ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 11.11.2012, 11:31
Bullet4MySelf Bullet4MySelf je offline
Član
 
Datum prijave: 10.04.2012
Poruke: 20
Nepromenjeno Posao,djeca i život

Poštovani forumasi dosta sam kopao po forumu sve sam procitao sto me zanimalo, jer nisam toliko pismeno aktivan , ali citam vase postove s vremena na vrijeme tako i stare postove i mogu reci da prilicno dajete dobre odgovore posebno Zana i Novakovici i usput blog im je super. Ali opet s druge strane nisam dosao do nekih informacija sto bih meni moglo biti od koristi, znaci da netko kaze svoje misljenje i neke situacije. Jer ipak kao ocu koji ima malo dijete od 10 mjeseci bas i nije svejedno ciniti neke stvari u zivotu. Pa cemo preci na temu, i unaprijed zahvaljujem na odgovorima i na kritikama, znam da ce mnogi reci pogledaj malo po forumu, ali doista sam procitao sve sto sam mogao i cine mi se kao polovicni odgovori.

Naime radi se o tome kad bi dobili na dvlottery GC ja bih i supruga se smjestili u IOWA- Des Moines, jer imamo tamo nekoga. Mnogi od vas koji su dosli visoko su obrazovani pa vidim da sad odlicno zive, jer radi posao u struci, ali me zanima npr. mene kao covijek sa Ugostiteljskom skolom smjer Kuhar i moja supruga je zavrsila višu školu predškolski odoj da je isla 5 bila bi ucitelj razredne nastave, dali je moguće da se to prizna tamo i kako se to vrši dali ima itko od forumasa koji su se snasli sa srednjom i visom skolom.
Gledao sam na Craiglist poslove i vidio sam da su placeni 10 dolara po satu u IOWI - Des Moines npr. ali brine me, ako nas dvoje radi dali dijete mozemo odmah dati u vrtic i koje su cijene vrtica. Znam da nemozes odmah dobiti bolje placen posao. Koliko ste platili tamo prekvalifikacije za srednje skole.
Tesko je dobiti na lutriji i nekako sam pesimist sto se tice takvih stvari, al idem pitat kad bi bilo da covijek zna. Molio bih sve upucene u ove stvari da nam kazu, jer sta ja znam bolje sprijecit nego lijecit. A i usto u Hrvatskoj je alarmantno stanje 335 004 nezaposleni mozda i vise nemogu vise to i gledat pa stoga i neznam tocnu brojku. Ali mislim da nisam daleko fulao.
Oprostite sto sam puno pisao, ali s kim bih to podijelio neko sa Zelena Karta Lutrija Forum.
Reply With Quote
  #2  
Staro 11.11.2012, 18:21
ASSI's Avatar
ASSI ASSI je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 01.11.2012
US lokacija: gde me zivot odvede :)))
YU lokacija: Novi Sad
Poruke: 192
Pošalji Skype™ poruku korisniku ASSI
Nepromenjeno

10 dolara na sat? Malo li je? Meni rekose da se necu naziveti sa 25 na sat, doduse to su neki "IT Eksperti" koji zaradjuju mnogo mnogo vise ali bas me zanima sta bi oni rekli za tih 10 na sat. Razumem ja da se svako rasiri koliko moze ali to nije ni 2000 mesecno...
__________________
(Amer u pokusaju od 01.11.2012.)!!!!!!!!!
DV 2014 x2 DV 2015 x2 DV 2016 x2 DV 2017 x2 DV 2018 x2 DV 2019 x2 DV 2020 x2 DV 2021 x2 DV 2022 x2
Reply With Quote
  #3  
Staro 14.11.2012, 07:57
buckuris buckuris je offline
Član
 
Datum prijave: 07.11.2012
Poruke: 8
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Bullet4MySelf Prikaz poruke
Poštovani forumasi dosta sam kopao po forumu sve sam procitao sto me zanimalo, jer nisam toliko pismeno aktivan , ali citam vase postove s vremena na vrijeme tako i stare postove i mogu reci da prilicno dajete dobre odgovore posebno Zana i Novakovici i usput blog im je super. Ali opet s druge strane nisam dosao do nekih informacija sto bih meni moglo biti od koristi, znaci da netko kaze svoje misljenje i neke situacije. Jer ipak kao ocu koji ima malo dijete od 10 mjeseci bas i nije svejedno ciniti neke stvari u zivotu. Pa cemo preci na temu, i unaprijed zahvaljujem na odgovorima i na kritikama, znam da ce mnogi reci pogledaj malo po forumu, ali doista sam procitao sve sto sam mogao i cine mi se kao polovicni odgovori.

