ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 09.08.2010, 16:11
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik zvercica Prikaz poruke
Ček, ček, ček! Šta ovo konkretno znači? Da li ja mogu u Americi da radim sa turističkom vizom? Koliko znam (nisam sigurna) nakon 7 godina provedenih u Americi se dobija permanent, zar ne?

Kao svaki Srbin odmah kalkulišem kako da zeznem sistem, ali šta ću...
A?! Oklem tebi ovo? Kakvih 7 godina? Po kom osnovu?

I mani da (bar mene) stavljas u taj "svaki Srbin" kategoriju please
Reply With Quote
  #22  
Staro 09.08.2010, 16:20
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
Ma vazi :-) Turisticka viza se izdaje na 10 godina od skoro ali to nikako ne znaci da mozes da udjes i sedis ovde svo to vreme :-) Prilikom ulaska u pasosu ti lupe jajasti pecat na kom ti se boravak ogranicava na 6 meseci. Ostanes li duze, smatras se ilegalnim imigrantom :-)

Ljudi su pokusavali da "zeznu sistem" tako sto su u 6-om mesecu izlazili u Meksiko na nedelju dana pa je veliki deo te ekipe u tom istom Meksiku i ostao jer im nisu dali nazad zbog sumnje da su potencijalni ilegalci... Ne zafrkavaj se sa turistickom vizom :-)
Koliko je meni poznato, nakon izlaska moras da boravis van onoliko koliko si boravio unutra. Sto znaci ako si 6 meseci bio u drzavi, moras sest meseci van.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #23  
Staro 09.08.2010, 16:56
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

To sam i pokusao da joj objasnim. Ljudi su mislili da je dovoljno 7 dana u Meksiku, a to je onda ispao zesci "zajeb".

Ako mene pitas, njima je sumnjiv svako ko je u USA sa turistickom vizom boravio duze od dva meseca (znaju i oni vrlo dobro znacenje reci "turizam") i onda prilikom svakog narednog ulaska sluzbenici mogu da postave X nenormalnih pitanja (opet to sve zavisi od sluzbenika) tipa, "A zasto ste bili 2 meseca", "A jeste zaposleni?", "A kako vam poslidavac ovako cesto daje tako duga odsustva"... K'o sto pre par nedelja komsinicinu koleginicu sa posla iz BGD, devojku koja je stvarno dosla na odmor 3 nedelje propitase sve po redu, kompletna anamneza na O'Hare-u ali bukvalno, pa su jos otprilike i stigli do pitanja koja ce to ona znamenja po Cikagu sve da poseti...
Reply With Quote
  #24  
Staro 09.08.2010, 18:08
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Slazem se sa svim sto ste napisali ali bih hteo da kazem (iako to nije inicijalno u temi) da ako imate malo dete roditelji mogu opusteno da vam ostanu tu par meseci. Evo moj drug dobio sina pre 3-4 meseca i majka mu je tu od bukvalno prvog dana posto mu se zena porodila i odlazi nazad za par dana. Mislim da je penzionerka ali nisam siguran.
Sto se rada sa turistickom vizom tice...tesko. Ovde jedan decko sad produzava vizu koji ima (radnu) ali na turisticku. To ga kosta mislim oko 1500$ samo da aplicira a dal ce toliko para zaraditi u restoranu gde radi 3-4 dana nedeljno i koji je super slow i da li ce mu javiti da je odbren ili da mora da napusti zemlju to ni on ne zna.
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote
  #25  
Staro 09.08.2010, 18:30
Magelan's Avatar
Magelan Magelan je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 28.04.2010
US lokacija: Spartanburg, South Carolina; Jacksonville, Florida
YU lokacija: Mladenovac, Republika Srbija
Poruke: 1 209
Nepromenjeno

To za starije "turiste" stoji. Mada to je vec jedan od onih ekstrema (starija populacija nije toliko interesantna sluzbenicima na aerodromima) :-)

A sto se rada sa turistickom tice to je moguce ako je osoba vec ranije bila u USA sa nekim drugim tipom vize koji je podrazumevao dobijanje SSN-a. To je vec druga prica. Ali neko ko prvi put ulazi u USA sa B2 vizom bas i nema neku perspektivu ukoliko mu prijatelji ili rodjaci nisu obezbedili buduceg supruznika :-)
Reply With Quote
  #26  
Staro 09.08.2010, 23:20
dreamerns dreamerns je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 14.06.2007
US lokacija: Burlingame, CA
YU lokacija: Novi Sad, Vojvodina
Poruke: 1 098
Nepromenjeno

