ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 09.04.2017, 19:33
R_I_B R_I_B je offline
Drug član
 
Datum prijave: 05.09.2016
US lokacija: Illinois
YU lokacija: Skopje
Poruke: 59
Nepromenjeno

Pozdrav do site!

Nie sme veke dve nedeli vo Chicago
Se snajdovme izvadivme dokumenti imame kaj koj da spieme
barame stan vo megu vreme
Soprugot pocna so rabota jas uste baram

Sakam da prasam nekoj dali ima vakov slucaj
Koga popolnuvavme DS formular kaj soprugot izleze kako NOTICE za Selective service system da se prijavi
I toa kao treba da se prijavi sekoj MALE resident ili citizen koj ima pomegu 18 i 25 godini (sss.gov) otkako ke vleze vo zemjata vo rok od 30 dena

Dali nekoj od vas imal megu 18 i 25 godini koga vlegol vo USA so LP i dali ste se prijavile?
__________________
DV2017 - prv pat - dobitno
CN: 2017EU00007***
DS form sent: 24.05.2016
Interview date: 08.11.2016
Lekarski: 20.10.2016
8.11.2016 - ishod: ZeLeNi
Lokacija: Wheeling, IL
Reply With Quote
  #32  
Staro 09.04.2017, 20:28
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik R_I_B Prikaz poruke
Pozdrav do site!

Nie sme veke dve nedeli vo Chicago
Se snajdovme izvadivme dokumenti imame kaj koj da spieme
barame stan vo megu vreme
Soprugot pocna so rabota jas uste baram

Sakam da prasam nekoj dali ima vakov slucaj
Koga popolnuvavme DS formular kaj soprugot izleze kako NOTICE za Selective service system da se prijavi
I toa kao treba da se prijavi sekoj MALE resident ili citizen koj ima pomegu 18 i 25 godini (sss.gov) otkako ke vleze vo zemjata vo rok od 30 dena

Dali nekoj od vas imal megu 18 i 25 godini koga vlegol vo USA so LP i dali ste se prijavile?
Postoje dve potvrde - jedna je registracija, a druga je da resident/citizen nije duzan da se prijavi jer je mladji ili stariji od propisanih godina. Izvadite bilo koju od ovih potvrda - onu koja je odgovarajuca za vas slucaj, jer muskarcima gotovo za sve bitnije aplikacije/situacije traze jednu od ove dve potvrde. Ista su pravila za drzavljane i nosioce GC.

Sup.Mod.
Reply With Quote
  #33  
Staro 10.04.2017, 05:30
nikolaknezevic nikolaknezevic je offline
Član
 
Datum prijave: 17.05.2016
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 17
Pošalji Skype™ poruku korisniku nikolaknezevic
Nepromenjeno

Pozdrav svima. Da se na kratko i mi javimo. Prošlo je desetak dana od dolaska u SAD. Iznajmili smo stan i uspeli smo da registrujemo kola (liability, full registration i title na moje ime) koja su nam prijatelji kupili za nas, nešto ranije. Voziti ovde je mnogo lakše, bar kod nas u Vegasu (kada uporedimo sa vožnjom u Bg i NS) Ponoviću jedan savet koji je dosta puta već ponovljen ovde. Obavezno u narednim danima nakon dolaska idite do najbliže SSA (Social Security Administration) da proverite da li ste zavedeni. Mi nismo bili iako smo već online aplicirali putem formulara i ušli u zemlju tako je išlo sve od početka i čekamo da nam stigne broj svaki dan. Od tada je moguće sa proof of rezidence i polagati test za vožnju (zavisno od zakona zemlje u kojoj živite) i naravno polaganje vožnje (zavisno od zemlje u kojoj živite) i naravno aplicirati za posao, otvoriti račun u banci itd. Savetovao bih vam i da novce koje ste poneli stavite na debitnu karticu i otvorite tzv secured credit card sa depozitom i placate sa njom kako bi se videli tragovi vasih transakcija. To ce vam pomoci u izgradnji kreditnog rejtinga...

