ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Uputstva za dobitnike

Uputstva za dobitnike Izvučeni ste? Čestitamo! Ovde možete naći informacije o svim etapama procesa, od izvlačenja do intervjua i dobijanja vize.

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #681  
Staro 27.09.2016, 12:19
damn.mm damn.mm je offline
Član
 
Datum prijave: 16.08.2016
Poruke: 17
Nepromenjeno

Mi imamo zakazano sutra. Nismo uspeli da dobijemo nekog da razgovaramo s njim u ambasadi preko broja telefona na sajtu, pa smo poslali mail. Videćemo da li će danas da odgovore.
Ali i mi mislimo da ne bi trebalo da bude problema, ako nam ne odgovore, idemo sutra. Jer koliko smo videli, u uputstvima za intervju piše samo da lekarski treba da bude odrađen pre intervjua, ne i u kom roku.
Reply With Quote
  #682  
Staro 28.09.2016, 19:49
Kilimandzaro's Avatar
Kilimandzaro Kilimandzaro je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Chicago
YU lokacija: BG
Poruke: 198
Nepromenjeno

Ne znam sto imama tremu od lekarskog. Pred intervju cu onda infarkt dobiti. Mi idemo u petak, pa bi mi znacilo da vi koji ste sutra zakazani napisete svoja iskustva.
__________________
blog: www.emogration.com
FB: www.facebook.com/emogration
www.facebook.com/JelenaCrafts

od 2004 -2015 on and off pokusaji
DV 2017 izvuceni br. 23**
14.05.2016. DS260 popunjen
22.08.2016. stigao poziv za intervju (zakazan za 11. oktobar)
30.09.2016. lekarski
11. 10. 2016. intervju i pozeleneli
Reply With Quote
  #683  
Staro 24.11.2016, 14:44
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno pucajte, ja konciznije ne mogu

Lekarski pregled, Skenderbegova 3

Prvo što vam se desi je da vas, posle inicijalne evidencije, zamole da što pre date urin, jer se na rezultate može dosta čekati. U našem slučaju, pošto nismo iz BG-a, to nije bio problem, čak sam jedva čekao, jer sam tokom puta popio dosta vode. Potom sledi detaljna prijava, koja baš potraje, jer se, koliko sam shvatio, na neki način podaci koji se unose i proveravaju. Moje lično mišljenje je da im je IT oprema živi krš, makar za moje pojmove, ali poslužila je svrsi. Ono što je najlepše u svemu je što srećete razne ljude koji su tu i drugim povodom (čitaj: Kanada ili Australija), a sa njima ćete se sretati i kasnije – i po čekaonici, a više nego moguće i po gradu, pa kada se cela evidencija najzad završi, sledi merenje visine i težine, vađenje krvi i generalna pitanja po pitanju zdravstvenog stanja i eventualnih poroka. Ukoliko ste rešili da ovde dobijete vakcine, a pre nekog generalnog pregleda, ćete dobiti i prvu vakcinu, a pošto ćete već čekati na rezultate do popodneva, verovatno je da će gledati da vam ne daju sve vakcine odjednom, nego jednu sad, a druge ukoliko je potrebno što kasnije. Potom se vraćate u čekaonicu i čekate na neki generalni pregled tela, to jest ispipavanje gornjeg abdomena i ponovno izjašnjavanje o porocima i eventualnim ranijim zdravstvenim problemima. Ukoliko je nekom bitno, ne skidaju vas do gole kože kao u drugoj ordinaciji, čak i ne gledaju ništa ispod struka, pa zato ošišajte samo "šiške ispod miške i možda pupak" ukoliko imate slične navike ili običaje. Tek tada su nam naplatili "čitav cirkus" što je pri kursu od oko 115 i sve tri vakcine bilo oko 30 hiljada domaćih novčanih jedinica. Sledi putovanje do Resavske na snimanje pluća, što bude brzo gotovo, a bitno je napomenuti i da članovi cele ekskurzije koji ne putuju za US ovde završavaju druženje sa vama, pa ako vam se neko od ekipe svideo, ili imate neku drugu potrebu za naknadnim druženjem, sada je zadnji momenat da razmenite vizit-karte. Sledi dobrano popodnevno čekanje na rezultate analize krvi i urina.Nije mi baš najjasnije šta toliko može da traje, ali srećom je bio lep i sunčan dan, pa smo se baš fino proveli u okolini. Na kraju vam daju preostale vakcine i saopštavaju da je sve u redu i uručuju kovertu za intervju, kopiju vakcinacione evidencije i (valjda) plućne CD-ove. U našem slučaju već je bio kraj radnog vremena, tako da je cela procedura trajala 9-17h. Kako kroz čekaonicu u kojoj uglavnom boravite prolazi dosta, što osoblja, što kandidata, svi u nekoj opuštenoj atmosferi, sećam se samo da se supruga jednom prilikom našalila u stilu: "meni se već pričinjava da smo ovde počeli da živimo".

