ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Odlaganje razgovora u ambasadi - odlaganje vize » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 12.11.2009, 23:10
greenie greenie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2009
Poruke: 41
Nepromenjeno Odlaganje razgovora u ambasadi - odlaganje vize

Izasao novi Visa Bulleting za decembar i u Advance notification za January stoji da je cut off number za Europe 19750...sto bi znacilo da i mi upadamo negde u januaru...ali, prema nekim nasim proracunima, ispada da za suprugu, dete (2 godine) i mene treba nekih $2500+ za razgovor u ambasadi i lekarski. Nema sanse! Postoji li mogucnost da se odlozi razgovor u ambasadi? Verujem da postoji (procitah negde na forumu), ali koje su realne posledice toga? Da li smanjujemo sansu da dobijemo vizu?
Reply With Quote
  #2  
Staro 12.11.2009, 23:41
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Scenario 1 koji cu ja da ti predlozim mozda moze da ti zvuci kao saljenje, ali veruj mi da nije: been there, done that...

Scenario 1 - Tamo negde oko Bozica (sve jedno kojeg), lepo prasence ili dva na razanj, kupus salata i kisela corba posle ponoci (gajbe rizlinga i piva se podrazumevaju) - pa lepo pozovi svu familiju i drustvo - i akcija prikupljanja novcane pomoci. Ako nista drugo, bar ces na vreme da vidis s kojim poklonima i za koga ces da punis torbe kad odavde budes isao nazad na "odmor"...

Scenario 2 - Uzmi kredit u banci za ceo iznos ili za pola, a za ostatak stedi ili pozajmljuj (trebalo je jos od prve koverte da se stedi )

Scenario 3 - odlozi intervju ali imaj u vidu da se izdavanje viza obustavlja onog trenutka kad izdaju onoliko viza koliko je predvidjeno za zemlju u kojoj zivis (ili u regionu). Na koliko planiras da odlozis? Ako je mesec, dva dana ne verujem da je problem... imamo clanove koji su odlagali i dobili su vize bez problema.

(za Scenario 1 se ne salim - ako nema druge, 25 clanova porodice i/ili prijatelja po $100...)
Reply With Quote
  #3  
Staro 13.11.2009, 17:45
greenie greenie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2009
Poruke: 41
Nepromenjeno

Hvala ti Žana,
Scenario 1 - ideja je dobra...ali od novcane pomoci nema nista, svi su u g...... do guse.
Scenario 2 - dolazi u obzir, i razmisljao sam o tome...problem za drugi kredit je i stambeni kredit koji imamo na vratu.
Scenario 3 - to je bas ono sto sam i pitao...dakle, ako otkazemo intervju, moze da se desi da izvisimo za vizu. Idealno bi bilo odlaganje za jedno 3-4 meseca, ali izgleda da je to puno. A mozda i nije puno? Verujem da nismo jedini koji su na ivici da odustanu zbog lose finansijske situacije, kako u Srb tako i usa, i verujem da ce dosta ljudi i da odustane...na kraju krajeva, kad bacim pogled na ranije visa bulletins, ovaj nas broj je obradjivan u aprilu. Naravno, to ne mora nista da znaci, ali sve mi se nekako cini da je interesovanje za vizu znacajno opalo. Pa ako tu jos dodam dolazak srbije na belu sengen listu itd...ma mozda samo lupetam gluposti da bih se utesio
U svakom slucaju, ima li nekog sa iskustvom u odlaganju razgovora u ambasadi? Hvala!
Reply With Quote
  #4  
Staro 13.11.2009, 17:59
kaneolopa kaneolopa je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.02.2009
US lokacija: SF Bay
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 329
Nepromenjeno

Mozes odloziti intervju u ambasadi za koliko god hoce dana... nama je bio zakazan za 16 januar... pomeralo se na sve strane skroz na skroz do kraja maja... tj. 28. maja smo otisli na intervju i dobili vizu
Reply With Quote
  #5  
Staro 14.11.2009, 23:06
greenie greenie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2009
Poruke: 41
Nepromenjeno

Hvala, kaneolopa. Probacemo sa odlaganjem, po cenu i da ne dobijemo vizu.
Reply With Quote
  #6  
Staro 15.11.2009, 19:19
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Pihhh bas mi je zao, nevidjena steta bi bilo propustiti takvu sansu zbog 2500$... Juri na sve strane, a ja ako se bude desilo nesto sto ocekujem vec neko vreme, javljam ti. Nista ne zelim da obecavam unapred... Saljem ti pp.
Reply With Quote
  #7  
Staro 16.11.2009, 16:45
greenie greenie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.06.2009
Poruke: 41
Nepromenjeno

Sanse se uglavnom propustaju zbog $$$ ili neodlucnosti Ne vidim odlaganje kao propustanje sanse, kao sto kaneolopa rece, i sami su izveli odlaganje i sve je bilo ok. Nemamo bas puno opcija, tako da jednostavno moramo da preuzmemo rizik, za koji mislim da i nije toliko veliki.
Reply With Quote
  #8  
Staro 17.11.2009, 09:10
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

I ja sam u vrlo slicnoj situaciji, neprijatno me je iznenadio cut-off za januar, i mi cemo verovatno morati da pomerimo intervju za mesec - dva. Predpostavljam da nece biti frka da ga odradimo krajem marta, to bi nam mnogo vise odgovaralo...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #9  
Staro 17.11.2009, 11:39
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Dreadnot o kojim gradovima razmisljate za odlazak? Jel imate neki uzi izbor?
Reply With Quote
  #10  
Staro 17.11.2009, 12:44
ja .'s Avatar
ja . ja . je offline
Član
 
Datum prijave: 16.06.2009
US lokacija: New York City
YU lokacija: Beograd
Poruke: 28
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kaneolopa Prikaz poruke
Mozes odloziti intervju u ambasadi za koliko god hoce dana... nama je bio zakazan za 16 januar... pomeralo se na sve strane skroz na skroz do kraja maja... tj. 28. maja smo otisli na intervju i dobili vizu
Pozdrav,
meni je zakazan razgovor za 15. decembar , i razmisljam da ga odlozim jer jos nisam ovde zavrsila neke stvari, pa me zanima kako ste vi to uradili jer su vas pitali zasto to radite ? jel su vam trazili razlog sto odlazete? Unapred hvala
Reply With Quote
Odgovori

Tags
ambasada, razgovor

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Šta je potreban i dovoljan uslov da bi se izašlo pred službenika u ambasadi greenie Intervju (interview) - Ambasada 185 04.08.2017 14:31
Vencanje pre razgovora u Abasadi?Da ili ne? After80 Intervju (interview) - Ambasada 18 18.07.2012 19:14

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 18:35.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.