ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Interviews DV 2016 » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1031  
Staro 09.04.2016, 13:28
jasmin_nikol jasmin_nikol je offline
Drug član
 
Datum prijave: 23.09.2011
US lokacija: Čikago... Minesota....gde god nadjemo posao
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 95
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Zaboravih da pitam, do kada treba da odputujem u USA obzirom da ovih dana dobijam vizu?

da li je ok sredinom jula da odem tamo npr...
koliko dugo citam forum, pisalo je na vise mesta da imas 6 meseci fore, tj. toliko dugo ti vazi lekarsko-znaci moras uci u USA dok ti vazi lekarsko. Neka me neko ispravi ako gresim....
cestitam i tebi i svima od srca!!!! Sve najbolje vam zelim!!!!
__________________
DV2005 - ništa
DV2010 -ništa
DV2017- ništa
DV2018- ništa, ali biće

Last edited by jasmin_nikol; 09.04.2016 at 13:33.
Reply With Quote
  #1032  
Staro 09.04.2016, 16:47
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Cestitam Markoni! Puno srece u USA.
Lepo ti je rekla jasmin_nikol, imas rok 6 meseci od datuma lekarkog.

Ovaj deo oko saltera manje vise vec znamo, pa ako mozes napisi sta te je sve pitao konzul? Ja se spremam polako za intervju pa me to najvise zanima. Takodje koliko dugo si cekao na razgovor sa konzulom?

Cestitke naravno i sve najbolje i 2015NB
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
  #1033  
Staro 09.04.2016, 18:06
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Tikica Prikaz poruke
Cestitam Markoni! Puno srece u USA.
Lepo ti je rekla jasmin_nikol, imas rok 6 meseci od datuma lekarkog.

Ovaj deo oko saltera manje vise vec znamo, pa ako mozes napisi sta te je sve pitao konzul? Ja se spremam polako za intervju pa me to najvise zanima. Takodje koliko dugo si cekao na razgovor sa konzulom?

Cestitke naravno i sve najbolje i 2015NB
Hvala Tikice

Sto konzul sto na predaji dokumenata su me pitali:

-"Do you speak English" (u smislu da odaberes jezik na kom zelis da vodite razgovor)

-"cime se ovde bavite ovde"

-"Sta ste zavrsili od skole, i koliko godina to traje"

-"Da li ste bili nekad u Americi"

-"Da li imate nekog od familije u Americi"

-"Kako se zove osoba kod koje idete i sta je ona vama, kad ste je prosli put videli"

-"cime planirate da se bavite u Americi"

Na razgovor ces cekati dok te ne prozovu tj. tvoj broj na papiricu koji ces dobiti, cekas koliko mora da se ceka, jer ti je u tim trenutcima to najvaznija stvar naravno... ja sam cekao cini mi se izmedju pola sata i sat na razgovor sa konzulom nakon davanja otisaka... a sigurno dva sata (mozda i dva ipo) nakon ulaska u ambasadu (je proslo do razgovora sa konzulom)...

Inace, imam utisak da je najbolje davati istinite odgovore, kao i da spremis svu potrebnu dokumentaciju... i nema razloga da imas tenziju, ako ispunjavas uslove obrazovanja ne bi trebalo da bude problema...
Reply With Quote
  #1034  
Staro 09.04.2016, 18:08
markoni markoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 12.10.2014
Poruke: 148
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jasmin_nikol Prikaz poruke
koliko dugo citam forum, pisalo je na vise mesta da imas 6 meseci fore, tj. toliko dugo ti vazi lekarsko-znaci moras uci u USA dok ti vazi lekarsko. Neka me neko ispravi ako gresim....
cestitam i tebi i svima od srca!!!! Sve najbolje vam zelim!!!!
HVALA na info i cestitkama nikol pretpostavljao sam da je 6 meseci nakon lekarskog u pitanju... al rekoh da proverim jos koji put...
Reply With Quote
  #1035  
Staro 09.04.2016, 20:53
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoni Prikaz poruke
Pa dragi moji forumasi, izgleda sam i ja pozeleneo .
E pa Markoni, od srca cestitam i zelim ti sve najbolje ubuduce i da se sto pre snadjes u USA. Sve najbolje.

P.S. Cisto mi pade na pamet pa da ti napisem...Kada budes kupovao kartu uzmi povratnu, jeftinija je nego one way ticket.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #1036  
Staro 10.04.2016, 14:23
SanjaM SanjaM je offline
Član
 
Datum prijave: 15.05.2015
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Beograd
Poruke: 16
Nepromenjeno

Markoni pisace ti u pasosu tacno do kog datuma ti traje viza, to je datum do kad moras da odes, sve zavisi od slucaja do slucaja, najcesce je tacno 6 meseci od datuma lekarskog pregleda, mada meni konkretno je 1 dan manje, a suprugu je viza odobrena na 6 meseci+7 dana od lekarskog... Svakako tamo negde u septembru najkasnije pakuj kofereeeee ....iiiiiiiiiiiii SRECNO NARAVNO! CESTITAM!
Reply With Quote
  #1037  
Staro 11.04.2016, 17:32
Mablica Mablica je offline
Drug član
 