Naime radi se o tome kad bi dobili na dvlottery GC ja bih i supruga se smjestili u IOWA- Des Moines, jer imamo tamo nekoga. Mnogi od vas koji su dosli visoko su obrazovani pa vidim da sad odlicno zive, jer radi posao u struci, ali me zanima npr. mene kao covijek sa Ugostiteljskom skolom smjer Kuhar i moja supruga je zavrsila višu školu predškolski odoj da je isla 5 bila bi ucitelj razredne nastave, dali je moguće da se to prizna tamo i kako se to vrši dali ima itko od forumasa koji su se snasli sa srednjom i visom skolom.
Gledao sam na Craiglist poslove i vidio sam da su placeni 10 dolara po satu u IOWI - Des Moines npr. ali brine me, ako nas dvoje radi dali dijete mozemo odmah dati u vrtic i koje su cijene vrtica. Znam da nemozes odmah dobiti bolje placen posao. Koliko ste platili tamo prekvalifikacije za srednje skole.
Tesko je dobiti na lutriji i nekako sam pesimist sto se tice takvih stvari, al idem pitat kad bi bilo da covijek zna. Molio bih sve upucene u ove stvari da nam kazu, jer sta ja znam bolje sprijecit nego lijecit. A i usto u Hrvatskoj je alarmantno stanje 335 004 nezaposleni mozda i vise nemogu vise to i gledat pa stoga i neznam tocnu brojku. Ali mislim da nisam daleko fulao.
Oprostite sto sam puno pisao, ali s kim bih to podijelio neko sa Zelena Karta Lutrija Forum.
Uh, odakle poceti, kako sve srociti u nekoliko recenica i paragrafa? Odavno citam ovaj forum i razmisljam da otvorim novu temu koja bi se bavila pitanjima koje si ti postavio. Jednostavno receno OGROMNA je razlika izmedju onih koji su dosli skolovani iz ex-Yu sa poznavanjem jezika i koji rade posao u svojoj struci i onih koji su dosli kao izbjeglice 90-tih god. trbuhom za kruhom u potrazi za boljim zivotom bez znanja jezika neki skolovani a neki ne. U Americi sam skoro 20-tak godina i vjeruj mi znam o cemu pricam. Iskreno ne znam puno ljudi iz Iowe ali znam da i ameri bjeze odatle jer je pusto. Ne znam sta rade ti tvoji koji vec zive tamo, ali sta god da rade sigurno ti nece reci pravu istinu kako oni zive i od cega zive. Mozda grijesim ali u vecini slucajeva je tako...jedna prica za raju u kraju (slike na facebook-u i tako to), a sasvim druga prica u svakodnevnom zivotu. Ja bi ti savjetovala da uopste ne gledas da radis nesto u svojoj struci jer je to pravo malo placeno. $10 na sat ti dodje $1600 mjesecno (40 sati u sedmici puta $10 = $400 puta 4 sedmice = $1600) prije ikakvih odbijanja. Kad ti odbiju sve taxe, socijalno, medicare, tvoje zdravstveno i dental (osiguranje za zube) ostane ti oko $1000. To ni u ludilu nije dovoljno za vas troje sto znaci da bi ti i zena morala raditi ali onda kad jos na to dodas troskove vrtica i plus onda ti trebaju dva auta, dva osiguranja, gorivo...ma skoro pa ne izvodljivo. Ali ako ti uzmes da radis jos jedan posao onda bi bilo izvodljivo. Iskreno tako bi mogao da radis do kraja zivota. Ima ih mnogo ovde koji tako rade. Neki rade na jednom 8 sati na drugom 4, a neki po 8 sati na oba. 16 sati rade odspavaju 4-5 sati i opet udri Mujo. To ti je nikakav zivot!!! Necu ti sad reci da ti je bolje da ostanes tu gdje jesi jer ti i ne znas sta ti je bolje kad nisi probao da zivis negdje drugo. Moj savjet ti je da se uhvatis kamiona (ako mozes to da radis jer nije lako voziti oko 10 sati) i onda ce ti zena ostati kuci sa djetetom jer cete biti u mogucnosti da zivite od jedne plate i plus da vam ostane ako znate sve to fino da rasporedite. Po meni to je veliki plus jer ce ona moci da odgaja svoje dijete kako ona zeli, kuvace ti domacu hranu koju ces nositi na put i neces trositi pare na njihove pizze i hamburgere, imacete jedno auto jer te ona moze odvuci i dovuci sa posla...Ima tu dosta prednosti ali ima i poteskoca. Npr. necete se vidjati tako cesto ali opet sve zavisi kako se snadjes u tom poslu. Ima nekih koji su na putu po 2 sedmice pa odmaraju 1 sedmicu. Ima i onih koju su kuci dan dva sedmicno...Ma razne su tu seme. Vidi raspitaj se okolo ako te to interesuje. Mogu ti pisati vise na tu temu jer ovde ima puno kamiondzija. Sto se tice priznavanja skole to sve sto si ti nabrojao oni smatraju kao srednju skolu. Ama i da je ona zavrsila fakultet kod nas opet bi morala ovde ponovo jer nastavni plan i program je skroz drugaciji i to u svakoj drzavi. Za dijete ne brini. Nece biti ni boso ni gladno. Ovde je sve jako jeftino u odnosu na ex-Yu. Slobodno pitaj sta te jos zanima. Sretno!
Reply With Quote
  #4  
Staro 14.11.2012, 10:28
mijan mijan je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.09.2010
YU lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 412
Nepromenjeno

