ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Lokacije u USA

Lokacije u USA Teme posvećene državama, gradovima i delovima gradova u USA

Lokacije u USA » Chicago, Illinois » Bitni linkovi
O Americi Život u USA Države (States) Gradovi Naša mesta (mapa)

Zatvorena tema
 
Thread Tools Display Modes
  #121  
Staro 22.04.2011, 22:55
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Chicago ce uvek imati posebno mesto u mom srcu - secanje na - 40C i izgoretine po licu od hladnoce, srpske kafane u '94. ostala nekako zarobljena, jeftin taxi i izuzetan javni prevoz, uzasan parking i omiljena kafana u kojoj ti svako ime znade, a da ne spominjem voznje do Linosa po burek kada ti pukne nostalgija negde u po noci radnom nedeljom.
Nekako se ne osecas da si bas skroz na skroz otisao, jer u skoro svakoj malko opremnjenijoj prodavnici mozes naci nashe proizvode.
I sada sam skontala da sam burek zadnji put jela pre ravno godinu dana, ajde ako neko moze fedex-ovati
  #122  
Staro 23.04.2011, 00:03
TheNenad's Avatar
TheNenad TheNenad je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2009
YU lokacija: True north of Serbia
Poruke: 241
Nepromenjeno

Pogledaj malo po zamrzivačima u većim prodavnicama, jer dosta je pekara uzelo da pravi ready-to-eat bureke po zapadnim kontinentima, mada sumnjam da mogu zameniti onaj osećaj, barem će ti biti malo bolje
__________________
DV2012 - Has not been selected
DV2013 - Has not been selected
DV2014 - Has not been selected
DV2015 - Has not been selected
DV2016 - Has not been selected
DV2017 - Has not been selected
  #123  
Staro 23.04.2011, 00:22
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ne znam....meni se nekako svideo Chicago kao grad. Sve to stoji sto su ljudi pre mene napisali, ali arhitektura u Chicago je najlepsa u Americi. Leto je isto predivno i toplo....mozda malko i previse :-) Lep je grad, ali mentalitet mu je bezveze i klima.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #124  
Staro 23.04.2011, 01:35
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Da se mi razumemo ne moze nista da zameni chiku koji vrti kore preko svoje glave i vidish pred tobom pravi kada kupujesh
  #125  
Staro 30.04.2011, 19:47
highvoltage84 highvoltage84 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.10.2010
US lokacija: Indiana,Franklin-Greenwood
YU lokacija: Leskovac,Srbija
Poruke: 124
Pošalji Skype™ poruku korisniku highvoltage84
Nepromenjeno

Jel zna neko bilo sta o mestu Naperville,video sam dosta pozitivnih komentara,a i slike su obecavajuce, izgleda stvarno dobro e sad nisam nikad bio tamo pa ne znam.
  #126  
Staro 01.05.2011, 02:02
dragonn's Avatar
dragonn dragonn je offline
Drug član
 
Datum prijave: 08.07.2009
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Pozarevac
Poruke: 94
Pošalji MSN poruku korisniku dragonn Pošalji Skype™ poruku korisniku dragonn
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kaneolopa Prikaz poruke
ajde ako neko moze fedex-ovati
Hehe, ovo su neke prozivke na neciji racun, jeli ? ... ^^ ... .
__________________
.
*** U USA od februara 2010 ***
  #127  
Staro 01.05.2011, 05:25
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

Super je Naperville Grad u kom svaki dan provedem 8.5h jer tamo radim

To je grad od 150.000 stanovnika koji je ocito u jednom momentu totalno srastao u ono sto se zove Chicagoland.

U principu bogatije, mirno mesto, sediste dosta velikih firmi, dobro povezano sa centrom Cikaga (Metra commuter train relativno brzo stize na Union Station). Stanarine cu poprilicno skupe za pojam Cikaga, ali to je tako po predgradjima u kojima je vecinsko belo stanovnistvo (kao i sva ostala mesta po DuPage County).

Meni je nekako atmosfera tamo penzionerska pa se zato najverovatnije necu seliti samo zbog posla, ali kome to ne smeta, grad je stvarno ok.
  #128  
Staro 01.05.2011, 14:41
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Ako imas djecu koja trebaju da idu u skolu Naperville ima jedan od jacih skolskih distrikta. Ja bi to izdvojio kao prednost.

Prevoz metrom do chicga u vrijeme rush houra je nekih 40-tak minuta, inace je oko sat i dvadeset.

Stanarine su od $800 za jednosoban stan pa navise. Jako je tesko naci stan da je grijanje ukljuceno u cijenu stana.

Imas dosta restorana, kafica... staze za bicikle, super biblioteku, divno setaliste uz rijeku, i naravno super cevape (Chef's corner) - otkako sam otkrio ovo mjesto nisam isao u grad. Blizu ti je Ikea u Bolingbrook -u, dosta ljudi koji setaju po centru (to su ti neka tri manja bloka - nista posebno i nista veliko)

Eto ako imas jos pitanja pitaj.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
  #129  
Staro 13.06.2011, 20:23
Dinka Dinka je offline
Član
 
Datum prijave: 13.06.2011
Poruke: 2
Nepromenjeno

pozdrav svima,
svaka cast Magelanu i hvala u ime svih na iscrpnim informacijama.
Ono sto mene zanima, i bila bih vise nego zahvalna ako bi mi neko odgovorio, jeste da le je neko upucen kako prolaze nasi prof engleskog tamo u Usa. Mislim na neke international schools gde se uci engleski kao second language? Ili da li postoji neka nasa skola, gde recimo nasi ljudi koji tek dolaze uce engleski?
Ja imam SSN koji sam dobila pre par godina kada sam bila na J-1 prvi put, a bila sam 3 puta.
Konkretno, zanima me da li ikakve sanse potoje da bih ja tamo mogla negde da radim, i koja je to institucija kojoj trebam da se obratim i da apliciram?
Hvala puno unapred!
  #130  
Staro 13.06.2011, 20:27
Dinka Dinka je offline
Član
 
Datum prijave: 13.06.2011
Poruke: 2
Nepromenjeno

P.S. izvinjavam se ako sam zalutala sa pitanjem ali bih ipak bila sretna da mi odgovorite
Zatvorena tema

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Chicago weather dreamerns Vaša strana 16 09.10.2012 16:13
Zapadni Illinois landlord Lokacije u USA 10 24.11.2009 15:54
LA vs Chicago xeg Lokacije u USA 46 08.05.2009 17:05
Naperville, Illinois wingreen Lokacije u USA 7 11.09.2008 21:21
Minnesota ili Chicago dreamerns Lokacije u USA 10 10.05.2008 01:36

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:23.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.