ZELENA KARTA - LUTRIJA  
Balkan
Njujork
Čikago
Los Anđeles

Nazad   ZELENA KARTA - LUTRIJA > FORUM > Razno > Vaša strana

Vaša strana Iskustva, zanimljive priče, specifični slučajevi, šta god...

Odgovori
 
Thread Tools Display Modes
  #1  
Staro 15.10.2009, 03:37
Misa Misa je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.06.2008
US lokacija: San Diego, CA
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 84
Nepromenjeno Konverzija valuta u USA

Nama su se poprilicno smanjile zalihe u dolarima, s obzirom na to da smo vecinu kesa poneli u evrima, te je doslo vreme da se izvrsi konverzija iz evra u dolare.
Po zvanicnom kursu, juce je odnos evra i dolara bio ~1.48. Malo se raspitamo gde bi tu transakciju mogao da odradim. Zamolim zeta da pogleda u menjacnici na aerodromu; tamo odnos ~1.3 . Nazovemo menjacnice u okolini, odnos ~1.32 . Nazovemo par banaka...uglavnom ~1.37. U jednoj banci nam rekose ~1.54. Naravno, odmah zapalimo do te banke gde se uspostavi da je to gornji kurs (inace, sluzbenici smo naglasili o kojoj se transakciji radi). U Union Bank su mi rekli da ukoliko zelim da razmenim novac, oni moraju da mi otvore racun kod njih koji ne smem da zatvorim u naredna 2 meseca, pri cemu ce mi kurs reci tek kada otvorim racun kod njih. U najblizoj Chase banci nisu mogli da mi kazu koliki je kurs, jer oni jos nemaju tu mogucnost, s obzirom na to da su Chase-ova filijala tek ne znam koliko vremena (neka bivsa banka koju je Chase kupio).
Ok, kapiram ja da se dolar forsira, ali, majku mu, pa pricamo o evru. Pazi, donji kurs ~1.37, gornji ~1.54. I naravno jos ti naplate dodatne troskove ako nisi klijent banke. Malo li je...
Da ne gnjavim dalje, ima li neko neki savet gde bih mogao najbezbolnije (ako je to ikako moguce) obavim ovu transakciju? Nisam sitnicar po prirodi, ali da nekome dam pola karte za Srbiju, nece moci ...
__________________
Generacija DV2009
Reply With Quote
  #2  
Staro 15.10.2009, 06:11
blisk blisk je offline
Član
 
Datum prijave: 30.06.2009
US lokacija: SF Bay Area
Poruke: 28
Nepromenjeno

stavis pare u banku u srbiji i poneses samo karticu (debitnu/kreditnu) i konverzija ide po normalnom kursu. istu gresku sam i ja napravio prosle godine. nauk, nista osim dolara i kartica ne nositi u usa.
posto si vec tamo, koliko znam nema povoljnog i jednostavnog rjesenja.
__________________
2010EU00010xxx
06/06/09 - prva koverta
nikad - druga koverta
01/04/10 - viza
06/10/10 - ulazak u USA
Reply With Quote
  #3  
Staro 15.10.2009, 06:43
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Jesi probao sa Bank of America ili Wells Fargo? Ja imam racun sa Wells Fargo pa sve to prilicno lako ide (menjala sam za goste, ja poslednjih 7 godina nemam nista drugo osim dolara). Neko mi pre neki dan rece da je prodao evre za nesto vise od 1.4. Pa i da treba da otvoris racun u jednoj od ove dve banke - racun ti svakako treba, zar ne?

p.s. koliko ti to para menjas razlika na 1000 je oko 20-ak dolara...ako imas vecu sumu, onda ti se vise isplati da ides na trading.
Reply With Quote
  #4  
Staro 15.10.2009, 17:50
Misa Misa je offline
Drug član
 
Datum prijave: 02.06.2008
US lokacija: San Diego, CA
YU lokacija: Novi Sad, Srbija
Poruke: 84
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Žana Prikaz poruke
Jesi probao sa Bank of America ili Wells Fargo? Ja imam racun sa Wells Fargo pa sve to prilicno lako ide (menjala sam za goste, ja poslednjih 7 godina nemam nista drugo osim dolara). Neko mi pre neki dan rece da je prodao evre za nesto vise od 1.4. Pa i da treba da otvoris racun u jednoj od ove dve banke - racun ti svakako treba, zar ne?