Toliko za sada. Veliki pozz.
__________________
3.5.2016 You have been selected...
4.5.2016 DS-260 forms completed.
10.2016 Date for the interview received.
2.10.2016 Medical exams.
5.12.2106 Interview (Visas approved) -
8.12.2016 Passports ready.
Reply With Quote
  #34  
Staro 10.04.2017, 07:49
Dukeduki Dukeduki je offline
Drug član
 
Datum prijave: 04.05.2016
US lokacija: Los Angeles
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 92
Smile Duki

Hvala na javljanju i savetima!
Reci mi,za polaganje kola, kako to funkcionise?
Reply With Quote
  #35  
Staro 10.04.2017, 09:18
MDM MDM je offline
Član
 
Datum prijave: 09.05.2016
US lokacija: Austin,Tx
YU lokacija: BG
Poruke: 20
Nepromenjeno

Hvala nikolaknezevic,

Znaci moguce je kupiti kola bez SSN i bez vozacke?
Kako si zavrsio osiguranje za kola bez vozacke dozvole? Vidim na netu da je vrlo tesko ili te ubace u posebnu grupu i razrezu visoko osiguranje!?
Reply With Quote
  #36  
Staro 13.04.2017, 00:01
Sharlo Sharlo je offline
Član
 
Datum prijave: 27.10.2015
YU lokacija: Beograd
Poruke: 12
Nepromenjeno

Pozdrav svima koji su dosli i onima koji ce tek doci! Ja sam stigao sam pre oko mesec dana. Isti red na prijemu sto se tice aerodroma u DC-yu. Cinilo se da sluzbenik nezna sta radi dok je cepao kovertu iz ambasade i prozevao se ali ipak. Za socijalni broj sam predao sutradan (bio je cetvrtak) u Rockvillu i na iznenadjenje u ponedelljak mi je stigao na adresu sa datumom od tog dana kada sam i predao. Cuo sam da to ume da se oduzi ali kod mene nije bio taj slucaj. Zelenu kartu sam pokusavao vise puta da proverim ali mi je stalno izlazilo da je nepostojeci alien number pa sam odustao. Brat mi je inace rekao da tako izlazi kada je slucaj vec resen. Tacno posle mesec dana i zelena karta je stigla na kucnu adresu.
Ja sam nasao posao gde mi je neophodna vozacka dozvola ali da bih vozio sluzbeni auto moram da imam US dozvolu. U Merilendu (gde sam smesten kod brata) za to su potrebna dva statementa jedan sam dobio od banke posle 20-tak dana po otvaranju racuna drugi od mobilnog operatera koji je jedini prihvatio da mi napravi ugovor samo sa vizom u pasosu. U pitanju je T-mobile.
Polaganje za auto takodje zahteva da ste odslusali 3 sata predavanja o tome kako droga i alkohol uticu na vozace i to sam platio 50 USD. posle toga ocni pregled slikanje teoriski test. To se zavrsava za oko 3 sata. Trenutno mi je ostalo jos da prakticno prikazem da znam da vozim a to se zakazuje online i za par dana bi trebalo da sam zavrsio sve od papira koje moze dobiti imigrant.
Inace vec sam na poslu na treningu i cim dobijem vozacku startujem ozbiljno. Ja nisam imao problem ni dilemu gde cu traziti za posao posto mi je brat menadzer u firmi gde cu ja biti "zadnja rupa na sviralu" ali svi koji su ovde pricaju da tako treba. Nemojte ocekivati med i mleko barem prve dve godine (opet tako kazu).
Sustinski se zivot i ljudi se razlikuju a i slika je bitno drugacija kad dolazite turisticki i ovako kad pokusavate da zapocnete novi zivot.
Reply With Quote
  #37  
Staro 13.04.2017, 08:31
SaFuture SaFuture je offline
Član
 
Datum prijave: 22.01.2017
US lokacija: DC, Miami
YU lokacija: Sarajevo
Poruke: 13
Nepromenjeno

Odlicno zvuci da ste sve relativno brzo uspjeli srediti oko papira. Kako se inace cini sve tamo? Je li planirate raditi u Rockville-u ili dolaziti u DC? Mi svakako planiramo za DC (vjerovatno neki od suburbs za pocetak).

