ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kako naći najpovoljniji let za Ameriku » Bitni linkovi
10 korisnih saveta za kupovinu jeftinih avionskih karata Kupovina karata - AGENTI Kupovina karata - ONLINE Kuponi i sniženja

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #311  
Staro 17.07.2012, 11:06
Lampuki Lampuki je offline
Član
 
Datum prijave: 05.05.2012
Poruke: 6
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dejancic Prikaz poruke
Da bi ti neko rekao da li je tvoj nacin kupovine karte pouzdan mozda bi bilo lakse ako bi objasnila sta ti tacno mislis da radis. Po dosadasnjim postovima ja sam razumeo da ti planiras sve da uradis. Dakle ti trazis najpovoljniju ponudu, biras let, datum i ostalo, a onda kada dodje do momenta kada treba ukucati podatke kreditne kartice, onda ce neko drugi da plati za tebe. Jel sam pogresno shvatio?

Ako sam dobro shvatio, mozda ne bi bilo lose da nam napises razlog zasto ovako kupujes kartu. Nije da sam radoznao vec ti mozda neko moze ponuditi alternativnu opciju za kupovinu karte. Na primer:
-Ukoliko ne raspolazes sa kreditnim karticama, a imas novca u kesu, skoro sve turisticke agencije primaju kes, a plus ti mozda i daju bolju ponudu nego sto si ti nasla na internetu
-Ukoliko ti ne zelis da imas bilo sta sa placanjem karte vec osoba X u Americi placa kartu, onda mozda ta osoba moze da kontaktira agencije ovde u Americi. Mozda dobije bolju ponudu, a mozda mu i vise odgovara placanje putem ceka, kesa ili sa racuna na racun pre nego placanje sa kreditnom karticom.

Ukoliko i dalje ostajes pri prvobitnom planu mislim da ne bi trebalo da imas bilo kakvih problema. Danas sve karte putuju elektronskim putem. Ti posalji link osobi X, on/ona plati kartu i dobija na e-mail adresu tvoju kartu u elektronskoj formi. To moze tebi da prosledi zajedno sa konfirmacijskim brojem. Avio kompaniju u tom momentu ne zanima ko je platio kartu.
Hvala na opsirnom odgovoru. Dobro si procenio, u pitanju je prvi plan. Tako sam i mislila, ono sto me zapravo najvise brine je da li je kartica sigurna, tj. podaci sa nje. Znam da ima nepouzdanih sajtova pa mi samo nije jasno da li preko svakog sajta koji pretrazuje letove sme i da se elektronski placa?
Eto to je cela moja nedoumica. Placala sam i ranije elektronski ali manje iznose, a i bio je moj novac u pitanju pa sam bila nekako sigurnija.
A znaci ta cena karte od nesto manje od 800e vam se cini realnom? I podrazumeva sve troskove?
Reply With Quote
  #312  
Staro 17.07.2012, 14:06
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Juce sam vidio site http://www.onetravel.com/ i kad sam pogledao cijenu karata bile su po 400-500 dollara jeftinije od konkurencije. Kad sam pogledao ocjene vidio sam dosta negativnih komentara. Tipa da vam otkazu kartu ili kao ta cijena im se ne isplati i sl.
Cuvajte se ove kompanije.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #313  
Staro 12.10.2012, 18:12
Milosdv's Avatar
Milosdv Milosdv je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.01.2009
US lokacija: Hollywood, FL
YU lokacija: Beograd, Voždovac
Poruke: 204
Nepromenjeno

Karte su kupljene, BG-Diseldorf (Jat) Diseldorf-Miami (AirBerlin). Karte su u jednom pravcu, nisu povratne, standardne economy class, prtljag, klopa...
Cena karte po osobi je 370evra ukupno za nas dvoje 740evra.

Ovo je ekstra cena, imajući u vidu da smo ih kupili 20 dana pred put.
U drugim agencijama su nam nudili duplo skuplje karte.

Agencija je Hipnostravel.com u Beogradu i preporučujem je svima imaju ekstra ponude. Moji prijatelji godinama idu preko njih tako sam i ja došao do njih.
Ima pretraga na sajtu, ali je najbolja opcija da ih nazovete kada kupujete kartu.

