ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Zivotne priče, poslovi, snalaženje kao imigrant Balkan/USA » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 31.03.2021, 19:58
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Kod mene u mestu od nekih 250,000 dusa Lyft/uber vozac moze da zaradi do $4000 mesecno ako bas radi svaki dan barem 12 sati od svitanja do sumraka. Realno je nekih 3000. Bez goriva i odrzavanja.

Ovi sto rade u Walmartu i McDonald's-u imaju minimalac oko $12 40 sati nedeljno jedva nekih 2 hiljade i jos moraju da idu na obuku. Poprilicno sam se iznenadio.

Ovo je sve pre-tax money.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #22  
Staro 31.03.2021, 20:18
GiM GiM je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.06.2020
YU lokacija: Srbija
Poruke: 85
Nepromenjeno

Sve pohvale za clana @damagon vrlo vrlo korisne informacije za nas koji tek treba da se upustimo u avanturu a i za one koji su vec tamo.
__________________
2018 - NOT SELECTED X 1
2019 - NOT SELECTED X 1
2020 - NOT SELECTED X 2
2021 - SELECTED X 2
CASE NUMBERS : 2021EU00008XXX
2021EU00036XXX
Reply With Quote
  #23  
Staro 01.04.2021, 01:25
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Kada saberes i oduzmes sve troskove Uber/Lyft i nije tako sjajna opcija po meni. Ja trenutno vozim samo zbog tih bonusa tokom vikenda, konkretno sada imam bonus za vikend od 260$ za 60 voznji i mislim da cu ih lagano ispuniti ako budem vozio nesto malo u petak uvece. Doduse ne volim da vozim nocu jer ovde oko DC ima dosta losih naselja. Ali buduci da se racunaju i dostave i voznje cesto se odlucim za dostave uvece....

Da li cu ispuniti bonus zavisi od toga kakve voznje dobijam. Npr pre 2 nedelje kada sam bio pri kraju, imao sam jos 2h vremena da vozim, i dobijam sve voznje koje su ono 45-50 minuta i naravno sve odbijam i prebacujem se na dostave, sroza mi skroz acceptance rate i spadne mi status u aplikaciji... To uvek generalno rade pre nego sto se ispune bonusi...

Takodje vozis svakakve i bele i crne i latinose i klosare i pijane...par puta mu uprljali sedista na autu jer nemam kozna sedista, skenjali mi bravu pozadi ...


Da li je isplativo da koristis svoja kola, diskutabilno, pre znam da je bilo dobrih opcija za rentiranje auta i ako se napravi odredjeni broj voznji za tipa nedelju dana ne placa se rentiranje za tu nedelju, tako da to tada nije bila losa opcija.

Kao sto je neko napisao za uber je potrebna vozacka godinu dana, ssn i tolko, vozi dosta nasih u okolini DC-a.

Kazu generalno da je uber/lyft sada kao i pre covida....
Dosta ljudi je takodje odlucilo da ne vozi zbog covida i uzimaju unemployment
__________________
DV lottery
2018 Class
First time applicant
Reply With Quote
  #24  
Staro 01.04.2021, 16:07
Balkan Heart Balkan Heart je offline
Član
 
Datum prijave: 26.03.2021
Poruke: 19
Nepromenjeno

Kakva je situacija sada vezano za Coronu ?
Vidim na Odysee.com svašta se dešava,vezano za Bidena,epidemiju.
U New Yorku uvode Covid passport.
Dali vas tjeraju na vakcinu itd ?
Reply With Quote
  #25  
Staro 01.04.2021, 17:20
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

NY od naredne sedmice otvara vakcinaciju za sve 16+ rezidente. Od ove nedelje je otvoreno za sve 30+.

Ne postoji obaveza primanja vakcine. Ova prica oko Covid pasosa u NY-u je uglavnom za neke dogadjaje tipa koncerti, sportske utakmice itd. U tim situacijama, neophodno je da imate:
1) Dokaz da ste primili obije doze vakcine
ili
2) PCR test ne stariji od cini mi se 72h
ili
3) Brzi antigenski test ne stariji od 6h.

