ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #51  
Staro 22.05.2016, 23:05
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik sara994 Prikaz poruke
Opet ja, Htela bih da pitam izvucena sam i sta dalje gde se nalazi taj ds 260 formular koji treba da popunim jel to prvi korak i onda cekam da mi jave kad je zakazan intervju... Hvala unapred na odg.
Ovde https://ceac.state.gov/IV/Login.aspx se ulogujes sa Case Number-om ('2017EU........') koji ti se pojavi na ekranu kada proveravas ovde https://www.dvlottery.state.gov/esc/ da li si odabrana na lutriji (broj posle '2017EU' je fakticki tvoj redni broj za Evropu) i svojim datumom rodjenja, pa polako...
Formular se, dakle, on-line popunjava.

Last edited by slucajni_prolaznik; 22.05.2016 at 23:10.
Reply With Quote
  #52  
Staro 27.05.2016, 22:59
Bonafides Bonafides je offline
Član
 
Datum prijave: 27.05.2016
Poruke: 3
Nepromenjeno

Pozdrav, dragi forumaši.

Sad sam se učlanio. Nadam se da će ovo biti moj prvi i poslednji post. Nisam se učlanio zbog sebe, već zbog jedne moje rodjake, sa kojom sam jako blizak, a čiji je momak dobio Zelenu kartu za 2017. Nismo ni znali da je on nekoliko godina unazad konkurisao za nju, sve dok mu se ove godine nije posrećilo. Ona mi je to saopštila radosno, planiraju i imaju želju da odu u Ameriku, i naravno, pre tog intervjua da se venčaju. To je za mene bilo jako veliko iznenadjenje, jer nisam ni pretpostavljao da on to ima u planu. Meni se čini da je on konkurisao reda radi, jer nije verovao da će ga izvući (mada je on tamo bio već jednom još kao student, radio je na 3 meseca).

Ja i ona smo jako bliski, a ja sam se naknadno setio jedne, tj. dve stvari. Nadam se da će neko imati sluha i dati konstruktivne savete za eventualne probleme koji bi mogli nastati.

Ona sve do ovog meseca nije imala pojma da je on konkurisao za Zelenu kartu, a oko sebe je imala dosta prijatelja koji su išli da rade u Ameriku. Prošle godine jedan njen prijatelj ju je pitao da li može nju navesti u Ambasadi kao svoju devojku, da bi dobio vizu, a ona mu je rekla da nema problema. On je vizu dobio, tamo je radio 6 meseci i vratio se.

Ove godine, par meseci pre dobijanja Zelene karte, jedan njen drugi prijatelj isto je hteo pokušati da ode u Ameriku. Pitao ju je isto što i ovaj prvi i ona je pristala. On nije dobio vizu, a šta je razlog- ne znam.

Inace, ona je svršeni student, a ovi prijatelji koji su je pitali malo su mlađi od nje pa još studiraju.

Ja verujem da je ona to odavno izgubila iz vida, pogotovu sada kada razmišlja o svom odlasku u Ameriku. Ja bih da je podsetim na to, ali nemam srca da joj to kažem kad je vidim onako radosnu. I što je najgore- nisam siguran da bi to moglo predstavljati neki eventualni problem.

Ja verujem da su oba prijatelja morala na nekom formularu upisati njeno ime, prezime, broj telefona i sl. A ako i jesu, da li Ambasada vodi tu evidenciju i unosi te podatke u neki svoj jedinstveni sistem, ili je program Zelene karte odvojen od toga? Ukratko, da li to može biti razlog da je odbiju?

U slučaju da su moje sumnje istinite, ja bih joj morao dati neki znak da se ne nada toliko tome, jer koliko sam shvatio čitajući ovaj Forum, ona bez 1500 USD ne bi mogla ni da prigviri na razgovor, a to je jako velika suma za naše prilike. Ona je jako dugo u vezi sa svojim momkom. Postoje slike, poruke, Facebook, Viber i ostali dokazi, a jednom su zajedno putovali i u EU, tako da i pasoši to dokazuju. E sad, jedino ovo što su je ovi navodili kao devojku, da li bi to možda mogao da predstavlja problem.