Drago mi je sto si se pojavio na forumu i sto pises ovakve jednostavne stvari. Vidi se da pises iz dobronamernih razloga kada opisujes detalje poput domaca hrana, ishrana, posao kamiondzije, problem dva posla i slicno za ljude koji nece otici sa vecom finansijskom podlogom za zivot i spadaju u neku siromasniju klasu.
Reply With Quote
  #5  
Staro 14.11.2012, 14:47
vuxanne vuxanne je offline
Amer
 
Datum prijave: 13.10.2009
YU lokacija: Bilo kuda kiki svuda
Poruke: 1 826
Nepromenjeno

buckuris, to su prave informacije za nekog ko ide trbuhom za kruhom bez neke vise skole koja potpada pod neku tehniku i programiranje. Lepo je gledati americke filmove i mastati ali realnost nije bas takva ako se rade poslovi za minimalce.
Reply With Quote
  #6  
Staro 14.11.2012, 16:52
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

@bullet4myself - ako ces vec raditi posao za 10 dollara na sat onda je mozda i bolje da odes u Iowu. Ja sam prespavao u Des Moines -u jednom kad sam selio za Chicago jer imam rodjake tamo. Oni isto nemaju neke velike plate, dosta rade, ali i ne zive lose, jer troskovi zivota nisu isti kao recimo u Chicago-u. Vjerovatno ce ti i ti prijatelji moci pomoci i posavjetovati u pocetku.
Moja preporuka za sve koji dolaze, a koji nemaju zanimanja tehnicka/IT, je da se bar jedno uhvati skole i da radi part time. A drugo da poturi ledja i da sljaka dok ovo prvo ne zavrsi skolu. Zna biti tesko, i desava se da dodjes sa jednog posla i pitas zenu, a na koji ja ono sad poso treba da idem?
Ali nakon nekog vremena se to sredi. Najgore je upasti u kolotecinu i ne pokusavati se iscupati. Kad promijenis jednu drzavu, onda mozes da uradis sta god.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #7  
Staro 14.11.2012, 18:56
Bullet4MySelf Bullet4MySelf je offline
Član
 
