ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Retro > Stare teme

Stare teme Teme iz ostalih foruma koje su zastarele i zatvorene davnih dana.

 
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 17.11.2011, 17:50
Skullnick Skullnick je offline
Član
 
Datum prijave: 16.07.2011
Poruke: 4
Nepromenjeno Stan i posao pre dolaska

Citajuci forum video sam da neki od vas su nasli posao i stan jos pre dolaska u Ameriku. Buduci da dolazim u Chicago u Martu interesuje me kako ste ovo ostvarili radi nedostatka direktnog kontakta sa poslodavcima i provere kredita i slicnih stvari pre iznajmljivanje stana.
Svaki savet bi bio dobrodoso.
  #2  
Staro 17.11.2011, 20:40
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=Skullnick;26215]Citajuci forum video sam da neki od vas su nasli posao i stan jos pre dolaska u Ameriku. Buduci da dolazim u Chicago u Martu interesuje me kako ste ovo ostvarili radi nedostatka direktnog kontakta sa poslodavcima i provere kredita i slicnih stvari pre iznajmljivanje stana.
Svaki savet bi bio dobrodoso.[/QUOTE]

Ako imas posao, firma moze za tebe da potpise lease. Trazis oglase pre interneta, nadjes sta te interesuje....firma za tebe uzme stan, pa onda...sta ti bog da (uglavnom je taj prvi stan zesci zajeb....platis nesto daleko skuplje nego sto vredi).
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #3  
Staro 17.11.2011, 20:48
Skullnick Skullnick je offline
Član
 
Datum prijave: 16.07.2011
Poruke: 4
Nepromenjeno

[QUOTE=dreamerns;26224]Ako imas posao, firma moze za tebe da potpise lease. Trazis oglase pre interneta, nadjes sta te interesuje....firma za tebe uzme stan, pa onda...sta ti bog da (uglavnom je taj prvi stan zesci zajeb....platis nesto daleko skuplje nego sto vredi).[/QUOTE]

A kako se moze doci do toga pre dolaska buduci da nemas SSN prvih 2-3 nedelja. Ne bih mogo aplicirati pre dolaska bas radi to sto nemam SSN. Ili mozda ima tu neka caka?
  #4  
Staro 18.11.2011, 04:21
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Mozda lupam gluposti, a mozda da pitas ove u nasem konzulatu u Cikagu da li znaju nekoga ko izdaje stan/sobu?

ili mozda da nadjes nesto ovde:

[URL="http://chicago.craigslist.org/apa/"]Craigslist Cikago - stanovi[/URL]

[URL="http://chicago.craigslist.org/sub/"]Craigslist Cikago - izdavanje na krace vreme - sublease [/URL] Ovo neko mora da se seli a vec je potpisao ugovor koji ne moze da prekine. Ovakvima je cesto bitno da izdaju taj stan nekome da ne pucaju pare u prazno posto svakako moraju da ga placaju. Ili im se odselio cimer/ka...
  #5  
Staro 21.11.2011, 03:09
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

[QUOTE=vuxanne;26238]Mozda lupam gluposti, a mozda da pitas ove u nasem konzulatu u Cikagu da li znaju nekoga ko izdaje stan/sobu?

ili mozda da nadjes nesto ovde:

[URL="http://chicago.craigslist.org/apa/"]Craigslist Cikago - stanovi[/URL]

[URL="http://chicago.craigslist.org/sub/"]Craigslist Cikago - izdavanje na krace vreme - sublease [/URL] Ovo neko mora da se seli a vec je potpisao ugovor koji ne moze da prekine. Ovakvima je cesto bitno da izdaju taj stan nekome da ne pucaju pare u prazno posto svakako moraju da ga placaju. Ili im se odselio cimer/ka...[/QUOTE]

Da, ali uslovi podizdavanja su isti kao i kod normalnog izdavanja....odnosno, landlord i dalje ti traze credit check i sve ostalo...jedino sto ti je kraci ugovor.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
  #6  
Staro 09.01.2012, 22:58
Jack. Jack. je offline
Član
 
Datum prijave: 09.01.2012
US lokacija: San Diego, California
YU lokacija: EX-Yugoslavia
Poruke: 23
Nepromenjeno

Ja i masu mojih prijatelja je imalo kucu ili stan koji ih je čekao kad smo isli na J1. Mnogi poslodavci pomognu sa smjestajem i nas nikada nije izislo previse. U Vermont sam placao mjesecno $360 utilities included i jos su nam jednom tjedno dolazili cistit.

