ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Vize za SAD > Ne-imigrantske vize

Ne-imigrantske vize Opšte teme o dobijanju i apliciranju za turističke, poslovne, medicinske i ostale ne-imigrantske vize

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 28.01.2012, 16:24
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ledi33 Prikaz poruke
molim vas ako neko moze da mi odgvori konkrektno na sledece pitanje:
bracni par koji je vec osam godina u braku (bozijom voljom) jos uvek nema dece dobija us radnu vizu na godinu ili godinu i po dana
odlazi da radi posle recimo dva meseca (bozijom voljom) zena ostaje u drugom stanju i porodi se tamo sta moze da bude?
dete dobija pravo za drzaljanstvo a roditelji?
sta biva sa njima oni su dosli da rade evidentno zena nije bila trudna ni po predaji za vizu ni po dolasku u ameriku, a jos uvek se legalno nalaze na tlu amerike!?
postoji li nacin predati za boravak (green card) i ostati i dalje raditi kad ti istekne pravo za produzenje vize i posle koliko vremena zivota i rad u americi ostavarujes pravo da podneses za stalni boravak
ta me informacija interesuje i bez deteta imamo li pravo da posle godinu dana rada i zivota na americkom tlu podnesemo za stalan boravak ako ne kakvi su uslovi i na koji nacin je to moguce?
suprugova baba i deda su americki drzavljani,deda je umro ali baba je ziva i zivi u srbiji kakvog to uticaja moze da ima!?
mi nemamo nameru da trazimo americko drzavljanstvo dovoljan je i boravak samo da mozemo legalno da radimo i putujemo!
molim vas pomozite iskustvima i savetima
unapred zahvalna
Ko je nosilac vize, zena ili muz? Tu koju dobijaju na godinu i po dana? Koji je to tip vize? Imaju razlicite radne vize. Npr H1B ali nije jedina. Ova se daje obicno na tri godine. Na koju tacno mislis?

Ko odlazi da radi, muz, zena ili oboje?

U slucaju da se zena porodi na posao se obicno vraca nakon 6 nedelja ako je bio prirodni a nakon 8 nedelja ako je bio carski.

Dete dobija drzavljanstvo, roditelji ne. Mogu da podnesu zahtev za drzavljanstvo na osnovu deteta kad ono napuni 18 ili 21 godinu (nisam sigurna tacno).

Nevezano za dete, oni su u Americi legalno dok imaju legalan status, znaci dok god im viza na kojoj su usli vazi. Dete nema veze sa njihovom vizom posto je americki drzavljanin i za nju/njega ne treba viza za ostanak u Americi. Roditeljima treba. Tako da je dobro da detetu naprave sto pre pasos i da ga prijave u svojoj zemlji preko konzulata (konzulat Srbije pruza tu uslugu, samo se skupe odgovarajuci papiri i posalju postom). Pasos beba mora da ima jer roditelji ako ne zele da ostanu kao ilegalci ce morati da napuste zemlju zajedno sa detetom koje ce imati dvojno drzavljanstvo po svoj prilici.

Amerika za razliku od Kanade ne daje zelenu kartu na osnovu duzine boravka u njoj. Tako da ne postoji to pravilo. Ako zelite da dobijate radnu dozvolu na osnovu duzine boravka u nekoj zemlji - ja vam preporucujem da probate sa Kanadom a ne sa SAD jer tamo takva stvar postoji, mislim da je nakon tri godine. Opet nisam sto posto sigurna, proverite i ovo sa nekim.

Ne mozes da se sama prijavis za zelenu kartu, to za tebe radi poslodavac i moras da imas svo vreme legalan status i neprekidno zaposlenje. U slucaju da imas H1B vizu nju mozes da dobijes na 3 godine i mogu da je produze samo jednom na dodatne 3 godine. U slucaju da te ne prijave za zelenu kartu u tih 6 godina, moras da se vratis u svoju zemlju i da se ponovo prijavis na H1B vizu nakon 2 godine boravka u svojoj domovini ces opet dobiti pravo.

Na osnovu godinu dana nemas nikakva veca prava za pondosenje zelene karte. Mozda ti samo istekne ta viza. Ali period boravka u Americi nema nikakve veze sa dobijanjem Zelene karte.

Za uticaj babinog drzavljanstva na dobijanje drzavljanstva ne znam. Ima sigurno neko ko zna vise o tome i pise verovatno negde na internetu.
Reply With Quote
  #12  
Staro 28.01.2012, 17:10
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Vuxanne, odlicno napisano, samo da potvrdim da dijete mora da ima 21 godinu (tamo si punoljetan sa 21) i naravno da zivi u US bar odredjeno vrijeme da bi mogao/la da aplicira za roditelje...