Last edited by Magelan; 25.11.2016 at 20:29.
Reply With Quote
  #684  
Staro 29.11.2016, 22:02
Botanika Botanika je offline
Član
 
Datum prijave: 21.09.2016
Poruke: 21
Nepromenjeno Lekarski, Skenderbegova 3

09h - dolazak, predaja pasosa i 4 slike, kartona vakcina, potpisivanje da pristajes na pregled, unos podataka, davanje urina - sve to traje sa nekim cekanjem oko sat.
10h (okvirno) - odlazak kod glavne sestre, vadjenje krvi, visina, tezina, istorija bolesti i ako ste imali neke operacije, da li ste pusac, da li konzumirate opijate...nazad u cekaonicu i cekanje na pregled kod doktora
11h (okvirno) - merenje pritiska, skidanje do pojasa i pregled stomaka, slusanje pluca; ponovo ce vas pitati da li ste imali neke operacije, da li imate problema sa stitnom zlezdom,...
Platite pregled u dinarima 22.547din (cena samo za pregled, ja sam vakcine primila pre da ne moram 3 u istom danu, nego sam ih razvukla na mesec dana).
Zatim idete u Resavsku i Institut za reumatologiju sa papirom koji dobijete; tu snimite pluca, pa taj papir sa CDom-snimkom vracate u Skenderbegovu 3 (ovo sve je gotovo do 13,14h zavisi koliko je ljudi je zakazno za taj dan).

Rezultati su gotovi oko 17h, reci ce vam da pozovete u 16h da proverite ili ako ste iz Beograda da dodjete sledeci dan.

Jos jedna stvar - ako prevodite neka dokumenta (diplomu fakulteta, treba vam za nostrifikaciju) okrenite par sudskih tumaca, cene se razlikuju duplo. Ja sam na kraju platila 1000din po strani, umesto 1800din....znam da ovo nije sad neka stavka, ali ako vas od razlike od 5 - 10.000din deli dva razgovora telefonom vise, onda sto da ne
Reply With Quote
  #685  
Staro 30.11.2016, 16:13
zmija zmija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
Poruke: 51
Nepromenjeno

Pozdrav da prenesem iskustva sa ljekarskog iz Sarajeva ako koga bude zanimalo i kome bude trebalo čisto informativno. Radio sam u Eurofarmu na Iliđži kod dr. Eldine Čengić, sve pohvale za nju i osoblje stvarno profesionalno sa njihove strane sve. Prvo mjerite visina, težina, pritisak i osluškuje disanje, onda vadite krv i uzima vam bris sa otvora za uriniranje da se tako izrazim i to je to što se tiče toga tu uz par pitanja za drogu,alkohol,vid i ostale gluposti sve u svemu tu završite za 15 do 20 minuta. Onda vas pošalju na slikanje pluća u polukliniku Sunce udaljenoj 3kilometra od Eurofarma, nebrinite ako neznate po Sarajevu poput mene vrlo je lako naći a i ljubazno će vam objasniti gdje se nalazi tako da bez brige. Onda kad dođete u tu drugu polukliniku samo predate uputnicu koju dobijete i sve će vam reći, uostalom znaju unaprijed već sve tako da bez brige. Tu uslikate pluća, sačekate malo dok doktor ne pregleda cd koji dobijete kad se slikate i kad završite tu sve što ste dobili nosite nazad na Iliđzu i plaćate tamo. U međuvremenu vaš nalaz krvi i sve ostalo je gotovo tako da vama ostaje samo da platite. Rezultate pregleda doktorica dostavlja ambasadi zapečaćene a vi dobijate samo kopiju vakcinalne istorije i cd od pluća koji obavezno nosite u Ameriku sa sobom. Uglavnom to je to, na ljekarski nosite 4 fotografije 4x3cm, adresu u USA, vakcinalni karton istoriju (zdravstvena knjižica ako nemate) i pasoš. Cijena je 220km (110e). Možda već znate sve ovo al eto kome bude trebalo, a sad čekanje 19.12 i viziranje.
Reply With Quote
  #686  
Staro 30.11.2016, 17:33
harmonija harmonija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.06.2016
Poruke: 43
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zmija Prikaz poruke
Pozdrav da prenesem iskustva sa ljekarskog iz Sarajeva ako koga bude zanimalo i kome bude trebalo čisto informativno. Radio sam u Eurofarmu na Iliđži kod dr. Eldine Čengić, sve pohvale za nju i osoblje stvarno profesionalno sa njihove strane sve. Prvo mjerite visina, težina, pritisak i osluškuje disanje, onda vadite krv i uzima vam bris sa otvora za uriniranje da se tako izrazim i to je to što se tiče toga tu uz par pitanja za drogu,alkohol,vid i ostale gluposti sve u svemu tu završite za 15 do 20 minuta. Onda vas pošalju na slikanje pluća u polukliniku Sunce udaljenoj 3kilometra od Eurofarma, nebrinite ako neznate po Sarajevu poput mene vrlo je lako naći a i ljubazno će vam objasniti gdje se nalazi tako da bez brige. Onda kad dođete u tu drugu polukliniku samo predate uputnicu koju dobijete i sve će vam reći, uostalom znaju unaprijed već sve tako da bez brige. Tu uslikate pluća, sačekate malo dok doktor ne pregleda cd koji dobijete kad se slikate i kad završite tu sve što ste dobili nosite nazad na Iliđzu i plaćate tamo. U međuvremenu vaš nalaz krvi i sve ostalo je gotovo tako da vama ostaje samo da platite. Rezultate pregleda doktorica dostavlja ambasadi zapečaćene a vi dobijate samo kopiju vakcinalne istorije i cd od pluća koji obavezno nosite u Ameriku sa sobom. Uglavnom to je to, na ljekarski nosite 4 fotografije 4x3cm, adresu u USA, vakcinalni karton istoriju (zdravstvena knjižica ako nemate) i pasoš. Cijena je 220km (110e). Možda već znate sve ovo al eto kome bude trebalo, a sad čekanje 19.12 i viziranje.
Hvala na informaciji, receno je sasvim dovoljno. Medjutim, shvatila sam da si samac, ali ipak da pitam - da li znas koja je cijena ljekarskog za djecu? Oni su dodatno ranije placali jos nekih 174 KM pa me zanima da li tu ima nekih promjena. Svakako, srecno u daljim koracima
Reply With Quote
  #687  
Staro 01.12.2016, 08:00
zmija zmija je offline
Drug član
 