Tesko da se ovako nesta moze nac svugdje u US ali kaze, nekom ce se mozda i desit da plati previse a nekom ce se desit da super prodje.

Caka je da poslodavac tu garantira za tebe iako nemas credit score, SSN etc.
  #7  
Staro 08.02.2012, 22:15
del mar ko del mar ko je offline
Član
 
Datum prijave: 08.02.2012
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Kraljevo
Poruke: 1
Nepromenjeno

SkullNick kad stizes u Chicago i da li si nasao smestaj. Ja cu biti tamo i trazicu u Skokie pa mozda mozemo zajedno da uzmemo nesto? Koliko planiras da ostanes?
  #8  
Staro 11.02.2012, 12:47
Skullnick Skullnick je offline
Član
 
Datum prijave: 16.07.2011
Poruke: 4
Nepromenjeno

[QUOTE=del mar ko;27155]SkullNick kad stizes u Chicago i da li si nasao smestaj. Ja cu biti tamo i trazicu u Skokie pa mozda mozemo zajedno da uzmemo nesto? Koliko planiras da ostanes?[/QUOTE]

Ja stizem na 14 Mart. Za pocetak cu biti kod jednog prijatelja i bicu u Chicago duze vreme. Tu ce biti pocetak novog zivota.
  #9  
Staro 28.02.2012, 14:15
milosx milosx je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 16.07.2011
US lokacija: NEW YORK
YU lokacija: BiH/Srb
Poruke: 290
Nepromenjeno

Poceo sam da gledam oglase za posao iako ima jos mesec i po dana do vize, ali nisam siguran sta da napisem u vezi work authorization. Da li da u pismu vec spominjem proces dobijanja zelene karte ili samo da pisem da bih mogao poceti za mesec i po + 2 sedmice do SSN? Imate li neki savet po tom pitanju?
  #10  
Staro 28.02.2012, 16:53
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

[QUOTE=milosx;27395]Poceo sam da gledam oglase za posao iako ima jos mesec i po dana do vize, ali nisam siguran sta da napisem u vezi work authorization. Da li da u pismu vec spominjem proces dobijanja zelene karte ili samo da pisem da bih mogao poceti za mesec i po + 2 sedmice do SSN? Imate li neki savet po tom pitanju?[/QUOTE]

Mislim da mozes da napises da imas work authorization (bar ja tako pisem). Kad dodjes do intervjua, tu ce te pitati kad mozes da pocnes da radis? E tu im mozes reci mjesec dana nakon ulaska u zemlju, jer ce realno trebati toliko da ti dodje karta. (Ako ne pristanu, sjeti se da onog momenta kad ti udare pecat i datum ulaska u USA viza postaje zelena karta i kao takva je validna godinu dana ili do dana kad dobijes zelenu kartu. S tim mozes ici da dobijes SSN) Dokle si sa poslom? Ako imas nekoga u US, pogotovo ko je Amer, predlazem da napises fin email i da im najavis da ces imati legal resident status i da ces moci da radis, pa ako znaju gdje ima kakav posao da te preporuce, da ti jave... Preuredi resume u njihov (izbaci drzavljanstvo, sve licne podatke osim imena i prezimena, emaila...)
Puno srece zelim!!!
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
 

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Isključeno
Smajliji: Isključeno
[IMG] kod je Isključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Prazan ili namešten stan xeg Vodič za emigrante 90 11.04.2018 17:47
Kulturni šok nakon dolaska u USA dreamerns Vaša strana 84 02.05.2017 18:35
ukupna cena dolaska u USA ivkodrg Stare teme 113 17.11.2013 02:58
Kvalifikovanje kroz posao? vrhunski Prva koverta 1 18.07.2011 10:51
Resume za posao Veronika Vaša strana 21 23.04.2009 10:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:41.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.