ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2018 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 16.10.2017, 09:46
3put 3put je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: SRB
Poruke: 91
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik obrenovici Prikaz poruke
Zdravo svima, nismo bili aktivni na forumu ali smo vas pomno pratili jer smo i mi izvuceni u maju i sve potrebne informacije smo pokupili od vas sa foruma.
Hteli bi smo da podelimo nasa iskustva sa vama, nadamo se da ce nekome biti od pomoci.
Dakle razgovor nam je bio zakazan za 12.10.2017 sa svom potrebnom dokumentacijom, lekrskim, slikama i paricama smo se uputili ka ambasadi. Stigli smo do prvog saltera kada su nam pregledali dokumentaciju, uzeli nam originalne i kopirane izvode, potvrde iz suda i supa, moju diplomu i svedocanstva (ja sam izvucena a prijavila sam i supruga da ide sa mnom, njegove nisu uzeli) slike 5x5, slike sa vencanja i neke starije, lekarski, potvrdnu stranicu DS_260. Medjutim, imali smo problem da smo napravili gresku u DS formularu, zamenili smo mesta "trenutnog zanimanja" i "obrazovanja",
Nista strasno, zamolili su nas da odemo kuci otkljucali su nam profil i dali nam broj telefona na koji trebamo da se javimo kada zavrsimo. Zakazali su nam novi termin odma sutradan. Procedura je trajala od 09:00 do 11:30, pitanja su bila: koliko dugo se poznajemo, da li imamo nekog u Americi i ko je ta osoba, kada sam zavrsila srednju skolu, dal smo ziveli van zemlje, gde smo ziveli i koliko smo dugo bili u Americi kada samo isli na J1 vizu I TO JE TO, ocekivali smo mnogo vise resetanja, a zapravo jako fina nasmejana konzularka ! Efektivnog pricanja 5min sve ostalo je cekanje. Eto mi smo pozeleneli danas, zelimo svima isto srece!
P.S. Trazili su nam dodatne stare zajednicke slike sve ukupno jedno 20ak , iako smo 5 godina zajedno i svadba je bila i pre nego sto su bili rezultati lutrije.
Bravo Bravo
i havala vam sto delite iskustva sa nama, verujte mnogo mi je lakse i smireniji sam kad procitam srecne price, nadam se da ce i kod mene biti sve ok.
Reply With Quote
  #122  
Staro 19.10.2017, 11:40
Vani Vani je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 36
Nepromenjeno

Narode od skora sam ovde na sajtu i nisam imao prilike bas nesto da pisem i slicno, zavrsavao fax, radio svasta nesto tako da s vremena na vreme bacim pogled... elem zeleo bih da vam kazem i svoju iskustvoe za viziranja


Intervju mi je bio zakazan za 18.Oktobar , tacnije juce u 8:30 i sve sam zavrsio do 15 do 10... bas brzo, elem, dosao sam oko oko 8:20 prisao covek i zo bezbedjenja i pitao koja vrsta vize rekoh useljenicka i kad imam zakazan intervju kaze sacekaj, posle par minuta dosao do mene i pustio me unutra, prosao kontrolnu sobu sve ok... uputio se ka glavna vrata gde se sve i desava u drugoj zgradi, tu dobio broj trocireni jedini sam bio do 9:20 za useljenicku, prvo su me pozvali da dostavim dokumnta covek bas fin, smiren, druzeljubiv je uzeo sva dokunta i poceo da ih redja posto je video da je sve tu, pitao me kada sam diplomirao, sta sve , kako sam smrsao jer sam za god dana izgubio 15kg, i t to... posle sam isao da platim 330 dolara... zar==tim su mi rekli bices pozvan za racun, 20 min kasnije dosao jos jedan par ali za useljenicku poslovu vizu muz je dobio posao u kaliforniji , i opet su me pozvali na salter 4 ili 5 opet muskarac, zakletva, onda me pitao jesam diplomiroa zavrsio sve, kada sam isao u Ameriku jer sam bio kao j1, rekoh 2015, da li sam ziveo negde van Srbije rekoh ne i kaze cestitam vasa viza je dozvoljena... vratio se opet me prozvali vratili original dokumenta i za par dana mi dolaze pasosi u dhl tacnije moracu njih da zivem da vidim i tj to
Nisam vreorao da je formalnost i samo opusteno bez tenzije, osmeh na licu i bice sve ok... e sad trazim smestaj , posao ludilo je bas i tenzija pa cemo videti gde cu i na koje mesto otici na kraju
Reply With Quote
  #123  
Staro 19.10.2017, 12:01
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Cestitam!!! Posto vidim da sam ides, ako ti nije problem zamolio bih te da napises sta si sve poneo od dokumentacije pozz
Reply With Quote
  #124  
Staro 19.10.2017, 12:07
Vani Vani je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 36
Nepromenjeno

Nije mi problem naravno... sam idem... tacnije isao nuce na intervju... poneo sam pozivno pismo... ds-260, oruginale i kopije sledecih dokumenta: izvod iz maticne knjige rodjenih, diplome srednje, i svedocanstvam diplomu visoke i diplomu faxa, zatim uverenje iz supa i policije, karton zapecacen od doktora i tj to
Ja sam se preko ove liste spremio evo ti link
https://travel.state.gov/content/dam...20Belgrade.pdf
Reply With Quote
  #125  
Staro 19.10.2017, 12:33
Vani Vani je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 36
Nepromenjeno