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ko je nosilac vize, zena ili muz? Tu koju dobijaju na godinu i po dana? Koji je to tip vize? Imaju razlicite radne vize. Npr H1B ali nije jedina. Ova se daje obicno na tri godine. Na koju tacno mislis?

Ko odlazi da radi, muz, zena ili oboje?

U slucaju da se zena porodi na posao se obicno vraca nakon 6 nedelja ako je bio prirodni a nakon 8 nedelja ako je bio carski.

Dete dobija drzavljanstvo, roditelji ne. Mogu da podnesu zahtev za drzavljanstvo na osnovu deteta kad ono napuni 18 ili 21 godinu (nisam sigurna tacno).

Nevezano za dete, oni su u Americi legalno dok imaju legalan status, znaci dok god im viza na kojoj su usli vazi. Dete nema veze sa njihovom vizom posto je americki drzavljanin i za nju/njega ne treba viza za ostanak u Americi. Roditeljima treba. Tako da je dobro da detetu naprave sto pre pasos i da ga prijave u svojoj zemlji preko konzulata (konzulat Srbije pruza tu uslugu, samo se skupe odgovarajuci papiri i posalju postom). Pasos beba mora da ima jer roditelji ako ne zele da ostanu kao ilegalci ce morati da napuste zemlju zajedno sa detetom koje ce imati dvojno drzavljanstvo po svoj prilici.

Amerika za razliku od Kanade ne daje zelenu kartu na osnovu duzine boravka u njoj. Tako da ne postoji to pravilo. Ako zelite da dobijate radnu dozvolu na osnovu duzine boravka u nekoj zemlji - ja vam preporucujem da probate sa Kanadom a ne sa SAD jer tamo takva stvar postoji, mislim da je nakon tri godine. Opet nisam sto posto sigurna, proverite i ovo sa nekim.

Ne mozes da se sama prijavis za zelenu kartu, to za tebe radi poslodavac i moras da imas svo vreme legalan status i neprekidno zaposlenje. U slucaju da imas H1B vizu nju mozes da dobijes na 3 godine i mogu da je produze samo jednom na dodatne 3 godine. U slucaju da te ne prijave za zelenu kartu u tih 6 godina, moras da se vratis u svoju zemlju i da se ponovo prijavis na H1B vizu nakon 2 godine boravka u svojoj domovini ces opet dobiti pravo.

Na osnovu godinu dana nemas nikakva veca prava za pondosenje zelene karte. Mozda ti samo istekne ta viza. Ali period boravka u Americi nema nikakve veze sa dobijanjem Zelene karte.

Za uticaj babinog drzavljanstva na dobijanje drzavljanstva ne znam. Ima sigurno neko ko zna vise o tome i pise verovatno negde na internetu.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #13  
Staro 06.05.2013, 00:28
chupacabra chupacabra je offline
Drug član
 
Datum prijave: 25.09.2012
Poruke: 32
Nepromenjeno

Jel moguce da se devojka koja je ilegalno ostala porodi a da je ne deportuju? Kako posle ide ta diskusija sa papirima za bebu (pretpostavljam da to ne bi moglo ako majka zeli da ostane zajedno sa detetom u USA). I da li ako uspe tako da ostane zajedno sa bebom, nakon nekog vremena se uda za nosioca zelene karte/drzavljanina, da li i ona postaje legalna?

Hvala na odgovoru
Reply With Quote
  #14  
Staro 06.05.2013, 01:43
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik chupacabra Prikaz poruke
Jel moguce da se devojka koja je ilegalno ostala porodi a da je ne deportuju? Kako posle ide ta diskusija sa papirima za bebu (pretpostavljam da to ne bi moglo ako majka zeli da ostane zajedno sa detetom u USA). I da li ako uspe tako da ostane zajedno sa bebom, nakon nekog vremena se uda za nosioca zelene karte/drzavljanina, da li i ona postaje legalna?

Hvala na odgovoru
Eh pa toliko je ovde dece Amera po rodjenju sa roditeljima koji su ovde ilegalno. Ali postoje i teske price sta bi bilo kad bi bilo kad bi te roditelje nasli da su ilegalno... Udajom se postaje nosilac zelene karte ali opet postoji neko vreme dok to ne postane legalno. Ja nisam bas neki ekspert za ilegalne aktivnosti, ali cisto gledam iz dokumentarnih filmova i iz vesti.