Datum prijave: 10.04.2012
Poruke: 20
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik buckuris Prikaz poruke
Uh, odakle poceti, kako sve srociti u nekoliko recenica i paragrafa? Odavno citam ovaj forum i razmisljam da otvorim novu temu koja bi se bavila pitanjima koje si ti postavio. Jednostavno receno OGROMNA je razlika izmedju onih koji su dosli skolovani iz ex-Yu sa poznavanjem jezika i koji rade posao u svojoj struci i onih koji su dosli kao izbjeglice 90-tih god. trbuhom za kruhom u potrazi za boljim zivotom bez znanja jezika neki skolovani a neki ne. U Americi sam skoro 20-tak godina i vjeruj mi znam o cemu pricam. Iskreno ne znam puno ljudi iz Iowe ali znam da i ameri bjeze odatle jer je pusto. Ne znam sta rade ti tvoji koji vec zive tamo, ali sta god da rade sigurno ti nece reci pravu istinu kako oni zive i od cega zive. Mozda grijesim ali u vecini slucajeva je tako...jedna prica za raju u kraju (slike na facebook-u i tako to), a sasvim druga prica u svakodnevnom zivotu. Ja bi ti savjetovala da uopste ne gledas da radis nesto u svojoj struci jer je to pravo malo placeno. $10 na sat ti dodje $1600 mjesecno (40 sati u sedmici puta $10 = $400 puta 4 sedmice = $1600) prije ikakvih odbijanja. Kad ti odbiju sve taxe, socijalno, medicare, tvoje zdravstveno i dental (osiguranje za zube) ostane ti oko $1000. To ni u ludilu nije dovoljno za vas troje sto znaci da bi ti i zena morala raditi ali onda kad jos na to dodas troskove vrtica i plus onda ti trebaju dva auta, dva osiguranja, gorivo...ma skoro pa ne izvodljivo. Ali ako ti uzmes da radis jos jedan posao onda bi bilo izvodljivo. Iskreno tako bi mogao da radis do kraja zivota. Ima ih mnogo ovde koji tako rade. Neki rade na jednom 8 sati na drugom 4, a neki po 8 sati na oba. 16 sati rade odspavaju 4-5 sati i opet udri Mujo. To ti je nikakav zivot!!! Necu ti sad reci da ti je bolje da ostanes tu gdje jesi jer ti i ne znas sta ti je bolje kad nisi probao da zivis negdje drugo. Moj savjet ti je da se uhvatis kamiona (ako mozes to da radis jer nije lako voziti oko 10 sati) i onda ce ti zena ostati kuci sa djetetom jer cete biti u mogucnosti da zivite od jedne plate i plus da vam ostane ako znate sve to fino da rasporedite. Po meni to je veliki plus jer ce ona moci da odgaja svoje dijete kako ona zeli, kuvace ti domacu hranu koju ces nositi na put i neces trositi pare na njihove pizze i hamburgere, imacete jedno auto jer te ona moze odvuci i dovuci sa posla...Ima tu dosta prednosti ali ima i poteskoca. Npr. necete se vidjati tako cesto ali opet sve zavisi kako se snadjes u tom poslu. Ima nekih koji su na putu po 2 sedmice pa odmaraju 1 sedmicu. Ima i onih koju su kuci dan dva sedmicno...Ma razne su tu seme. Vidi raspitaj se okolo ako te to interesuje. Mogu ti pisati vise na tu temu jer ovde ima puno kamiondzija. Sto se tice priznavanja skole to sve sto si ti nabrojao oni smatraju kao srednju skolu. Ama i da je ona zavrsila fakultet kod nas opet bi morala ovde ponovo jer nastavni plan i program je skroz drugaciji i to u svakoj drzavi. Za dijete ne brini. Nece biti ni boso ni gladno. Ovde je sve jako jeftino u odnosu na ex-Yu. Slobodno pitaj sta te jos zanima. Sretno!
A o kamionu sam razmisljao i ovdje da polozim iduce godine, ali je stvar u tome sto ovdje ti treba brdo novaca za to , a pitanje je dali ces dobiti posao kad platis to sve. Ovdje vozacka za kamion kosta cca 5000 to je znaci C onda E to je jos slepa oko 3000kn onda skola prekvalifikacija, jer nemozes voziti po europskomm standardu, ako nemas skolu za vozaca. Pa me zanima kolika je tamo vozacka. I kako je voziti u americi dali zna itko kakva su iskustva s time..
Reply With Quote
  #8  
Staro 14.11.2012, 19:16
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Nije info iz prve ruke, ali obuka i vozacka negdje oko $4000 ti treba.
+/- $500
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #9  
Staro 14.11.2012, 21:29
buckuris buckuris je offline
Član
 