Kada smo se vec dotakli teme. Ja se licno sa tim ne bih zezao. Ako je osoba dosla na turisticku vizu kod tebe i radi na crno i uhvate je. Nece samo ona imati problem, nego i ti....i to moze da ti zesci problem napravi kod dobijanja drzavljanstva i sl. Moguce je naci posao na crno....tesko...ali moguce. Problem je samo kakve to posledice sve za sobom nosi.
__________________
U Sikagu od 15.10.2008. :-)

Blog: http://novakovici.blogspot.com
Reply With Quote
  #27  
Staro 11.08.2010, 14:12
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Magelan Prikaz poruke
To za starije "turiste" stoji. Mada to je vec jedan od onih ekstrema (starija populacija nije toliko interesantna sluzbenicima na aerodromima) :-)

A sto se rada sa turistickom tice to je moguce ako je osoba vec ranije bila u USA sa nekim drugim tipom vize koji je podrazumevao dobijanje SSN-a. To je vec druga prica. Ali neko ko prvi put ulazi u USA sa B2 vizom bas i nema neku perspektivu ukoliko mu prijatelji ili rodjaci nisu obezbedili buduceg supruznika :-)


Istina je da u praksi moze da radi ako je vec bio ranije ali to je opet ilegalno.
Ono sto moze da se desi poslodavcu je malo veca novcana kazna a tvoj gost ili ti turista ce zauvek da napusti USA a sto rece Dreamer posle gledaj sta ces i kako ces za drzavljanstvo.
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote
  #28  
Staro 11.08.2010, 14:58
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Zato ne treba davati pisane garancije, što mislim da dobitnici GC i ne mogu da izdaju dok ne postanu državljani. Može se poslati pozivno pismo ali to opet ne nosi iste konsekvence, već je praktično zamena za hotelsku rezervaciju.
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
Reply With Quote
  #29  
Staro 11.08.2010, 16:06
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nemili Prikaz poruke
Zato ne treba davati pisane garancije, što mislim da dobitnici GC i ne mogu da izdaju dok ne postanu državljani. Može se poslati pozivno pismo ali to opet ne nosi iste konsekvence, već je praktično zamena za hotelsku rezervaciju.
Ne treba ti ni pismena garancija ni pozivno pismo za dobijanje turisticke vize. Jedino podaci osobe kod koje ces boraviti: adresa, br.telefona, kompanija u kojoj je zaposlen,... i u kom ste odnosu (rodjak, prijatelj,...)...
Reply With Quote
  #30  
Staro 11.08.2010, 16:15
nemili's Avatar
nemili nemili je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 23.10.2009
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Beograd
Poruke: 290
Pošalji Skype™ poruku korisniku nemili
Nepromenjeno

Upravo to. Ali nije na odmet imati mail gde domaćin poziva nekoga u goste sa njegovom adresom, brojem nekog dokumenta i adresom. Nije neophodno ali ne može da škodi.
Koliko ja znam za turističku nije neophodan ni jedan dokument sem pasoša, ali je na svakome da dokaže veze sa matičnom zemljom što se dokazuje potvrdom o zaposlenju, posedovanju nekretnine, studentskim statusom, određenom svotom novca na računu...
__________________
17.01.2011. - stigao u Chicago
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Odobrena iseljenička viza posle 5 godina stanko76 Porodične imigrantske vize 130 24.09.2019 10:25
Ukidanje viza za građane Srbije sa Sjedinjenim Američkim Državama PaulGarrett Stare teme 7 26.02.2012 12:31
Koliko dobitnik GC mora da boravi na američkom tlu, da bi stekao državljanstvo? ego Vaša strana 5 27.04.2010 06:00
Sta mozemo vec sada da uradimo? Tarzan Stare teme 17 08.12.2009 09:41
ZelenaLutrija od sada i na Twitter-u! :) srdjevic ZelenaLutrija.com - O sajtu 2 20.04.2009 18:24

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:38.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.