Hipoteticki govoreci: dete je Amer, majka ima pravo na Medicaid Emergency (ma kakvo joj bila imigraciona situacija jer nosi ipak mladog Amera/Amerikanku). Zeleti ili ne zeleti da ostanes u stranoj zemlji je vezano za sredstva koja posedujes. Ima li ta majka nekog da je izdrzava dok je u ilegali? Ima li majka SSN (da li je bila ranije u SAD)? Ako ona misli da ce detetu biti dovoljno samo da je u stranoj drzavi bez majke koja sme da radi, ja bas ne znam kako je tom detetu... Majka ima pravo kad dete postane punoletno da trazi Americko drzavljanstvo... Ko ce to dete da hrani 21 godinu?

A takva pojava se zove "Anchor babies"
Reply With Quote
  #15  
Staro 06.05.2013, 01:51
cukoni cukoni je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 24.09.2012
Poruke: 213
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik kaneolopa Prikaz poruke
Moze svasta da se desi da se majka porodi, dete dobije drzavljanstvo, i onda majka dobije zabranu ulaska u US. Ajte molim vas ameri nisu bas sisali vesla.
Nisam bas sigurna da bi dozvolili majki da udje u avion u 6, 7 ili kojem god vec kasnijem mesecu trudnoce. Racun za porodjaj bi dobila, i to je dug sa kojim bi ste ostali, porodjaj jeste skupa igrarija kada nemas osiguranje. Mozes ti kupiti putnicko osiguranje ali ne verujem da to pokriva trudnocu.

Ako bi cak i nekim cudom uspela sve to da izvede i da naravno se porodi u US, i nekako to sve pokrijete, poprilicno sam sigurna da pri izlasku iz US bi majka dobila zabranu ulaska jer znam slucaj koji se tako igrao. I posle toga nema sanse da se ikada vratite, a kamoli zelenu kartu da dobijete. Ako ste u poceduri za zelenu kartu a neko ostane trudan (sto se takodje moze dogoditi) nije nikakav problem, ali ovako na pr*o kevu ne nikako.

A kao poslednje tj. prvo mislim da kada bi je videli u ambasadi sa stomakom mislim da joj ne bi bas odma dali oberucke vizu, naravno uvek postoji diskreciono pravo ambasade da vas odbiju, pa nisu ni oni ljudi slepi.

Ovo je samo moje licno misljenje i neka iskustva poznanika, pa sada mozda moze a mozda i ne moze.
i ja sam identicno mislio kao i ti,i bas prije dva dana me drug ubjedjuje da je njegov komsija to uradio,ja se kladio da nema sanse da ce djete dobiti drzavljanstvo i izgleda debelo sam se prevario,za rotielje neznam sta je bilo
Reply With Quote
  #16  
Staro 06.05.2013, 02:40
SEEUSAIC SEEUSAIC je offline
Super Moderator
 
Datum prijave: 22.04.2010
Poruke: 332
Nepromenjeno

Emergency Medicaid od 01/01/2014 nece biti dostupan nikome bez socijalnog broja i legalnog statusa. Emergency Medicaid ce biti namenjen legalnim imigrantima koji u prvih 5 godina nemaju pravo na Medicare i ostale public charge benefits.

Po reformi imigracionog zakona, u proces legalizacije uci ce samo oni koji su usli do odredjenog datuma i koji nemaju kriminalni dosije.

Kao i uvek, svaka tema koja se bavi savetovalistem o ilegalnom boravku i/ili bilo kakvom drugom krsenju zakona bice moderisana i/ili zatvorena i obrisana.
Reply With Quote
  #17  
Staro 06.05.2013, 08:19
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Ja licno mislim da je ovo jedna bas takva tema. I dok sam bila ns Emergency Medicaidu prosto nisam mogla da verujem da postoje beneficije za ilegalne emigrante. Ali ako to menjaju na drzavnom nivou znaci da regulisu jednu od tih svojih sivih zona.zProslofodisnji republikanski kandidst za podpredsednika je svako malo najavljivao bitku sa tkz. anchor bebama .
Ja ko se skoro porodio u SAD ne mogu ni da zamislim kako je biti trydan, ici na porodjaj i cuvati malu nejaku bebu u toj ilegali. Jadno dete. A da ne pominjem racu.ne. Cula sam price da su takve bebe davali na usvajanje li hraniteljskim porodicama a te roditelje deportovali. I godine pravnih zavrzlama uzmedju zemalja da im se posle deca vraye. Nije to video igrica...
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Turistička viza uveric Ne-imigrantske vize 649 30.01.2024 09:32
Turistička viza - potrebna dokumenta za privatnike Jack Sparrow Ne-imigrantske vize 15 19.08.2014 03:19
Dužina zadržavanja na turističkoj vizi Lykoss Ne-imigrantske vize 2 29.03.2012 09:02
Šta je potrebno da me prijatelj pozove u SAD na turističku? Good Spirit Vaša strana 18 28.10.2009 15:55

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 13:47.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.