ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #31  
Staro 17.01.2013, 16:05
jovke jovke je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 02.05.2011
Poruke: 334
Nepromenjeno

Taj novac sakupiti i otici turistički iz Njemačke ili Francuske gdje se zarađuje evro je jedna priča, a dobiti na lutriji i iseliti četvoročlanu porodicu iz Srbije u Ameriku je druga priča
Reply With Quote
  #32  
Staro 17.01.2013, 16:38
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Vec sam pisao o ovome, ali kad je ponovo pokrenuto, da ponovim. Cifra od 10000 dolara nije za opusten dolazak, nego je pre minimum minimuma za cetvoroclanu porodicu, pod uslovom da krecu sami i da nemaju odredjene pogodnosti koje ih cekaju kad stignu. Evo mog primera: nas troje smo krenuli sa oko 7000. Stanovali smo kod mog prijatelja, dakle u pocetku trosak za stanovanje $0. Vozio sam po potrebi njegova kola, dakle trosak samo za benzin, nekih $50 mesecno ili manje. Prijavio sam se za Food Stamps i dobio ih, oko $500 mesecno za klopu (ne moze da se trosi na druge stvari, ali i to je velika pomoc). Prijavio sam se za neki plan aktivnog trazenja posla (W2 program u Wisconsinu), i za to sam bio placen nekih $600 - 700 mesecno. Posle tri i po meseca sam nasao posao, odmah smo iznajmili stan i uzeli kola na lizing, ali je trebalo pricekati dok ne legne prva plata. U trnutku kada je stigla, i pored gore navedenih pogodnosti i nekakvog priliva love, a ne samo trosenja onoga sto smo poneli, dotakli smo skoro samo dno i ostali gotovo bez kinte. Da nisam imao svu tu pomoc, nema sanse da bismo uspeli da sastavimo kraj s krajem. Zato ja stalno ponavljam da je potrebno mnogo vise ako se ide bez ikakve sheme. Jednom, kada se nadje posao, sve je drugacije, odmah se menjaju reperi i moze normalno da se zivi, ali pocetak je zaista pun izazova i treba ga prebroditi. Ako nemas neku drugu podrsku, onda samo dovoljno kinte resava stvar. Koliko je dovoljno je tesko reci jer je puno parametara ukljuceno. Mi smo otisli u relativno jeftinu drzavu (mada malo skuplji komsiluk), tako da je nemoguce porediti sa Kalifornijom ili Menhetnom... pa zbog toga ne bih iznosio nikakve definitivne cifre.
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #33  
Staro 17.01.2013, 16:47
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dzonny Prikaz poruke
...Imajte u obzir da je $10,000 oko 6 000 evra, tako da nije to neka suma za nas ovde. ...
Uzeti kredit od 6.000 evra na pet godina. hmmm, to je 200 evra mesecno, e sad ko ima 600 evra platu moze ga i dici ili pak i muz i zena po 3.000 evra je opcija.

Citat:
Prvobitno poslao korisnik jovke Prikaz poruke
Ja imam četvoročlanu porodicu i nakon praćenja foruma duže vremena moj zaključak je da je malo tih 10 hiljada dolara gledajući da s tim racunaš da platiš sve počevši od dobitka na lutriji. Pa samo pola novca će ti odvući plaćanje viza u ambasadi i avio karte. Kažeš trebalo bi to biti dovoljno do prvog posla?! To je sve neizvjesno. Ne znaš ti iz ove pozicije kako će ići za prvi posao i kad ćeš ga dobiti osim ako nemaš sigurnu ponudu za posao. Može da potraje 2-3 mjeseca a do tada može da se izvuče mnogo novca.
Ne želim nikog da obeshrabrujem i znam da neki ljudi ne mogu poneti više od onog što imaju, ali nemoj da te ta konstatacija "mirna emigracija sa 10 hiljada za sve troskove od samog dobitka za vas četvoro" ponese. Uzmi sve sa rezervom.

