ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Život u USA > Vodič za emigrante

Vodič za emigrante Planiranje selidbe, šta raditi po dolasku, procedura dobijanja papira...

Vodič za emigrante » Kako naći najpovoljniji let za Ameriku » Bitni linkovi
10 korisnih saveta za kupovinu jeftinih avionskih karata Kupovina karata - AGENTI Kupovina karata - ONLINE Kuponi i sniženja

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 03.09.2008, 17:54
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

E, u kojem selu ja zivim.. nevjerovatno..

Gledao sam karte na Kayak.com i kada trazim kartu iz Sarajeva do Seattlea cijena je oko 1800 $. Kada trazim za isti datum let iz Beograda karta je oko 1060 $. Pa to je vise od 700 $ po karti. Dakle za nas dvoje 1400 $ vise.
Dakle, vise mi se isplati otici do Bg-a, biti tamo 2-3 dana i od tamo krenuti..

Mislim stvarno..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #22  
Staro 03.09.2008, 18:19
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Očigledno ima tu puuuuuno faktora od kojih zavisi cena karte. Za svaki let koji vam treba, treba proći sve tražilice.

Evo primera sad na frku što sam odradio:

ORD-BEG, datumi 10/07 odlazak, 10/21 povratak:

dannytravel.com - Alitalia za 937.19 USD
kayak.com - AirFrance za 842 USD

Kao što vidite, nema pravila...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #23  
Staro 04.09.2008, 09:04
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik srdjevic Prikaz poruke
Očigledno ima tu puuuuuno faktora od kojih zavisi cena karte. Za svaki let koji vam treba, treba proći sve tražilice.

Evo primera sad na frku što sam odradio:

ORD-BEG, datumi 10/07 odlazak, 10/21 povratak:

dannytravel.com - Alitalia za 937.19 USD
kayak.com - AirFrance za 842 USD

Kao što vidite, nema pravila...
Hmm....interesantno...
ja nikada nisam dobio airfrance kao dobru ponudu, ali sam doduse gledao BEG-ORD.
U svakom slucaju na dannytravel.com u jednom pravcu dobijam za 500-600$ (sada), a bilo je i manje pre 2-3 nedelje.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #24  
Staro 04.09.2008, 16:08
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Karta u jednom pravcu je obično za nijansu skuplja nego što bi bila povratna (one cene što sam naveo bile su za povratnu)...

Ja bih rekao, ako već idete preko agenta (kao što sam ja u dolasku), možda razmislite o tome da uzmete ipak povratnu kartu na godinu dana, raspitajte se malo za uslove. Postoje varijante da možete i datum povratka da promenite (besplatno), tako da je odlična varijanta ako mislite da ćete uskoro natrag bar na odmor.

Ja sam prve 2 godine preko mog agenta uzimao baš te - povratne na godinu dana. Ako propadne, šta sad... Bar se čovek lakše odluči da skokne do kuće...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #25  
Staro 04.09.2008, 16:29
Veronika's Avatar
Veronika Veronika je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2008
US lokacija: Croatia
Poruke: 89
Nepromenjeno

Kad god kupujes povratnu uvijek je jeftinija (bilo kojim prijevozom ).
Jako je važno kad se rezervira ,npr. meni je jedna frendica isla bratu u posjet na mjesec dana dok joj fax ne počne ,prije dva dana je odletjela ,kupila je kartu prosli petak , Zagreb-Beč -Washington ;sedam i pol tisća kuna ,dosta ...

