ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Prva koverta

Prva koverta Dobili ste prvu kovertu sa formularima koje treba poslati američkoj vladi. Šta sad?

Prva koverta » Zdravstveni problemi i trogodišnja srednja škola » Bitni linkovi
O prvoj koverti Formulari Korisne informacije Proverite prijavu Učlanite se

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 15.05.2008, 17:48
Vladimirko Vladimirko je offline
Član
 
Datum prijave: 15.05.2008
Poruke: 4
Nepromenjeno Zdravstveni problemi i trogodišnja srednja škola

Ljudi,imam par pitanja u vezi uslova za GC.nejasne su mi neke stvari.

1.cuo sam da ne pustaju onog ko je bolestan.ja sam astmaticar(najlaksi stepen astme,koristim ventolin po potrebi).da li bi mene pustili?

2.oslobodjen sam od vojne obaveze(opet je astma u pitanju,sve ostalo je perfektno).da li me po tom osnovu(i po d onom pod 1)mogao biti eliminisan za GC,sta vi mislite?

3.cuo sam da moze samo sa zavrsenom srednjom skolom,ili u slucaju da je nemas(ja je imam,3-godisnju) 2 godine radnog iskustva u nekom zanatu gde ces moci da se prekvalifikujes.posto sam zavrsio ugostiteljsku za kuvara,a radim u posti(igrom slucaja).da li mi je neophodno iskustvo u mom obrazovnom profilu,i da li moram ako hocu da se zaposlim u struci morao da polazem neke dodatne ispite?

4.da li kad se iz banke izvestaj dostavlja o stanju na racunu,da li mora da bude tekuci ili moze i stedni i koliko otprilike para trebam imati?

5.u slucaju da nemam nikoga preko,sta da radim i kome da se obratim?

toliko od mene i unapred hvala.
  #2  
Staro 15.05.2008, 21:11
Darko Darko je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.05.2007
US lokacija: Zrenjanin, pored postanskog sanduceta
Poruke: 38
Nepromenjeno

Pokusacu da ti odgovorim na ovo pitanje u vezi skole.
Bogami, nemoj da me drzis za rec, ali mislim da ce praviti problem zbog 3. stepena.Prosle godine je isao jedan decko na razgovor koji je cak imao cetvorogodisnji stepen, ali ga je zavrsio vanredno, i oni ga u ambasadi odbili upravo zbog toga, sto su mu i naglasili na kraju.On je cak o tome pisao ovde, na starom sajtu.Sto se tice striktno posla, to budi uveren da nece priznati ako radis neki drugi, jer pod licnu struku spada ono sto je napisano na diplomi, to oni gledaju, a ne ukupni radni staz.
Znam da nije realno, nije ni posteno, a zanima me kako onda prolaze i razne druge zemlje, razna ostrva cije ime ne moze ni da se izgovori lako i koja dobijaju GC, jer nesto ne verujem da oni bas svi imaju 4. stepene...al sta ces, njihova je zemlja, njihova lutrija, pa onda mogu da postave uslove kako hoce.Daj boze da ti bude sve ok i da ne prave problem, ali bilo bi dobro da se raspitas licno kod njih na telefon, ipak je svaki slucaj razlicit.Srecno!
  #3  
Staro 16.05.2008, 07:05
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Zdravo, Vladimirko.

Evo, pokušaću da ti odgovorim na pitanja redom:

1. Koliko ja znam, njima su bitne prelazne bolesti, možda eventualno rak i te fatalne... ovo uopšte ne bi trebao da bude problem. Ako ništa drugo, iscimaj ovu privatnu ordinaciju što radi lekarske preglede za ambasadu (naši ljudi u BGu) i pitaj ih, reci im šta imaš, oni će ti najbolje pojasniti sve. (pa napiši onda ovde, čisto da imamo info) ;-)

2. Ja mislim da je njima najpovoljnije da nisi ni bio u vojsci... ;-) Ja recimo nisam bio u vojsci (samo sam dobio rod i to), te nisam ni nosio ništa o vojsci (ni knjižicu), jer tamo piše "ako imaš" potvrdu o vojnom dosijeu... Kontam da oni traže pikanterije, ne zdravstvene probleme (osim onih psihičkih, verovatno)... :-)

3. Ovo jeste malo komplikovano... Treći stepen ne priznaju, to 100%... Meni je verovatno promaklo, ali ako Darko kaže da je momak odbijen, onda je moguće... Ne znam... Najbolje da se raspitaš kod naših, ili negde. Mada me ne bi čudilo kada bi ti neka potvrda od firme u kojoj radiš dala papir neki. Ameri imaju listu poslova koji su "prihvatljivi" negde na njihovom sajtu...

