ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 18.02.2010, 22:37
imarkovic's Avatar
imarkovic imarkovic je offline
Drug član
 
Datum prijave: 13.06.2009
US lokacija: Austin, TX
YU lokacija: Beograd
Poruke: 44
Nepromenjeno

Dreameru, ne brini, to ce se promeniti kad stigne moj srpski pekinezer. To je cudo od zivotinje. Moj muz je zove gonic lavova.
U USA su psi kastrirani i sterilisani. Trazila sam hotele za pse u Teksasu, u slucaju da nam zatreba na jednu noc, skoro svi traze pored vakcina da je pas kastriran ili sterilisan.
A sto se tice aviona, ako moze samo jedna zivotinja u kabinu, onda definitivno ide u prtljaznik. Imamo i macku, pa nije lepo da ih razdvajamo. I mislili smo da je to najbolja ideja, samo nas plasi ono presedanje. A sedative niko ne preporucuje, pa necemo eksperimentisati. Prezivece 15 sati u kavezu.
__________________
2010EU00020xxx
  #12  
Staro 18.02.2010, 22:45
lala lala je offline
Drug član
 
Datum prijave: 26.08.2009
YU lokacija: novi sad,vojvodina
Poruke: 52
Nepromenjeno

Ljudi,pravite decu manite se pasa i macaka. :naughty:
  #13  
Staro 19.02.2010, 07:57
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

[QUOTE=lala;14143]Ljudi,pravite decu manite se pasa i macaka. :naughty:[/QUOTE]

Tata, mama, pa i vi ste na ovom forumu?? :1060:
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
  #14  
Staro 19.02.2010, 16:35
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=imarkovic;14142]Dreameru, ne brini, to ce se promeniti kad stigne moj srpski pekinezer. To je cudo od zivotinje. Moj muz je zove gonic lavova.
U USA su psi kastrirani i sterilisani. Trazila sam hotele za pse u Teksasu, u slucaju da nam zatreba na jednu noc, skoro svi traze pored vakcina da je pas kastriran ili sterilisan.
A sto se tice aviona, ako moze samo jedna zivotinja u kabinu, onda definitivno ide u prtljaznik. Imamo i macku, pa nije lepo da ih razdvajamo. I mislili smo da je to najbolja ideja, samo nas plasi ono presedanje. A sedative niko ne preporucuje, pa necemo eksperimentisati. Prezivece 15 sati u kavezu.[/QUOTE]

Ne znam...moguce. Samo mi nije jasno kako ih onda pare? Mislim, koliko znam kada covek kupuje psa sa dobrim pedigreom i te izlozbe i sl...to je sve radi novca u stencima...na tome mnogi zaradjuju. Moguce da te izlozbene pse ne kastriraju...ali ih i ne setaju po ulici, nego drze u boksovima u privatnim odgajivacnicama.
Inace, ovde se prema tim kucnim ljubimcima odnose bolje nego prema svojoj deci. Stvarno su malko sasavi...
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #15  
Staro 19.02.2010, 17:42
milimelo milimelo je offline
Drug član
 
Datum prijave: 06.07.2009
Poruke: 49
Nepromenjeno

Mi smo donijeli nase dvije mace iz Bosne. Let od 13 sati su provele u cargo dijelu u zajednickom kavezu. Obavezno je bilo staviti im vodu i hranu (koju nisu ni dotakli vec samo prosuli po kavezu).

Nista sedativi, zivotinje se same smire u nepoznatom prostoru. Mislim da su meni trebali jer sam ja sve vrijeme mislila kako je njima dole samima.

Po dolasku na O'Hare prvo mi je bilo da ih preuzmem - ima poseban dio gdje se preuzimaju zivotinje - preko puta trake za prtljag. Onda smo cekali da dodje teta i pogleda ih - papire nije ni pogledala (nabavili pasose, papire za EU - certifikat o vakcinaciji protiv bjesnila, cipovani), samo je virnula u kavez. Macke isprepadane, gladne, od stresa dlaka na sve strane.

