ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #21  
Staro 22.11.2012, 16:20
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nina-venus Prikaz poruke
Zeljko,tako nesto nije moguce,besplatan porodjaj ne postoji u Americi.Na prste mogu da se nabroje mesta gde postoje besplatne medicinske usluge,ali porodjaj se itekako placa ili se plati kombinovano - osiguranje i nesto manje u kesu sto osiguanje ne pokriva.
Sto se tice konkretnog slucaja - provericu pa javljam. Nasao sam cene porodjaja po drzavama (2008,2009 i 2010god.), ako ovaj sajt pruza validne informacije.

Mozete pogledati ovde
Reply With Quote
  #22  
Staro 22.11.2012, 18:25
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ZeljkoUSA Prikaz poruke
Drugarica se porodila u Chicago, IL.

Mozda znas, cini mi se da je tamo (IL) porodjaj besplatan, ispravi me ako gresim. Znam sigurno da ona nista nije platila. Bolnica drzavna, svoja soba, standardno sve...
Nisam ni ja nista platila jer sam imala dva zdravstvena osiguranja. Kazem cene koliko kosta za nekog ko nema zdravstveno posto su mi toliki bili racuni. A ne znam za Ilinoju, nisam tamo zivela. Dzabe je ako si ispod granice siromastva i kvalifikujes se za drzavnu pomoc - Medicaid program. Ali za to treba da ste duze u americi a ne da se dodje pred porodjaj, ne ide bas tako. Pa zamislite koliko bi onda kostale te "anchor babies". Pa svi bi dolazili da se poradjaju ovde da moze za dz.
Reply With Quote
  #23  
Staro 22.11.2012, 18:28
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nina-venus Prikaz poruke
Zeljko,tako nesto nije moguce,besplatan porodjaj ne postoji u Americi.Na prste mogu da se nabroje mesta gde postoje besplatne medicinske usluge,ali porodjaj se itekako placa ili se plati kombinovano - osiguranje i nesto manje u kesu sto osiguanje ne pokriva.
Dzabe tj drzava pokriva ako su sirotinja, ali ne bas beskucnici, ispod "poverty level threshold" u odedjenim drzavama ako se kvalifikuju i ako su dovoljno pismeni da nabave i pozalju zilion papira koje treba poslati za aplikaciju.
Reply With Quote
  #24  
Staro 23.11.2012, 11:20
nina-venus nina-venus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.08.2012
YU lokacija: Cacak
Poruke: 53
Nepromenjeno

Sve u svemu - nema dzabe ni kod stare babe...
I koliko para,toliko i muzike.
Reply With Quote
  #25  
Staro 23.11.2012, 13:59
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik nina-venus Prikaz poruke
Sve u svemu - nema dzabe ni kod stare babe...
I koliko para,toliko i muzike.
Upravo. Bolje plati 2000 dolara (sto je cesto "out of the pocket" maksimum koji osiguranje ne placa) nego da budes ispod granice sirotinje. Nije to poenta koliko kosta nakon osiguranja. Bolje imati vecu platu pa da ti ej 2000 smesna stavka.

napomena: 2000 je uzeto kao primer, to je varijabilna cifra ali tu je negde +/- x
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 10:35.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.