4. Ovo se usklađuje svake godine. Raspitaj se za to kad ti stigne druga koverta, onda ćeš naći pravu cenu. Sad samo štedi maksimalno, šta da ti kažem... :-)

5. Ako se sajt bude razvijao po zacrtanom planu, aktivnim korisnicima možda i ovde ponudimo nešto oko toga... Ali videćemo... Neće skoro... :-(

P.S. Prekrstio sam ti naslov teme jer je "pitanje" malo nejasno... Ovo možda pomogne ljudima koji dođu posle tebe, pa pokušavamo da stavljamo nazive u skladu sa temama. Ako ti se ne sviđa novi naslov, vikni pa da menjamo. ;-)
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #4  
Staro 16.05.2008, 18:01
Vladimirko Vladimirko je offline
Član
 
Datum prijave: 15.05.2008
Poruke: 4
Nepromenjeno

Ja sam celu skolu zavrsio vanredno,od pocetka pa do kraja,sad sam mislio i da upisem 4-ti stepen(jos pre ovoga).Sad opet da pitam,da li moram u svojoj struci(kuvar)ili mogu npr. za konobara?I da li cu,ako mozda ako znate imati problema sa tim?
  #5  
Staro 16.05.2008, 20:09
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

1. Nema nikakvih problema sa astmom - moj suprug je astmaticar i nije imao nikakvih problema za dobijanje Zelene karte.
2. Sto se vojske tice - potrebne su im informacije u slucaju da si pocinio ratne zlocine za vreme sluzenja vojske. Potvrda o oslobadjanju bi trebalo da zavrsi stvar.
3. Neznam sta znaci tvoja recenica "Cuo sam...". Pretpostavljam da svako ko konkurise za iseljenicku vizu ne treba da slusa sa strane nego da prati instrukcije. U slucaju lutrije, instrukcije su vrlo precizne i na srpskom i na engleskom jeziku. Ako nemas 12-godisnje obrazovanje, potrebno je da imas minimum 2 godine radnog iskustva u njima potrebnom/deficitarnom/strucnom zanimanju u poslednjih 5 godina. Poslovi su podeljeni u vise grupa zavisno od toga koliko je zanimanje trazeno u USA. Sve te informacije mozes da pronadjes na www.travel.state.gov. Nemoj da zavrsavas cetvrti stepen - moj muz je to uradio i ne pomaze jer se nivo skolovanja uzima u vreme kad si aplicirao a ne kada si imao intervju. Hint: u US ambasadi su veoma voljni da pomognu - ponesi sve potvrde o poslovima i oni ce probati da iskopaju nesto na osnovu cega mozes da dobijes vizu.
4. Nama niko nije trazio uverenje iz banke. Trebalo bi da imas dovoljno za zivot za tri meseca (kirija, hrana i ostalo) jer je velika verovatnoca da ne nadjes odmah posao.
5. Njima treba neka adresa gde ce da posalju Zelenu kartu (cak i rezervisana soba u hotelu im je ok). Ne interesuje ih da li imas nekog u USA ili ne. Ne treba im nikakva garancija ili slicno, samo adresa na koju mogu da ti posalju dokumentaciju. Ako dobijes poziv za intervju, pretrazi oglase po srpskim sajtovima ako neko izdaje sobu ili stan i prijavi tu adresu.

Srecno.
  #6  
Staro 17.05.2008, 02:07
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Hvala puno Zani na iscrpnom odgovoru!

Vladimirko, vijaj u firmi u kojoj radis potvrdu koja ulazi u listu poslova (a ko kaze da mora iz firme u kojoj trenutno radis? ), izgleda da ti nema druge...

Dobro Zana kaze, postoji tacno lista poslova koji prolaze na sajtu sto ti je dala link, pa vidi odgovara li ista.

Zelim ti svaku srecu! Javljaj periodicno ako imas volje kako ti ide proces.
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
  #7  
Staro 17.05.2008, 13:49
mirjana mirjana je offline
Član
 
Datum prijave: 06.05.2008
Poruke: 10
Nepromenjeno

Pozdrav
Moj suprug ima samo 2 godine srednje hemijske skole, (na zalost) i 5 godina radnog sraza u fabrici hemijske industrije, radio je kao pomocnik u labaratoriji. Da li ce mu to biti problem, ukoliko ikada postane srecni dobitnik ili ne? Sto se vojske tice oslobodjen je u vreme nasih silnih ratova pa me isto tako zanima da li je potvrda o oslobadjanju sluzenja vojnog roka dovoljna ili treba da se navede i obrazlozenje...
Unapred hvala!
  #8  
Staro 17.05.2008, 20:45
Vladimirko Vladimirko je offline
Član
 
Datum prijave: 15.05.2008
Poruke: 4
Nepromenjeno

e ljudi hvala vam lepo na svemu.nego,mislio sam da pitam posto cujem da treba 2 godine u struci,a moja struka je kuvar,a ja sam zeleo da pocnem raditi kao konobar,sanker,barmen(koktel majstor) ili tako to...da li oni mozda priznaju kurs za barmena ili tome slicno,pod uslovom da posao znam da radim,i da li priznaju stvar tipa "rostilj majstor"?kao sto sam rekao,iskustva u struci nemam,ali odnedavno radim u posti,a hocu da uporedo radim 2 posla da bih skupio pare za put i troskove puta,a i za vizu.i da li ima direktnog leta iz srbije do tamo,ili mora npr. u englesku tranzit,pa odatle presedati(moja baba ciji je sin,t.j moj stric u vegasu zivi,kaze da moze do njujorka na istocnoj obali iz srbije,pa odatle svuda po usa).jos jednom vam hvala,posebno srdjevicu koji je svojim ogromnim znanjem i iskustvom pomogao svima nama.
  #9  
Staro 18.05.2008, 03:20
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno Jos jedan savet

