ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » Pitanja i odgovori - Q&A » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #241  
Staro 25.01.2015, 17:24
Kanye West Kanye West je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2014
US lokacija: Colorado
YU lokacija: BIH
Poruke: 9
Nepromenjeno

Johnywalker hvala ti puno na odgovorima sada mi je jasno to sve...

Ali sto se tice njegove zene znamo to sve da ona ima pravo da idem s njim i ako ne ode na intervju da nece dobiti vizu problem je u tome sto je ona njemu rekla da nece nikako da ide u Ameriku niti bi kada poslje isla.
Nju viza ne zanima.
Pa me zato interesuje da li je njezino prisutsvo obavezno tokom intervjua jer je beneficiary.Da mu nece praviti problem sto ona nije tu zbog toga pitam nisam nigdje na forumu nasao ovakav slucaj zato mi nije jasno.
Reply With Quote
  #242  
Staro 25.01.2015, 17:31
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Kanye West Prikaz poruke
Johnywalker hvala ti puno na odgovorima sada mi je jasno to sve...

Ali sto se tice njegove zene znamo to sve da ona ima pravo da idem s njim i ako ne ode na intervju da nece dobiti vizu problem je u tome sto je ona njemu rekla da nece nikako da ide u Ameriku niti bi kada poslje isla.
Nju viza ne zanima.
Pa me zato interesuje da li je njezino prisutsvo obavezno tokom intervjua jer je beneficiary.Da mu nece praviti problem sto ona nije tu zbog toga pitam nisam nigdje na forumu nasao ovakav slucaj zato mi nije jasno.
aha, to. pa neće biti nikakav problem, jedino što će jeftinije proći, neće morati platiti vizu za nju. Ako budu i pitali šta je sa žene slobodno može reći ne želi da ide, nije nikakav problem to niti ga zbog toga mogu odbiti ili slično. To što joj se ne ide, ja mislim da je vjerovatno samo neka faza, poslije kada joj se bude išlo e onda neće moći tako jednostavno ali tada će biti kasno za rečenice poput "eh kud nisam" i sično
Reply With Quote
  #243  
Staro 25.01.2015, 18:24
Kanye West Kanye West je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2014
US lokacija: Colorado
YU lokacija: BIH
Poruke: 9
Nepromenjeno

E super onda ma zena je loseg zdravstvenog stanja ovdje je na ljecenju i ne ide joj se a sta ce poslje biti tko zna.Bas to i jeftinije ce proci.

Hvala ti puno.Bas si nam pomogao oko nedoumica
Reply With Quote
  #244  
Staro 29.01.2015, 02:49
roki_rd roki_rd je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.11.2013
Poruke: 46
Nepromenjeno hi

Zdravo jludi hteo bih da pitam, kad se promeni adresu na boraviste, dal se treba smeniti i ID i Vozacka dozvola.
Stvar je u tomo da ja i supruga smo predhodno ziveli na jedno adresi, a sada smo se preselili na drugoj adresi i naravno to smo prijavili USCIS, e sada mene zanima dal treba da promenimo i nasoj ID i vozacke dozvole i na njima da imamo nasoj novoj adresi ili to je nezadozitelno
pozz i ako neko zna moleo bih za pomos
Reply With Quote
  #245  
Staro 29.01.2015, 04:40
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik roki_rd Prikaz poruke
Zdravo jludi hteo bih da pitam, kad se promeni adresu na boraviste, dal se treba smeniti i ID i Vozacka dozvola.
Stvar je u tomo da ja i supruga smo predhodno ziveli na jedno adresi, a sada smo se preselili na drugoj adresi i naravno to smo prijavili USCIS, e sada mene zanima dal treba da promenimo i nasoj ID i vozacke dozvole i na njima da imamo nasoj novoj adresi ili to je nezadozitelno
pozz i ako neko zna moleo bih za pomos
Trebate bar online uraditi to na tvojoj DMV stranici, ako neces da radis corrected DL i ID . I to se treba uraditi do 10 dana nakon preseljenja na novu adresu (ali mislim da moze i kasnije) Nadam se da ste uradili onaj change of address form u posti (moze i online, ali ti uzmu $1) da ti posta dolazi gdje treba, mnogi zaborave i na taj detalj.
https://moversguide.usps.com/icoa/ho...&referral=MG82
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #246  
Staro 29.01.2015, 11:42
darkosi darkosi je offline
Član
 
Datum prijave: 28.11.2014
Poruke: 18
Nepromenjeno Ds-260

Zamolio bi za sovet.

Mene su izvukli za DV2015. Ali zagavio sam kod popunjavanja on line formulara DS-260. I to u delu koji je oko adres gde bi isao tamo i gde da posalju green karte (zato sto nemam neki rodzak ili neko blizak u US).
mene zanimaju 2-3 stvari oko toga:

1. Koji je krajni datum do kojeg bi trebao da popunim formular?

2. Imam jedan prijatelj koj tamo zivi legalono vec 4 godine ali jos nema drzavljanstvo, dali bih mogao da stavim negove podatke na aplikaciju ili to nije preporuclivo.
Reply With Quote
  #247  
Staro 29.01.2015, 14:04
GreenM's Avatar
GreenM GreenM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2014
US lokacija: Florida
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 55
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik darkosi Prikaz poruke
Zamolio bi za sovet.

