ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 28.10.2017, 15:24
VekiNS VekiNS je offline
Član
 
Datum prijave: 04.05.2017
Poruke: 11
Nepromenjeno

Zdravo Millie i pozdrav svima.Drago mi je sto si se javila.Mi smo resili da za intervju idemo kuci jer kao sto i sama vidis proces promene statusa je prilicno konfuzan a pogotovu i rizican za nas koji imamo visok CN.Kod tebe je drugacija situacija posto ti je CN prilicno nizak i imas vremena.Bilo bi lepo da sa nama podelis svoje iskustvo u vezi AOS-a jer na ovom forumu nema mnogo informacija o tome.To ce sigurno pomoci ako ne nekome sada onda sigurno buducim srecnim dobitnicima koji su iz razlicitih razloga vec u Americi.Nadam se da advokat koji ti pomaze ima sigurna saznanja o koracima koje trebas da preuzimas u toku procesa.Ja ti zelim da sto pre pozelenis i molim te pisi nam o svemu.Pozdrav.
Reply With Quote
  #22  
Staro 22.12.2017, 17:51
Millie Millie je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 11
Nepromenjeno

Pozdrav svima,

Dokumentacija spremna za AOS, samo jos da se slikam i posaljem.

Nasla sam sjajnu temu na jednom forumu koja mi je MNOOOOOOOOOGO pomogla u prikupljanju dokumentacije i svega jer je autor postavio veoma koristan spreadsheet sa koracima i odgovorima na sva moguca pitanja.

Pretpostavljam da ne smem da podelim sa vama ovako javno, pa ako ste u slicnom sosu ko ja (DV Lottery dobitnici koji vec borave legalno u Americi), pustite mi PP i rado cu podeliti sa vama.

Takodje sam otvorena za pitanja.
Reply With Quote
  #23  
Staro 22.12.2017, 18:40
Svenson's Avatar
Svenson Svenson je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 05.05.2017
US lokacija: Houston, TX
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 776
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Millie Prikaz poruke
Pozdrav svima,

Dokumentacija spremna za AOS, samo jos da se slikam i posaljem.

Nasla sam sjajnu temu na jednom forumu koja mi je MNOOOOOOOOOGO pomogla u prikupljanju dokumentacije i svega jer je autor postavio veoma koristan spreadsheet sa koracima i odgovorima na sva moguca pitanja.

Pretpostavljam da ne smem da podelim sa vama ovako javno, pa ako ste u slicnom sosu ko ja (DV Lottery dobitnici koji vec borave legalno u Americi), pustite mi PP i rado cu podeliti sa vama.

Takodje sam otvorena za pitanja.

Treba pitati moderatora. Mislim da može da se postavi link ako je koristan
__________________
Generacija DV2018
Ubi bene, ibi patria
Reply With Quote
  #24  
Staro 09.03.2018, 16:43
Millie Millie je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 11
Nepromenjeno

Evo mali update za sve koji se prijavljuju za promenu statusa direktno iz Amerike.

Pocetkom januara sam poslala svu dokumentaciju i cekove, a krajem januara sam obavila i biometrics.

Od tada apsolutno nista. Jos uvek cekam (poziv na intervju).

Napravila sam profil na USCIS sajtu, al nije bas od pomoci jer cak i kad odem da proverim "Case Status" i dalje pise samo da su primili pare. Cak nisu update da sam obavila biometrics.

Sve je u strpljenju, al vec pocinjem da brinem.

Izvestavacu vam cim bude promena.
Reply With Quote
  #25  
Staro 18.05.2018, 16:54
Millie Millie je offline
Član
 
Datum prijave: 03.05.2017
Poruke: 11
Nepromenjeno Jos jedan update..

Samo da se javim da sam uspesno obavila intervju i dobila zelenu kartu.
Sve je trajalo mnogo krace nego sto sam mislila, i sve sam uradila sama bez pomoci advokata.

Ako nekom treba pomoc kako odraditi kad si vec u Americi, slobodno pisite.
Reply With Quote
  #26  
Staro 18.05.2018, 20:16
BetterFuture's Avatar
BetterFuture BetterFuture je offline
Amer
 
Datum prijave: 01.10.2015
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 1 061
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Millie Prikaz poruke
Samo da se javim da sam uspesno obavila intervju i dobila zelenu kartu.
Sve je trajalo mnogo krace nego sto sam mislila, i sve sam uradila sama bez pomoci advokata.