Datum prijave: 07.05.2013
Poruke: 30
Nepromenjeno Pozdrav

danas smo se culi sa sluzbenikom, zakazao nam je ponovo interviju 9.5.
Javljam se..
Reply With Quote
  #1038  
Staro 14.04.2016, 06:31
lalita lalita je offline
Član
 
Datum prijave: 25.11.2011
Poruke: 3
Nepromenjeno

Recite mi molim Vas, s obzirom da nasu skolu ne priznaju tamo, i da bi radili npr kao zdravstveni radnik tamo moras polagati dodatne ispit, sta kazete kada vas pitaju cime se namjeravate baviti Americi. Uvijek se pitam sta odgovoriti na to pitanje, ako docekam da mi ga jednog dana poostave, jer cisto sumnjam da bih mogla bez dodatne skole nastaviti tamo posao kojim se ovdje bavim. Hvala
Reply With Quote
  #1039  
Staro 14.04.2016, 11:06
Kuguar's Avatar
Kuguar Kuguar je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 09.10.2014
YU lokacija: Beograd
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik lalita Prikaz poruke
Recite mi molim Vas, s obzirom da nasu skolu ne priznaju tamo, i da bi radili npr kao zdravstveni radnik tamo moras polagati dodatne ispit, sta kazete kada vas pitaju cime se namjeravate baviti Americi. Uvijek se pitam sta odgovoriti na to pitanje, ako docekam da mi ga jednog dana poostave, jer cisto sumnjam da bih mogla bez dodatne skole nastaviti tamo posao kojim se ovdje bavim. Hvala
A što ne bi mogla da nastaviš školu tamo? Nije sve fax, ali imaš kurseve, koji ti omogućuju da radiš... Tamo je barem sve moguće. Ko želi, može da se ospobi. A šta reći.. Svakako ne treba lagati, i kaži da želiš da radiš u struci. Znaju oni dobro za diplome i naše školovanje...
__________________
DV2015 - has not been selected x2
DV2016 - has not been selected x2
DV2017 - has not been selected x2
DV2018 - has not been selected x2
DV2019 - has not been selected x2
DV2020 - has not been selected x2
Reply With Quote
  #1040  
Staro 14.04.2016, 12:03
Tikica Tikica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 10.11.2014
US lokacija: New York
YU lokacija: Beograd
Poruke: 279
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik 2015NB Prikaz poruke
Evo i moje iskustvo.
Od ulaza da izlaza svi su bili izuzetno ljubazni.
Na prvom šalteru predala sam dokumentaciju (tražili su i kopije), na drugom plaćanje, na trećem sam dala otiske, na četvrtom su mi poslavili par pitanja vezano za planove... Iz nekog razloga sam očekivala da će me poslati u kancelariju, no međutim ponovo su me pozvali da dođem na prvi šalter na koji sam se javila i varatili mi original dokumenta (nisam gledala valjda su mi sve vratili). Sutra će se javiti kada da dođem po pasoš.

Poručujem svima da procedura nije ni približno stresna kako je neki od nas očekuju.

Srećno svima
U tabeli izvucenih za 2016. (link tabele je u mom potpisu) juce je noko anonimno ostavio komentar pod kolonom korisnika 2015NB, u kome kaze da mu je oduzeta zelena karta i da za njega nema nista od USA.
Na postavljeno pitanje da obrazlozi o cemu se radi, kao i da li se komentar zaista odnosi na 2015NB, nije odgovoreno.

Pre svega zelim da skrenem paznju da je ovakav vid komentara bez ikakvog daljeg obrazlozenja u najmanju ruku neozbijan i neodgovoran! Ukoliko komentar nema za cilj da nekoga ispravno informise ili mu pomogne, ne vidim razlog da komentar uopste ostavite.

Jos jednom apelujem na osobu koja je ostavila komentar da obrazlozi da li joj je GC oduzeta pre odlaska, koji je razlog tome, i na sta eventualno treba da obratimo paznju kako se i sami ne bismo suocili sa istim ishodom?!

Unapred hvala!
__________________
DOBITNICI DV2016 TABELA - https://docs.google.com/spreadsheets...it?usp=sharing
_______________________________________________
DV2016 - Prva prijava

30.10.2014. - Popunjen obrazac
05.05.2015. - Čuveni "Session timed out"
07.05.2015. - SELECTEEEEED!!!
CN 2016EU00022xxx
17.10. DS 260 sent
18.04. Lekarski pregled
21.04. My green daaaaay
11.10. Evo živim u Njujorku gradu
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV 2018 Tia Intervju (interview) - Ambasada 764 25.05.2019 09:46
Interviews DV 2017 milan.b Intervju (interview) - Ambasada 1167 08.03.2019 10:44
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
Interviews: I-134, Affidavit of Support (Macedonia) Instrukcije i Pojašnjenje SEEUSAIC Intervju (interview) - Ambasada 1 08.02.2017 20:18
Interviews DV2016 - Concise Version sfsgagi Intervju (interview) - Ambasada 52 25.04.2016 00:28

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 12:56.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.