Da li neko zna nešto više o ovome?

Inače, svim članovima ovog Foruma želim puno sreće u dobijanju i realizaciji Zelene karte

Unapred hvala na svakom konstruktivnom odgovoru
Reply With Quote
  #53  
Staro 27.05.2016, 23:59
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Po mom misljenju, apsolutno nikakav problem to sto su je navodili kao svoju devojku. Pa mogla je to stvarno i da im bude. Zivot tece svojim tokom. Samo napred neka nastave dalje sa procesom.
Troskovi vize za jednu osobu su 330€ + 150€ za lekarski + vakcine (cena nekoliko hiljada dinara, zavisi gde ih prima; postoji tema vezano za to) + slike i potrebna dokumenta. Posle dobijanja vize placa se 165€ immigration fee i naravno avionska karta.

Edit: Imace i troskove vencanja...
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected

Last edited by BetterFuture; 28.05.2016 at 00:06.
Reply With Quote
  #54  
Staro 28.05.2016, 00:19
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Iznosi su u dolarima ne u evrima, lapsus, izvinjavam se.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #55  
Staro 28.05.2016, 12:18
Bonafides Bonafides je offline
Član
 
Datum prijave: 27.05.2016
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Po mom misljenju, apsolutno nikakav problem to sto su je navodili kao svoju devojku. Pa mogla je to stvarno i da im bude. Zivot tece svojim tokom. Samo napred neka nastave dalje sa procesom.
Troskovi vize za jednu osobu su 330€ + 150€ za lekarski + vakcine (cena nekoliko hiljada dinara, zavisi gde ih prima; postoji tema vezano za to) + slike i potrebna dokumenta. Posle dobijanja vize placa se 165€ immigration fee i naravno avionska karta.

Edit: Imace i troskove vencanja...

Hvala ti puno na objašnjenju. Pa i ja sam mislio da to ne bi trebalo da predstavlja neki problem, jer po toj logici svako bi mogao napisati za nekog da mu je momak/devojka bez njegovog/njenog znanja. Ovi su bili korektini, pa su je za to i pitali. Naravno, to su bili samo njeni dobri drugari, a ona je sa ovim dečkom, što je dobio Zelenu kartu, više od godinu i po. Šta ti je sudbina: dva puta je navođena kao "devojka", a sad po treći ići će kao supruga. Kako se sve to namestilo, a da nije ni sanjala o tome.

Znači, avionska karta se plaća tek posle dobijanja vize. Hvala ti i na ovom objašnjenju, ja sam mislio da se oni na razgovor ne mogu pojaviti bez kupljene avionske karte.

Hvala na tvom postu. Nadam se da je merodavan i da joj to neće predstavljati problem

Hvala ti i na vremenu koje si izdvojio, kao i na tvojoj želji da izadješ u susret

Želim ti svako dobro i upućujem pozdrave
Reply With Quote
  #56  
Staro 28.05.2016, 14:14
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bonafides Prikaz poruke
...Znači, avionska karta se plaća tek posle dobijanja vize. Hvala ti i na ovom objašnjenju, ja sam mislio da se oni na razgovor ne mogu pojaviti bez kupljene avionske karte.
Kada dobiju vize, onda od datuma lekarskog pregleda imaju 6 meseci da uđu u USA, samim tim i da kupe avio karte. Uputi ih da citaju forum, naci ce odgovore na vecinu pitanja i bice im od velike pomoci. Sva dalja pitanja neka budu u odgovarajucoj temi.

I nema na cemu, forum i sluzi da jedni drugima pomognemo. Sve najbolje.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #57  
Staro 28.05.2016, 21:34
Bonafides Bonafides je offline
Član
 
Datum prijave: 27.05.2016
Poruke: 3
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Kada dobiju vize, onda od datuma lekarskog pregleda imaju 6 meseci da uđu u USA, samim tim i da kupe avio karte. Uputi ih da citaju forum, naci ce odgovore na vecinu pitanja i bice im od velike pomoci. Sva dalja pitanja neka budu u odgovarajucoj temi.

