ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 13.01.2013, 21:55
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno long island

Kolege forumasi,oni koji znate nesto,ili oni koji zivite na Long Islandu,bilo koje informacije,tipa cijene kirija,cijene obdanista,kakvo je trziste rada,ima li opcenito posla,kakve su cijene nekretnina. Cito sam da je najbezbjednije mjesto za zivot u USA,i to me strasno privuklo obzirom da imam malu kcer...ali me i povuklo ka razmisljanju kakav je standard tu i koliko kosta ustvari ta bezbjednost...ako nesto neko zna....bio bih zahvalan
Reply With Quote
  #2  
Staro 13.01.2013, 23:01
Hertzog's Avatar
Hertzog Hertzog je offline
Drug član
 
Datum prijave: 21.10.2012
YU lokacija: Banja Luka
Poruke: 56
Nepromenjeno

Pa nije ti bas precizno pitanje s obzirom na velicinu Long Islanda, Queens i Brooklyn su ti delovi NYC-a na LI, a imas Suffolk i Nassau koji bas i nisu urbane zone, pa je verovatno dosta jeftinije za ziveti... i sigurnije
Reply With Quote
  #3  
Staro 14.01.2013, 01:05
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno

Interesuju me Suffolk i Nassau,tj da li u tim oblastima ima gradova sa oko 150.000 stanovnika,jer takvi su mi interesantni i privlacni i normalni za zivot i koji su to... Ne volim visemilijunske centre jer smatram da nisam za toga,mrzim Sarajevo zbog onoliko ljudi,buke,saobracaja,i stalnih guzvi. Dakle ako neko zna o takvim gradovima na Long Islandu u ove dvije oblasti,kao i nesto o cijenama i trzistu rada,neka pise..pozz
Reply With Quote
  #4  
Staro 27.01.2013, 04:53
milelj milelj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.08.2009
Poruke: 51
Nepromenjeno

Ajd ja da pokusam da ti odgovorim. Prvo "gradovi" ne postoje. Kod nas nema pravila rec da se to objasni, mozda naselja. Ide par auto puteva, i na svakom izlazu je neko naselje, neka imaju 10 kuca, neka 100 a neka 1000. Mada mislim da nema naselja na LI koji imaju 150.000 stanovnika.

Ja zivim u Kvinsu, ali sediste firme u kojoj radim je na Long Island-u tako da sam idem tamo par puta mesecno i dosta kolega zive u okolini, tako da ovo sto ti ja pricam je cisto moje zapazanje i sta su mi oni rekli:

Ne znam za najam kuce na Long Islandu sto se tice cena, ali generalno kupovina kuce na LI je medju najjeftinijima u poredjenju sa ostatkom okoline New Yorka (kazu da je jeftinija od Dzersija, ne znam nisam gledao).

Auto ces morati da imas, jer je prevoz generalno slab (ima nekih silnih autobusa i sta ja znam, ali retko ko na LI nema barem jedan auto). Do NYC-a ti ide Long Island Rail Road, mislim da vozovi idu dosta cesto, i u blizini stanica imas "park and ride" parkinge, posto stanice nisu bas svima blizu, ljudi dodju kolima do stanice i onda skoce na voz. Zasto ne idu kolima u NYC? Pa videces kada budes isao u spicu do grada, koja je ludnica.

Sto se tice mirnoce i bezbednosti, prilicno je bezbedno, jer su to sve uglavnom porodicne kuce, i u blizini svakog naselja imas ogromne parkinge sa gomilom velikih prodavnica.

Takodje, postoji i nekoliko univerziteta na Long Islandu tako da je i sto se toga tice dobro mesto.

I veeeliki broj firmi je postavio svoje glavne baze na LI. Puno "fabrickih" krugova (nisu pravi fabricki, ali se desi da neka firma ima 2-3 niske zgrade i ogroman parking).
Ako ne zelis gradsku vrevu, hoces da imas kola, zivis u kuci i mozes da nadjes posao negde na LI, to bi ti bilo super resenje.
__________________
Beskonacno:
1) Ljudska glupost
2) ...?
Reply With Quote
  #5  
Staro 27.01.2013, 13:23
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno

Hvala na detaljnom i opseznom odgovoru,mnogo stvari mi je jasnije o temi koja me strasno zanimala. Eh sad me zanima kakve su sanse za nekoga ko je ovdje zavrsio gimnaziju,a zena medicinsku skolu,onako generalno i opcenito da se bas na LI nadje zaposlenje...u trgovini,u restoranima,opcenito ovim usluznim djelstnostima..
Reply With Quote
  #6  
Staro 27.01.2013, 20:04
milelj milelj je offline
Drug član
 
Datum prijave: 31.08.2009
Poruke: 51
Nepromenjeno

Sto se posla tice, iskreno ne znam, ali svaki gradic na LI ima gomilu prodavnica (od BestBuy to Stop&Shop prodavnica) i razlicite vrste restorana (od brze hrane do finih restorancica), tako da posla tu generalno ima, a koliko ga je lako dobiti ili sta je sve potrebno za njega, ne bih znao da ti kazem.
__________________
Beskonacno:
1) Ljudska glupost
2) ...?
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 07:44.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.