Ako nekom treba pomoc kako odraditi kad si vec u Americi, slobodno pisite.
Svaka cast i cestitam!

Ako Vam nije tesko, pustite mi taj fajl na PP. Mislim da znam o kojem je rec, ali za svaki slucaj. Moguce da ce nekome trebati.
__________________
1. DV-2017 Dobitnici Tabela
2. DV-2018 Dobitnici Tabela
3. DV-2019 Dobitnici Tabela
4. DV-2020 Dobitnici Tabela

-----------------------------------
DV2017 - Has not been selected
DV2018 - Has not been selected
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - Has not been selected
DV2021 - Has not been selected
DV2022 - Has not been selected
Reply With Quote
  #27  
Staro 19.05.2018, 02:52
AleksandraSandra AleksandraSandra je offline
Član
 
Datum prijave: 19.05.2018
Poruke: 9
Nepromenjeno Adjust process

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Millie Prikaz poruke
Samo da se javim da sam uspesno obavila intervju i dobila zelenu kartu.
Sve je trajalo mnogo krace nego sto sam mislila, i sve sam uradila sama bez pomoci advokata.

Ako nekom treba pomoc kako odraditi kad si vec u Americi, slobodno pisite.
Ja sam izvucena sad ove godine i nalazim se u Usa, ako bi mogla da mi se javis na mejl i podelis neke informacije sa mnom bila bih veoma zahvalna
erialeksandra@yahoo.com
Reply With Quote
  #28  
Staro 24.04.2020, 23:14
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Evo da se javim i ja na ovu temu.
U Americi sam na F1 vizi. Inicijalno sam planirao da radim Consular Processing zbog visokog broja, medjutim, s obzirom na sadasnji razvoj situacije, odlucio sam da mi je najpametnije da se prebacim na Adjustment of Status opciju. Navodno ishod nece uticati svakako na opciju dobijanja OPT-a, tako da realno nema sta da izgubim.

S obzirom da sam vec poslao DS-260 i dokumenta, sinoc sam slao mail KCC-u da me prebace sa CP na AOS opciju. Vec jutros sam dobio potvrdu da je to OK i da je moj slucaj prebacen na AOS:
Citat:
Based on the information you have provided, your interview location has been changed from Belgrade to Adjustment of Status. The new interview location will not appear on your DS-260, but will be used by KCC for scheduling purposes. When we have scheduled your interview, you will be required to log into the Entrant Status Check (ESC) to view your appointment notification. At that time, please verify that your appointment is scheduled for the correct post. If for any reason it is not, you may contact KCC again at KCCDV@state.gov. You will also need to request that KCC unlock your DS-260, so that you can update your application with your new address. (Please note that Post Office Boxes and mailing addresses in care of another person do not justify a change of interview location.)
S obzirom da mi je broj vec current, da imam spremno, mogao bih vec poslati dokumenta. Ovako, to ce se malo oteci, ali nekako se nadam da cu svejedno stici. Za pocetak, ostatak dana da provedem iscitavajuci detaljno kako funkcionise ova procedura.

Trudicu se takodje da odrzavam aktuelnim ovu temu i pisem svoj progres. Vjerovatno ce nekome znaciti u buducnosti.

Neka avantura (ponovo) pocne
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #29  
Staro 21.08.2020, 22:11
neus neus je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 26.02.2019
US lokacija: NYC/NJ
YU lokacija: Crna Gora
Poruke: 222
Nepromenjeno

Evo, nekih 4 mjeseca nakon ove poruke (a kad pomislim cini mi se da je proslo barem 4 godine), posle gomile nerviranja, skupljanja dokumentacija, cekanja, gubljenja i dobijanja nade i jos malo cekanja, danas sam i zvanicno postao rezident ove zemlje. Sljedeci post ce biti ukratko objasnjenje i slika kako ovaj put izgleda kada ste prisutni u Americi - sto je ujedno nazalost za najveci dio generacije 2020 bio i jedini put.

Dakle, najprije, samo zelim da ostavim za sve moguce buduce generacije link do ovog dokumenta i foruma:
https://docs.google.com/spreadsheets...LELuFXaLQ/edit
https://forums.immigration.com/forum...-visas-dv.119/

Prvi dokument je zapravo detaljan opis cijelog procesa onako kako izgleda - od koraka koje je potrebno napraviti, formulara, dokumentacije za prikupiti pa sve do tancina objasnjenog samog procesa prilagodjavanja statusa.
Drugi link je forum na kojem se nalazi topic koji je slican ovom forumu - opet, neprocjenjivo blago informacija vezano za citav proces. Da nije bilo ljudi na tom forumu, definitivno nisam siguran da li bih uspio sve ovo.