Moje mišljenje za one koji kao i ja nemaju kud osim da krenu sa nekim minimalcem u neke jeftinije varijante odlaska sa određenim rizikom:
Ako čovjek ide sam u onih dozvoljenih 6 mjeseci prije ostatka četvoročlane porodice, nekih 5 hiljada dolara dovoljno je da ponese sa sobom, a ako ide sa porodicom bez 7-8 hiljada je veliki rizik, ali se čovjek mora upustiti i u rizik da bi uspio ako nema više za poneti. To su cifre koje bi trebalo poneti sa sobom kada krenete, sa već plaćenim vizama i avio kartama nekim drugim novcem. Zavisi i od toga da li imate kod koga boraviti za početak i mnogo drugih faktora, ali po meni su to neke minimalne cifre. Što više imate za poneti to bolje. Znaci sa plaćenim vizama i avio kartama + novac za početak koji bi trebalo poneti treba da se prikupi bar 10-12 hiljada dolara za četvoročlanu. Ni ja ne volim što treba toliki novac (i nemam ga u ovom trenutku) ali po meni to je to. Lutrija jeste džaba, ali nema se nema kud bez novca.
Znam ja jedan bracni par koji je prodao ovde i auto i stan i sve u stanu, pa se posle devet meseci vratili u Srbiju, njima nije vredelo ni sto su poneli skoro 100.000 dolara sa sobom, a otisli kod muzeve sestre u Cikago da zive, znaci u njenom su stanu bili, nisu kiriju uopste placali za tih 9 meseci, plus sto su oboje znali perfektno engleski. Sve je relativno, naravno, svakakvih slucajeva ima...
__________________
(Amer u pokusaju od 01.11.2012.)!!!!!!!!!
DV 2014 x2 DV 2015 x2 DV 2016 x2 DV 2017 x2 DV 2018 x2 DV 2019 x2 DV 2020 x2 DV 2021 x2 DV 2022 x2
Reply With Quote
  #34  
Staro 17.01.2013, 17:39
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ASSI Prikaz poruke
Uzeti kredit od 6.000 evra na pet godina. hmmm, to je 200 evra mesecno, e sad ko ima 600 evra platu moze ga i dici ili pak i muz i zena po 3.000 evra je opcija.
Veliki broj ljudi u Srbiji radi za 200 evra ceo mesec. Da bi se doslo do pozicije da se podigne kredit i ponese 10 hiljada sa sobom treba prvo platiti lekarski, vize, avio karte i to nije uopste zanemarljiva cifra za one koji jako malo zaradjuju. Kako to da izvede neko kome je mnogo i pasos sebi i clanovima porodice da izvadi?! Verovatno ce te reci takvi i ne treba se prijavljuju na lutriju. Ne znam mozda ste u pravu. Ima jedan moj komsija koji kaze svu bedu u Srbiji treba pobiti, prvo mene pa onda sve ostale.
Reply With Quote
  #35  
Staro 17.01.2013, 17:43
fipe's Avatar
fipe fipe je offline
Član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: Milwaukee
Poruke: 28
Pošalji Yahoo poruku korisniku fipe
Nepromenjeno

Znaci prodam sve i igram jos jednom lutriju tamo..... eeeee. Nitko mi nije odgovorio kako je najbolje vracat kredit ako se uzme kuci?! Hvala ekipa
Reply With Quote
  #36  
Staro 17.01.2013, 18:36
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

fipe
Kad bi dizao kredit, ja bi vracao tako sto bi slao mojima u Srbiji pare da mi uplacuju i to bi preko nasih ljudi (a uvek se nadje neko da ide za Srbiju) slao pare. E sad, ako si nepoverljiv prema ljudima ili neces da se petljas na nasima hmmm to je onda vec druga prica.

Mozes i wire transferom gde je provizija zanemarujuce mala

mijane
to i ja pricam, lako je reci digni 5-6-10 hiljada evra kredita, ali ogromna vecina nema uslova za to. OK, Beograd i Novi Sad u velikom broju imaju plate za takve kredite, ali sta sa ostalima. U nekim prigratskim mestima manjih centara po Srbiji ljudi ni za normalne kuce nebi dobili vise od 10-15.000 evra, ako i ima kupaca uopste.
__________________
(Amer u pokusaju od 01.11.2012.)!!!!!!!!!
DV 2014 x2 DV 2015 x2 DV 2016 x2 DV 2017 x2 DV 2018 x2 DV 2019 x2 DV 2020 x2 DV 2021 x2 DV 2022 x2
Reply With Quote
  #37  
Staro 17.01.2013, 18:52
fipe's Avatar
fipe fipe je offline
Član
 
Datum prijave: 10.10.2012
US lokacija: Milwaukee
Poruke: 28
Pošalji Yahoo poruku korisniku fipe
Nepromenjeno

Ima da spavam ko beba kad se zavalim. Sat spavam, sat placem haha
Reply With Quote
  #38  
Staro 17.01.2013, 18:59
snowflake snowflake je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 07.02.2012
US lokacija: Raleigh, NC
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 143
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ASSI Prikaz poruke
ako ces i kola tu da racunas, racunaj jos 1.000 dolara za http://www.cars.com/go/search/detail...nal&listType=1
Nemoj da te zavaraju te slicice, za $1000 mozda mozes do walmarta ali je pitanje da li ces uspeti se vratis.
Reply With Quote
  #39  
Staro 20.01.2013, 13:06
MiCemoProbati MiCemoProbati je offline
Drug član
 
Datum prijave: 14.05.2012
US lokacija: Chicago
YU lokacija: CG
Poruke: 65
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dzonny Prikaz poruke
Pa dobro, u neku ruku nije to puno. Imajte u obzir da je $10,000 oko 6 000 evra, tako da nije to neka suma za nas ovde. Mislim, ovo izgleda besmisleno, nije malo (), ali u odnosu na istu cifru u evrima, puno manje dođe. Amerikancima bi bio veći problem da dođu u države gde se koristi evro, pa da je potrebno da menjaju dolare u evre.

Skoro sam pričao sa jednim likom iz Teksasa (živi blizu Dalasa, stvarno ne znam koji gradić/selo/whatever), bio je u Francuskoj uglavnom i kaže mi da njegov "slab" dolar ne bi izdržao život tamo. Moraš da uzmeš u obzir razliku u kursu i da je tebi lakše da obezbediš više dolara nego nekom US građaninu više evra.

Inače, dolar je još uvek reserve currency i stvari su jeftinije u Americi nego u EU zbog toga.

Kada sam turistički posetio Ameriku, cene nisam ni osetio tamo u odnosu na one u Nemačkoj.
Od kad je 10000 dolara 6000 eura??? mislim da to nije bilo ni u najgorim danima dolara
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Konverzija komentara i ljudi :) srdjevic ZelenaLutrija.com - O sajtu 1 26.04.2008 08:23

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 15:47.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.