Datum prijave: 10.05.2016
Poruke: 51
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik harmonija Prikaz poruke
Hvala na informaciji, receno je sasvim dovoljno. Medjutim, shvatila sam da si samac, ali ipak da pitam - da li znas koja je cijena ljekarskog za djecu? Oni su dodatno ranije placali jos nekih 174 KM pa me zanima da li tu ima nekih promjena. Svakako, srecno u daljim koracima
Nzm stvarno tu informaciju a nisam ni pitao zato što putujem sam, hvala takođe i vama
Reply With Quote
  #688  
Staro 01.12.2016, 16:50
Sookie Sookie je offline
Drug član
 
Datum prijave: 11.08.2016
US lokacija: TBD
YU lokacija: BiH
Poruke: 55
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zmija Prikaz poruke
Pozdrav da prenesem iskustva sa ljekarskog iz Sarajeva ako koga bude zanimalo i kome bude trebalo čisto informativno. Radio sam u Eurofarmu na Iliđži kod dr. Eldine Čengić, sve pohvale za nju i osoblje stvarno profesionalno sa njihove strane sve. Prvo mjerite visina, težina, pritisak i osluškuje disanje, onda vadite krv i uzima vam bris sa otvora za uriniranje da se tako izrazim i to je to što se tiče toga tu uz par pitanja za drogu,alkohol,vid i ostale gluposti sve u svemu tu završite za 15 do 20 minuta. Onda vas pošalju na slikanje pluća u polukliniku Sunce udaljenoj 3kilometra od Eurofarma, nebrinite ako neznate po Sarajevu poput mene vrlo je lako naći a i ljubazno će vam objasniti gdje se nalazi tako da bez brige. Onda kad dođete u tu drugu polukliniku samo predate uputnicu koju dobijete i sve će vam reći, uostalom znaju unaprijed već sve tako da bez brige. Tu uslikate pluća, sačekate malo dok doktor ne pregleda cd koji dobijete kad se slikate i kad završite tu sve što ste dobili nosite nazad na Iliđzu i plaćate tamo. U međuvremenu vaš nalaz krvi i sve ostalo je gotovo tako da vama ostaje samo da platite. Rezultate pregleda doktorica dostavlja ambasadi zapečaćene a vi dobijate samo kopiju vakcinalne istorije i cd od pluća koji obavezno nosite u Ameriku sa sobom. Uglavnom to je to, na ljekarski nosite 4 fotografije 4x3cm, adresu u USA, vakcinalni karton istoriju (zdravstvena knjižica ako nemate) i pasoš. Cijena je 220km (110e). Možda već znate sve ovo al eto kome bude trebalo, a sad čekanje 19.12 i viziranje.
Još samo da dodam...nalaz brisa ne bude gotov isti dan, već tek za dva do tri dana.
Ukoliko rezultati brisa nisu dobri, nešto se jel nađe, doktorica zove pacijenta da se vrati.
Ukoliko i taj nalaz bude uredan, Eurofarm svoj dio papirologije šalje u ambasadu.
Rekla je..ukoliko do srijede ne čujem ništa od njih, mogu pretpostaviti da je moja dokumentacija od srijede u ambasadi.
Što znači...ko planira raditi ljekarski u Sarajevu, neka ga radi najkasnije oko 10 dana prije zakazanog razgovora u ambasadi.