Ovako otprilike izgleda cijeli proces (ukratko). Ja sam u Americi boravio vec na F1 studentskoj vizi. F1 je inace neimigrantski tip vize. U trenutku kada sam aplicirao za istu, znao sam da sam izvucen, ali nisam poslao DS-260. Medjutim, cak me i officer u ambasadi tada pitala ko je podnio peticiju u moje ime, ocito imajuci u vidu i pregledu da sam izvucen. Ja sam rekao da igram lutriju vec godinama i to je bilo to, dobio sam F1.
Inicijalni planovi su mi, zbog ogromnog broja bili da podnesem DS-260 po ulasku u Ameriku i odradim procesuiranje preko ambasade u Beogradu, odnosno da letim nazad i na taj nacin zavrsim sve to.
Onda se desio mess sa dokumentima. Sve je usporilo.
Onda se desio COVID. Sve je bukvalno stalo. I samim tim sam ja na neki nacin pomirio sebe sa cinjenicom da od ovoga nema nista.

I onda se desio taj aprilski bulletin u kome su svi regioni otisli current, ja sjedim u Americi u tom trenutku i kapiram da cu eto, probati da idem preko procesa za koji sam mislio da nikad u zivotu necu morati da prodjem a to je prilagodjavanje statusa
U principu kako to sve izgleda. Prikupite dokumentaciju, i to gomilu dokumentacije. Pored 2 oficijalne forme (i-485 i i-944) koje su slicne DS-260, potrebno je imati jos gomilu druge dokumentacije. Sad, svaki je slucaj prica za sebe i nema nekog univerzalnog pravila, ali dokumentacija otprilike sacinjava: sve bankovne statemente koje imate u zadnjih godinu dana, sve povrate poreza koje ste napravili, dokaze o prihodima, dokaze o skolovanju, dokaze o odrzavanju validnog statusa svo vrijeme od kada ste usli u SAD (ovo je najbitnije jer je ovo glavni razlog zbog kojeg vas mogu oboriti). Cijena i-485 forme+biometrije je trenutno $1,225. Pored toga, obavezni ste platiti i DV fee Department of Statea koja iznosi $330. Tako da je sa te neke strane, proces malo skuplji u odnosu na CG. Obavite medical, i sa svim ovim formama i svim ostalom dokumentacijom, posaljete to na Chicago lockbox i onda...krece cekanje U principu, oni vam tamo prihvataju slucaj, skeniraju sva dokumenta i kada vide da je osnovno sve OK, vama salju tzv Notice of Action na kojem dobijate zvanican broj slucaja i Alien number. Slucaj tada ide u National Benefits Center koji je zaduzen za dalju provjeru dokumentacije i zakazivanje biometrije. Sad, u normalnim godinama, proces ide tako da vam NBC zakazuje biometriju u posebnim imigracionim centrima. Vi dobijate termin sa kojim idete i zavrsavate to (ostavljanje otisaka prsta, potpis i slika). Tek nakon toga, dobijate zvanican poziv za intervju koji se obavlja u imigracionim prostorijama (tzv Field Offices).
E sad, posto je ovo bilo sve, samo ne normalna godina, ja sam poziv za intervju dobio i prije nego li sam odradio biometriju. Otisao sam u Field Office pod cijom je jurisdikcijom bio moj slucaj, posto zivim u New Jersey-u to je bio Newark. Citav intervju nije trajao ukupno 10-ak minuta. Izuzetno prijatan agent, trazio mi je originale izvoda iz maticne knjige rodjenih i i-20 imigracionog dokumenta kojeg imam kao sutdent. Dao zakletvu, prosli brzinski kroz 20-ak pitanja sa i-485 forme, potpisao se i to je to. To se sve desilo 31.jula. Rekao mi je da je sve u redu sa slucajem, ali da ne moze da me zvanicno odobri dok ne odradim biometriju jer biometrija zapravo porkece citav pozadinski proces sigurnosne provjere kandidata i tek kada to izadje cisto on moze biti u mogucnosti da me odobri. Sada, posto ja nisam dobio nikakav poziv u tom trenutkuza biometriju, on mi je rekao da je on poslao urgentan zahtjev za termin, kako bi to sto prije zavrsio jer je slucaj vremenski osjetljiv (vazi isto pravilo da se sve mora zavrsiti do 30.septembra). Uglavnom, da ne duzim, par dana nakon intervjua dobijem poziv da dodjem da ostavim biometriju. Nekoliko dana nakon toga mi stigne pismo iz centra za biometriju (ono koje salje NBC) sa drugim terminom. Iako je ocito to bio dupli podatak, s obzirom da nisam jos bio odobren, posao sam i po drugi put ostavio biometrijske podatke. I danas, tacno 22 dana otkad sam zavrsio intervju, dobio sam promjenu statusa u New card is being produced, sto je ujedno i znak da mi je slucaj odobren i da mi je status promijenjen iz studentskog u permanent residenta! Prema informacijama koje imam, za 2-4 nedelje ce mi GC stici u mailbox.