Svida mi se kako razmisljas ,za svaku pohvalu !)
Reply With Quote
  #26  
Staro 04.09.2008, 16:34
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Super stvar.. kad mozes uzeti povratnu kartu na period od godinu dana..
Taman se i natjeras da ces zasigurno doci..uskoro..
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #27  
Staro 04.09.2008, 16:46
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Pa znam ja šta pričam....
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
  #28  
Staro 05.09.2008, 08:56
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Ne znam ljudi....ali meni je celog zivota (pogotovo 90-ih) bila zelja da jednog dana kupim kartu za preko okeana u jednom pravcu Moram tu zelju ostvariti...
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #29  
Staro 05.09.2008, 09:28
stizeljeto's Avatar
stizeljeto stizeljeto je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 05.05.2008
Poruke: 387
Nepromenjeno

Ja sam isto za kartu u jednom pravcu. Iz vise razloga; iz Amerike se mogu naci jeftinije karte tako da kada saznamo kada cijela porodica moze dobit slobodno, kupimo si kartu za doma sa sigurnim datumima polaska i dolaska; ima mi vise smisla kad smo jednom tamo da mi je tamo polazak i da se tamo vracam, a ne da gledam kako namjestiti datume i slicno. Mislim da nema neke razlike u cijeni ako se dovoljno rano rezervira. Evo ja se nadam da cemo naci nesto povoljno preko te Zanine agentice, cijene su puno povoljnije nego povratne sto se mogu naci preko agencije. (iznimka kolko sam vidjela do sada je Lufthansa koja ima puuuuno povoljnije povratne karte, ali cijena im je svejedno visoka pa sa njima ne pomisljam putovati)
__________________
Case Number: 5xxx
Prva koverta: sredina aprila 2008
Poslana u KCC: 9.5. 2008.
Intervju zakazan na 30.10.2008 Viza odobrena
U Americi od 3.12.2008.
Reply With Quote
  #30  
Staro 05.09.2008, 15:37
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreamerns Prikaz poruke
Ne znam ljudi....ali meni je celog zivota (pogotovo 90-ih) bila zelja da jednog dana kupim kartu za preko okeana u jednom pravcu Moram tu zelju ostvariti...
Pa siguran sam da ti ovo neće biti jedini put preko bare... Uostalom, dogodine možeš kupiti u jednom pravcu - za povratak u USA, jer ćeš imati kartu za "odlazak" na odmor, a ne i za povratak...

Psihološki je mnogo bolje imati ipak kartu u ruci. Uvek imaš još jednu opciju za ne-daj-Bože da se nešto desi.... A kad se ide sam na ovakav put, po meni, što više opcija, to bolje... Ipak je to samo 200-300$ više, a daje puuuno duševnog mira...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik stizeljeto Prikaz poruke
Ja sam isto za kartu u jednom pravcu. Iz vise razloga; iz Amerike se mogu naci jeftinije karte tako da kada saznamo kada cijela porodica moze dobit slobodno, kupimo si kartu za doma sa sigurnim datumima polaska i dolaska; ima mi vise smisla kad smo jednom tamo da mi je tamo polazak i da se tamo vracam, a ne da gledam kako namjestiti datume i slicno. Mislim da nema neke razlike u cijeni ako se dovoljno rano rezervira. Evo ja se nadam da cemo naci nesto povoljno preko te Zanine agentice, cijene su puno povoljnije nego povratne sto se mogu naci preko agencije. (iznimka kolko sam vidjela do sada je Lufthansa koja ima puuuuno povoljnije povratne karte, ali cijena im je svejedno visoka pa sa njima ne pomisljam putovati)
Da se razumemo: ova priča ni ne bi imala smisla kad bi morali da se usklađuju datumi. Poenta i jeste u tome da imaš kartu koja ima dozvoljeno menjanje datuma povratka besplatno (a toga ima). Znači, ako ima sedišta u avionu, ja mogu da je promenim za 10 minuta i da idem tim letom.

Naravno, ova varijanta verovatno ne pije vodu porodicama, velike su pare u pitanju, pitanje da li bi svi išli (za prvo vreme) zajedno nazad, itd itd...
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Studirati ili otici u Ameriku? IvanDash Vaša strana 19 12.10.2014 19:08
Sanse za odlazak u Ameriku dina123 Vaša strana 4 23.04.2014 07:34
Kako da dodjem kod žene u Ameriku ozenjen Porodične imigrantske vize 18 09.08.2013 23:20
Idemo u Ameriku (dokumentarci) perodot Lokacije u USA 4 27.10.2009 14:41

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 16:35.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.