Datum prijave: 07.11.2012
Poruke: 8
Nepromenjeno

Da, landlord je u pravu. Treba ti oko $4000 za vozacku. Ne bi ti savjetovala da tamo polazes za kamion jer to ovde nista ne priznaju. Nemoj da te odbije cifra od $4000 jer imas raznih sema. Kao prvo mozes da se dogovoris sa skolom da to placas na rate. A kao drugo ne moras ni da ides u tu skolu nego se zaposlis kao pocetnik u nekoj od firmi koje primaju bez iskustva i onda ti oni plate skolu a ti sa njima moras da potpises ugovor da ces voziti za njih makar 1 god. ili 2. Onda imas i iskustvo koje ti svi traze gdje god da krenes. Znaj i da ako zavrsis skolu bez radnog iskustva je opet tesko. Upadnes u najgore ture i tako to. Npr. Swift je kompanija za koju sam cula da uvijek primaju pocetnike i da ti plate skolu. Neke od boljih su FedEx za koji moras da imas iskustvo. Neces raditi direktno za FedEx nego za nekog naseg, Rumuna, Bugara ili koga vec koji ima kontrakt sa FedEx-om. E oni imaju bolje ture ali treba i tu da se malo pomucis. Prvo te salju svuda po americi a poslije ako se pokazes i kad ti gazda bude imao mjesta stavi te na neku "sigurnu" turu. Tada znas kad ides, gdje ides i kad dolazis kuci. Za to treba da prodje neki period. Samo treba da se cuvas tiketa tj. saobracajnih prekrsaja. Neke stvari ce se desavati ne tvojom krivicom i to je ok ali ako dobijes tikete za brzinu e to vec nije dobro. Ma ima dosta na ovu temu da se pise. Mislim da je Megellan dosta pisao o ovome. Ima cak i tema pod nazivom kamiondzije na ovom forumu. Uglavnom raspitaj se preko tih tvojih ko gdje vozi, koje kopanije imaju tu terminale i tako to. Postoji i mogucnost da kupis svoj kamion. Mnogi i to rade i zaradjuju mnogo vise ali naravno imaju i mnogo vece troskove i odgovornosti. Moraju sami da se brinu o kamionu, gorivu, turama (daju procenat ljudima koji im traze ture), parkingu kamiona i tako to. Samo znaj da u kamionskom poslu si placen samo ako ti je kamion u pokretu. Ako recimo negdje padne snijeg i zatrpa dio puta kojim moras proci, onda cekas od nekoliko sati do dan dva da se to sve rascisti i niko ti ne plati to tvoje cekanje (tako je u 90% slucajeva...cast izuzetcima).
Reply With Quote
Odgovori

Thread Tools
Display Modes

Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koliko košta život u Americi dreadnot Vodič za emigrante 289 01.01.2018 08:35
Život na Balkanu hope Vaša strana 27 18.05.2012 12:02
Varijante za život u USA - Studiranje Mikimax Vaša strana 46 22.04.2012 02:04
Ponuda za posao u USA snowflake Vaša strana 9 17.03.2012 22:03
Resume za posao Veronika Vaša strana 21 23.04.2009 10:47

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 20:26.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.