by vrhunski; 25.12.2010 at 04:43.
Reply With Quote
  #58  
Staro 25.12.2010, 07:43
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke

Gde se i kako vadi potvrda iz policije?
Dokument se vadi u lokalnoj policijskoj stanici. Dakle tamo gde si prijavljen.
Potvrda iz policije se vadi po mestu rodjenja, a ne po mestu prebivalista. Potvrda iz suda se vadi u mestu poslednjeg prebivalista. Ako prebivaiste imas u mestu rodjenja kao recimo Beograd, onda je jasno.
Reply With Quote
  #59  
Staro 26.12.2010, 01:15
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik mijan Prikaz poruke
Potvrda iz policije se vadi po mestu rodjenja, a ne po mestu prebivalista. Potvrda iz suda se vadi u mestu poslednjeg prebivalista. Ako prebivaiste imas u mestu rodjenja kao recimo Beograd, onda je jasno.
ok meni je jedno isto mesto bilo oduvek pa mi je zato to isto.
Reply With Quote
  #60  
Staro 27.12.2010, 02:41
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
[b]Ukoliko ste osudjivani oni ce to saznati onog trenutka kada polozite prste kod njih u ambasadi...

Hoce li me proveravati dodatno?
Bez obzira sta Vi predali u ambasadi ukoliko Vas izvuku za GC FBI ce uraditi 'background check' na Vama tako sto ce sluzbenim putem na relaciji ambasada-BIA zatraziti podatke o Vama koji se ticu svega. Bukvalno sve (krediti, minusi na tekucim racunima, sudari, prekrsaji, kazne, skola, imovina itd..) tako da realno nije resenje da lazete nesto. Vas dosije od barem 500+ strana ce im biti dostavljen. Tu se vidi ali bukvalno sve.

Devojku su izvukli za GC a ja imam crime dosije?Ok. Ukoliko je devojka izvucena....
1. Ovo nije tačno oni nisu vezani na našu bazu, mogu oni da dobiju i za sat vremena informaciju, ali "osoba" koja traži studentsku ide normalnom procedurom ili uopšte ne ide na dalju proveru, to oni odluče.

2. Ambasada ne traži od BIA već od manje instance pa ako tu ne prođete dalje sigurno ne idete u proceduru.
Da li će FBI da traži "background check" od BIA za vas ako prođete ovaj prvi deo?
Možda ako ste im nešto sumljivi, ali BIA sigurno neće da dostavlja njima gluposti na "500+" strana i "bukvalno sve" nego će opet proveriti Vašu "krimi" prošlost i dostaviti na jednom papiru možda i dva.

Inače ako je neko bio osuđen i odležo je kaznu nakon 5 godina imam prava da traži brisanje, samo što mu se sve gleda da li je bio "čist" tih 5 godina i težina kazne. Za uslovne kazne "lakše" prirode brisanje ide bez problema.

3.Ovo za devojku kao nosioca i partnera koji ima krimi dosije je diskutabilno i zavisi kakav krimi dosije ima neko itd. Svako treba za sebe da proveri šta može i kako može a ne odma da odustane...

Ništa nije pouzdano, bar ne u Srbiji.
Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Potvrda mvp977 Druga koverta 4 12.09.2008 10:32

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.