Restorani/kafici u gradu NY-u mogu imati indoor do 50% kapaciteta. Ostatak drzave NY je ja mislim na 75% kapaciteta. Ne znam kako je na nivou cijele drzave, ali na nivou grada restorani i kafici mogu raditi najkasnije do 23h.

I dalje 90% biznisa koji su se obavljali u kancelarijama se radi remote. Predvidjanja su neka da ce barem 20% nastaviti tako i nakon pandemije. Najveci dio biznisa ocekuje povratak u kancelarije do septembra mjeseca, ako se stvar stavi pod kontrolom.
Trenutna stopa zarazenosti je izmedju 3-5% na nivou drzave, odnosno oko 7% na nivou grada.
Ne zna se jos uvijek da li ce poslodavci moci da zahtijevaju vakcinu da bi vas primili nazad u office.
Dobra stvar za znati je i da su sve covid-related intervencije u klinikama poput CityMD-a besplatne. Dakle brzi antigenski, PCR kao i testovi na antitijela su u potpunosti besplatni, bez obzira na to da li imate osiguranje ili ne. Vakcina je takodje besplatna, samo ce se cekati red jer je ogromno interesovanje trenutno. Prijavljivanje za istu ide preko websitea.

Maske se i dalje nose, ogroman broj ljudi i po ulicama ih nosi (slobodno mogu reci i 90% ljudi, pogotovo na Manhatanu). Grad je poprilicno mrtav, u poredjenju sa periodom prije pandemije, uglavnom jer turizma prakticno i da nema jos uvijek. Bice sigurno potrebne godine da se vrati to na nivo od ranije.
Od vakcina su dostupne Pfizer, Moderna i Johnson&Johnson.
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #26  
Staro 01.04.2021, 17:50
Balkan Heart Balkan Heart je offline
Član
 
Datum prijave: 26.03.2021
Poruke: 19
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik neus Prikaz poruke
NY od naredne sedmice otvara vakcinaciju za sve 16+ rezidente. Od ove nedelje je otvoreno za sve 30+.

Ne postoji obaveza primanja vakcine. Ova prica oko Covid pasosa u NY-u je uglavnom za neke dogadjaje tipa koncerti, sportske utakmice itd. U tim situacijama, neophodno je da imate:
1) Dokaz da ste primili obije doze vakcine
ili
2) PCR test ne stariji od cini mi se 72h
ili
3) Brzi antigenski test ne stariji od 6h.

Restorani/kafici u gradu NY-u mogu imati indoor do 50% kapaciteta. Ostatak drzave NY je ja mislim na 75% kapaciteta. Ne znam kako je na nivou cijele drzave, ali na nivou grada restorani i kafici mogu raditi najkasnije do 23h.

I dalje 90% biznisa koji su se obavljali u kancelarijama se radi remote. Predvidjanja su neka da ce barem 20% nastaviti tako i nakon pandemije. Najveci dio biznisa ocekuje povratak u kancelarije do septembra mjeseca, ako se stvar stavi pod kontrolom.
Trenutna stopa zarazenosti je izmedju 3-5% na nivou drzave, odnosno oko 7% na nivou grada.
Ne zna se jos uvijek da li ce poslodavci moci da zahtijevaju vakcinu da bi vas primili nazad u office.
Dobra stvar za znati je i da su sve covid-related intervencije u klinikama poput CityMD-a besplatne. Dakle brzi antigenski, PCR kao i testovi na antitijela su u potpunosti besplatni, bez obzira na to da li imate osiguranje ili ne. Vakcina je takodje besplatna, samo ce se cekati red jer je ogromno interesovanje trenutno. Prijavljivanje za istu ide preko websitea.

Maske se i dalje nose, ogroman broj ljudi i po ulicama ih nosi (slobodno mogu reci i 90% ljudi, pogotovo na Manhatanu). Grad je poprilicno mrtav, u poredjenju sa periodom prije pandemije, uglavnom jer turizma prakticno i da nema jos uvijek. Bice sigurno potrebne godine da se vrati to na nivo od ranije.
Od vakcina su dostupne Pfizer, Moderna i Johnson&Johnson.

