ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Prijava na Lutriju

Prijava na Lutriju Pitanja i procedure za prijavu na Lutriju preko zvaničnog sajta američke vlade

Prijava na Lutriju » 4 stepen obrazovanja 1 god vandredno » Bitni linkovi
O Lutriji Uputstvo za prijavu Agencije za prijavu Korisne informacije Učlanite se

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 04.05.2018, 23:18
JaneGallagher JaneGallagher je offline
Član
 
Datum prijave: 20.10.2017
US lokacija: San Francisco
YU lokacija: Beograd
Poruke: 18
Nepromenjeno

Moja situacija je slična - u kontinuitetu završeno tih 12 godina, ali jedna godina gimnazije vanredno (okolnosti). Doduše završila sam osnovne i master posle, tako da mislim da ne bi trebalo da bude problema, ako budem izvučena. Prijavila sam se sa masterom, sve na državnom faksu (ako je bitno).
Reply With Quote
  #12  
Staro 06.05.2018, 21:55
ana009 ana009 je offline
Član
 
Datum prijave: 06.10.2015
YU lokacija: Srbija
Poruke: 20
Nepromenjeno

Kao sto je vec napisano
1-Ukoliko imate diplomu vise skole/fakulteta, nije bitno kako ste zavrsili srednju, za koliko godina, niti da li je vanredno/redovno
2-Ukoliko imate diplomu srednje skole MORA biti u kontinuitetu 12 god i SAMO REDOVNO, bez vanrednih na svedocanstvima.
Reply With Quote
  #13  
Staro 07.05.2018, 12:46
JaneGallagher JaneGallagher je offline
Član
 
Datum prijave: 20.10.2017
US lokacija: San Francisco
YU lokacija: Beograd
Poruke: 18
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ana009 Prikaz poruke
Kao sto je vec napisano
1-Ukoliko imate diplomu vise skole/fakulteta, nije bitno kako ste zavrsili srednju, za koliko godina, niti da li je vanredno/redovno
2-Ukoliko imate diplomu srednje skole MORA biti u kontinuitetu 12 god i SAMO REDOVNO, bez vanrednih na svedocanstvima.
Da, ali je više puta na forumu pisano i o tome da su uzimali/gledali svedočanstva iz srednje, bez obzira što postoji i fakultetska diploma...Ja sam napravila i malu pauzu posle gimnazije, valjda sve to nije problem - ipak imam te diplome sa faksa, tako sam se i prijavila. Nerviraću se oko toga kad ( :P) me izvuku
Reply With Quote
  #14  
Staro 07.05.2018, 17:14
Makica@'s Avatar
Makica@ Makica@ je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.06.2017
US lokacija: Boston,MA
YU lokacija: Srbija
Poruke: 570
Smile

Citat:
Prvobitno poslao korisnik JaneGallagher Prikaz poruke
Da, ali je više puta na forumu pisano i o tome da su uzimali/gledali svedočanstva iz srednje, bez obzira što postoji i fakultetska diploma...Ja sam napravila i malu pauzu posle gimnazije, valjda sve to nije problem - ipak imam te diplome sa faksa, tako sam se i prijavila. Nerviraću se oko toga kad ( :P) me izvuku
Meni su na intervjuu uzeli svedocanstva i kopije iz gimnazije,ali posto ste vi iz nekog razloga morali da zavrsite vanredno godinu,onda se kvalifikujete na osnovu vise skole tj fakulteta Mislim da nece biti nikakvih problema ukoliko vas izvuku
__________________
Prva Prijava za DV 2017 - Nista
Druga Prijava 30.Oktobar 2016
2.May.2017 -Selected
Case Number : 2018EU000091**
DS 260 poslat 30 Maja 2017.
Lekarski pregled : 01.02.2018.
Interview : 07.02.2018. (odlozen za Mart)
My Greeeeen Day : 12.Mart 2018.
Viza u Pasosu : 16.Mart 2018.
Landed in Boston 26.06.2018.
Reply With Quote
  #15  
Staro 12.05.2018, 19:43
LxAxKxI LxAxKxI je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.05.2017
US lokacija: Northport, FL
Poruke: 36
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik JaneGallagher Prikaz poruke
Da, ali je više puta na forumu pisano i o tome da su uzimali/gledali svedočanstva iz srednje, bez obzira što postoji i fakultetska diploma...Ja sam napravila i malu pauzu posle gimnazije, valjda sve to nije problem - ipak imam te diplome sa faksa, tako sam se i prijavila. Nerviraću se oko toga kad ( :P) me izvuku
Opusteno, prvo da te izvuku , a sto se tice diplome kao sto je ana009 i ostali napisali a i znam coveka koji je vanredno zavrsio srednju pa posle i fax i prosao je intervju bez problema..Tako da bitno je da ispunjavate jedan od uslova, a to sto su nekom gledali a nekom nisu diplome sve je to induvidualna stvar. Kao sto nekom kazu "Congratulations !!!" i "Welcome to USA" a nekome samo "poslacemo vam pasose DHL-om" i oboje prodju srecni i zadovoljni.