p.s. koliko ti to para menjas razlika na 1000 je oko 20-ak dolara...ako imas vecu sumu, onda ti se vise isplati da ides na trading.
. Skoro sve pare koje smo poneli su u evrima. Bili smo u Wells Fargo i tamo je odnos bio ~1.37. Svakako smo mislili da otvaramo racun (najverovatnije u Wells Fargo, delovali su najozbiljnije i najprofesionalnije), ali prvo ipak zelimo da razmenimo evre po sto povoljnijem kursu kako bi ipak neke pare bile na racunu. Kod Union Bank su nam trazili da prvo otvorimo racun, a da prethodno nismo mogli da dobijemo informacije o kursu po kojem ce biti izvrsena transakcija (samo su zbog toga spomenuti ).

Ako ti je nije problem, mozes li da priupitas tog nekog kako i gde je dobio odnos preko 1.4 i ako nije problem da mi ukratko objasnis sta podrazumes u ovom slucaju pod trading ? Secam se da je kaneolopa spominjala da se najvise isplati kupiti ovde evre za dolare i potom ih slati nasima u domovini. Ja sam na osnovu toga zakljucio da su ovde provizije i razlike u kursu manje nego kod nas , pa da cu i u obrnutom slucaju proci bolje. Kada vec ovo spominjem, mozes li kaneolopa reci gde si kupovala evre za dolara, da znam za ubuduce?
__________________
Generacija DV2009
Reply With Quote
  #5  
Staro 15.10.2009, 20:14
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Misa Prikaz poruke
. Skoro sve pare koje smo poneli su u evrima. Bili smo u Wells Fargo i tamo je odnos bio ~1.37. Svakako smo mislili da otvaramo racun (najverovatnije u Wells Fargo, delovali su najozbiljnije i najprofesionalnije), ali prvo ipak zelimo da razmenimo evre po sto povoljnijem kursu kako bi ipak neke pare bile na racunu. Kod Union Bank su nam trazili da prvo otvorimo racun, a da prethodno nismo mogli da dobijemo informacije o kursu po kojem ce biti izvrsena transakcija (samo su zbog toga spomenuti ).

Ako ti je nije problem, mozes li da priupitas tog nekog kako i gde je dobio odnos preko 1.4 i ako nije problem da mi ukratko objasnis sta podrazumes u ovom slucaju pod trading ? Secam se da je kaneolopa spominjala da se najvise isplati kupiti ovde evre za dolare i potom ih slati nasima u domovini. Ja sam na osnovu toga zakljucio da su ovde provizije i razlike u kursu manje nego kod nas , pa da cu i u obrnutom slucaju proci bolje. Kada vec ovo spominjem, mozes li kaneolopa reci gde si kupovala evre za dolara, da znam za ubuduce?
Ja sam imao isti problem pre 3 god kada sam bio u NYC. Mene su slali negde na salter Americen Express-a kao to oni znaju. Vecina banaka kako ti rece nije htela bez racuna a u Wachovia banci tamo gde sam ja ziveo nisu ni znali sta da rade. onda sam lepo otisao u Tramp Tower i trampio Eure za $ po tada povoljnom kursu uz neku bas bas sitnu proviziju. To mi je bio nauk da ubuduce ako imam, eure u srbiji promenim u $ i eto resenja.
Tako smo uradili ove godine pre polaska i jos smo imali deal zbog malo vece kolicine. Obzirom da si ti u CA mozda ta neka ozbiljnija banka bude dobro resenje.
I u Srbiji deru kad ti npr stigne cek u $ a hoces da unovcis a nemas otvoren devizni
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote
  #6  
Staro 15.10.2009, 21:53
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

It's Bank of America - pls check it out here. By currency trading I mean this.
Z
Reply With Quote
  #7  
Staro 15.10.2009, 22:19
Zana's Avatar
Zana Zana je offline
Amer
 
Datum prijave: 16.05.2008
US lokacija: City of Angels
Poruke: 1 266
Nepromenjeno

Oooops - ja se izvinjavam ('oce to kad se chat sa tech. support a u isto vreme se "svrcka" po forumu). Za "trading" sam mislila ako imas bas veliku sumu novca da je mozda bolje tako da probas a ako je par hiljada onda ti se vise isplati u banci to da radis pa cak i sa dodatnim provizijama. U svakom slucaju probaj sa BoA.
Reply With Quote
  #8  
Staro 16.10.2009, 08:30
dreadnot's Avatar
dreadnot dreadnot je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 24.06.2009
US lokacija: Milwaukee, WI
YU lokacija: Beograd, RS
Poruke: 652
Pošalji Yahoo poruku korisniku dreadnot
Nepromenjeno

