ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Colorado Springs, Colorado - početak života u USA » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 08.01.2009, 08:04
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Bez osiguranja ne mozes da vozis - znaci moras odmah da kupis. Ja kupujem na 6 meseci, proveri sa Progressive, State Farm, Mercury - da ti daju ponude. Takodje, idi na DMV Colorado i klikni na link za registraciju auta i vidi sta treba. Meni je dealership registrovao auto, posle toga mi je stizalo na kucnu adresu dva meseca pred istek i placala sam online produzetak. Osiguranje mozes da uzmes samo liability (to je po zakonu obavezno ali pokriva samo stetu na tudjem autu a ne i na tvojem) a mozes i full coverage (ja imam 300K/100K/300K). Ja mislim da je V777 vec pisala o tome, pogledacu naokolo a ako nije objasnicu detaljno ovih dana...
Reply With Quote
  #22  
Staro 08.01.2009, 09:14
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

stizeljeto pas super post..
Hvala ti na tome..

Zelim ti puno srece i uspjeha tebi i tvom muzu.. u trazenju posla..

P.S. Mozes li malo detaljnije napisati o tome rabljenom namjestaju.. sta ste uzeli i kakve su cijene..
poz.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #23  
Staro 08.01.2009, 14:47
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Bez osiguranja ne mozes da vozis - znaci moras odmah da kupis. Ja kupujem na 6 meseci, proveri sa Progressive, State Farm, Mercury - da ti daju ponude. Takodje, idi na DMV Colorado i klikni na link za registraciju auta i vidi sta treba. Meni je dealership registrovao auto, posle toga mi je stizalo na kucnu adresu dva meseca pred istek i placala sam online produzetak. Osiguranje mozes da uzmes samo liability (to je po zakonu obavezno ali pokriva samo stetu na tudjem autu a ne i na tvojem) a mozes i full coverage (ja imam 300K/100K/300K). Ja mislim da je V777 vec pisala o tome, pogledacu naokolo a ako nije objasnicu detaljno ovih dana...
Mozda je malo off topic ali jedan savet sto se osiguranja tice, u Ilinoisu je dozvoljeno voziti 24h bez osiguranja od momenta kupovine vozila.
E tako smo se moj cimer i ja vozili, kupili kola, uzeli tablice, i posli da uzmemo osiguranje, i slupali se i to zesce. Ford Explorer ubio nas i nas maleni Shevrolet GEO.
E sad da smo uradili obrnuto, uzeli osiguranje, pa tablice(citaj isli peske ili nekim drugim prevozom) mozda se udes ne bi ni desio i mi ne bi imali obojica polomljene ruke a ja u operaciju rucnog zgloba i oporavak dug 8 meseci.

Ovo pisem zbog svih koji planiraju da idu u Chicago (IL) da ne bi slusali savete nasih dobronamernih ljudi kao sto smo mi poslusali i onda bolnica, plus slupan auto, plus potrosene pare za isti, plus advokati i tako dalje...
Reply With Quote
  #24  
Staro 08.01.2009, 15:22
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

uh slobo bas zestoki peh
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #25  
Staro 08.01.2009, 15:45
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Ok, nazvat cemo danas i dealera ponovo i pitat ga sto dalje. Ma muz se prepao, vidio hiljadu dolara registraciju, hahahah. Vidjet cemo kako sad sa tim. Kad nemas posao odu pare, a sad jos i ovo, iako smo znali da nas i to ceka.

Uglavnom mi volimo dobre dealove, tako da smo za namjestaj isli u jednu trgovinu bas se nekako tako zove Old like new furniture. To je naravno u Springsu, na drugim mjestima vjerojanto isto imaju takvih trgovina, treba malo procackat na internetu. Ulganvom tamo se prodaje namjestaj koji je npr. stajao po tim mallovima na displeyu, tako da je to maltene nov nekoristen namjestaj. Kauci su bili cak slicna cijena kao jedna ogromna prodavnica novog namjestaja tako da smo to kupili novo iz te prodavnice. Iz te polovne smo kupili coffe table za 125 dolara, no priej toga smo primjetili da je to Chris Madden iz JCPenny i vidjeli da mu cijena ide oko 400 dolara. Tako da mislimo da smo dobili dobar deal. To je pravo drvo, izgleda fantasticno, isto smo dali malo vise para za set za blagovaonu, stol i stolice. I to smo gledali u toj polovnoj i mogli smo dati upola manje para, cijeli set za recimo 250 dolara (za osmero ljudi). medutim po Targetu ili walmartu ima setova za recimo 6 ljudi, ali od iverice za po 200 dolara i manje, ali ovo smo isto htjeli kvaltietnije. U Walmartu smo izracunali da nam se najbolje isplati kupiti sve ostalo, znaci od TV stand, cak i televizor (LCD, 32 inch.), komodu (komoda i TV stand svako od po 100 dolara) koja izgleda super samo sto je od iverice, ali to je za sada sasvim ok.

Isli smo i u to sto zovu thrift stores, kao sto su Goodwill, Salvation army i Arc i na oba mjesta smo nasli npr. vagu za 3 dolara i ostale takve stvari za djabe. Tako da se i tamo isplati otici. naravno gledali smo i na craigslist za namjestaj, ima tih garage sales i moze se naci super stvari u svako doba godine.

