ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #11  
Staro 21.11.2012, 03:18
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik strale016 Prikaz poruke
65 000 dolara? Koliko sam shvatio ti si na radnoj vizi? da li zbog toga sto nisi nosilac zelene karte ili nemas drzavljanstvo toliki racun? ili to vazi uopste za sve amerikance?
Malo mi je nemoguce da ne postoje jeftiniji porodjaji. I ako nije tajna kako si to platila?
Nije zbog tipa vize nego toka samog porodjaja. Bilo kojoj zeni u istoj bolnici da je imala slican tok porodjaja (prirodni pa hitan carski) racun bi bio slican. Nisam platila ni dolara, pokrilo mi je jedno osiguranje jedan deo ($61 000 - United Healthcare) a ostatak ($ 4000) je pokupilo drugo osigranje Hoosier Healthcare.

Ali ako dodjes kao turista, ne znam kakvo je osiguranje ako imas ikakvo.
Reply With Quote
  #12  
Staro 21.11.2012, 10:44
strale016 strale016 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.10.2012
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 19
Pošalji Skype™ poruku korisniku strale016
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Nije zbog tipa vize nego toka samog porodjaja. Bilo kojoj zeni u istoj bolnici da je imala slican tok porodjaja (prirodni pa hitan carski) racun bi bio slican. Nisam platila ni dolara, pokrilo mi je jedno osiguranje jedan deo ($61 000 - United Healthcare) a ostatak ($ 4000) je pokupilo drugo osigranje Hoosier Healthcare.

Ali ako dodjes kao turista, ne znam kakvo je osiguranje ako imas ikakvo.
Izvini opet ja A jesi imala osiguranje vec placeno pre porodjaja ili si naknadno uzela osiguranje. I opet koliko kosta osiguranje, placa se mesecno ili godisnje?
Evo gledam sajt United Healthcare-a i nista mi ne ulazi u glavu, ako ti nije tesko pojasni mi ovaj link https://www.uhcmedicaresolutions.com...&zipcode=07017

Koliko ja kapiram mesecno se ne placa nista samo u slucaju ako se ide kod lekara? Sad mi je tek logika poremecena....da li su to cene nize kod lekara ako se ide sa tim njihovim osiguranjem ili su to klasicne cene samo ih kasnije platis preko njih u rate ili kes? (Mnogo pitam)

Last edited by strale016; 21.11.2012 at 10:56.
Reply With Quote
  #13  
Staro 21.11.2012, 14:51
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik strale016 Prikaz poruke
Izvini opet ja A jesi imala osiguranje vec placeno pre porodjaja ili si naknadno uzela osiguranje. I opet koliko kosta osiguranje, placa se mesecno ili godisnje?
Evo gledam sajt United Healthcare-a i nista mi ne ulazi u glavu, ako ti nije tesko pojasni mi ovaj link https://www.uhcmedicaresolutions.com...&zipcode=07017

Koliko ja kapiram mesecno se ne placa nista samo u slucaju ako se ide kod lekara? Sad mi je tek logika poremecena....da li su to cene nize kod lekara ako se ide sa tim njihovim osiguranjem ili su to klasicne cene samo ih kasnije platis preko njih u rate ili kes? (Mnogo pitam)
Ja licno nisam ni dana u svom dosadasnjem zivotu u SAD provela bez zdravstvenog osiguranja. Mesecno sam za mene i muza od avgusta 2006 placala oko 250-300 dolara. Kad sam zatrudnela imala sam to United Healthcare Student Resources osiguranje koje sam placala oko 300 dolara mesecno. Medjutim nista mi nije pokrilo odlaske kod lekara u trudnoci (prenatal checkups) pa me je to pride na tih 300 mesecno kostalo sve ukupno 3000 dolara. Mesecno me je kostalo osiguranje isla ne isla kod lekara tih 250-300 dolara mesecno, tj. 3000-3600 dolara godisnje. Sad mi je skuplje jer nas je troje, oko 500 dolara mesecno.

A ako nemas zdravstveno osiguranje pa odes kod lekara kad dodje racun platis sve. Npr. u slucaju mog porodjaja to bi bilo 65 000 dolara.

Nemaju fiksan cenovnik, sve je po principu sijo mi ga djura od slucaja do slucaja. Nema sanse da mozes da ikad predvidis koliko ce sta da te kosta ako zaglavis u bolnici dok ne stignu svi racunI (ne jedan nego vise obicno).
Reply With Quote
  #14  
Staro 21.11.2012, 15:49
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

