ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 19.12.2012, 00:24
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno trgovac nekretninama

Kolege forumasi,vi koji ste vec Ameri ali i vi koji zelite to biti i imate neka saznanja o temi o kojoj cu pisati,javite se i podjelite iskustva. Dakle,trgovinom se bavim vec5 godina ovdje,moj rad je u ovom gradu na cijeni,dogurao sam i do menadzera radnje u jednom od najjacih brand store radnji. Ovo sve pisem kao uvo da kazem da mi je taj poso u krvi i da to stvarno znam raditi. Mnogi za mene kazu prodo bi Eskimu leda:-) Ono sto mene zanima je koji su uslovi,prije svega sto se skolske struke tice,da se radi posao trgovca nekretninama,tipa prodaja/iznajmljivanje/zamjena. Kakve su plate odnosno satnice tim radnicima i da li rade na procenat po ucinku ili imaju fiksnu platu,ili cak treca opcija,fiksna + procenat ucinka. Eto koliko znam o ovome se nije pisalo,barem ja nisam pronasai,pa ko ima volje neka podkeli svoja saznanja i iskustva oko ovog. Hvala
Reply With Quote
  #2  
Staro 19.12.2012, 13:09
chicagopn's Avatar
chicagopn chicagopn je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 29.10.2008
US lokacija: Chicago
YU lokacija: Srbija
Poruke: 200
Nepromenjeno

Ja nisam bas u tom poslu ali posto evo vec godinu dana planiramo kupiti kucu ukapirao sam dosta toga a i pricao sam sa relatorima nasim i Americkim.
Za taj tip posla se polaze kurs moze i online cisto da bi dobio certifikat da mozes to da radis,inace ovde se sve svodi na certifikat .Radi se naravno od procenta a ako radis za nekog placaju ti commission to ti je fora recimo imas nedeljno 500$ ako nista ne prodas sledece nedelje opet imas 500$ i nista nisi prodao trece nedelje prodas kucu dobijes procenat od prodaje ali njima dugujes onih 1000$ ili nekih mozda 80% nisam siguran,kad prodas kucu recimo za 200 000$ commission je 7% sto je 14000 to delis sa brokerom koji je listovao kucu od tvojih 7000$ ide 40% za kompaniju koju radis a 60% tebi sto je nekih 4200$ federalna taxa i sve taxe racunaj 30% dodjes na 2900$ imas troskove goriva amortizacije jedno drugo svede se na nekih 2200$ neto tebi u dzep od jedne prodaje ali opet sve zavisi od dogovora sa kompanijom za koju radis.
Mislim da je najbolje biti sam svoj gazda pa kolko sta prodas .Onda kad dobijes certifikat i otvoris svoj realestate company dobijas liste koje su dostupne svim relatorima i naravno imas pravo da otvoris bilo koju kucu za koju ti daju kod od katanca companija koja prodaje tu kucu.
Simpatican posao moze lepo da se zaradi mislim da je average za realestate 35-45000$
I ja razmisljam da uzmem taj certifikat tako da mi to bude part time
Reply With Quote
  #3  
Staro 19.12.2012, 22:40
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno

Chicagopn,hvala na odgovoru i uvodu u sve ovo. No sad me zanima jos nesto,rekao si da se taj posao moze raditi nakon sticanja certifikata. Koliko dugo se ide na caasove za taj certifikat i koja je cijena uplate za to. Je li ga tesko poloziti i koliko je uopce trazen ovaj posao. Ako neko jos ko sta zna,bilo bi mi drago da podjeli s nama...
Reply With Quote
  #4  
Staro 19.12.2012, 23:56
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Kad dobijes green card javi se pa cu te povezati sa likom koji se bavi tim u slobodno vrijeme. Ali dok ne dobijes green card, koja korist od te price?
Ja sad da cimam covjeka a ti jos ni vizu nemas.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
  #5  
Staro 20.12.2012, 19:22
edinze edinze je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 14.09.2012
US lokacija: akobogda Las Vegas
YU lokacija: zenica
Poruke: 123
Nepromenjeno

Landlord,hvala puno,vjeruj,izvuku li me drzat cu te za rijec :-) reci mi jos da li si upucen moze li se od tog posla na mjesec izvuci 1800$ kada se odbiju porez,zdravsveno i sl... Jer bi uz srecu da se i zena zaposli(ima zavrsenu medicinsku),to bilo i vise nego extra za start. I molim te ako ti nije mrsko,kakva je inace potraznja za tim poslom koji mene zanima i koliko dugo treba da se dobije crtifikat damozes da radis taj posao i koliko kosta hvala unaprijed...
Reply With Quote
  #6  
Staro 20.12.2012, 21:34
landlord's Avatar
landlord landlord je offline
Amer
 
Datum prijave: 21.05.2008
US lokacija: Chicago, IL
YU lokacija: Sarajevo, B&H
Poruke: 1 165
Nepromenjeno

Evo ti link za Illinois pa nadj sto te zanima:
http://www.idfpr.com/dpr/re/realmain.asp

Ovaj moj prijatelj mislim da placa obnovu licence oko 500-600 dollara godisnje. On ne radi za agenciju vec radi za sebe i on radi jako malo jer vec ima drugi posao i ima svoje stanove koje izdaje. Radi toliko da pokrije sebi troskove.
Do prije par godina to je bio super posao, ali sada se jako malo kupuje/prodaje nekretnina tako da ne znam sta bih ti rekao.
Kao agent imas jako dosta troskova. Recimo mi kad smo kupovali kucu isli smo par puta u obilaske sa nasim agentom, koji koristi svoje auto, gorivo...
a ne zna hoce li ti prodati kucu ili nece.
Takodjer i engleski ti mora biti vise nego odlican za taj posao.

Ali opet ti ponavljam, skoncentrisi se ti na svoj sadasnji zivot, i nemoj tolio unaprijed planirati i razmisljati o nekim stvarima na koje ne mozes uticati. Ko zna kakva ce biti ekonomija kad/ako dobijes green card.
__________________
2009EU00018xxx
22.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
21.05.2008 - dobio prvu kovertu
26.5.2008 - uzvratio sam im svojom kovertom
29.5.2008 - dobili su moju kovertu
04.2.2009 - stigla druga koverta
19.2.2009 - uspjesno zavrsen ljekarski pregled
26.2.2009 - AOS stigao
13.3.2009 - zakazan intervju
17.3.2009 - Dan kad sam pozelenio
_____________________________________

U Americi od 24.05.2009.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 19:42.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.