Kad smo htjeli kupit krevet oni vecinom imaju one madrace od dva dijela, sto je za mene nepojmljivo jer di ces jedan madrac selit a kamoli dva. Tako da smo se ubili trazeci nas klasicni platform bed ali na kraju uzeli Smart BAse zeljeznu bazu za krevet koja je bila jeftina (80 dolara, queen size) i kupili u Walmartu memory foam madrac za 150 dolara na popustu, sto je fenomenalna cijena jer su inace nad 300 dolara.

U svakom slucaju odu pare jer ti treba hiljadu sitnica za stan i u nekoliko navrata smo u Walmartu potrositi po petsto dolara u jednom shopingu. Kad kupujemo hranu nikad ne pottrosimo manje od 200 dolara, a cak i ne kupujemo neke ekstra stvari, vec osnovne koje smo navikli kupovati i kod nas.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #26  
Staro 08.01.2009, 17:06
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

ej, puno hvala. kao i inace koristan post..
jako puno nam znace informacije koje pustas.. jer ipak ti si tek dosla i prolazis kroz sve ono sto cemo mi morati proci (bar se nadam)..

Hvala i pisi..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #27  
Staro 08.01.2009, 22:39
xeg's Avatar
xeg xeg je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 10.05.2008
US lokacija: Atlanta, GA
YU lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 852
Pošalji Skype™ poruku korisniku xeg
Nepromenjeno

Pozdrav Ljeto! Svaka cast na preduzetim koracima, ja sam za takvu akciju
Sto se pre udje u masinu bice lakse, doci ce i posao uskoro u to ne sumnjam a tada necete morati da jurcate u opremanje stana, kupovinu kola i polaganja jer ce to sve biti obavljeno.
Slazem se sa Landom o korisnosti tvojih postova, hvala!
__________________
2009EU00014xxx
09.05.2008. - stigla 1. koverta
14.05.2008. - poslato nazad
16.05.2008. - stiglo u KCC
01.12.2008. - stigla 2. koverta
22.12.2008. - zavrsen lekarski
22.01.2009. - uspesno zavrsen intervju u Bgd-u
23.01.2009. - podigli vizirane pasose
Od 19.04.2009. u USA, Atlanta, GA
---------
About us: Veselinovica kutak
Reply With Quote
  #28  
Staro 09.01.2009, 03:29
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Fala drustvo.

Evo mi smo danas otvorili u Wells Fargo checking, savings paket koji nam omogucava da placamo racune online i slicne stvari. Znaci nije osnovni paket. Dobit cemo debitnu za oko tjedan dana postom. Uzeli smo joint account i mogli smo iako muz jos nema SSN. Aplicirali smo i za secured credit i na nju stavili 300 dolara, mislim da je to najmanje kolko smo mogli. Sa checkinga ce nam se automatski prebacivat 25 dolara mjesecno u savings, tako nalaze taj plan koji smo uzeli. Sa njim su dosli i besplatni cekovi, u ovom paketu cemo ostale cekove morati kupovat.

Potom smo kupili osiguranje. Najpovoljnije nam je bilo preko Proggressive Direct i to smo sredili. Platili smo odma za sest mjeseci, s tim da ako platis sve odjednom ima popust, kao i za online aplikaciju. Tako da smo sve to obavili online i ustedili si para. Isprintali smo privremeno osiguranje a original ce nam doci postom isto. Moramo jos provjeriit kolko kosta registracija i odluciti kada to zelimo uraditi. Nije nam frka jer mozemo tri mjeseca voziti sa privremenim koje smo dobili od dealera. Tolko za sada, uskoro se nadam da cemo se moci pohvalit poslom, heheh.
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #29  
Staro 13.01.2009, 19:04
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Prepucavanja su prebačena u novu temu. Ovo je letnja tema, te ti udri ovde dalje kako ti je, a mi ćemo tamo da se svađamo u komšiluku, ne u tvom dvorištu....
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #30  
Staro 14.01.2009, 12:32
ex-usa
Gost
 
Poruke: n/a
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srdjevic Prikaz poruke
Prepucavanja su prebačena u novu temu. Ovo je letnja tema, te ti udri ovde dalje kako ti je, a mi ćemo tamo da se svađamo u komšiluku, ne u tvom dvorištu....

ko se svadjao? ja to samo zovem zustrom polemikom. ja tako pricam sa svima i u real life. cak i sa sopstvenom kevom. sta cu kad sam temperamentan. zato se ne treba previse potresati, nego malo ocvrsnuti, sto bi rekli ameri "man up!". pa nece vas svi maziti u zivotu. sta cete tek raditi ako vam neko u USA kaze "go back to your country!"? skociti sa Golden Gate-a? C'mon!
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Denver, Colorado stizeljeto Lokacije u USA 43 13.06.2023 07:38
Hot Springs, Arkansas flops Lokacije u USA 4 18.03.2014 23:06
Chicago i početak života u njemu D$D Lokacije u USA 53 31.01.2011 17:49

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 14:24.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.