Ja sam recimo danas bila i uradila ljekarski.
Kod mene je bio problem oko potvrde o primljenim vakcinama. Moj karton koji je sve te podatke sadržavao je izgorio nekad u ratu, jer je dom zdravlja gorio.
Stare prije ratne knjižice također nemam, a u njoj su sve vakcine zavedene.
Dr. Čengić je bila toliko ljubazna pa mi je svakako ispunila papir da sam primila sve potrebne vakcine.
Reply With Quote
  #689  
Staro 03.12.2016, 09:47
nikolaknezevic nikolaknezevic je offline
Član
 
Datum prijave: 17.05.2016
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 17
Pošalji Skype™ poruku korisniku nikolaknezevic
Nepromenjeno

Pozdrav,

Juče smo obavili pregled u Smiljanićevoj 22. Sve preporuke za ovu ordinaciju. Vrlo su ljubazni i efikasni.

Ovako je izgledalo:

Pregled je bio zakazan za 9.15h. Došli smo porodično, dakle: supruga, dvoje dece i moja malenkost. Iniciajalna evidencija, zatim davanje urina i uzimanje uzoraka krvi. Sve je bilo gotovo do 9.20.

Snimanje pluća u Resavskoj, Poliklinika "Nova". Čekanje minimalno, snimanje traje 10 sekundi.

U 10.30 smo bili slobodni do 13h kada je bio zakazan sistematski pregled nazad u Smiljanićevoj.

Sledi sistematski pregled: upitnik o istoriji bolesti, zdravstvenim navikama, zatim merenje težine/visine, krvnog pritiska i opšti pregled. Pacijent je u donjem vešu tokom pregleda. Sve ukupno 10 min po odrasloj osobi, malkice duže za decu. Nas četvoro smo bili gotovi za pola sata, sa sve papirologijom i objašnjenjima šta nosimo uvek sa sobom, šta treba kopirati itd...

Testovi krvi i mokraće se rade zbog gonoreje i sifilisa. Ne radi se test na AIDS. Doktorica pita, pri pregledu, uz ostale generalije, da li imamo AIDS?

To je to. Nikakva posebna pitanja, posebni pregledi, maltretiranja, čekanja. Naravno, problem je ako nemate nikog u Bg-u a dolazite s decom, pa čekate rezultate. No, ima MC'Donaldsa na sve strane, pa se možete tamo sklonoti.

Nemojte unapred da se stresirate ( kao mi ), jer sve što sam pročitao na forumu je delovalo komplikovano i strašno. U našem slučaju, i slučajevima onih koji su došli istog dana kad i mi - nije bilo ni komplikovano, ni strašno.

Želim vam svima svako dobro, javljam kako je prošao ponedeljak.

Još jednom: sve preporuke za Smiljanićevu 22. Profesionalni, brzi i bez gužve.
Reply With Quote
  #690  
Staro 03.12.2016, 13:45
nikolaknezevic nikolaknezevic je offline
Član
 
Datum prijave: 17.05.2016
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 17
Pošalji Skype™ poruku korisniku nikolaknezevic
Nepromenjeno

Važna informacija koju sam izostavio. Lekarski pregled je poskupeo. Za nas četvoro je izašao 600$. 200$ po osobi za odrasle a cena za decu je ostala ista. 100$ po detetu.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
IT poslovi (iskustva) pericp Vodič za emigrante 67 27.10.2017 18:20
iskustva sa USAFIS-om boba i sale Vaša strana 12 22.12.2014 14:19
Intervjui DV2011 - Iskustva Bode Stare teme 361 02.08.2011 13:45
Ksenofobija-vasa iskustva Lucky Vaša strana 7 15.06.2011 19:40
Intervjui - iskustva od ranije landlord Intervju (interview) - Ambasada 337 12.05.2011 23:42

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:28.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.