Nadam se da ćeš biti safe,ali sudeći po svemu što si objasnio i onom što sam pregledao na Odysee nije dobro.
Oni uvijek tako krenu,prvo su nas natjerali da koristimo maske u shopu a sada i vani barem u Sarajevu,PCR test pa sada će vjerovatno i vakcine pushirat mada ih nema niti će biti uskoro barem u regionu što je normala za BiH
Ali u drugim.državama vidim velike promjene,Izrael i V.Britanija npr.

Uglavnom čuvajte se Ameri naši
Reply With Quote
  #27  
Staro 06.06.2021, 10:46
Talijan Talijan je offline
Član
 
Datum prijave: 26.05.2021
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Balkan Heart Prikaz poruke
Ja mislim da 70-80% naših ljudi doživi blagi šok zbog nečeg što nisu očekivali.Mislim svaki je početak je težak,ali ponekad svi mislimo da će ići glatko i onda nas realnost ošamari.
Vjerovatno se snalaze u ovoj situaciji i nije im ni na kraj pameti ovaj forum.
Ja im želim svu sreću.Bitno je da ima nas par aktivnih ali biće bolje
Ljudi dozive sok jer potpuno nespremni i bez ikakvog istrazivanja i analiziranja odlaze na drugi kraj sveta. Ja poslednje tri godine resavam radnu vizu i za to vreme sam toliko analizirao sve da bukvalno poznajem sve krajeve i ulice u Chicagu gde idem, a tacno znam sve o trzistu, mom poslu, kako funkcionisu banke, kreditini skor, uslovi i porezi za firme itd. Sve je na internetu, ali vecina ode potpuno nespremno i zato se posle tamo muče, jer ne kapiraju ni sta treba da rade kada odu, a to je da otvore svoju firmu za bilo sta cime se bave. Raditi za neku platu i to pogotovo ako je slabo placeno nema nikakvog smisla, bolje je ostati u Srbiji, ali otvoriti svoju firmu, pa makar to bilo za baštovanstvo ili moleraj, prica je potpuno drugacija, zarada je 10x veca pa je sve mnogo lakse.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Balkan Heart Prikaz poruke
Nadam se da ćeš biti safe,ali sudeći po svemu što si objasnio i onom što sam pregledao na Odysee nije dobro.
Oni uvijek tako krenu,prvo su nas natjerali da koristimo maske u shopu a sada i vani barem u Sarajevu,PCR test pa sada će vjerovatno i vakcine pushirat mada ih nema niti će biti uskoro barem u regionu što je normala za BiH
Ali u drugim.državama vidim velike promjene,Izrael i V.Britanija npr.

Uglavnom čuvajte se Ameri naši
To je tako samo u NY i Kaliforniji, u normalnim drzavama toga nema, a od pre neki dan vecina drzava je skinula i maske i vratila se u normalan zivot. I to nema veze sa kovidom, NY i California su centri globalizma i zato ljude drze na uzici, dok im ne pobegnu svi u Texas i Floridu

Last edited by Talijan; 06.06.2021 at 10:52.
Reply With Quote
  #28  
Staro 09.06.2021, 20:52
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Da zamisli samo kako se toga vec nisu setile 10tine miliona Amerikanaca koji rade za nekoga
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #29  
Staro 27.01.2023, 13:23
kdragan77's Avatar
kdragan77 kdragan77 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2015
US lokacija: Castle Rock Colorado
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 351
Pošalji Skype™ poruku korisniku kdragan77
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik damagon Prikaz poruke
Moj cilj je i dalje UPS i posao full time vozaca, i verujem da cu se letos vratiti u skladiste kao part time i cekati poziciju pod uslovom da budem zdrav. Sada kada sam generalno stao na noge taj posao za minimum wage mi se i ne isplati, jer vise para mogu zaraditi da vozim uber, ali gledano na duge staze previse su dobri benefiti u UPSu da bi tek tako odustao


Izmedju ostalog taj posao u UPSu u skladistu je nesto sto bi svakom preporucio za pocetak. Svi koji se prijave, dobijaju taj posao, intervju je samo formalnost. Trebaju im radnici a firma je pogodna za nas sa Balkana jer smo hard working guys i moze se relativno brzo napredovati sto dokazuje i moj primer

Eto to je nako ono sto se desavalo kod mene u poslednjih 6 meseci part2,
zeljno iscekujem i price ostalih clanova...