Pozdrav
__________________
POGODAK 2013 2XXX
10.2012 VIZE u pasošu
U USA od 29.10.2012
Reply With Quote
  #314  
Staro 21.10.2012, 17:23
milos0809 milos0809 je offline
Član
 
Datum prijave: 19.07.2011
US lokacija: Miami
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 24
Nepromenjeno

I mi kupili Beograd - Berlin - New York - Miami sredinom decembra za 420 evra sa taksama u jednom pravcu. Agencija Beoturs, pored ambasade USA, tako da smo trazili svuda i opet se vratili na pocetak.
Reply With Quote
  #315  
Staro 23.10.2012, 18:16
gogecko gogecko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.01.2011
US lokacija: St. Petersburg, Florida
YU lokacija: Banja Luka RS BiH
Poruke: 38
Nepromenjeno

Evo trazimo najpovoljnije karte za Tampu St.Petersburg, interesantno da su povratne karte jeftinije gotovo u pola od karte u jednom pravcu, planirali smo tamo polovinom januara, ako ko zna za nesto povoljno za ovu destinaciju neka pise, i ja cu napisati sto iskopam
Reply With Quote
  #316  
Staro 24.10.2012, 11:45
nisandra4 nisandra4 je offline
Član
 
Datum prijave: 03.03.2011
US lokacija: st. pete florida
YU lokacija: zrenjanin vojvodina
Poruke: 5
Pošalji Yahoo poruku korisniku nisandra4
Nepromenjeno

probaj za orlando , blizu je a razlika zna da bude i 200-300 $, takodje ako je u jednom pravcu i krstarenje je isplativa opcija i neverovatan dozivljaj
Reply With Quote
  #317  
Staro 20.11.2012, 03:12
milos0809 milos0809 je offline
Član
 
Datum prijave: 19.07.2011
US lokacija: Miami
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 24
Nepromenjeno ispravka

Citat:
Prvobitno poslao korisnik milos0809 Prikaz poruke
I mi kupili Beograd - Berlin - New York - Miami sredinom decembra za 420 evra sa taksama u jednom pravcu. Agencija Beoturs, pored ambasade USA, tako da smo trazili svuda i opet se vratili na pocetak.
Ustvari, nemojte da kupujete preko ove agencije i to nikako.
:-)
Prevaranti obicni.
Reply With Quote
  #318  
Staro 20.11.2012, 11:48
vrhunski vrhunski je offline
Proteran
 
Datum prijave: 17.06.2010
US lokacija: San Jose, CA
YU lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 488
Nepromenjeno

ja sam kupio preko siriustoursa realno najpovoljnije sto postoji. Inace za sve koji idu sa zelenom kartom moraju da uzmu povratnu ali ta povratna neka bude na relaciji New York - Milano (ako znate da vam ne treba) Dakle povratak ne mora da bude u mesto odakle ste posli a ne mora ni polazak iz USA da bude neko odredjeno mesto samo povratak uzmite New York - Milano i to je to.

Karta moze da se nadje i za 350-400e iz Beograda do Chicaga zavisi od presedanja.
Reply With Quote
  #319  
Staro 20.11.2012, 15:40
milos0809 milos0809 je offline
Član
 
Datum prijave: 19.07.2011
US lokacija: Miami
YU lokacija: Zrenjanin
Poruke: 24
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vrhunski Prikaz poruke
ja sam kupio preko siriustoursa realno najpovoljnije sto postoji. Inace za sve koji idu sa zelenom kartom moraju da uzmu povratnu ali ta povratna neka bude na relaciji New York - Milano (ako znate da vam ne treba) Dakle povratak ne mora da bude u mesto odakle ste posli a ne mora ni polazak iz USA da bude neko odredjeno mesto samo povratak uzmite New York - Milano i to je to.

Karta moze da se nadje i za 350-400e iz Beograda do Chicaga zavisi od presedanja.
Zasto karta mora da bude povratna? ...........................
Reply With Quote
  #320  
Staro 20.11.2012, 16:01
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

Onda bolje uzeti povratnu NY-Toronto, to ce ispasti jos jeftinije
__________________
(Amer u pokusaju od 01.11.2012.)!!!!!!!!!
DV 2014 x2 DV 2015 x2 DV 2016 x2 DV 2017 x2 DV 2018 x2 DV 2019 x2 DV 2020 x2 DV 2021 x2 DV 2022 x2
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Studirati ili otici u Ameriku? IvanDash Vaša strana 19 12.10.2014 19:08
Sanse za odlazak u Ameriku dina123 Vaša strana 4 23.04.2014 07:34
Kako da dodjem kod žene u Ameriku ozenjen Porodične imigrantske vize 18 09.08.2013 23:20
Idemo u Ameriku (dokumentarci) perodot Lokacije u USA 4 27.10.2009 14:41

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:19.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.