ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #101  
Staro 05.10.2018, 20:33
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

sto se tice generalno H1B vize ja sam misljenja da ono H stoji za Hell.

Ulazne kvote po godini su cini se 65000 za industriju i oko 35000 za akademiju i one se uglavnom lakse dobijaju tj dovoljan je poziv nekog Universiteta da radite kao post doc, a mesta uvek ima jer se kvote ne ispune.

Za onih 65000 u industriji stojite u redu za potenicjalnih 3 milijarde Kineza i Indusa, a prijavi se oko 300000, dakle 5 na jedno mesto.

Jedina sansa da ovaj sistem prodise za nas Evropljane bio bi da Amerikanci ukinu du vizu za Kineze i induse kao sto su ih odj za DV i E vizu. Inace...

Ako i dobijete H1B vizu:

- ona vazi samo za tu firmu koja vas je sponzorisala
- popijete li otkaz bye bye America
- da promenite firmu to netje moci
- supruznik vam je na H4 vizi i nemoze da radi
- posle 3 godine imate pravo da dobijete jos 3 godine, ali kod iste firme
- posle 6 godina ne mozete vise ostati u H1B statusu i morate smisliti sta dalje

retke dobre stvari, ako ih ima oko ove vize je sto je neimigrantska ali dual-intent i mozete slobodno igrati DV, aplicirati za druge H1B vize, vasa zena moze ganjati svoj H1B ili caki GC.

U principu ova viza je za samca koji je spreman da pogine na poslu i strucnom usavrsavanju.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #102  
Staro 08.10.2018, 12:59
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Mozes da predjes na drugi posao ali naravno moraju da ti naprave novu H1B. Fala bogu predjoh posle nje na ovu zelenu...
Reply With Quote
  #103  
Staro 08.10.2018, 16:57
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Mozes da predjes na drugi posao ali naravno moraju da ti naprave novu H1B. Fala bogu predjoh posle nje na ovu zelenu...

da rekao sam: aplicirati za druge H1B vize, vasa zena moze ganjati svoj H1B ili cak i GC.

moje postovanje za trud i podvig. Da li si ti posle bila sponzorisana od poslodavca za EB ?
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #104  
Staro 08.10.2018, 18:55
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik uran Prikaz poruke
da rekao sam: [b]. Da li si ti posle bila sponzorisana od poslodavca za EB ?
Da, EB2. Imam Ph.D. i radim kao istrazivac.
Reply With Quote
  #105  
Staro 08.10.2018, 19:42
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Da, EB2. Imam Ph.D. i radim kao istrazivac.
a tenure position ?

ako je tako molio bih te da mi kaes ako nije tajna koliko je trajao proces sponzorisanja od strane univerziteta ili vec instituta gde radis ?

jos jednom: respect !
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #106  
Staro 16.03.2019, 14:58
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Imam citavu temu o tome nesto kao "Zelena karta preko posla"
Reply With Quote
  #107  
Staro 29.03.2019, 17:41
SoonInUS SoonInUS je offline
Član
 
Datum prijave: 22.09.2018
YU lokacija: Oslo, Norveska inace iz Zemuna
Poruke: 27
Nepromenjeno H1B deadline - i postodoc u industriju

Pozdrav, da li ima jos neko za koga se firma prijavljuje za H1B vizu? Ako ima, srecno svima .
Meni su iz firme rekli da nije to bas u potpunosti lutrija nego da se gleda i kvalitet prijave, ali pretpostavljam da je to tek posle lutrije.
Ako ne dobijem sada vizu razmisljam da odem na postdoc (ta viza se dobija relativno lako jer nema cap-a), pa me interesuje, ako neko zna, da li moze da se prebaci sa postdoc H1B na industrijsku bez lutrije?
Reply With Quote
  #108  
Staro 29.03.2019, 23:57
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik SoonInUS Prikaz poruke
Pozdrav, da li ima jos neko za koga se firma prijavljuje za H1B vizu? Ako ima, srecno svima .
Meni su iz firme rekli da nije to bas u potpunosti lutrija nego da se gleda i kvalitet prijave, ali pretpostavljam da je to tek posle lutrije.
Ako ne dobijem sada vizu razmisljam da odem na postdoc (ta viza se dobija relativno lako jer nema cap-a), pa me interesuje, ako neko zna, da li moze da se prebaci sa postdoc H1B na industrijsku bez lutrije?
Amerikanci su rezervisali nekih 20,000 H1B viza za akademiju. Posto vecina postdoc-ova dolazi na J1 oni taj CAP skoro nikad ne popune tako kao da ga i nema i moze se traziti bilo kad u godini.

Mozes se prebaciti na industrijski H1B, ali moras konkurisati za industrijski H1B kao i da nemas ovaj akademski H1B. Dakle to nije automatski...
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #109  
Staro 29.03.2019, 23:59
uran's Avatar
uran uran je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 21.04.2018
US lokacija: Northwest Pacific
YU lokacija: Tel Aviv, Israel
Poruke: 601
Nepromenjeno

stavise H1B je vezan ISKLJUCIVO I SAMO za poslodavca koji ti je dao.

Menjas poslodavca ili dobijes otkaz moras sve iznova kao da nikad ni nisi imao H1B ! ! !

Imam prijatelja koji je ziveo na H1B u Americi tacno 5 godina sto je limit za tu vizu. i posto nije uspeo da sredi zelenu kartu vratio se iz Amerike.
__________________
Ability to lift up to 50 pounds.
Reply With Quote
  #110  
Staro 30.03.2019, 05:24
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Limit za H1B je 3 godine. Mogu da ti je naprave 2 x po 3 godine. I ako ti ne pokrenu papirologiju za zelenu kartu, bye bye. Znam neke sto su se tako vratili odakle su vec bili dosli. I ako te firma sponzorise, nije ti 100 % garancija da ces je dobiti, imaju ogranicen broj.
Reply With Quote
Odgovori

Tags
h1b

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 23:20.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.