Vladimirko,
pre nego sto pokusam da ti pomognem sa nedoumicama koje imas jos jedan hint: neznam da li se moglo nagovestiti iz mog prethodnog odgovora ali ja sam potpuno zbunjena nacinom na koji vecina ljudi pronalazi odgovore na pitanja koje ima.... savet prijatelja i dobronamernika je uvek pozeljan kao dodatna informacija ali ako zelis da se preselis ovde i da stvaras uspesan zivot i karijeru molim te pokusaj da promenis jednu osobinu: prestani da vise verujes komsijama, prijateljima i poznanicima koji su opet naculi neke informacije sa ko zna koje strane i obrati se profesionalnicama koji imaju prave odgovore na pitanja. Ako ti treba pravni savet, pitaj advokata; ako ti treba savet o prevozu, pozovi prevoznika; ako imas medicinski problem, pitaj doktora; ako imas pitanja u vezi sa vizom, pozovi odgovarajucu ambasadu... Konkurisao si preko interneta i ucestvujes na forumima - znaci nije problem, svaka institucija ima svoje sajtove na kojima mozes da saznas sve sto ti treba. Kada sam ja dobila prvu kovertu, imala sam dosta nedoumica ali nakon sto sam kontaktirala konzulat u Kentakiju i ambasadu u Beogradu dobila sam odgovore na sva moja pitanja.
Dakle - ako dobijes poziv na intervju, sakupi sve potvrde sa poslova koje si radio i ako ispunjavas uslove dobices vizu. Nemoj da pokusavas da laziras podatke - ne verujem da ce dobro da se zavrsi (kada radis intervju sa konzulom, troje ljudi sedi sa strane i posmatra te. Veruj mi da su prilicno istrenirani da protumace svaku grimansu na tvom licu. Ako bilo ko od njih posumnja da govoris istinu, imaju subjektivno pravo da te odbiju).
Ako imas strica u Las Vegasu - zamoli ga da ti pomogne oko smestaja na nekoliko meseci dok ne dobijes dokumentaciju i snadjes se. Nakon toga sve zavisi licno od tebe. Ovde su mnogi ljudi voljni da pomognu ali nemoj da racunas na besplatan stan i hranu i slicne stvari. Znaci, ako zelis pomoc pa cak i od strica - pitaj ga da ti iznajmi sobu na par meseci i uputi na prave adrese za pronalazenje posla. Vegas je turisticki grad, ako ambasadi das adresu u Vegasu ne bi trebalo da bude problema da uvaze iskustvo konobara. Vegas je verovatno dobar izbor za pocetak zivota ovde, jer su Los Angeles (gde je zivim) i New York prilicno skupi za pocetak ako nemas prilicnu svotu novca sa sobom.
Sto se karte tice, ne postoji direktan let vec presedas u bilo kojem vecem gradu u Evropi - pozovi nekoliko agencija i kupi najpovoljniju kartu u jednom pravcu. Karta u jednom pravcu u skupljoj sezoni ne bi trebalo da je vise od 500 eura sa taksama. Takodje, racunaj na za te uslove vece troskove pred intervju - svaki dokument treba da je preveden i overen (ako se dobro secam oko 15-ak dokumenata), intervju se placa i lekarsko uverenje je skupo za iseljenicke vize, takodje se placaju i vakcine koje su obavezne.
Ali da se vratim na ono sto sada imas a to je prva koverta - popuni formulare i navedi tacno sva svoja radna iskustva. Racuna ti se skolovanje i iskustvo koje si imao na dan aplikacije za vizu a ne nakon toga. Ono sto je bitno - budi iskren na intervjuu i pokupi svu dokumentaciju mogucu za koju mislis da moze da ti pomogne....
Srecno!
Jos nekoliko linkova koje mozes da proveris:
http://travel.state.gov/visa/immigra...ypes_1319.html
http://belgrade.usembassy.gov/consular/iv/rd_ser.html

Immigrant Visa Information
call + 381 11 306 4660 or + 381 11 306 4662
Working hours: 09:00-16:00
  #10  
Staro 18.05.2008, 09:40
srdjevic's Avatar
srdjevic srdjevic je offline
Administrator
 
Datum prijave: 19.05.2005
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 730
Nepromenjeno

Hvala Zani jos jednom, sve je onako kako bih i ja rekao. :-)

Mirjana je takodje dobila odgovor (pitanje je isto), dakle svi srecni... :-)
__________________
Lutrija - Zelena, ne Srbije
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 08:14.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.