I nema na cemu, forum i sluzi da jedni drugima pomognemo. Sve najbolje.
Hvala ti na svim dodatnim informacijama

Ma verujem da su oni upućeni, ona citirana rečenica je bila samo moja konstatacija, tj. glasno razmišljanje. Kao što sam rekao u prvom postu, ovde sam se učlanio zbog one prvobitne nedoumice.

Hvala ti još jednom na svemu
Reply With Quote
  #58  
Staro 02.06.2016, 00:11
Roberto Roberto je offline
Član
 
Datum prijave: 27.05.2016
US lokacija: Miami
YU lokacija: Srbija
Poruke: 10
Nepromenjeno Brak pre odlaska u USA

Pozdrav, izvukli su me posle 6 godine na lutriji pa mi treba malo informacija , ko je raspolozen da mi pojasni neke stvari

Dosta sam procitao po forumu, ali nisam nasao konkretne odgovore, pa ako je neko dobre volje meni bi puno znacilo. Hvala u napred

Zenim se pre popunjavanja ds obrasca da bi na intervju isli moja devojka (buduca zena) i ja. Ako sve prodje kako treba kako sam razumeo 6 meseci od lekarskog je najkasnije vreme da se udje u USA da se aktivira zelena karta. Ako sam dobro razumeo zena i ja udjemo, prijavimo se na imigracionom salteru i dobijemo posle 3 nedelje gc i snn na kucnu adresu u USA. E sada ono sto mi nije jasno, pitanja:
1. Kada moja zena udje samnom u USA i aktvira GC,da li ona moze odma da se vrati u Srbiji, da nastavo da radi svoj posao? Da li za nju ne vazi pravilo da mora biti 6 meseci u USA svake godine posto sam ja nosilac GC? Ili moze jednostavno da dolazi kada ima godisnje odmore, dok ja ne postanem citizen, pa automatski i ona postaje citizen?

2. Nije mi najjasnije to da moras biti 6m u USA tokom jedne godine, konkretno ja sam planirao da odem u julu i da budem do septembra da pokupim GC,SNN i da malo vidim gde i sta bi mogao da radim, pa da se vratim za Srbiju da nastavim sa svojim poslom u skoli. Pa da iz Srbije apliciram za posao u USA, posto imam SNN i GC.
Da li ce to onda uticati na moj GC ako se vratim za 2 meseca kuci posle prvog ulaska i vratim se npr u martu 2018.

- znam da svi koji citaju pisu dobio si na lutriji sta ces se vracati nazad, ipak neke stvari moraju ovde da se zavrse, porodica, posaoi td... skupiti pare... Zbog toga zelim da se vratim prvi put, prodam stan i td, da odem tamo spreman za nov pocetak.

Zamolio bih ko ima iskustva i vremena da mi odgovori na ova dva pitanja , ako je moguce u par recenica, da ne bude da i ne

Hvala jos jednom, nadam se lepoj saradnji ovde

Last edited by Roberto; 02.06.2016 at 00:16.
Reply With Quote
  #59  
Staro 02.06.2016, 08:33
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Roberto Prikaz poruke
Pozdrav, izvukli su me posle 6 godine na lutriji pa mi treba malo informacija , ko je raspolozen da mi pojasni neke stvari

Dosta sam procitao po forumu, ali nisam nasao konkretne odgovore, pa ako je neko dobre volje meni bi puno znacilo. Hvala u napred

Zenim se pre popunjavanja ds obrasca da bi na intervju isli moja devojka (buduca zena) i ja. Ako sve prodje kako treba kako sam razumeo 6 meseci od lekarskog je najkasnije vreme da se udje u USA da se aktivira zelena karta. Ako sam dobro razumeo zena i ja udjemo, prijavimo se na imigracionom salteru i dobijemo posle 3 nedelje gc i snn na kucnu adresu u USA. E sada ono sto mi nije jasno, pitanja:
1. Kada moja zena udje samnom u USA i aktvira GC,da li ona moze odma da se vrati u Srbiji, da nastavo da radi svoj posao? Da li za nju ne vazi pravilo da mora biti 6 meseci u USA svake godine posto sam ja nosilac GC? Ili moze jednostavno da dolazi kada ima godisnje odmore, dok ja ne postanem citizen, pa automatski i ona postaje citizen?

