ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Zelena Lutrija > Intervju (interview) - Ambasada

Intervju (interview) - Ambasada Pitanja vezana za dokumentaciju, specijalne slučajeve i pitanja tokom intervjua

Intervju (interview) - Ambasada » Odbijeni - Rejected » Bitni linkovi
O drugoj koverti Lekarski pregled Ambasade Intervju Korisne informacije

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #221  
Staro 03.08.2019, 07:59
allenton's Avatar
allenton allenton je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.03.2013
Poruke: 63
Nepromenjeno

To ću i da uradim, valjda ćemi izaći u susret................
Reply With Quote
  #222  
Staro 04.08.2020, 18:19
Drago86's Avatar
Drago86 Drago86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2020
Poruke: 74
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kuki Prikaz poruke
znaci ako imam vanredno zavrsenu srednju skolu, ne bi trebalo da bude problem, obzirom da posle toga imam zavrsenu trogodisnju visoku skolu (to je nekada bila visa skola) kao redovan student (na teretu budzeta sve tri godine)...

Zna li neko link ili temu na forumu gde pise o tome...
Onda se fakultet računa kao najbolja opcija? Nebitno jeli se četvrti razred srednje završio vanredno?
Reply With Quote
  #223  
Staro 04.08.2020, 19:28
slucajni_prolaznik slucajni_prolaznik je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 06.05.2016
Poruke: 571
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Drago86 Prikaz poruke
Onda se fakultet računa kao najbolja opcija? Nebitno jeli se četvrti razred srednje završio vanredno?
Nebitno, jer je preko 12 ili vise razreda bilo redovno. 8 + 3 + 3 =14. Cak mislim da i ako je fakultet bilo kako zavrsen, opet pomaze, jer je neophodan uslov da se ima isto, ili vise obrazovanje od paralelne redovne 4-godisnje srednje u US. U principu, na intervjuu od diploma ce vam najverovatnije trebati samo diploma zavrsene vise.
Reply With Quote
  #224  
Staro 05.08.2020, 13:28
Drago86's Avatar
Drago86 Drago86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2020
Poruke: 74
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik slucajni_prolaznik Prikaz poruke
Nebitno, jer je preko 12 ili vise razreda bilo redovno. 8 + 3 + 3 =14. Cak mislim da i ako je fakultet bilo kako zavrsen, opet pomaze, jer je neophodan uslov da se ima isto, ili vise obrazovanje od paralelne redovne 4-godisnje srednje u US. U principu, na intervjuu od diploma ce vam najverovatnije trebati samo diploma zavrsene vise.
Iz ambasade su mi odgovorili da ukoliko neko ima zavrsen fakultet (u mom slucaju filoloski) nebitno je da li mu je srednja bila trogodisnja ili cetvorogodisnja.... Racuna se najvisi stepen obrazovanja...

Ne znam na kojoj temi da pitam.. al ajd ovdje da pokusam... u DS260 je bilo pitanje jeste li putovali u USA ranije.. ja stavih NE.. Medjutim ja sam crew mmember i imam tranzitnu vizu.. tri puta sam bio u USA da bih se ukrcao na brodu.... Nadam se da me to nece zezati,
Reply With Quote
  #225  
Staro 05.08.2020, 18:03
Michi20 Michi20 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 19.03.2020
Poruke: 86
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Drago86 Prikaz poruke
Iz ambasade su mi odgovorili da ukoliko neko ima zavrsen fakultet (u mom slucaju filoloski) nebitno je da li mu je srednja bila trogodisnja ili cetvorogodisnja.... Racuna se najvisi stepen obrazovanja...

Ne znam na kojoj temi da pitam.. al ajd ovdje da pokusam... u DS260 je bilo pitanje jeste li putovali u USA ranije.. ja stavih NE.. Medjutim ja sam crew mmember i imam tranzitnu vizu.. tri puta sam bio u USA da bih se ukrcao na brodu.... Nadam se da me to nece zezati,
Pa prijatelju zašto si slagao. Nemoj da lažeš u prijavi. Nisu oni sisali vesla pa da neće videti da si slagao. Na postavljena pitanja odgovori tačno. Može da te zeza na razgovoru
Reply With Quote
  #226  
Staro 09.08.2020, 01:53
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Drago86 Prikaz poruke
Iz ambasade su mi odgovorili da ukoliko neko ima zavrsen fakultet (u mom slucaju filoloski) nebitno je da li mu je srednja bila trogodisnja ili cetvorogodisnja.... Racuna se najvisi stepen obrazovanja...

Ne znam na kojoj temi da pitam.. al ajd ovdje da pokusam... u DS260 je bilo pitanje jeste li putovali u USA ranije.. ja stavih NE.. Medjutim ja sam crew mmember i imam tranzitnu vizu.. tri puta sam bio u USA da bih se ukrcao na brodu.... Nadam se da me to nece zezati,
Sad si na.ebo, Ameri ako ista mrze to je laganje, pogotovo osetljiv sektor kao sto je emigracija, vec te gledaju sumnjivo...
Reply With Quote
  #227  
Staro 09.08.2020, 11:49
Drago86's Avatar
Drago86 Drago86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2020
Poruke: 74
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Michi20 Prikaz poruke
Pa prijatelju zašto si slagao. Nemoj da lažeš u prijavi. Nisu oni sisali vesla pa da neće videti da si slagao. Na postavljena pitanja odgovori tačno. Može da te zeza na razgovoru
Nisam slagao. Već nisam znao. U svakom slucaju sam otključao DS i ispravio podatke.
Reply With Quote
  #228  
Staro 09.08.2020, 15:07
Futbalista Futbalista je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 08.05.2019
US lokacija: Čkgo
YU lokacija: Belgrado
Poruke: 211
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Drago86 Prikaz poruke
Nisam slagao. Već nisam znao. U svakom slucaju sam otključao DS i ispravio podatke.
Nisi znao da si bio u Americi🙄😀🙄😀🙄🙄🙄😀😀🙄 😀🙄😀😀🙄😀🙄😀🙄😀😀🙄
Reply With Quote
  #229  
Staro 09.08.2020, 18:33
Drago86's Avatar
Drago86 Drago86 je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.08.2020
Poruke: 74
Nepromenjeno

[quote=Futbalista;80729]Nisi znao da si bio u Americi🙄😀🙄😀🙄🙄🙄😀😀🙄 😀🙄😀😀🙄😀🙄😀🙄😀😀

Jeste nisam znao .......
Reply With Quote
  #230  
Staro 10.08.2020, 07:33
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Drago86

Nista toliko strasno, prepravio si... ako dodje do intervjua i nekakvog pitanja u vezi toga samo objasni da nisi lepo razumeo, ni slucajno nemoj reci da nisi znao. Radila sam godinama posao vezan za imigraciju, i tacno je da svaki naizgled beznacajan detalj/podatak mora biti istinit, zaista se ne sme lagati. Stvarno nije tragedija ako se nesto zaboravi, ne razume kako treba, uvek postoji mogucnost ispravke, bitno je samo da se ne laze. Tako da bez brige, samo pazljivo sledeci put sa takvim stvarima Veca briga je trenutno sta ce se sa lutrijom desavati u narednim mesecima...

Napomena za sve da se ne sme lagati u aplikacijama za vizu (turisticku, imigrantsku svejedno), imigracija je ozbiljan proces i sve se moze proveriti, mogu bilo koga odbiti bez objasnjenja ukoliko postoji osnovana sumnja.
__________________
u NYC od 2012.
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:18.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.