Aj u zdravlje
Pises ovdje o kompaniji pa cu te kopirati , to je jedini razlog I zao mi je da nisi zagrizao I ovo gurao , samo si izgubio vrijeme... razumijem razloge ali opet

Ovo je moj prvi posao u USA , sa ovom kompanijom sam prebacio stvari preko bare i vozac mi je ponudio posao 🤣🤣
UPS = toliko je dobrog I lose ovdje .... Defenitivno nije za svakog ovaj posao....
Kada bi me neko pitao koji je put kako krenuti u UPS , ovako bi sada uradio :

1. Iskopirao bi zadnji ugovor izmedju Uniona I UPS I naucio ga kao pjesmicu
Ovo je jako vazno , mozda I najvazniji korak ...uraditi detaljnu analizu svih clanova ugovora .... dosta ima rupa u ovom ugovoru.

2. Aplicirao za local sort kao part time u non peak season( ne u periodu 1. November to 15 januar) posto ne mogu te onda otpustiti poslije peaka kao bio si seasonal employees .... local sort ima dvije smjene twilight ( 18 to 22h) i nocnu ( 22 do 3 am) ... Nikako ne bih isao u prealod ( jutarnju smijene od 3 ujutru). Ti ljudi rade rano ujutro I rade kao robovi . Ove vecernje smijene su opustene I uvijek mozete nesto raditi preko dana.... prvih 30 radnih dana je kvalifikacija , u tih 30 dana oni odlucuju hoce li te otpustiti ili zadrzati... ne bih u tih puno dana nista pricao samo bi radio i pokusao da poboljsam moj skeniranje broja paketa po satu ..... uradio bih to na nacin da bih svakiu vece radio najbrze sto bih mogao 15 min pa bih to povecavao po pet minuta svaku vece ... tako bi vremenom dosao do te carobne brojke 350 paketa po satu .... poslije 30 radnih dana u ovoj kompaniji si zaposlen I union te stiti... ovih 30 dana je probni rad.... Informisao bih se o union i gdje je sjediste uniona I pokusao biti aktivan member ...
3..poslije 6 mjeseci kao part time employee bi poceo da apliciram za driver position ( stavio bih moje ime na listu) .... to bih provjeravao svakih 3,4 dana kako lista se popunjava I ko je na njoj.... u ovoj kompaniji radni staz ( seniority) je najvazniji tako ko ima vise staza on dobija sansu za vozaca... Cijelo ovo vrijeme bih sedmicno ( od 6 mjeseci ) bi se informisao o ugovoru I ucio bih napamet pravila za vozace ( 10 point commentary and 5 seein habits) I safety pravila...
4. Najlakse je dobiti mjesto vozaca u peak seson ali ga je najlakse I izgubiti poslije sezone .... na ovaj nacin mozes vidijeti u sezoni kako taj posao izgleda I da li je za tebe a posto si part time ne gubis posao ako te otpuste vracas se na part time poziciju... poslije sezone bih pricao sa supervizorom za vozace da vozim subotu ( uvijek hvali vozaca taj dan) tako da si uvijek prisutan oko te pozicije I da vide da si zaintersivan. Svakako bi im naglasavao da znam sva pravila I safety rules ( iznenadili bi se da znate koliko ljudi ne zele da uce ova pravila) .... stalno bih stavljao moje ime na listu kada se pojavi za kvalifikaciju za vozaca ....
5 .. Kvalifikacija ....Kada upadnes u ovo ides 1 sedmicu na teoretsko ucenje ( ono koje vec znas ) I test voznje ... poslije ovoga krece kvalifikacija od 30 +90 dana za vozaca... prvih 3 dana pokusaj da se fokusiras sta supervixor ti savjetuje ( on ce voziti ) o poslu I kako da se organizujes I budes efikasniji... Ovdje je najvaznije da naucis tu rutu I da se organizujes u kamionu .... Rutu je najlakse nauciti ako vikendim odes I provozas se svojim autom uz pomoc maps koji si odstamao kada si radio prvih nekoliko dana ... Uslov da budes kvalifikovan je da u 30 radnih dana napravis scratch ( 5 dana zaredom dostavis sve u planirano vrijeme dostave za taj dan) I da budes bez udesa I povrede.. Prije ovog roka uvijek mozes da razgovaras sa supervizorom I vidis gdje stojis sa kvalifikacijom . Ako radis 31 radni dan ti si automatski kvalifikovan ali oni ce ti reci prije... Tada si siguran ali 100% so siguran poslije 90 dana posto imaju kao ovaj dodatni period kada gledaju da neces napraviti udes ili povredu.... Kada ovo prodje ti si official ups driver...
6... swing driver . U pocetku kao vozac nemas svoju rutu tako da svako nekolilo dana vozis druge rute... ovdje bi savjetovao da teze rute radis sporije a lakse malo ubrzas .... vremenom oni analiziraju kako koju rutu radis tako ti daju rute gdje si efikasniji I produktivniji ali nekada te zaredaju teze rute ako nemaju vozaca .... u ovom.periodu je najvazniji protok vremena I taj staz ( seniority) posto najvaznije je da budes siguran a to se postize iskustvom ... Ako radis da budes vrijedan i da se pokazes oni ce to da iskoriste , nego ti nadji neku srednju brzinu I pici .... ovaj posao gradjenje dugorocne karijere I trebas to gledati kao marathon ne kao sprint na 100 metara... Menagment tim ce te stalno testirati ali ti ostani na kursu , oni najduze mogu da testiraju I igraju svoje igrice nekoliko sedmica I prebacuju se na drugog... Jako je bitno da upoznas svog union predstavnika I da se stalno informises o unionu I ugovoru.... Managment nije tvoj prijatelj a ni vozaci , pokusaj da se uklopis ali budi jako oprezan... Najbolje je da tretiras ljude kao biljke I ponekad ih zalijes za Hello and How are you, ako stvarno hoce da komunicira sa tobom on ce ti prici ali I dalje budi oprezan.... Ovo sve govorim iz licnog iskustva. Vozaci te iskusavaju I prenose drugima , kao neka provjera itd.Ti se drzis kursa za grades seniority I sa dodjes do svoje rute I top pay.. Dosta mozes naci savijeta I iskustava na mom forumu u potpisu imad link bloga ispod posta...