Kako je to po timelineu izgledalo, kopiracu sa onog gornjeg foruma:
DV lottery class 2020 - AOS
4/25/2020 - Paid DV administrative fee and sent the check to DoS
4/28/2020 - DV fee delivered to DoS
5/7/2020 - KCC 2NL received (confirmation about AOS)
5/8/2020 - Performed medical exam (Received Tdap vaccine and blood taken for analysis)
5/15/2020 - Received complete Civil surgeon form, sealed.
5/22/2020 - DV back receipt received
6/1/2020 - Shipped AOS package to Chicago lockbox (FedEx)
6/3/2020 - AOS package delivered to Chicago lockbox
6/15/2020 - Check cashed and SMS from USCIS that case was received.
6/18/2020 - NOA received in the mail
7/17/2020 - Call from FO - scheduling the interview
7/31/2020 - Interview completed
8/3/2020 - Email scheduling the biometric appointment
8/6/2020 - Biometrics appointment
8/16/2020 - Redoing biometrics at ASC
8/21/2020 - Status changed to New card is being produced

Nevjerovatan je osjecaj. U godini haosa, krize, u trenutku kada sam pomislio da nema o ovoga nista, ipak je uspjelo sve da se poklopi i sredi. Najiskrenije mi je zao svih onih koji su izvisili - svoju pricu i ovaj slucaj bukvalno gledam kao dupli dobitak na lutriji jer za ovu godinu je pored inicijalne srece da budes izvucen trebalo da budes i srecan da uopste dobijes sansu da procesuiras svoj slucaj.

Eto, to bi ukratko (i vjerovanto konfuzno) bilo to. Sad pocinje prava avantura valjda
__________________
DV2019 - Has not been selected
DV2020 - SELECTED
CN: 2020EU00046XXX
DS-260: 15. Nov 2019.
Poslata dokumenta: 15. Nov 2019.
Prebacio se na AOS: 25. Apr 2020.
Ostatak AOS procedure: http://www.zelenalutrija.com/forum/s...4&postcount=29
Reply With Quote
  #30  
Staro 22.08.2020, 06:56
marko1995 marko1995 je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 18.10.2017
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BiH
Poruke: 473
Talking

Čestitke od srca neus prije svega jer si već tamo kao student ako se ne varam i super mi je čuti da si uspio pozeleniti ako ti se već sviđa život tamo i ako si imao toliku želju

Kako kažu dok jednom ne smrkne drugom ne svane

Stvarno ti se sve poklopilo, a budimo realni nisam nikada vjerovao da ćeš doći do intervjua zbog sporog starta KCC-a a ti si bio među visokim brojevima.

Stvarno interesantna priča i želim ti puno sreće u životu u SAD... ČESTITAM!

__________________
DV2019 - has not been selected
DV2020 - SELECTED
Case #: 2020EU00035XXX
DS-260: 20-Mar-2020
Poslani dokumenti: 21-Mar-2020
Reply With Quote
Odgovori

Tags
amerika, dobitnik, lutrija, proces, zelena karta

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Da li je neko imao intervju u Americi? eva Intervju (interview) - Ambasada 3 23.10.2012 13:50
Kako se prijaviti za lutriju Irena72 Stare teme 17 12.08.2012 17:53
Ambasada USA Zagreb - Intervju, Procedure i Iskustva VonTuzni Stare teme 10 12.06.2011 23:49
intervju-kako izgeda wingreen Stare teme 18 08.07.2008 05:50

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 17:12.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.