Srecom je muz ponio sto sam rekla kad je dosao po mene (kutiju sa pijeskom i hranu) pa su tokom voznje isli na wc.

Par mjeseci kasnije smo im uzeli vet osiguranje preko Banfield klinike (imaju je u skoro svakom PetSmart).
  #16  
Staro 19.02.2010, 17:54
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;14147]Moguce da te izlozbene pse ne kastriraju...ali ih i ne setaju po ulici, nego drze u boksovima u privatnim odgajivacnicama.
[/QUOTE]

Nije moguce nego sigurno! Kastrirani nemaju prava da ucestvuju. Jedan od osnovnih kriterijuma kod muzjaka su dva pravilno spustena testisa.
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
  #17  
Staro 20.02.2010, 01:38
wrath:of:the:lich:king's Avatar
wrath:of:the:lich:king wrath:of:the:lich:king je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.11.2008
US lokacija: Ohio
YU lokacija: Vojvodina
Poruke: 279
Nepromenjeno

[QUOTE=nemili;14154]Nije moguce nego sigurno! Kastrirani nemaju prava da ucestvuju. Jedan od osnovnih kriterijuma kod muzjaka su dva pravilno spustena testisa.[/QUOTE]

I kod mene :1060:
__________________
U Americi od 19.03.2009.
  #18  
Staro 20.02.2010, 01:55
dare_ns's Avatar
dare_ns dare_ns je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2008
US lokacija: West Dover, VT
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 276
Nepromenjeno

hahahah, a tvoj je uspeshno ocarinjen preko bare :D
__________________
6. prijava na lutriju - 06.10.2013.
J-1 visa approved - 16.03.2011.
C1/D visa approved - 09.04.2013.
Već dugo samo turista.
  #19  
Staro 20.02.2010, 11:17
Zabica Zabica je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.06.2009
US lokacija: Baltimore, MD
YU lokacija: Beograd
Poruke: 105
Nepromenjeno

[QUOTE=wrath:of:the:lich:king;14158]I kod mene :1060:[/QUOTE]

hahaha :lool:
__________________


2010EU00012xxx
19.01.2010 intervju
04.02.2010 vize u pasosima
12.05.2010
  #20  
Staro 20.02.2010, 11:18
Good Spirit's Avatar
Good Spirit Good Spirit je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 20.04.2008
US lokacija: Bay Area, CA
YU lokacija: Belgrade
Poruke: 264
Nepromenjeno

Hvala za informacije.

Naš mačor se redovno vakciniše, jednom godišnje, na besnilo, čak mislim da je po zakonu Srbije to i obavezno, navodno veterinar ne bi trebao da primi ljubimca na pregled ako nije vakcinisana.

Ono što me buni je čipovanje, u Srbiji se mačke ne čipuju, samo psi. Ja kada sam otišao i rekao da sam doneo mačora da se čipuje veterinar mi je to rekao. Moraću to da saznam od USA nadležnih institucija da li zahtevaju to ili ne.

Ja sam srećan što znam da će mačor moći sa nama u kabinu, jer ako ide u kargo mislim da bi se baš stresirao oko toga, pa još i minimum jedno presedanje ...

@milimelo: Mi se još razmišljamo oko sedativa, popričaćemo i sa veterinarima, naš mačor je velika kukavica prema novom, nepoznatim ljudima, tako da kapiram možda neki blagi sedativ bi ostavio manje stresa na njemu ... ne znam ... ima još vremena za to ...

PS. Ono što me izuzetno nervira u Beogradu što veterinari ofrlje popunjavaju pasoš od ljubimca, lepo nam je država napravila pasoš da popunjavaju sve što treba, a ja moram svaki put da ih podsećam i proveravam da li su napisali lepo S/N od vakcine, proizvođača, da li su pečatirali ... to me mnogo nervira što rade ofrlje ...

Last edited by Good Spirit; 20.02.2010 at 11:20. Razlog: Gutam slova :)
 

Tags
kanarinci, kucni ljubimci, kućni ljubimci, macka, macke, mačka, mačke, papagaji, pas, psi, ribice, zivotinje, životinje

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.