Ovo je neki crash kurs kako stepenicu po stepenicu doci do te top plate i sigurne karijere u ovoj kompaniji , najvjerovatnije cu napisati cijeli kurs o ovome posto stvarno sam uvjeren da su ovi union poslovi zadnja linija odbrane za americki san I srednju klasu ...

Mozda jos koji post napisem kasnije ali vecinu imate na blogu I imacete na detaljnom kursu koji sada vec pisem ...

Ako ima nekih pitanja slobodno pitajte
__________________
[size="2"]DV-2015 - izvuceni
15.02.2016. - ZAGREB - ATLANTA- LEXINGTON KY
02.04.2018. Preseljenje u Denver Colorado
10.08.2021. Postali USA drzavljanini
UNION POSLOVI
BALKANS BAKERY
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
H2B viza - produženje i promena statusa Jfa_Kg Ne-imigrantske vize 26 27.01.2021 14:22
Pronalaženje prvog posla u Americi stizeljeto Vodič za emigrante 492 25.03.2019 13:34
Kućenje, opremanje stana, nameštaj markoss Vodič za emigrante 27 21.04.2018 18:14
Letovi iz USA za Balkan Taji Vaša strana 0 04.05.2011 01:03
Ograničenje zapošljavanja stranaca zoran80 Stare teme 26 25.01.2010 14:31

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:34.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.