Hteo bih da pitam da li neko ide mozda sam kao i ja ? Da li bi neko mozda nekako mogao da pomogne makar za pocetyak, nesto... mislim na pomoc oko smestaja koji bi naravno placao ili da predlozi neku osobu za cimera, grad , mozda posao bilo sta , planiram krajem Novembra da krenem put velike Ameike pa svako iskustvo bi mi dosta znacilo
Reply With Quote
  #126  
Staro 19.10.2017, 13:46
damagon damagon je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Maryland
YU lokacija: Nis Serbia
Poruke: 361
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vani Prikaz poruke
Hteo bih da pitam da li neko ide mozda sam kao i ja ? Da li bi neko mozda nekako mogao da pomogne makar za pocetyak, nesto... mislim na pomoc oko smestaja koji bi naravno placao ili da predlozi neku osobu za cimera, grad , mozda posao bilo sta , planiram krajem Novembra da krenem put velike Ameike pa svako iskustvo bi mi dosta znacilo
Ja takodje idem sam, imam u planu Cikago ili Nju Jork, videcemo ... Mada ce meni intervju najverovatnije biti decembra. Ne znam jesi li planirao nesto, ali mislim da da bi u Cikagu morao da se nadje neki tvoj poznanik da te pomogne za pocetak
Reply With Quote
  #127  
Staro 19.10.2017, 14:23
Tia Tia je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2017
Poruke: 78
Nepromenjeno

Koliko su vam rekli da se cekaju pasosi? Nama je konzul rekao 10-12 dana?Kao administrativno treba da se obavi nesto...proslo 7 dana i ja se vec tripujem. Jel neko naleteo na necije slicno iskustvo?
Reply With Quote
  #128  
Staro 19.10.2017, 14:31
RadovanSRB RadovanSRB je offline
Član
 
Datum prijave: 07.06.2017
Poruke: 12
Nepromenjeno

Pozdrav ljudi,
Samo da napisem da mi je zakazan intervju za 28.12 da admin ubaci u tabelu.
I moj br je 57xx ako nekom znaci.
Reply With Quote
  #129  
Staro 19.10.2017, 15:58
ljubicica87 ljubicica87 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2017
US lokacija: Seattle, WA
YU lokacija: SARAJEVO
Poruke: 17
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Vani Prikaz poruke
Narode od skora sam ovde na sajtu i nisam imao prilike bas nesto da pisem i slicno, zavrsavao fax, radio svasta nesto tako da s vremena na vreme bacim pogled... elem zeleo bih da vam kazem i svoju iskustvoe za viziranja


Intervju mi je bio zakazan za 18.Oktobar , tacnije juce u 8:30 i sve sam zavrsio do 15 do 10... bas brzo, elem, dosao sam oko oko 8:20 prisao covek i zo bezbedjenja i pitao koja vrsta vize rekoh useljenicka i kad imam zakazan intervju kaze sacekaj, posle par minuta dosao do mene i pustio me unutra, prosao kontrolnu sobu sve ok... uputio se ka glavna vrata gde se sve i desava u drugoj zgradi, tu dobio broj trocireni jedini sam bio do 9:20 za useljenicku, prvo su me pozvali da dostavim dokumnta covek bas fin, smiren, druzeljubiv je uzeo sva dokunta i poceo da ih redja posto je video da je sve tu, pitao me kada sam diplomirao, sta sve , kako sam smrsao jer sam za god dana izgubio 15kg, i t to... posle sam isao da platim 330 dolara... zar==tim su mi rekli bices pozvan za racun, 20 min kasnije dosao jos jedan par ali za useljenicku poslovu vizu muz je dobio posao u kaliforniji , i opet su me pozvali na salter 4 ili 5 opet muskarac, zakletva, onda me pitao jesam diplomiroa zavrsio sve, kada sam isao u Ameriku jer sam bio kao j1, rekoh 2015, da li sam ziveo negde van Srbije rekoh ne i kaze cestitam vasa viza je dozvoljena... vratio se opet me prozvali vratili original dokumenta i za par dana mi dolaze pasosi u dhl tacnije moracu njih da zivem da vidim i tj to
Nisam vreorao da je formalnost i samo opusteno bez tenzije, osmeh na licu i bice sve ok... e sad trazim smestaj , posao ludilo je bas i tenzija pa cemo videti gde cu i na koje mesto otici na kraju

Cestitaaam



Hvala na podijeljenom iskustvu.
Reply With Quote
  #130  
Staro 19.10.2017, 16:25
subman subman je offline
Drug član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 68
Nepromenjeno

A kad ste dobili poziv ako ste skoro imali intervju? Meni jos nije stigao
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DV-2018: Školovanje SEEUSAIC Prijava na Lutriju 10 24.03.2021 22:14
Pomoc oko DS-260 DV-2018 simbad Uputstva za dobitnike 210 22.07.2018 12:47
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Interviews: I-134, Affidavit of Support (Macedonia) Instrukcije i Pojašnjenje SEEUSAIC Intervju (interview) - Ambasada 1 08.02.2017 20:18
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:21.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.