I ti isti sluzbenici u ambasadi su samo ljudi, pa tamo prodje dnevno minimum 50 ljudi za razlicite vrste viza. Zamisli da svakom odgovaraju isto kao roboti !!!!!

Svako ima neku svoju pricu ali na kraju svake svi smo isti --- mali zeleni i srecni
Reply With Quote
  #16  
Staro 13.05.2018, 19:49
Pollex Pollex je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2017
YU lokacija: Tuzla
Poruke: 36
Nepromenjeno

Ja sam imao ovakvu situaciju i sad ne znam hoće li mi praviti problem :/
Nakon zavrčenih 8 godina osnovne škole upisao sam za veterinara i na žalost obnovim tu godinu, misleći ajde pao sam nema veze sad ću pokušati malo bolje jer pubertet je odradio svoje vidim ja da ću pasti ponovo i prebacim se onda u trogodišnju elektrotehničku školu i završim sve u roku ( trogodišnju ) odmah sam upisao redovno 4 razred ( tehničar računarstva), položio ujedno svu razliku predmeta za tehničara računarstva za 1,2 i 3 razred u prvom polugodištu četvrte godine. (Znate kako to već ide, da bi uradio bilo kakav kontroli iz nekog predmeta u četvrtom razredu predhodno sam morao položiti sve za taj neki predmet što nisam imao u trogodišnjoj školi, pa me oslobode koji čas više ili prije dođem u školu kako bi radio test za predmet npr "programiranje" za 1,2 i 3 razred i onda idem redovno polazem taj dan i test zajedno sa svojim razredom rednovno isto iz programiranja)
Pitanje je zapravo, hoće li mi praviti problem ovaj 1 razred što sam obnovio veterinarske škole jer svjedočanstva za njeg nemam, kako ću imati kad taj razred nisam završio O_O. Jer mi sad ima šuplji prostor između osnovne i srednje škole u periodu od 1 godine :/
__________________
DV-2019 x2 First time. HAS NOT BEEN SELECTED
DV-2020 x2 HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #17  
Staro 13.05.2018, 20:05
JaneGallagher JaneGallagher je offline
Član
 
Datum prijave: 20.10.2017
US lokacija: San Francisco
YU lokacija: Beograd
Poruke: 18
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Pollex Prikaz poruke
Ja sam imao ovakvu situaciju i sad ne znam hoće li mi praviti problem :/
Nakon zavrčenih 8 godina osnovne škole upisao sam za veterinara i na žalost obnovim tu godinu, misleći ajde pao sam nema veze sad ću pokušati malo bolje jer pubertet je odradio svoje vidim ja da ću pasti ponovo i prebacim se onda u trogodišnju elektrotehničku školu i završim sve u roku ( trogodišnju ) odmah sam upisao redovno 4 razred ( tehničar računarstva), položio ujedno svu razliku predmeta za tehničara računarstva za 1,2 i 3 razred u prvom polugodištu četvrte godine. (Znate kako to već ide, da bi uradio bilo kakav kontroli iz nekog predmeta u četvrtom razredu predhodno sam morao položiti sve za taj neki predmet što nisam imao u trogodišnjoj školi, pa me oslobode koji čas više ili prije dođem u školu kako bi radio test za predmet npr "programiranje" za 1,2 i 3 razred i onda idem redovno polazem taj dan i test zajedno sa svojim razredom rednovno isto iz programiranja)
Pitanje je zapravo, hoće li mi praviti problem ovaj 1 razred što sam obnovio veterinarske škole jer svjedočanstva za njeg nemam, kako ću imati kad taj razred nisam završio O_O. Jer mi sad ima šuplji prostor između osnovne i srednje škole u periodu od 1 godine :/
Koliko sam ja shvatila neophodno je da se ima 12 godina školovanja u kontinuitetu, redovno. To znači najmanje osnovna i srednja škola 4. stepen. Iz ovoga što pišeš čini mi se da ti ne ispunjavaš taj uslov, zbog tog prekida. Moja situacija je slična (jedna godina gimnazije završena vanredno), ali sam se ja prijavila sa faksom (master), pa verujem da u tom smislu ispunjavam taj uslov.
Reply With Quote
  #18  
Staro 13.05.2018, 22:01
ztp ztp je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.09.2015
Poruke: 57
Nepromenjeno