Ja sam cuo da je bolesno skup dan lezenja u porodilistu, posto si se vec tamo poradjala da li ti je mozda poznato koliko je to?
__________________
(Amer u pokusaju od 01.11.2012.)!!!!!!!!!
DV 2014 x2 DV 2015 x2 DV 2016 x2 DV 2017 x2 DV 2018 x2 DV 2019 x2 DV 2020 x2 DV 2021 x2 DV 2022 x2
Reply With Quote
  #15  
Staro 21.11.2012, 19:01
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik ASSI Prikaz poruke
Ja sam cuo da je bolesno skup dan lezenja u porodilistu, posto si se vec tamo poradjala da li ti je mozda poznato koliko je to?
Ja sam bila od nedelje do srede ($65 000). A mislim da je samo room and board oko 3500 dolara dnevno. Meni je dete bilo u NICU (neonatal intensive care unit) jer je rodjena hitnim carskim rezom a ja imala temperaturu. Bila je na masinama za snimanje rade srca i pluca i to je za ta 4 dana kostalo 45 000 dolara.
Reply With Quote
  #16  
Staro 21.11.2012, 23:59
strale016 strale016 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.10.2012
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 19
Pošalji Skype™ poruku korisniku strale016
Nepromenjeno

Koliko po nekoj logici kapiram bolnice se ne finansiraju iz budzeta kao u Srbiji. Da nisi mozda bila u nekoj privatnoj, postoje li javne bolnice ili uopste postoji li neka zdravstvena usluga FREE malo bzvz da neko umire npr. beskucnik oce li ga neko primiti ili ako posle ne moze da plati da ga strpaju u zatvor...
Reply With Quote
  #17  
Staro 22.11.2012, 03:13
mikiSA mikiSA je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 01.07.2011
US lokacija: juzno od CHI, IL
YU lokacija: Sarajevo, BiH
Poruke: 736
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik strale016 Prikaz poruke
Koliko po nekoj logici kapiram bolnice se ne finansiraju iz budzeta kao u Srbiji. Da nisi mozda bila u nekoj privatnoj, postoje li javne bolnice ili uopste postoji li neka zdravstvena usluga FREE malo bzvz da neko umire npr. beskucnik oce li ga neko primiti ili ako posle ne moze da plati da ga strpaju u zatvor...
Ovde su bolnice profitne ustanove, oni zaradjuju na pacijentima. znaci ti mozes imati neku operaciju, izlijece te, ali ako nemas osiguranje ti ces to sve morati platiti. Ja svake dvije sedmice dajem
CF HealthLink OAP BW EE 26.00 (oko 70 dolara total, nesto placa poslodavac)
D6 Quality Care Dental BW 5.50 (plomba jedna je oko $250)
a jos doktora nisam ni vidjela. Da mi treba, morala bih prvo platiti $20 co-pay, onda nakon sto platim mandatornih $200 godisnje, sve preko toga bi placalo CF HealthLink. Prije toga ako slucajno zavrsim u hitnoj moram nazvati ovo osiguranje da trazim odobrenje za gips, sivanje rana...
Tako to ovdje ide. Recepti i izdavanje lijekova: u 90% NEMA besplatnih lijekova, uvijek pacijent nesto placa, od min. 15 do hiljada dolara....


Hitna pomoc je obavezna da ti pruzi uslugu (za hitne slucajeve). Hronicne bolesti ako nemas para da platis doktora i/ili lijekove ne placa.
__________________

LPR od 31.5.2012.
-----------------------------------------------
USA citizen 20.9.2017.
*******************
Reply With Quote
  #18  
Staro 22.11.2012, 10:05
strale016 strale016 je offline
Član
 
Datum prijave: 13.10.2012
YU lokacija: Leskovac
Poruke: 19
Pošalji Skype™ poruku korisniku strale016
Nepromenjeno

A sta ako nemas da platis ili nemaju sta da ti oduzmu od imovine? Ides u zatvor?
Reply With Quote
  #19  
Staro 22.11.2012, 12:06
ZeljkoUSA's Avatar
ZeljkoUSA ZeljkoUSA je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 13.05.2010
US lokacija: Realno: Chicago
YU lokacija: Beograd
Poruke: 425
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik vuxanne Prikaz poruke
Ja sam bila od nedelje do srede ($65 000). A mislim da je samo room and board oko 3500 dolara dnevno. Meni je dete bilo u NICU (neonatal intensive care unit) jer je rodjena hitnim carskim rezom a ja imala temperaturu. Bila je na masinama za snimanje rade srca i pluca i to je za ta 4 dana kostalo 45 000 dolara.
Drugarica se porodila u Chicago, IL.

Mozda znas, cini mi se da je tamo (IL) porodjaj besplatan, ispravi me ako gresim. Znam sigurno da ona nista nije platila. Bolnica drzavna, svoja soba, standardno sve...
Reply With Quote
  #20  
Staro 22.11.2012, 13:15
nina-venus nina-venus je offline
Drug član
 
Datum prijave: 15.08.2012
YU lokacija: Cacak
Poruke: 53
Nepromenjeno

Zeljko,tako nesto nije moguce,besplatan porodjaj ne postoji u Americi.Na prste mogu da se nabroje mesta gde postoje besplatne medicinske usluge,ali porodjaj se itekako placa ili se plati kombinovano - osiguranje i nesto manje u kesu sto osiguanje ne pokriva.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:52.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.