Sretno u svemu! Pozdrav
Reply With Quote
  #38  
Staro 20.04.2017, 16:40
nikolaknezevic nikolaknezevic je offline
Član
 
Datum prijave: 17.05.2016
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 17
Pošalji Skype™ poruku korisniku nikolaknezevic
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik MDM Prikaz poruke
Hvala nikolaknezevic,

Znaci moguce je kupiti kola bez SSN i bez vozacke?
Kako si zavrsio osiguranje za kola bez vozacke dozvole? Vidim na netu da je vrlo tesko ili te ubace u posebnu grupu i razrezu visoko osiguranje!?
Da, u potpunosti. Ja sam kupio bez ikakvih problema. Sto se registracije tice, mozes registrovati sa nasom vozackom. Bitno je da imas pre toga osiguranje. Njega sredjujes jednim telefonskim razgovorom u kojem im posaljes VIN number. Onda ti daju ponudu (quote) koja je obicno visoka ali tako je kada nemas jos state issued licence i bar 6 meseci voznje sa njom. Sa origuranjem, tilteom (papirom u kojem pise da si kupio kola) ides da registrujes kola u DMV. Njima je potreban title, VIN number i policy. Nakon 10 dana dobijas title kuci (dokaz da si vlasnik kola) a istog dana kada si otisao u DMV dobijas tablice. Dobro razmisli sta kupujes jer veca kubikaza i skuplja kola traze i skuplje osiguranje. Ja ti savetujem Toyotu Camry, Hondu Accord ili Acuru TSX. Premije nisu velike za ta kola a odlicno se odrzavaju i veoma su kvalitetna...

Drugi korak je da se saceka da dobijes SSN (mada mislim da mozes i bez njega) polozis vozacki ispit (written test) i to je to sto se tice voznje (U NY npr.). Ja sam u Nevadi pa pored written testa kojeg sam polozio jos cekam na skills test koji je zakazan tek za 3 Maj a dotle vozim sa mojom dozvolom.

Kada sve to dobijes. Registraciju i polisu uvek drzis u kolima a vozacku nosis uvek sa sobom jer ti je to istovremeno i ID.
__________________
3.5.2016 You have been selected...
4.5.2016 DS-260 forms completed.
10.2016 Date for the interview received.
2.10.2016 Medical exams.
5.12.2106 Interview (Visas approved) -
8.12.2016 Passports ready.
Reply With Quote
  #39  
Staro 20.04.2017, 19:02
markoss markoss je offline
Proteran
 
Datum prijave: 19.05.2015
Poruke: 393
Nepromenjeno

A jel ovo prica kada kupujes kola od privatnog lica? Mislim da u dealershipu ne mozes bez usa vozacke i zekene karte ako na kredu uzimas, tako sam bar ja morao
Reply With Quote
  #40  
Staro 21.04.2017, 05:05
nikolaknezevic nikolaknezevic je offline
Član
 
Datum prijave: 17.05.2016
US lokacija: Las Vegas
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 17
Pošalji Skype™ poruku korisniku nikolaknezevic
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik markoss Prikaz poruke
A jel ovo prica kada kupujes kola od privatnog lica? Mislim da u dealershipu ne mozes bez usa vozacke i zekene karte ako na kredu uzimas, tako sam bar ja morao
Jeste, tako je. Od privatnog lica i kupovao sam za cash.
__________________
3.5.2016 You have been selected...
4.5.2016 DS-260 forms completed.
10.2016 Date for the interview received.
2.10.2016 Medical exams.
5.12.2106 Interview (Visas approved) -
8.12.2016 Passports ready.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Interviews DV2017 - Concise Version Magelan Intervju (interview) - Ambasada 80 27.09.2017 15:05
DV2017 Selected Winners - DV2017 Izvučeni Dobitnici Magelan Prijava na Lutriju 128 08.05.2017 18:15
DV 2016 gde ste i šta radite?! Tikica Vaša strana 52 31.12.2016 11:00
Uputstvo na srpskom za prijavu na lutriju dv2017 Tikica Prijava na Lutriju 14 04.04.2016 10:07
Sta mislite da radite mvp977 Vaša strana 15 15.09.2008 12:54

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 09:31.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.