Promena evra u dolare u srbiji i nije bas najsrecnije resenje, jer ti banka otkupi evre po donjem kursu, a onda ti proda dolare po gornjem kursu za te iste dinare. Lopovska posla, ali sta je - tu je...
__________________

02. 11. 2008. - Prijava za DV 2010
05. 06. 2009. - Prvi koverat stigao, broj 19xxx
01. 07. 2009. - Formulari poslati u Kentaki
09. 07. 2009. - Formulari stigli u Kentaki
04. 12. 2009. - Stigla druga koverta
22. 01. 2010. - Obavljen lekarski pregled
27. 01. 2010. - Obavljen intervju, odlozeno viziranje
09. 04. 2010. - VIZE U PASOŠIMA!
17. 09. 2010. - D(eparture) Day
Reply With Quote
  #9  
Staro 16.10.2009, 12:49
Sloba_Kg Sloba_Kg je offline
Stari vuk
 
Datum prijave: 21.11.2008
US lokacija: Atlanta, GA
Poruke: 419
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik dreadnot Prikaz poruke
Promena evra u dolare u srbiji i nije bas najsrecnije resenje, jer ti banka otkupi evre po donjem kursu, a onda ti proda dolare po gornjem kursu za te iste dinare. Lopovska posla, ali sta je - tu je...
Zato nadji menjaca koji ce da ti da ponudu "na vece kolicine dajemo povoljniji kurs" i neka uradi izmenu direkt euro u $.
Znam da im se to ne isplati ali npr nama su u kg tako uradili bez problema.
__________________
2009EU000119xx
17.04.2008 - koverta iz Kentuckyja poslana na moju adresu
20.05.2008 - dobio prvu kovertu
17.6.2008 - poslao kovertu u KCC
1.12.2008 - stigla druga koverta
15.1.2009 - zakazan intervju - VIZA ODOBRENA
U Atlanti od 13.maja 2009.
Reply With Quote
  #10  
Staro 16.10.2009, 16:57
dejancic's Avatar
dejancic dejancic je offline
Pravi "Amer"
 
Datum prijave: 14.05.2008
US lokacija: LA
YU lokacija: BG
Poruke: 529
Nepromenjeno

Citat:
Prvobitno poslao korisnik Sloba_Kg Prikaz poruke
Zato nadji menjaca koji ce da ti da ponudu "na vece kolicine dajemo povoljniji kurs" i neka uradi izmenu direkt euro u $.
Znam da im se to ne isplati ali npr nama su u kg tako uradili bez problema.
Bravo Slobo! Ja sam kao korisnik dinarskog i deviznog racuna Société Générale Banke otisao kod svog bankara i trazio da mi da trenutne kurseve po kojima bih vrsio konverziju bilo da im dajem kes ili sa racuna na racun. A odmah posle toga sam presao sa druge strane ulice i u menjacnici dobio zaprepascujuce bolju ponudu. I prilicno sam siguran da bi bili spremni da daju jos bolju da sam im ponudio jos vecu sumu novca.
__________________
If you refuse to accept anything but the best, you very often get it.
Reply With Quote
Odgovori


Pravila pisanja
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Uključeno
Smajliji: Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML kod je Isključeno
Pređi u forum

Similar Threads
Tema Pokretač teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Konverzija komentara i ljudi :) srdjevic ZelenaLutrija.com - O sajtu 1 26.04.2008 08:23

Newsletter E-mail:
Name:

Newsletter sent using Email Marketing Software by ActiveCampaign

Svi datumi su prikazani u formatu GMT +1. Trenutno vreme: 21:03.


Copyright ©2005 - 2024, ZelenaLutrija.com by VUXYS, LLC
Forum Powered by vBulletin®, © 2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na forumu vlasništvo su onoga ko ih je kreirao, a ne sajta ZelenaLutrija.com. ZelenaLutrija.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi sajt ZelenaLutrija.com bio odgovoran za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između članova.
Sajtove koji su linkovani sa ovog sajta ne kontrolišemo, ne podržavamo, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija.
ZelenaLutrija.com drži i čuva druga prava vlasništva na sajtu.
Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo ZelenaLutrija.com foruma, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite ZelenaLutrija.com ili članovima ZelenaLutrija.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.