Unaprijed se izvinjavam jer moje pitanje nije za ovu temu, ili ako je vec negdje pisano o ovom (zbog vremenskog ogranicenja - drugih obaveza - nemam vremena ponovo sve citati).

Voljela bih ako neko ima informaciju...kakva je dalja procedura za one koji ''pozelene'', u smislu kako i kada mogu dobiti drzavljanstvo u USA? Da li imaju obavezu poslije provg ulaska u USA da naknadno dostavljaju neku dokumentaciju americkoj administraciji iz zemlje koje dolaze i da li se ta dokumentacija nakon nekog perioda obnavlja...svaka info ce dobro doci. Unaprijed hvala!
__________________
DV 2017 - 25.10.2015 HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2019 - 15.05.2018 HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
  #19  
Staro 14.05.2018, 12:38
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ztp Prikaz poruke
Unaprijed se izvinjavam jer moje pitanje nije za ovu temu, ili ako je vec negdje pisano o ovom (zbog vremenskog ogranicenja - drugih obaveza - nemam vremena ponovo sve citati).

Voljela bih ako neko ima informaciju...kakva je dalja procedura za one koji ''pozelene'', u smislu kako i kada mogu dobiti drzavljanstvo u USA? Da li imaju obavezu poslije provg ulaska u USA da naknadno dostavljaju neku dokumentaciju americkoj administraciji iz zemlje koje dolaze i da li se ta dokumentacija nakon nekog perioda obnavlja...svaka info ce dobro doci. Unaprijed hvala!
Evo ukratko, zbog vremenskog ogranicenja - drugih obaveza, prilikom prvog ulaska u USA nosite koveru koju ste dobili nakon intervjua u ambasadi. Drzavljanstvo je moguce dobiti nakon 5 godina, a green card vazi 10 godina nakon cega treba da se obnovi, ako se ne uzme drzavljanstvo. Svaku promenu US adrese ste duzni da prijavite u roku od 10 dana.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #20  
Staro 15.05.2018, 01:52
ztp ztp je offline
Drug član
 
Datum prijave: 28.09.2015
Poruke: 57
Talking

Citat:
Prvobitno poslao korisnik BetterFuture Prikaz poruke
Evo ukratko, zbog vremenskog ogranicenja - drugih obaveza, prilikom prvog ulaska u USA nosite koveru koju ste dobili nakon intervjua u ambasadi. Drzavljanstvo je moguce dobiti nakon 5 godina, a green card vazi 10 godina nakon cega treba da se obnovi, ako se ne uzme drzavljanstvo. Svaku promenu US adrese ste duzni da prijavite u roku od 10 dana.
Mnogo hvala za izdvojeno vrijeme i volju da odgovorite.
Pozz i srecno svima
__________________
DV 2017 - 25.10.2015 HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2018 - HAS NOT BEEN SELECTED
DV 2019 - 15.05.2018 HAS NOT BEEN SELECTED
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koliko vam je diploma viseg obrazovanja pomogla u Americi? FluffyBunnyJ Vodič za emigrante 11 21.05.2016 22:56
III Stepen Strucne spreme alen.su Stare teme 40 05.10.2013 17:57
3. stepen? savanovic2 Stare teme 25 01.04.2013 20:29
Iskustva u vezi obrazovanja dece (vrtić, škola), curlika Vaša strana 40 28.11.2012 16:52
Definisanja naziva adekvatnog nivoa obrazovanja kod nas Tarzan Stare teme 187 12.11.2011 21:05

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.