Mene su izvukli za DV2015. Ali zagavio sam kod popunjavanja on line formulara DS-260. I to u delu koji je oko adres gde bi isao tamo i gde da posalju green karte (zato sto nemam neki rodzak ili neko blizak u US).
mene zanimaju 2-3 stvari oko toga:

1. Koji je krajni datum do kojeg bi trebao da popunim formular?

2. Imam jedan prijatelj koj tamo zivi legalono vec 4 godine ali jos nema drzavljanstvo, dali bih mogao da stavim negove podatke na aplikaciju ili to nije preporuclivo.
Nisam sigurna da bi trebao da spominjes tog druga koji je ilegalno tamo, za svaki slucaj... Dosta ljudi koji nisu imali nikoga u US su davali adresu hotela ili nekog smjestaja gdje ce biti za pocetak. Sto se DS260 tice, preporucujem da ga posaljes sto prije, jer je vec poprilicno kasno. Naravno, to zavisi od tvog CN i kada ces biti current, ali imaj na umu da njima treba oko 2 mj. nakon slanja DS260 da ga provjere... A tvoj ds260 bi trebao da bude procesuiran 2 mj. prije intervjua, jer ne mogu da ti zakazu intervju ako DS nije gotov... Odlaganjem slanja DS260 ti se povecava mogucnost da ti odloze intervju, a samim tim i mogucnost da viza nestane prije nego sto dodjes na red...
__________________
01.05.2014. - izvučena, CN 34***
19.05.2014. - DS260
18.06.2015. - ljekarski, lokacija: Sarajevo
02.07.2015. - VIZA ODOBRENA

Lokacija u USA: Sarasota, Florida
Reply With Quote
  #248  
Staro 29.01.2015, 19:57
goKi-'s Avatar
goKi- goKi- je offline
Drug član
 
Datum prijave: 30.04.2014
YU lokacija: Skopje, Makedonija
Poruke: 61
Pošalji Skype™ poruku korisniku goKi-
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik GreenM Prikaz poruke
Nisam sigurna da bi trebao da spominjes tog druga koji je ilegalno tamo, za svaki slucaj... Dosta ljudi koji nisu imali nikoga u US su davali adresu hotela ili nekog smjestaja gdje ce biti za pocetak. Sto se DS260 tice, preporucujem da ga posaljes sto prije, jer je vec poprilicno kasno. Naravno, to zavisi od tvog CN i kada ces biti current, ali imaj na umu da njima treba oko 2 mj. nakon slanja DS260 da ga provjere... A tvoj ds260 bi trebao da bude procesuiran 2 mj. prije intervjua, jer ne mogu da ti zakazu intervju ako DS nije gotov... Odlaganjem slanja DS260 ti se povecava mogucnost da ti odloze intervju, a samim tim i mogucnost da viza nestane prije nego sto dodjes na red...
Gde si to videla da njegov drug zhivi ilegalno? Chovek je rekao da mu drug zhivi legalno ALI JOSH NEMA drzhavjanstvo. To znachi da njegov drug je LPR, a moje mislenje je da ne bi trebao da ima ikakvih problema ako on navede njegovu adresu. Neka se jave iskusniji, neko ko vech proshao slichnu proceduru.
__________________
DV-2014 (1) prijava -
DV-2015 (1) prijava -
DV-2016 (1) prijava -

Last edited by goKi-; 29.01.2015 at 20:03.
Reply With Quote
  #249  
Staro 29.01.2015, 22:12
johnywalker johnywalker je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2014
Poruke: 388
Nepromenjeno

naravno da nema nikakave veze. osim toga cak i da jeste ilegalan, otkud cu ja koji zivim izvan amerike znati kakav status neko ima. njima u sistemu treba samo adresa na koju da posalju karticu i to je sve. nece oni sada raditi neku provjeru osobe ciju adresu navedes. ko ti je to? - pa prijatelj, i to je to.
Reply With Quote
  #250  
Staro 30.01.2015, 00:13
GreenM's Avatar
GreenM GreenM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2014
US lokacija: Florida
YU lokacija: Banja Luka, BIH
Poruke: 55
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik goKi- Prikaz poruke
Gde si to videla da njegov drug zhivi ilegalno? Chovek je rekao da mu drug zhivi legalno ALI JOSH NEMA drzhavjanstvo. To znachi da njegov drug je LPR, a moje mislenje je da ne bi trebao da ima ikakvih problema ako on navede njegovu adresu. Neka se jave iskusniji, neko ko vech proshao slichnu proceduru.
Izvinjavam se, pogresno sam procitala, desava se.
pedesetkaraktera
__________________
01.05.2014. - izvučena, CN 34***
19.05.2014. - DS260
18.06.2015. - ljekarski, lokacija: Sarajevo
02.07.2015. - VIZA ODOBRENA

Lokacija u USA: Sarasota, Florida
Reply With Quote
Odgovori

Tags
pomoc, srbija, trenutno u americi, usa, zelena karta


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
par pitanja za novajliju.. sasha8338 Stare teme 3 20.03.2013 14:00
Par pitanja i tako :) Leona Vaša strana 34 27.11.2008 23:57
Odgovori iz ambasade (o adresama i formularima) Misa Prva koverta 1 02.06.2008 22:32
Neki odgovori iz ambasade neky Prva koverta 4 25.05.2008 09:08

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.