2. Nije mi najjasnije to da moras biti 6m u USA tokom jedne godine, konkretno ja sam planirao da odem u julu i da budem do septembra da pokupim GC,SNN i da malo vidim gde i sta bi mogao da radim, pa da se vratim za Srbiju da nastavim sa svojim poslom u skoli. Pa da iz Srbije apliciram za posao u USA, posto imam SNN i GC.
Da li ce to onda uticati na moj GC ako se vratim za 2 meseca kuci posle prvog ulaska i vratim se npr u martu 2018.

- znam da svi koji citaju pisu dobio si na lutriji sta ces se vracati nazad, ipak neke stvari moraju ovde da se zavrse, porodica, posaoi td... skupiti pare... Zbog toga zelim da se vratim prvi put, prodam stan i td, da odem tamo spreman za nov pocetak.

Zamolio bih ko ima iskustva i vremena da mi odgovori na ova dva pitanja , ako je moguce u par recenica, da ne bude da i ne

Hvala jos jednom, nadam se lepoj saradnji ovde
Pre svega, cestitam na dobijenoj sansi da promenite zivot na bolje

Ja bi prvo poceo od poslednje konstatacije da vam je razlog za vracanje u Srbiju posao, prodaja stana, porodica... Mislim da za tih 6 meseci imate dovoljno vremena za sve te stvari. Pogotovo, sto stan i ne morate da prodajete, vec da uzmete neki kredit, stan izdate a od rente da placate ratu (ili bar njen veci deo). Stan uvek mozete da prodate naknadno. A i same dodatne avio karte su i dodatan trosak. Takodje, tesko da mozete da budete spremni za nesto za sta i ne znate sta vas ceka.

Drugo, SSN ce vam i stici za 3 nedelje (manje-vise) ali GC tek za 3 meseca. Zvanicno je rok za dostavljanje plasticne GC 120 dana. Samo da napomenem, u slucaju previda, da vi kada obavite ulaznu proceduru na aerodromu dobijate pecat u pasosu i on vam je GC za narednih godinu dana.

Trece, sto se drzavljanstva tice, tu je svako prica za sebe. A 6 meseci + 1 dan morate da budete u USA da bi uopste mogli da aplicirate za drzavljanstvo. Mnogo detaljnije o uslovima za dobijanje drzavljanstva procitacete na odgovarajucoj temi na nasem forumu ali i u prvom pasusu na https://www.uscis.gov/ilink/docView/...-0-0-9898.html

Za svako odsustvovanje iz USA duze od godinu dana morate imati re-entry permit. Imajte na umu, da imigracioni sluzbenik na aerodromu ima velika ovlascenja i da, naracito na aerodromu u Majamiju (vidim da cete tamo), su nasi forumasi imali neprilike (maltretiranja) od strane istih.

Citajte forum, ima svih ovih informacija koje sam napisao. Treba dosta citati, ali u tome je i draz, naucicete jos dosta stvari.

Srecno na dalje!!!
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #60  
Staro 02.06.2016, 12:59
Roberto Roberto je offline
Član
 
Datum prijave: 27.05.2016
US lokacija: Miami
YU lokacija: Srbija
Poruke: 10
Nepromenjeno

Hvala na cestitkama

Citam redom, samo nikako da naidjem na zvanican tekst za zenu i njen GC. Jer to mi je najbtnije od svega, jer koliko sam citao svi pisu odma se vencajte pre razgovora, posle je jako skupo i komplikovano, a problem je sto ona mora ostati u srbiji minimum jos 2 godine (da ne objasnjaam sada)...

Odoh da citam, pa valjda cu naci
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
H2B viza - produženje i promena statusa Jfa_Kg Ne-imigrantske vize 26 27.01.2021 14:22
J1 - produzenje i promena statusa Feartist Ne-imigrantske vize 12 04.08.2015 17:40
Provjera statusa? cukoni Stare teme 3 09.10.2012 13:07
Promena datuma za povratak iz USA elementre Stare teme 1 01.08.2011 02:32
Od ilegalnog do legalnog statusa - procedura Zelene karte! Marija Prva koverta 8 09.05.2008 19:45

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:58.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.